Ką daryti, jei kas nors valgo agurkų daigus šiltnamyje, kaip apsaugoti

Prieš prasidedant naujam sodinimo sezonui, verta pasikalbėti apie tai, kas šiltnamyje valgo agurkų daigus. Ne tik mes, žmonės, su malonumu valgome traškius agurkus, graužikai, vabzdžiai, kirminai mėgsta vaišintis šiuo augalu. Galite prarasti visus sodinukus per vieną naktį ir vis dar nežinote, kas tai padarė.

Kas sode valgo agurkų daigus

Šiltnamių savininkai sutiks, kad pagrindiniai agurkų kenkėjai, darantys įtaką suaugusiems augalams ir daigams, yra baltažiedės, vielinės kirmėlės, lokys, šliužai ir žieminių kandžių vikšrai.

Kaip apsaugoti agurkus nuo meškos

Agurkai kenčia nuo meškos agurkų tiek lauke, tiek šiltnamiuose. Kenkėjas ypač paplitęs Rusijos Federacijos vidurinėje zonoje. Gali būti, kad turite mešką, jei nudžiūsta agurkų ar jau užaugusių augalų daigai.

Lytiškai subrendę individai - suaugusieji - žiemoja giliai žemėje. Ankstyvą pavasarį kenkėjai atsibunda ir lizduose deda kiaušinius. Vienoje sankaboje jų gali būti iki 500. Suaugusieji ir jų lervos pažeidžia agurkų šaknis. Juos agurkų lovos su daigais vilioja drėgna, puria dirva, kenkėjai daug juda žemėje. Dienos metu kenkėjas sėdi skylėse, o naktį jis valgo šaknis iš agurkų sodinukų.

valgyti sodinukus

Kad meška nevalgytų sodinukų, iš mėšlo gaminami spąstai. Šviežias mėšlas yra mėgstamiausias šio kenkėjo gydymas. Žūklės duobės, kurių matmenys 50–50 cm, rudenį iškastos ir užpildytos karvių mėšlu. Kai temperatūra žemesnė nei užšalimas, mėšlas išvežamas ir išsibarstomas ant žemės. Šiuo metu lokiai miega, todėl jie nejuda ir neužšąla.

Naujai pasodintus agurkus nuo kenkėjų galite apsaugoti žibalu. Norėdami atbaidyti kenkėją, aplink kraigą išdėstomos šakų ar lentų krūvos ir gausiai laistomos žibalais. Medvedka pasitraukia nuo kvapnių lovų. Tiems, kurie mėgsta cheminius preparatus sodinukams apsaugoti, tinka insekticidai: „Thunder“, „Fenaxin“, „Grizzly“. Iš jų paruošiamas jaukas.

agurkai iš meškos

Kas pjauna sodinukus

Problema, su kuria susiduria daugelis vasaros gyventojų: agurkų ūgliai, kurie vakar energingai žaliuodavo šiltnamyje, šiandien išnyko. Kanapės išlenda iš žemės, o dyglialapių lapai guli netoliese. Nežinomi kenkėjai dygsta prie stiebo, įkando tiesiai ant žemės paviršiaus.

Sunku nustatyti, kas suvalgė agurkų ūglius, nes tai gali būti ir vielinis audinys, ir gegužinės vabalas. Dažnai pilkieji vikšrai nugruntuoja jaunus agurkų stiebus; juos galima rasti, jei kasti žemę šalia negyvo augalo.

daug vasaros gyventojų

Gegužės vabalų lervas reikia skinti iškasant kraigą prieš sodinant agurkus.Gydykite pakilusius augalus svogūnų ar česnakų užpilu, kirminai jų nemėgsta. Chemikalai yra patikimesnės kovos su kenkėjais (vabalais) priemonės. Norėdami atsikratyti jo, galite drąsiai rekomenduoti vasaros gyventojams narkotikų:

 • Nemabakt;
 • Aktara;
 • Antichrush.

ne tabakas prieš visus

Vielinis kirminas

Vielos sliekas yra daugelyje regionų, esančių vidutinio klimato zonoje. Vielinis kirminas vadinamas spustelėkite vabalo lervailgą laiką (2–5 metus) gyvenantys dirvožemyje. Antraisiais gyvenimo metais lerva valgo augalo šaknis, dėl to jis miršta.

vielinis kirminas susitinka

Vielos kirmėlė dėl tankios chitinous dangos gali lengvai įsiskverbti į suaugusių agurkų stiebus. Pagrindinis agurko plakta, kuriame įsitaisė vielinis kirminas, laikui bėgant sulenkiama ir palaipsniui išdžiūsta.

Kenkėjų lervų skaičių galite sumažinti naudodami spąstus. Sutvarkykite juos pavasarį atšildytoje žemėje, pagardinkite smulkintais daržovėmis. Norėdami išsaugoti agurkus, vaistas "Bazudin" įpilamas išilgai keterų perimetro, jis išsiskiria miltelių pavidalu.

lervų skaičius

Žiemos samtelis

Žieminis samtelis yra didelis (iki 2 cm) drugelis, kurio sparnų plotis yra apie 5 cm; jis deda kiaušinius ant bet kokių augalų, įskaitant agurkų daigus. Jei sodinuko kotelis žemės lygyje tapo plonas arba iš jo išlindo kelmas, tai reiškia, kad jaunus šiltnamyje auginamus agurkus naikina žiemkenčių vikšras.

Virtuvėlės gali siekti 5 cm ilgį, jos yra rudos arba tamsiai pilkos (beveik juodos). Gliutoniniai kenkėjai gyvena žemėje, valgo požemines augalų dalis, pirmiausia kenkia šaknims. Norėdami apsaugoti šaknies dalį nuo kastuvo, prieš sodindami agurkus, į skylutes turite įpilti vieno iš preparatų:

žiemos samtelis

 • Iniciatyva;
 • Zemlinas;
 • Bazudinas.

Kaip prevencinę priemonę kasdami dirvą, pasirinkite ir sunaikinkite vikšrus ir lervas. Piktžolių pašalinimas taip pat yra veiksminga prevencinė priemonė nuo žiemos kandžio ir jos lervų.

prevencinės priemonės

Kas valgo sodinukus

Baltažiedė tapo tikru šiltnamių rykštė - drugelis su šviesiai gelsvu kūnu, 0,9–1,1 mm ilgio, dviejų porų sparnų paviršius padengtas baltais žiedadulkėmis. Drugelių lervos valgo sodinukus, jų plokščias apvalus kūnas yra padengtas mažais erškėčiais.

Patelė išgyvena žiemą -12 ° C temperatūroje. Sezono metu iš vieno individo gali atsirasti 10 ar daugiau baltažiedžių kartų. Kenkėjas naikina agurkų daigus ir slegia suaugusius augalus: lervos išsiurbia sultis, suaugusieji neša grybelinę infekciją. Labai sunku sunaikinti baltažiedį.

šiltnamių rykštė

Galite nustatyti, ar baltasparnis valgo jūsų agurką pagal šiuos požymius:

 • ant lapų matomi balti taškeliai;
 • ant stiebo paviršiaus pastebimas lipnus išmetimas;
 • ant agurkų yra susukti lapai;
 • agurkų lapų plokštelės apatiniame paviršiuje matomos žvynus primenančios lervos;
 • jei sukrėsite agurko plaktą, pasirodys baltos kandys.

stiebo paviršius

Kaip apsaugoti sodinukus nuo baltažiedės

Sėklų apsauga pradedama ilgai prieš sodinant į šiltnamį. Kiekvieną rudenį, nuėmus derlių, būtina perdirbti dirvožemio ir šiltnamio darinius sieros blokelių pagalba, prieš tai išvalius augalų liekanų pylimus. Geriau naktį šaudyti tikrintojus. Iš šiltnamio nuimkite viršutinį dirvožemio sluoksnį (5–7 cm) kartu su kenkėjo lervomis.

Galite paspartinti kenkėjų naikinimą agurkuose naudodamiesi rankomis pagamintomis spąstais, nes tam reikia turėti šiuos dalykus:

sieros tikrintojai

 • ricinos aliejus (1 valanda);
 • kanifolija (1 val.);
 • medus (1 val.);
 • vazelinas (1 val.).

Į įkaitintą kanifoliją įpilkite likusių komponentų ir viską sumaišykite. Mišiniui atvėsus, paskleiskite jį ant ilgų popieriaus juostelių, pakabinkite gautas juosteles šiltnamyje. Kenkėjų kontrolės sistemą galima išplėsti pasitelkiant liaudies receptus ar chemikalus.

Ricinos aliejus

Iš liaudies metodų yra naudingi užpilų receptai, kurių aktyvusis komponentas gali būti:

 • česnakai;
 • kiaulpienių šaknys;
 • kraujažolė.

kiaulpienių šaknys

Kad kenkėjas nevalgytų nesubrendusių agurkų stiebų, užpilus reikia apdoroti bent kartą per 10 dienų. Tiems, kurie nepasitiki liaudies metodais, chemija ateis į pagalbą. Vasaros gyventojai kovoja su baltaodžiais narkotikais:

 • Actellik;
 • Fufanonas;
 • Biotlinas.

actellik padės

Šliužai ant agurkų sodinukų

Esant drėgnam šiltnamių klimatui, šliužai gerai dauginasi: jų galima rasti beveik bet kuriame Europos šalies dalies regione. Vabzdys neturi galūnių, jo paviršius yra padengtas gleivėmis, jis atrodo kaip sraigė be apvalkalo.

Kenkėjas pradeda aktyvų gyvenimą naktį, dienos metu slepiasi 8 cm gylyje Naktį šliužai drasko agurkų plakius ir lapus, pirmiausia, švelniai, kenčia jauni daigai. Kenkėjas yra labai įvairus, valgo didžiąją dalį lapų. Prasidėjus vaisiaus periodui, šliužai valgo kiaušides, pradeda graužti didelius agurkus. Didelė dalis derliaus gali būti prarasta dėl šliužų.

šliužai ant sodinukų

Ką daryti, norint sumažinti šliužų skaičių šiltnamyje, kiekvienas vasaros gyventojas nusprendžia individualiai. Kai kurie žmonės renkasi jaukus iš pomidorų viršūnių, salotas ir kenkėjų agurkus aplink kraigo perimetrą. Periodiškai sunaikinkite augalų liekanas kartu su šliužais ir pakeiskite naujais. Kai kuriuos kenkėjus galima pašalinti rankomis.

Kenkėjui yra labai subtilus pilvas, jie neliptų į lovas su agurkais, jei aplink jį perimetrą užpildytų kokia nors medžiaga iš sąrašo, esančio aplink juos:

teikia pirmenybę kenkėjams

 • pjuvenos;
 • adatos;
 • šiurkštus smėlis;
 • graikinio riešuto apvalkalas;
 • sulaužyti apvalkalai.

Iš cheminių preparatų populiari priemonė nuo perkūnijos „perkūnija“, ji trunka 3 savaites. Sezono metu nuo kenkėjų reikės atlikti bent 2 procedūras. Kitas vaistas "Slizneed" vartojamas kartą per vasarą, jo poveikis yra trumpesnis ir trunka tik 2 savaites. Preparatai yra granulių pavidalo, juos reikia išdėstyti ne tik palei kraigo kraštą, bet ir tarp įvorių.

chemikalai

Amfidas

Daigai gali mirti dėl amarų kaltės, jei sodinimui buvo naudojamas iš daržo paimtas dirvožemis, jis nebuvo gydomas nuo kenkėjų ir ligų. Amarai yra labai derlingi, per vasarą atsiranda iki 20 kenkėjų kartų. Optimalios aktyvaus kenkėjo dauginimosi sąlygos yra aukšta drėgmė ir oro temperatūra nuo 25 ° C.

Amarai čiulpia sultis iš agurko lapų, stiebų ir stiebų. Galite kovoti su kenkėjais naudodamiesi liaudies metodais. Kai agurkų daigai dar maži, juos galima tiesiog nuplauti muiluotu vandeniu. Sunku nuplauti suaugusius krūmus, todėl jie paruošia vaistažolių užpilas pridedant muilo ir purškia lapus ir krūmus nuo kenkėjų.

amarų

Kas valgo sėklas

Dygstančio musės lerva daro didelę žalą agurkams. Nuo šio kenkėjo kenčia visos moliūgų kultūros. Daugelis vasaros gyventojų skundžiasi prastu daigumu sėjant sėklas. Kai kuriais atvejais problema yra sėklose, bet jei neįmanoma rasti jos likučių skylėje, tai reiškia, kad kažkas valgo visas agurkų sėklas.

Dygstančios musės lervos sėklos yra valgomos. Šis vabzdys yra pilkos spalvos, kūno ilgis siekia 5 mm, kenkėjas prasideda pavasarį. Musė mūrija drėgnose vietose, mieliau kloja ant mėšlo, blogai įterpto į dirvą. Lervos atsiranda po 10 dienų, per vasarą gali pasirodyti iki 3 kenkėjų kartų.

daigų musė

Norint išvengti daigų muselių plitimo, pakanka paprastų priemonių:

 • kasti giliai į dirvą;
 • atsargiai įmerkite mėšlą į žemę.

Patyrusių sodininkų patarimu, vaistas "Muravyinas" gali neutralizuoti lervas, kai pasodinate sėklas, jis turi būti sumaišytas su dirvožemiu ir apibarstytas skylės paviršiuje.

skruzdžių narkotikų

Informacija apie kenkėjus ir kaip su jais kovoti padės laiku imtis reikiamų priemonių agurkų daigams išsaugoti.

Atsiliepimai
 1. Anė
  6.06.2018 00:00

  Aš tokioms problemoms naudoju priemonę „Phenaxin“, ji gana greitai pašalina visus kenkėjus. Po jo labai rekomenduoju patręšti dirvą „„BioGrow““. Su juo sodinukai nenukentės.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas