Karbamido naudojimas agurkams kaip viršutinė padažas

Karbamidas agurkams (karbamidas) laikomas prieinamiausiomis ir tuo pat metu veiksmingiausiomis azoto kilmės trąšomis, nes būtent azotas yra medžiaga, reikalinga normaliai augalų vegetacijai. Savo išvaizda jis primena mažus bespalvius kristalus ar tabletes, kurie gerai ištirpsta vandenyje. Ši trąša gali būti naudojama kaip pagrindinis viršutinio užpilo tipas arba kartu su kitomis. Nemaža dalis vasaros gyventojų mano, kad agurkų maitinimas karbamidu yra labai pelningas, nes kaina ir efektyvumas yra sėkmingai susiję.

Pagrindiniai azoto trūkumo požymiai

Agurkas laikomas daržove, kurią mėgsta visi. Jis naudojamas ne tik šviežias gaminant salotas, bet ir marinuotas ar sūdytas. Todėl sodininkai stengiasi užauginti daugiau agurkų, kad būtų galima vartoti šviežiai, marinuoti ir parduoti. Čia naudinga tinkamai prižiūrėti ir gydyti augalus, nes be jo beveik neįmanoma išauginti gero derliaus.

Trūkstant azoto, bus stebimi agurkai:

 • lėtėjantis augimas;
 • pageltę lapai ir net stiebai;
 • krintantys lapai augimo sezono piko metu;
 • trūksta ne tik lapų, bet ir kiaušidžių;
 • produktyvumo lygio sumažėjimas;
 • blyški vaisių spalva;
 • nuobodus šoninių ūglių augimas.

Aptikus išvardytus azoto trūkumo požymius, būtina įvesti karbamidą. Tačiau reikia atsiminti, kad per didelis azoto kiekis gali sugadinti agurkų daigus. Tai pasireiškia tuo, kad bus pastebimas tik per didelis žaliosios masės kaupimasis: lakštai pasieks didelius dydžius ir turės tamsiai žalią spalvą. Kalbant apie vaisius, agurkų gali trūkti arba jie sudygs ir bus nepakankamai išsivystę.

geras derlius

Atkreipkite dėmesį, kad pridedant karbamido, reikia atsiminti, kad patekusios į dirvožemį bakterijos veikia kompoziciją, dėl kurios išsiskiria amonio karbonatas. Siekdami maksimalaus efektyvumo, trąšos niekada neturėtų būti purškiamos paviršutiniškai. Maitinti agurkus karbamidu bus veiksminga, jei kompozicija bus įvesta į dirvą, nes tai sumažins amonio praradimą iki minimumo.

Karbamidas pasižymi galimybe padidinti dirvožemio rūgštingumą ir šarmų kiekį, todėl, kai jis naudojamas rūgščiame dirvožemyje, rekomenduojama kreidą įpilti lygiagrečiai su karbamidu santykiu 200: 300 g.

Agurkų šėrimo karbamidu technika

Auginimo sezono metu agurkus rekomenduojama tręšti mažiausiai penkis kartus, tai leis gauti gerą ir sodrų daržovių derlių: vaisiai bus sveiki ir gražūs.

Tręšimas po šaknies sistema

Iš esmės išskiriami šie augalų mitybos etapai:

karbamido savybės

 1. Karbamido įvedimas ruošiant dirvą agurkams sodinti. Tai atliekama kasant lovas. Būtina užtikrinti, kad granulės patektų į dirvožemio gylį 7 - 8 cm, trąšų sąnaudos neturėtų viršyti 5 - 10 g vienam kvadratiniam metrui. Optimaliausias variantas pridėti karbamido agurkams šerti yra svarstomas dviem etapais - rudenį ir pavasarį.
 2. Tiesioginis karbamido įvedimas sėjant sėklas. Trąšos išmetamos į skylutes, tačiau taip, kad jos neliestų sėklos, kitaip bus vėluojama vystytis ir sudygti augalui. Į skylę rekomenduojama įpilti apie 4 g karbamido, pabarstyti dirvožemiu ir pasėti sėklas.
 3. Po pirmųjų lapų pasirodymo. Šiame etape karbamidas turi būti užpilamas šaknies praskiesta forma. Būtina praskiesti 30 g trąšų 10 litrų vandens. Sodinant augalus, auginamus sodinukų metodu, rekomenduojama persikrauti ne anksčiau kaip per 14 dienų po pasodinimo į žemę - šio laiko pakanka, kad adaptacijos laikotarpis praeitų. Tokiu atveju į 10 litrų vandens reikia įpilti 50 g superfosfato.
 4. Pasirodžius pirmiesiems vaisiams. Būtina perkrauti, kad augalams būtų lengviau sukaupti vaisių masę. Geriausias variantas laikomas karbamido deriniu su superfosfatu ir kalio nitratu santykiu 30:40:20 g.
 5. Vaisiaus metu. Norėdami paruošti trąšas, į 10 litrų vandens įpilkite 13 g karbamido ir 30 g kalio nitrato.

Nerekomenduojama tepti saldainių sausros metu ar priešpiečių metu, kai saulė yra aktyviausi. Geriausia pasikrauti vakare arba ryte ir po to laistyti augalus.

Lapų užpilas

Agurkų lapinis užpilas naudojamas, jei augalai turi skausmingą būklę arba lapai ir net kiaušidės nukrinta.

Lapų užpilas yra ypač efektyvus esant sausam ar šaltam orui. Tai paaiškinama tuo, kad šiuo metu šaknies pluoštai nepakankamai absorbuoja maistines medžiagas iš dirvožemio.

Taikymas žalumynais:

 • padeda ilgą laiką prailginti aktyvaus vaisiaus augimą;
 • leidžia trąšose esančioms maistinėms medžiagoms beveik iš karto patekti į augalus per lapus ir stiebus;
 • jis išsiskiria aukštu efektyvumo lygiu, nes trąšos patenka į konkretų augalą, o ne į dirvą, iš kurios maistinėmis medžiagomis maitinasi ne tik agurkai, bet ir piktžolės;
 • leidžiama bet kuriuo metu, nepriklausomai nuo agurko formavimo ar vystymosi stadijos.

Purškimas laikomas labai efektyviu, nes jis gali būti naudojamas siekiant užkirsti kelią agurkų ligoms ir kenkėjams. Stebimas augalo imuninės sistemos stiprinimas.

agurkai šiltnamyje

Kad nepadarytumėte žalos, turite žinoti, kaip teisingai maitinti įvorę, atsiminkite perdirbimo ir dozavimo taisykles:

 1. Drėkinimui į kibirą vandens įpilama 5 šaukštai. l. karbamidas. Jei augalai yra jauni, trąšų gali būti šiek tiek mažiau. Nerekomenduojama didinti dozę, nes tai gali lemti tai, kad agurkų lapai sudegs.
 2. Negalima laistyti sodinukų lietaus metu arba priešpiečių metu, kai saulė labai aktyvi. Geriausios tręšimo galimybės yra rytas ir vakaras.
 3. Norint gauti geriausią efektą, rekomenduojama derinti karbamidą ir mėšlą ar kitas trąšas ir naudingus elementus.

Šiltnamio agurkų perdirbimas

Prieš žydėjimą turėtų būti įvesta praskiesta trąša agurkams šerti polikarbonato šiltnamyje.

Agurkams šiltnamyje antrasis etapas atliekamas, jei atsiranda matomų azoto trūkumo požymių.Jei šiltnamyje iš polikarbonato yra palankus klimatas ir dažnas laistymas, lapuočių masė neturėtų atrodyti susukta ir pageltusi, bet turėtų būti ryškiai žalia spalva visą tą laiką, per kurį vyksta vaisiai. Jei nustatomas šiltnamio augalų augimo ir vystymosi sutrikimas, leidžiama atlikti antrą šėrimą: dirva ir lapai yra apdorojami.

karbamido šėrimas

Instrukcijoje nurodoma, kad norint paruošti sprendimą, jums reikia:

 • norint maitinti šaknų sistemą, praskieskite 50 gramų karbamido 10 litrų vandens;
 • Norėdami nupurkšti žalumyną, į 10 litrų vandens įpilkite 15 g trąšų.

Laistydami turite būti labai atsargūs ir įsitikinti, kad tirpalas patenka į dirvą per kelis centimetrus nuo šaknies sistemos. Geriausias laikas perdirbti augalus polikarbonato šiltnamyje laikomas vakaru, nes dingsta nudegimų rizika.

Viršutinį agurkų paruošimą lauke ar šiltnamiuose galima atlikti sausomis granulėmis. Rekomenduojama juos labai atsargiai įterpti į dirvą, kelis centimetrus nuo šaknies. Po to būtinai laistykite sodinukus. Tręšti sausomis trąšomis yra rizikinga, todėl prieš maitinimą tokiu būdu reikia pasverti pliusus ir minusus.

Niuansai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Atminkite, kad geriausia derinti lapus ir šaknis. Tai paaiškinama tuo, kad pasirinkus vieną iš metodų, tręšimą reikės atlikti labai dažnai, bent kartą per 14 dienų, kitaip nebus matomos naudos. Norėdami pamatyti tręšimo rezultatą, galite palikti vieną augalą ir palyginti rezultatus, ar krūmas skirsis nuo šeriamo.

agurkų auginimas

Kad trąšas būtų lengva apskaičiuoti, nepamirškite šių skaičių:

 • 1 valgomasis šaukštas. l. karbamido yra 10 g;
 • degtukų dėžutė - 13 g;
 • stiklinė, kurios talpa 200 ml - 130 g.

Prieš laistydami augalus, kruopščiai atlikite skaičiavimus ir jokiu būdu neviršykite rekomenduojamo karbamido kiekio agurkams šerti, kurį nurodo instrukcija, nes tokie veiksmai gali likti be derliaus.

Auginti agurkus nėra taip sunku. Viskas, ko reikia - stebėti augalų būklę, maitinti juos karbamidu ir kitomis maistinėmis medžiagomis. Šie veiksmai leis pasiekti aukštą derlių, nes agurkai duos vaisių ilgą laiką. Dabar jūs žinote, ar galima laistyti agurkus karbamidu ir kiek trąšų reikia sunaudoti šiam ar kitam perdirbimui. Laikykitės rekomendacijų, nurodytų gaminio naudojimo instrukcijose, ir rezultatas bus neilgas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas