Kodėl balkonų agurkų lapai nudžiūsta ir ima geltonai dėmėti, ką daryti

Kai tik saulė pradeda sušilti, žmogaus organizmui reikia daug vitaminų. Agurkai yra viena iš pirmųjų daržovių, naudojamų salotose.

Ir jei vasarnamyje neįmanoma auginti daržovių, galite jų gauti iš augalų ant lango arba balkone.

Veislės balkonams auginti

Populiarios agurkų, auginamų ant palangės, veislės yra tokios, kurios nesuformuoja ilgų blakstienų, suteikia didelį derlių ir yra atsparios ligoms:

 • "Boy-s-finger" veislės agurkai prinokę per keturiasdešimt dienų nuo sėklų pasodinimo. Hibridas turi ilgus plaktus, tačiau jie nesiskiria išsišakojimais. Daržovės vaisiai siekia dešimt centimetrų ilgio, ant jų gumbų yra mažų erškėčių. Traški žalumynai išsiskiria puikiu skoniu.
 • Mazai veislė priklauso ankstyvajam brendimui. Agurkai greitai sustingsta ir duoda mažus purius vaisius birželio mėn. Daigai ruošiami nuo kovo mėnesio.
 • Hibridinė Nataša gerai auga balkone, tačiau augalą reikia apdulkinti. Cilindriniai agurkai yra tinkami vartoti šviežius ir marinuoti.

agurkai balkone

 • Galingi "Masha" veislės stiebai sugeba pinti lodžijos sienas, o kiekvienas mazgas suriš iki septynių vaisių, skanių, traškių.
 • Išeiga agurkų pavasaris yra iki septynių kilogramų kvadratiniame metre.
 • Miesto agurkas buvo sukurtas auginti bute. Stipriai šakoti stiebai yra kompaktiški. Augalas neša vaisius iki pat šalčio.

 • Balkono stebuklas yra ypatinga veislė, auginama netradiciniu būdu. Jis nėra būtinas augimo sąlygoms. Augalas puikiai jaučiasi plantacijoje. Kiaušidės neišdžiūsta dėl drėgmės ir dirvožemio trūkumo. Daržovė masiškai neša vaisius penkiasdešimt dienų po sėjos.

Agurkams auginti ant palangės geriausia pasirinkti partenokarpines rūšis, kuriose yra moteriškų gėlių. Iš kiaušidžių vaisiai sėkmingai vystosi, nes jiems nereikia apdulkinimo. Tos daržovių veislės, kurias reikia apdulkinti vabzdžiais, neauga.

Auginame kokybiškus sodinukus

Be to, kad pasirenkate įvairius agurkus, svarbų vaidmenį vaidina sodinukų paruošimas. Prieš sodinimą į žemę agurkų sėklos dezinfekuojamos, trisdešimt minučių panardinamos į vieno procento kalio permanganato tirpalą. Sėklų amžius yra svarbus norint gauti derlių. Paimkite penkerių metų augalo sėklas, nes jie duos daugiausiai moteriškų gėlių.

vazoninių agurkų daigai

Agurkų sėkloms sodinti tinka durpių puodeliai ar tabletės. Sėklos panardinamos į dirvą pusantro iki dviejų centimetrų. Kad daigai greičiau išdygtų, sodinukai gausiai laistomi. Talpyklos dedamos į šiltą patalpą, kur oro temperatūra yra 25 laipsniai aukštesnė už nulį.Temperatūra sumažėja iki 18 laipsnių po to, kai išdygsta pirmieji ūgliai. Atsirandantiems jauniems agurkų ūgliams reikia:

 • gausus laistymas;
 • kasdien purškimas;
 • apšvietimo su fluorescencinėmis lempomis organizavimas;
 • tręšimas.

Tinkamai organizuotomis sąlygomis sodinukai greitai vystysis.

Agurkų vegetacija ant lango ar balkono

Balkone ar lange užaugintos daržovės eina per tas pačias vystymosi stadijas kaip ir šiltnamiuose, atviroje žemėje. Balkone svarbu pasirinkti konteinerį agurkams.

Augalo šaknys nėra giliai palaidotos, todėl naudingi konteineriai, skirti daržovėms sodinti, kurių skersmuo didesnis nei aukštis.

Toliau augindami agurkus ant palangės, jie nepatenkinti persodinimo stresu. Vidinis agurkas jaučiasi puikiai. Purškiant ir kasdien laistant, jam sukuriamas drėgnas klimatas. Augalus reikia šerti kas dešimt dienų. Tinka specialūs agurkų trąšų kompleksai.

Po penktojo lapo pasirodymo organizuojama atrama augalų stiebams. Palei langą ištraukiamas tinklas, prie jo pririšami agurkų blakstienos.

žydintys agurkai balkone

Jei daigai gavo reikiamą maistą, pakankamą kiekį šviesos, šilumos ir drėgmės, tada nevaisingos gėlės nebus ir vaisiai bus surišti. Agurkų skaičių ant ūglių galite padidinti, kai viršuje užspaudžiate septintą – aštuntą lapus. Moteriškos gėlės formuojamos ant susiformavusių šoninių blakstienų. Nustatyti vaisiai greitai auga. Kasdieninė zelentzo kolekcija skatina naujų agurkų kiaušidžių formavimąsi.

Balkoniniai daržovių augalai išgyvena vystymosi stadijas taip pat, kaip ir atvirame lauke. Jie subręsta laiku, jei jų auginimo ir priežiūros sąlygos sudaromos laikantis agurkų auginimo technologijos.

Norėdami palaikyti blakstienas, ant balkono ištraukiama virvė, prie kurios pririšami ūgliai.

Agurkų įvorės formuojamos suspaudžiant viršutinę dalį, kai pasirodo vienuoliktas lapas. Ant augančių šoninių ūglių prispaudžiama per antrąjį lapą, ant kitų - paliekami nuo penkių iki šešių lapų.

Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta, ką daryti

Sodininkystė ne visada teikia pasitenkinimą. Prieš gaudami traškius žalumynus mini sode, organizuotame bute ar balkone, turite išmokti agurkų auginimo technologijos. Viena iš įprastų problemų yra tada, kai vaisiai nesusidaro arba kiaušidės nukrinta po pageltimo. Dėl šios augalo būklės yra keletas priežasčių:

 • Dėl mineralinių elementų trūkumo dirvožemyje pagelsta agurkų kiaušidės. Azoto trūkumas pasireiškia pašviesėjus lapams. Galite pagerinti dirvožemį specialiais mišiniais, kurie klojami penkiolikos centimetrų sluoksniu.
 • Temperatūros sumažėjimas naktį lemia augalų hipotermiją. Agurkas blogai auga ir vystosi. Negalite tikėtis iš jo vaisių.

agurkai balkone vazonuose

 • Tiek sodinukai, tiek suaugę augalai laistomi šiltu vandeniu. Dėl dirvožemio užmiršimo kyla pavojus, kad agurkai neduos vaisių. Oro ir žemės sausumas neleis kiaušidėms vystytis agurkuose.
 • Augalams trūkstant lango, ant stiebų išaugs nevaisingos gėlės.
 • Jei ant palangės nėra pakankamai vietos, neturėtumėte pabandyti sodinti visų mėgstamų veislių agurkų. Kad daržovės augtų patogiai, jiems reikia pusės kvadratinio metro ploto. Tuomet bus pakankamai šviesos ir mitybos, kiaušidžių pageltimas nebus.

Jei uždėsite daug vaisių, tada agurkai bus susmulkinti, išdžiūti. Normaliam derliui užteks dvidešimt penkių kiaušidžių. Nebūtina palikti gėlių apatinėse lapų ašyse, nes jie pašalins didžiąją dalį maistinių medžiagų.

Geltonos dėmės ant lapų gali atsirasti dėl agurkų ligų. Užsikrėtus grybeliu, agurkai silpnai auga.Net jei daržovė žydi ir vaisiai yra pririšti, augalas agurkų negamins. Įprastos augalų ligos apima:

 • fuzariumas;
 • miltligė;
 • baltasis puvinys;
 • ruda dėmė.

Yra žinoma, kodėl balkonų agurkai pastebėjo lapus. Grybelių sporos kaupiasi ant lapų. Agurkų kenkėjai taip pat veikia šią augalo dalį. Besivystančios ligos baigiasi augalo mirtimi. Todėl būtina organizuoti infekcinės infekcijos prevenciją. Ir jei agurkuose yra patologinio vystymosi požymių, jų gydymas. Agurkų ligos išgydomos po augalų apdorojimo fungicidiniais preparatais.

askochitas ant agurkų

Agurkų ligų požymiai

Agurkai dažniau nei kiti sodo augalai kenčia nuo ligų:

 1. Baltasis puvinys paveikė visas augalų dalis. Infekcija atsiranda esant dideliam oro drėgnumui kambaryje ir intensyviai laistant. Grybelio sporos matomos agurko stiebo viduje. Jie perduodami per žmogaus rankas, orą. Grybelinės sporos gali skristi į atvirą langą ir įsikurti ant agurkų lapų. Tai padės atsikratyti ligos pašalinant paveiktas dalis, apibarsčius jas kalkėmis arba susmulkintomis medžio anglimis.
 2. Baltas žydėjimas ant lapų yra miltligės požymis. Pasirodžius pirmiesiems ligos požymiams, agurkų lapai apdulkinami sieros milteliais arba augalai apdorojami Fitoverm.
 3. Rudai dėmėms ant lapų atsiranda staigiai nukritus oro temperatūrai. Laikui bėgant, dėmės virsta opomis. Ligos galima išvengti pakeliant oro temperatūrą iki 20 laipsnių Celsijaus, sumažinant drėgmę. Pašalina ligos požymius perdirbant agurkus su Bordo skysčiu.

Agurkų patologinių sąlygų vystymasis atsiranda dėl priežiūros taisyklių nesilaikymo. Augalams reikia vėdinti, todėl tankiai pasodinti agurkai dažnai suserga.

Kodėl agurkai nežydi?

Jei agurkų daigai išsivystė teisingai, per trisdešimt-keturiasdešimt dienų po sėklų pasodinimo pasirodys gėlės. Kai žydėjimas neįvyksta, tada yra priežastis, kodėl agurkai nežydi.

Norėdami pašalinti tokią situaciją, turite:

 • laistykite agurkus šiltu vandeniu ryte ar vakare;
 • pasodinkite daržovių sodinukus dvidešimt penkių centimetrų atstumu vienas nuo kito;

 pelėsinis pelėsis ant agurkų

 • pašalinkite ūglius ir pumpurus apatinių lapų ašyse;
 • pirkti daržovių sėklas iš patikimų gamintojų;
 • prieš žydėjimą pašarus kompleksais, kuriuose yra kalio ir fosforo, išskyrus azotą;
 • prieš sodindami sėklas, dezinfekuokite dirvą;
 • į dirvą įpilkite kreidos arba hidratuotų kalkių.

Kad neiškiltų žydėjimo ar nevaisingų žiedų atsiradimo problema, perkamos partenokarpinių veislių sėklos ar savaime apdulkinami hibridai. Tada klausimas: „kodėl kiaušidės nukrenta ir pagelsta“ jūsų netrukdys.

Atsiliepimai
 1. Viltis
  7.07.2018 03:35

  Būtina augalą pamaitinti augimo bioactivatoriu „BioGrow“... Agurkų lapai taip pat pagelsvo, o po to, kai užpiliau šią priemonę, augalas pradėjo greitai augti, atsirado daug žiedų ir kiaušidžių.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas