Kaip maitinti, tręšti ir laistyti agurkus atvirame lauke liaudies gynimo priemonėmis

Šiais laikais vis daugiau žmonių bando auginti ekologiškus vaisius ir daržoves savo lovose. Todėl jie dažnai galvoja apie tai, kaip agurkai šeriami atvirame lauke liaudies gynimo priemonėmis. Reikėtų pažymėti, kad šis procesas nėra sudėtingas, todėl mes kalbėsime apie populiariausius, veiksmingiausius ir patikimiausius agurkų šėrimo būdus dabar kiek įmanoma išsamiau.

Pagrindiniai aspektai

Norint, kad agurkų šėrimas liaudies gynimo priemonėmis būtų atliekamas teisingai, visų pirma, jūs turite turėti informacijos apie tai, kurios sąlygos tinka agurkams, o kurios ne.

Ši kultūra myli:

 • dirvožemis, kuriame yra dideli humuso kiekiai, su neutralia ar silpnai rūgščia reakcija;
 • dirvožemio temperatūra virš 15 laipsnių;
 • aplinkos temperatūra nuo 20 iki 30 laipsnių;
 • kuo daugiau drėgmės;
 • trąšos su užpilu, paruoštos iš šviežio mėšlo.

Jie neigiamai veikia augalo augimą ir vystymąsi:

 • dirvožemis, nepraturtintas organinėmis trąšomis, pasižymintis dideliu rūgštingumu;
 • naudoti laistyti vandenį, kurio temperatūra nesiekia 20 laipsnių;
 • staigūs temperatūros rodiklių svyravimai;
 • perkėlimas iš vienos vietos į kitą;
 • aplinkos temperatūra yra žemesnė kaip 16 laipsnių arba oras yra per karštas, kai temperatūros rodikliai viršija 30 laipsnių;
 • juodraštis.

Agurkams patinka dirvožemis, kuriame gausu trąšų. Auginimo sezonas svyruoja nuo 90 iki 105 dienų, jei pasėliams bus sudarytos palankios sąlygos, galima tikėtis aukšto derlingumo.

Šėrimo poreikis yra tas, kad agurkai turi tiekti maistines medžiagas ilgiems ūgliams ir lapams, o jų šaknų sistema yra ariamajame horizonte, kuriame nėra pakankamai trąšų.

maitinimo poreikis

Atkreipkite dėmesį, kad skirtingais vystymosi laikotarpiais agurkams reikalingos skirtingos maistinės medžiagos:

 1. Pradiniuose sodinimo etapuose dirvoje turėtų būti kuo daugiau azoto.
 2. Po pasodinimo į žemę formuojant ir augiant šoninius ūglius - fosforą ir kalį.
 3. Vaisiaus metu dirvoje turėtų vyrauti azotas ir kalis.

Svarbu: norint, kad agurkai kuo geriau derėtų, dirvožemį reikia praturtinti mikroelementais, ypač svarbiais - magniu.

Agurkų šėrimas naudojant liaudies receptus

Ne paslaptis, kad agurkus šerti organinėmis trąšomis geriau, nei naudoti chemiją. Be to, agurkai bus ekologiški.

Tarp žmonių yra daugybė būdų, kaip maitinti agurkus natūraliomis medžiagomis. Dabar apsvarstysime keletą metodų, o kuris iš jų yra geriausias, priklauso nuo jūsų.

pelenų šėrimas

Atkreipkite dėmesį, kad agurkams tręšdami net natūralias trąšas, turite būti labai atsargūs ir vengti augalų perdozavimo.

Pelenų naudojimas

Pelenai priklauso unikalių trąšų grupei, nes juose yra daug kalio, fosforo ir mikroelementų. Vienintelis trūkumas, taip sakant, yra tas, kad pelenai turi mažai azoto.

Reikia nepamiršti, kad be trąšų su kaliu nereikėtų tikėtis gero derliaus, jei dirvožemyje trūksta fosforo, tada augalo šaknų sistema negalės aprūpinti maistinėmis medžiagomis ir vandens lapais ir vaisiais. Jau sėjos metu svarbu į skylę įpilti pusę stiklinės pelenų, sumaišyti su žeme ir užpilti vandeniu.

Ateityje augalą galima tręšti šiais būdais:

 1. Supilkite po augalo krūmu (prie šaknies) 2 šaukštus. l. pelenai ir pabarstykite vandeniu.
 2. Ištirpinkite stiklinę miltelių 1 litre vandens ir laistykite agurkus paruoštu tirpalu 2 litrais trąšų agurkams lauke, viename augalo stiebe.

Naudodamiesi šiuo metodu galite pašarai agurkai kas dvi savaites.

Atkreipkite dėmesį, kad jei augalai prieš laistymą apibarstyti pelenais, tai juos ne tik sustiprins, bet ir apsaugos nuo ligų ir kenkėjų.

Mėšlas ir kompostas

Visi moliūgų pasėliai mėgsta mėšlą, tačiau griežtai draudžiama jį įvežti šviežią - mėšlas turi būti skysto pavidalo. Žalioji trąša, tai yra piktžolių užpilas ir kompostas, daro teigiamą poveikį agurkų augimui ir vystymuisi.

Teigiamos trąšų savybės paaiškinamos tuo, kad net tada, kai mišinio dedama daugiau nei reikia, nitratų patekimo į vaisius rizika yra sumažinta.

Gera trąša yra devyniratukų ir paukščių išmatos, nes jose yra visos šėrimui reikalingos medžiagos. Norėdami paruošti infuziją, turite sumaišyti kibirą mėšlo ar mėšlo su 4 kibirais vandens ir reikalauti keletą dienų, laikas nuo laiko maišydami. Kalbant apie piktžoles, jos užpiltos, sudedant į statines ir užpilant vandeniu.

šėrimas mėšlu

Po to devyniasdešimtukas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10, išmatos - 1:10, žaliosios trąšos - 1: 5. Tręšti mėšlu ar kitomis tokiomis trąšomis rekomenduojama du kartus per septynias dienas, po 2 litrus vienam augalui.

Pastaba! Jei augalų lapija gydoma įtempta infuzija, tada ji tampa atspari miltligei.

Geri derliaus rezultatai pastebimi tręšiant dirvą humusu.

Naudojant kepimo mieles ir alų

Naudojant šį produktą, tręšimas gali būti atliekamas 2–3 kartus per sezoną. Norėdami paruošti trąšas, jums reikia:

 • mielių pakelio;
 • 2/3 puodelio cukraus;
 • 3 litrai vandens.

Visi ingredientai sumaišomi ir paliekami šiltoje vietoje tris dienas, laikas nuo laiko mišinį reikia maišyti. Po to infuzija praskiedžiama santykiu 250 ml: 10 l vandens ir augalai šeriami. Vienam stiebui reikia 500 ml trąšų. Jei tirpalas filtruojamas, tada su juo galima apdoroti ir augalo lapus.

mielių trąšos

Už gerą derlių agurkai gali būti šeriami alumi, tačiau turėtų būti naudojami tik gyvi ar nealkoholiniai. Atkreipkite dėmesį, kad sodmenis, kuriuose ne daugiau kaip 100 ml vienam augalui, leidžiama maitinti gyvu alumi.

Svogūnų žievelės kaip trąša

Užpilas, pagamintas iš paprastų svogūnų lukštų, yra ne tik trąša, bet ir puikus imunostimuliatorius bei apsaugantis augalą nuo kenkėjų ir ligų.

Tam tikslui naudojami ir nuovirai, kuriais rekomenduojama laistyti ar purkšti augalus.Norėdami paruošti sultinį, saują svogūnų lukštų užpilkite 1,5 litro verdančio vandens ir virkite 7 minutes, tada palikite, kol atvės, ir į sultinį įpilkite 3,5 litro vandens.

Žolelių užpilai ir nuovirai

Paprasčiausios ir prieinamos agurkų trąšos yra žolelių nuovirai. Galite laistyti lovas vaistažolių užpilu. Trąšoms paruošti naudojami įvairūs augalai.

Geriausi variantai yra šie:

 • motina ir pamotė;
 • loboda;
 • varnalėša;
 • agavos žolė.

Norėdami paruošti vaistažolių užpilą, būtina užpildyti statinę 2/3 augalinėmis žaliavomis ir užpildyti vandeniu. Talpykla paliekama šiltoje vietoje ir reikalaujama 10 dienų. Prieš vartojimą 1 litras žolelių užpilo ištirpinamas 10 litrų vandens. Po to laistykite augalą prie šaknies, kad išaugtų daugiau pasėlių.

Naudojant kiaušinių lukštus

Ne visi turi informacijos, kad kiaušinius galima naudoti ne tik gaminant maistą, bet ir žemės ūkyje. Kiaušinių lukštai gali padidinti dirvožemio derlingumą, nes tai žymiai sumažina rūgštingumą. Tuo pačiu metu apvalkalas gali veikti kaip dirvožemį atpalaiduojanti medžiaga.

kriauklių trąšos

Norėdami naudoti kiaušinių lukštus, kad gautumėte geriausius rezultatus, turite žinoti, kaip tinkamai paruošti kompoziciją. Taigi, pirmiausia lukštą reikia nuplauti ir susmulkinti kavos malūnėliu ar mėsmaliu.

Svarbu! Nemėginkite malti kiaušinių lukštų rankomis, nes tai nėra lengva užduotis, be to, taip pat galite sužeisti odą. Jei kiaušinio lukšto gabalėliai yra dideli, jo, kaip trąšos, veiksmingumas žymiai sumažėja.

Norint naudoti kiaušinių lukštus kaip trąšą agurkams, reikia išplakti 5 kiaušinių lukštus ir užpilti litru verdančio vandens. Gautas mišinys paliekamas infuzuoti 5 dienas, laikas nuo laiko maišant. Po to kiaušinio lukšto infuzija praskiedžiama vandeniu ir augalai laistomi.

Iš maisto atliekų pagamintas trąša

Iš augalinių atliekų pagamintas kokteilis sulaukė puikių atsiliepimų:

 • svogūnų žievelės;
 • bananų odos;
 • Apelsino žievelė;
 • morkų odos.

Paruoštas ingredientų mišinys užpilamas karštu vandeniu ir keletą dienų užpilamas. Prieš naudojant 250 ml gautos infuzijos, kompozicija praskiedžiama 5 litrais vandens. Šis agurkų užpilas ne tik maitina augalus, bet ir apsaugo juos nuo ligų.

trąšos statinėje

Bulvių žieves galite naudoti kaip trąšas.

Ši priemonė jau buvo parengta: panaudotas grybų grybiena kaip agurkų trąša atvirame lauke. Surinkęs grybieną, jis užpilamas verdančiu vandeniu santykiu 1: 1 ir paliekamas 24 valandoms, po to filtruojamas. Prieš laistydami augalus, užpilą reikia praskiesti vandeniu santykiu 1:10.

Banano žievelė kaip trąša

Džiovintos bananų žievelės naudojamos mulčiuoti sodinukus. Bananų odos infuzija kaip trąša yra ypač efektyvi jauniems ūgliams laistyti.

Norint pagaminti bananų žievelės trąšas, rekomenduojama:

 1. 3 šviežius bananų odeles užpilkite 3 litrais vandens ir palikite tris dienas. Po to vienodai praskieskite vandeniu ir laistykite augalą prie šaknies.
 2. Nuplautas 4 bananų odeles užpilkite litru vandens, primygtinai reikalaukite ir laistykite augalus.

Atminkite, kad prieš ruošdami bananų žievelės trąšas, turite jas nuplauti po tekančiu vandeniu.

Natūralaus augimo biostimuliatorius

Kad augalai, įskaitant agurkus, greitai augtų, galite juos patręšti alavijo sultimis. Norėdami paruošti produktą, turite paimti kelis augalo lapus, nuplauti juos ir įdėti į puodą. Po to alavijo lapai susmulkinami, kad būtų vienoda konsistencija. 1 valgomasis šaukštas. l. alavijo kruopos dedamos į 250 ml vandens ir savaitę dedamos į tamsią, vėsią vietą, laikas nuo laiko pridedant vandens, kad gautųsi 5 litrai skysčio.

Prieš vartojimą alavijo užpilą reikia užvirinti ir atvėsinti.

Atkreipkite dėmesį: ekspertai sako, kad reikia naudoti ir senus, ir jaunus alavijo lapus.

Acetilsalicilo rūgšties naudojimas

Acetilsalicilo rūgštis (Aspirinas) plačiai naudojama ne tik medicinoje, bet ir kasdieniame gyvenime. Aspirinas gali išgydyti grybelinę ir mažai rūgščią dirvą. Aspirinas daro teigiamą poveikį augalų augimui ir vystymuisi.

purškiant agurkus

Galime drąsiai teigti, kad tai yra atsakymas į klausimą, kaip maitinti agurkus augimui. Viskas, ko reikia, yra įpilti Aspirino (1 tabletę) į litrą vandens ir laistyti augalus. Palaidoti Aspiriną ​​galite tiesiai į dirvą - 1 skirtukas. kas dešimt centimetrų.

Tręšti šiltnamio sąlygomis augančius augalus

Šiltnamiuose agurkus reikia šerti daug dažniau, palyginti su tais augalais, kurie auga lauke. Tai paaiškinama tuo, kad iš uždaros žemės galima gauti 15 kartų daugiau zelento, todėl reikėtų tręšti kur kas daugiau.

Čia yra atsakymas į klausimą, kaip tręšti agurkus. Pateikiami beveik visi populiariausi liaudies gynimo būdai agurkams šerti. Būkite dėmesingesni daržovėms ir galite išdidžiai pareikšti: „Aš maitinu agurkais, o jie man dėkoja už gerą derlių“.

Atsiliepimai
 1. Natalija
  10.10.2017 06:20

  Iš metų į metus eksperimentuoju su skirtingais augimo stimuliatoriais, net vedu dienoraštį. Šiemet išbandžiau priemonę kaimyno, augalų augimo bioaktyvatoriaus „BioGrow“, patarimu. Atliko eksperimentą ant dviejų lovų. Vienoje panaudojau maisto atliekas, kaip aprašyta straipsnyje, kitame - bioaktyvatorių. Pastarasis laimėjo. Aš nusipirkau ši parduotuvė.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas