Metodai, kaip elgtis su žievės vabalu ant obelio su vaistais ir liaudies gynimo priemonėmis

Sodininkai naudoja skirtingus kovos su žievės vabalu ant obelų metodus. Išgelbėti vabalo paveiktus medžius sunku. Priemonės yra veiksmingos pradiniame etape. Pažengusios stadijos negali būti gydomos. Vabalai, kuriuos valgo vabalas, naikinami. Norėdami apsaugoti sodą nuo kenkėjų, jie naudojasi liaudies receptais ir chemikalais.

Biologinės žievės vabalo savybės

Obuolių žievės vabalas yra rudas (tamsiai rudas) vabalas. Kūno ilgis ne didesnis kaip 4 mm. Suaugusieji skraido. Standūs sparnų įdėklai yra taškiniai lygiagrečiomis juostelėmis. Pavasarį, vaismedžių masinio žydėjimo laikotarpiu, prasideda vabzdžiai. Patelės pačios pasirenka medį, nulaužia jame praėjimus, deda kiaušinius. Iš jų atsiranda lervos - balti kirminai su galingais žandikauliais.

Lervos daro pagrindinę žalą medžiui. Iki kito pavasario jie maitinasi mediena ir valgo kamieną. Prieš tapdami suaugusiais, jie palinksta. Pavasarį vystymosi ciklas kartojamas (imago, kiaušinis, lerva, pupos, imago).

Žievės vabalai tipai

Žievės vabalai kelia grėsmę medžiams, mediniams pastatams, mediniams gaminiams. Pasaulyje yra 750 medienos kenkėjų rūšių. Dažniausiai pasitaikantys tipai yra šie:

 1. Rauplė.
 2. Duonos vabalas.
 3. Spausdintuvas.
 4. Baldų šlifuoklis.
 5. Medienos kirmėlės vabalas.
 6. Ksilofagas.
 7. Šašelis.

žievės vabalas ant obelis

Kodėl žievės vabalas yra pavojingas obuolių sodui?

Mažas vabalas gali sunaikinti visą sodą. Būdamas auka, žievės vabalas pasirenka vaismedžius, kuriuose dėl netinkamo ar sutirštėjusio sodinimo šaknų sistema yra prastai išsivysčiusi, žievė yra mechaniškai pažeista.

Yra atvejų, kai kenkėjai užpuola absoliučiai sveiką obelį.

Kenkėjų lervos valgo medieną per visą kamieno perimetrą. Medžio mityba blogėja, o infekcija prasiskverbia daugybe judesių. Obelys miršta dėl maistinių medžiagų trūkumo ir grybelinių ligų.

Kaip nustatyti žievės vabalas: parazitizmo pėdsakai ir požymiai

Norint laiku nustatyti kenkėją, būtina apžiūrėti obelų kamienus. Paukščiai, atvežti į sodą, gali tapti rodikliais. Verta būti atsargiems, jei tai daro koks dzenas.

žievės vabalas ant obelis

Vaizdiniai obuolių žievės vabalo požymiai:

 • skylės žievės paviršiuje;
 • dantenų lašai;
 • dulkės, savo struktūra primenančios smulkias pjuvenas.

Dulkių spalva lemia žalos laipsnį. Tamsi yra pradinė stadija. Vabalas neprasiskverbė giliai į medžio audinius.Šviesios pjuvenos rodo, kad vabalai medieną valgė giliai ir obelis bus sunku išsaugoti.

Kova su parazitu cheminiais komponentais

Visų pirma, siekiant nustatyti, kaip elgtis su vabalas, nustatomas medžio pažeidimo laipsnis. Visi metodai bus nenaudingi, jei pluta subyrės gabalėliais. Jei jis tvirtai laikosi, bagažinėje yra mažai skylių, obelis galima išsaugoti.

žievės vabalas ant obelis

Lėšų rūšys

Kovai su žievės vabalu naudojami insekticidai. Jie teikia pirmenybę narkotikams su plačiu veikimo spektru. Jie giliai įsiskverbia į medžio audinius, veikia lervas ir suaugusius.Chemikalų pagalba vaismedžių vainikėliai apdorojami prieš vabalo vasaros pradžią. Purškimas kartojamas po 2 savaičių. Be to, medžiai šeriami trąšomis, atliekamas sanitarinis genėjimas, senų kelmų pašalinimas, spąstai pakabinami aplink sodą.

„Senezh-Insa“

Šis medienos ir medienos gaminių perdirbimo įrankis yra pagamintas Rusijos bendrovės „Senezh“. Vandens koncentratas parduodamas plastikinėse induose, kurių tūris yra 5 litrai, 60 litrų. Agentas prasiskverbia giliai į medžio audinį. Apdorojami rezultatai:

 • lervos, suaugę vabalai miršta;
 • bakterijos, grybeliai nepadaugėja;
 • vaistas atbaido naujus kenkėjus.

Senežas-Insa

Produkto kaina indelyje yra apie 600 rublių, dideliame inde - apie 4000 rublių.

„Clipper“

Rusijos insekticidas-akaricidas, vaisto „Tolstar“, pagaminto JAV, analogas. Naudojimo tikslas - kenkėjų kontrolė daržovėse. Produktą galima naudoti šiltnamiuose.

Išleidimo forma - emulsija (koncentratas), įpakavimas:

 • konteineriai, kurių tūris yra 5 litrai;
 • 1 litro buteliai.

Prevencinis obuolių perdirbimas praleisti savaitę prieš masinę vabalų vasarą. Apsauginis poveikis trunka nuo 20 iki 30 dienų. Lagaminai (⅔ aukštis) apdorojami pramoniniu purkštuvu, paruošiamas 3% tirpalas. Clipper naikina žievės vabalo lervas ir suaugusius žmones, naikina kitus sodo kenkėjus.

„Clipper“ vaistas

„Vitalizer NV-101“

Netoksiškas preparatas, visos natūralios kilmės veikliosios medžiagos. Medis apsaugo nuo kenkėjų ir infekcijų iš augalų gaunamą ekstraktą (plantaciją, pušį, kiparisą, kedrą). Išleidimo forma HB-101: granulės, skystos.

Apdorojimo schema:

 • po žydėjimo pirmasis obelų purškimas;
 • 2 ir 3 procedūros atliekamos su 7 dienų intervalu;
 • tirpalas paruošiamas iš 10 l vandens ir 1 ml vaisto.

Vitalizer NV-101

„Bi-58“

Vokiška priemonė yra veiksminga prieš vabalus ir lervas. Tai, patekusi į žarnyną, sukelia jų mirtį. Vaistas yra koncentruotos emulsijos pavidalu. Jis supakuotas į konteinerius, kurių tūris nuo 1 iki 10 litrų. BI-58 galima maišyti su „Clipper“. Tai sustiprina insekticido terapinį poveikį. Produktas yra toksiškas žmonėms ir bitėms.

Jis turi būti naudojamas atsargiai, griežtai laikantis gamintojo rekomendacijų.

Gydymas ir prevencija narkotikais

Apytikslis priemonių planas padės gydyti obelų nuo žievės vabalus, atlikti prevencinį gydymą.

preparatas Bi-58

LaikotarpisPurškikliskiti metodai
Prieš pumpurų pertraukąViršutinis tvarsliava naudojant „Diammofoska“Sanitarinis apipjaustymas, bagažinės balinimas
Per lapų atidarymąŠaknų užpildas "Gumi-30 Universal"
Žydėjimo pradžiaVainiko apdorojimas "Rich-Micro", kamieno - "Bitoxibacillin"Ant medžių pakabinkite repelentus su antiferomonu
Žydėjimo pabaigaDu kartus (su 14 dienų intervalu) bagažinę gydykite „Confidor Extra“.
Apdorokite lakštą HB-101
Aptikus kenkėjąIšvalykite ištraukas
Švirkštas su „Confidor Maxi“ tirpalu
Uždenkite skylutes pikiu
Išsklaidykite „HB-101“ granules beveik kamieno apskritime, įmerkite jas į dirvą
Rudenį, kai lapija visiškai nukritoSanitarinis genėjimas
Lapų sunaikinimas
Balkšvas kamieno, skeleto šakų plovimas

Spąstai ir gąsdikliai

Sodininkystės parduotuvėse parduodami specialūs spąstai, apdoroti feromonais. Jie yra išdėstyti sode nuo pavasario iki vasaros pradžios. Kvapas traukia suaugusius. Vabalai spąstai sunaikinami.

žievės vabalas

Gąsdintojų veikimo principas yra skirtingas. Prietaisai skleidžia grėsmės kvapą ar pavojaus signalą. Tai darydami jie verčia vabalas ieškoti kitos buveinės.

Statinės injekcija

Jūs galite atsikratyti vabalo ankstyvosiose pažeidimo stadijose injekcijos pagalba. Vaistų tirpalus galima švirkšti į ištraukas:

 • „Antičiukas“;
 • „Calypso“;
 • „Konfidorius“;
 • „Karbofosas“.

Darbui atlikti reikia didelio tūrio švirkšto. Apdorojimo etapai:

 1. Tirpalo paruošimas.
 2. Skylės įleidimas į skylę.
 3. Trasos padengimas sodo pikiu.

statinės purškimas

Tradiciniai metodai

Jei aptinkami vabalų judesiai, obelų kamienas turi būti padengtas mėšlo ir nupjautų kalkių mišiniu santykiu 1: 1. Tankus pritaikymas garantuoja teigiamą rezultatą. Pažeistas obelis galima apdoroti tirpalu, paruoštu iš šių ingredientų:

 • vandens 10 l;
 • skystas muilas 2 l;
 • karbolio rūgštis 2 kg.

Stimuliuoja obelų imuninę sistemą, kad apsaugotų nuo žievės vabalų

Susilpnėjusios obelys kenčia nuo žievės vabalo. Sveiko medžio mediena yra tvirta, vabalams sunkiau ten išgyventi ir daugintis. Siekiant užkirsti kelią kenkėjams, imamasi priemonių, kurios padidina obelų apsaugą.

žievės vabalas ant obelis

Jie aktyvina imuninę sistemą, gerina fotosintezės kokybę HB-101 pagalba. Prevencinių priemonių etapai:

 • pavasarį palei bagažinės apskritimo perimetrą atlikti granulių įdėjimą;
 • po žydėjimo 3 kartus apipurkškite karūną tirpalu (1 ml produkto 10 l vandens), pertraukite 7 dienas.

„Bogaty-Micro“ trąšų pagalba audiniai prisotinami mikroelementais. Viršutinis padažas padidina atsparumą infekcijoms ir kenkėjams. Užtepkite „turtingo mikro vario + cinko + mikroelementus“. Paruošdami tirpalą 10 litrų vandens, ištirpinkite 1 valg. l. trąšos. Apdorojimas lape atliekamas 4 kartus su 7 dienų intervalu.

Norėdami padidinti atsparumą stresui, obelys laistomos „Gumi-30 Universal“ tirpalu kartą per 2 savaites. Pasta (100 g) praskiedžiama vandeniu (200 ml). Koncentratas naudojamas paruošti darbinį tirpalą. Už 10 litrų vandens įpilkite 1 valg. l.

Išgelbėti medį, kurį paveikė žievės vabalas, sunku. Planuojamas profilaktinis sodo gydymas šiuolaikiniais vaistais yra geriausias būdas kovoti su vabalais.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas