Ananasų veislės obelų privalumai ir trūkumai, sodininkų apžvalgos, vaisių charakteristikos ir aprašymas

Tik nedaugelis paprastų vartotojų žino tikrąjį obelų veislių, augančių Rusijos Federacijos teritorijoje, skaičių. Jiems obuoliai skirstomi į importinius ir naminius, saldžiarūgščius, didelius ir mažus. Tiesą sakant, viskas yra daug sudėtingiau. Papirovka, Antonovka, šampanas, ananasai, melba, „Old Man Erliest“, ankstyvas saldus, baltas įdaras, auksiniai kinai - tai nedidelė dalis obuolių veislių. Žemiau mes sutelksime dėmesį į ananasų veislę Ananasai.

Veislės aprašymas

Kaip bebūtų keista, nėra lengva susipažinti su išsamiu ananasų obelų aprašymu. Daugelyje vietų trumpai aprašomos rūšys. Tačiau norint pasirinkti ananasų vaismedį, šių žinių nepakanka.

obelų trūkumai

Ananasų veislės obelis yra Vakarų Europos rudens nokinimo obelis rūšis. Tačiau kai kurie sodininkai tai vadina vėlyvąja vasaros veisle. Paprastai vaisiai sunoksta rugsėjį, saulėtoje vietoje, taip pat rugpjūčio pabaigoje. Tinkamumo laikas iki 4 mėnesių. O esant optimaliai temperatūrai ir drėgmei, vaisiai gali guli iki gruodžio mėnesio.

Obuoliai yra dideli, vidutinis svoris svyruoja nuo 180 iki 350 gramų. Oda yra tanki, lygi, blizganti, su nestipria vaškine danga. Vaisiaus spalva yra saulėtai geltona, aplink perimetrą gerai matomi pilki taškeliai. Saulėtoje pusėje nestipriai parausta. Minkštimas yra baltai geltonos spalvos, sultingas, tvirtas, rūgštaus ir saldaus skonio bei sodraus aromato. Obuoliai turi nuolatinį ananasų poskonį, todėl medis gavo savo vardą. Nuimami vaisiai yra tvirti, tačiau po trumpo laikymo jie tampa laisvesni. Vaisiai apvalios formos, šiek tiek primena nupjautą kūgį.

rudens nokinimas

Veislės pranašumai ir trūkumai

Kiekviena obelų rūšis turi pranašumų, išskiriančių ją iš kitų veislių, o ananasai nėra išimtis. Veislės pranašumai:

 • skonis (vieninteliai obuoliai, turintys lengvą ananasų poskonį);
 • žiemos atsparumas (veislė nebijo žemos temperatūros ir gerai atlaiko oro svyravimus);
 • didelis atsparumas tokioms įprastoms obuolių ligoms kaip šašas ir miltligė;
 • ilgas tinkamumo laikas (4-5 mėnesiai);
 • metinis vaisius;
 • lengvai transportuojamas.

apvalūs vaisiai

Tačiau yra ir nemažai trūkumų. Tarp jų ananasų veislė išsiskiria:

 • medis yra aukštas, todėl jį sunku prižiūrėti;
 • žemas produktyvumas;
 • nepastebimas vaisių išvaizda, nuobodu spalva;
 • vaisius galima per metus, jei obelis nėra prižiūrimas ir šakos nėra nupjautos;
 • pasižymi mažu atsparumu kitoms ligoms ir kenkėjų išpuoliams.

genėti šakas

Suaugusio medžio matmenys

Ananasų veislės obelis yra energingas medis, todėl derlių nuimti sunku. Net ir su kopėčiomis dažnai sunku pasiekti vaisių. Jei jie nebus nuimti nuo medžio ir laukti, kol nukris, vaisių tinkamumo laikas žymiai sutrumpės. Bet tuo pačiu metu obelų vainikas yra retas, nėra platus, todėl lengviau prižiūrėti obelį.

Daugelyje šaltinių yra informacijos, kad ananasų obelis yra pažodžiui 2-3,5 metro aukščio, tačiau iš tikrųjų obelis lengvai pasiekia 5 metrų dydį.

subrendęs medis

Vaisių produktyvumas ir skonis

Ananasų veislė „Ananasai“ priklauso vidutinio derlingumo rūšims, tačiau tai atsiperka dėl vaisių dydžio. Obuoliai yra dideli, tvirti, maždaug tokio pat dydžio. Tinkamai prižiūrint (genint, laistydami, maitindami) medis vaisius neša kasmet. Jei nieko nepadarysite, tada ananasų obelis pradžiugins jus vaisiais per metus.

Įprasti priežiūros etapai yra šie:

vidutinio derlingumo rūšys

 • jei vasara sausa, tada obelis reikia reguliariai laistyti;
 • periodiškai ravėkite ir atlaisvinkite beveik kamieno plotą;
 • balinti bagažinę pavasarį ir rudenį;
 • purškiama specialiomis priemonėmis, kad atsispirtų kenkėjams;
 • pašarą trąšomis.

Šios rūšies vaisiai turi saldų ir rūgštų desertinį skonį, turtingą aromatą ir lengvą ananasų poskonį. Taigi veislė pavadino savo vardą. Obuoliai yra sultingi ir pašalina pagrindinį skonį pašalinus juos iš medžio. Degustavimo balų skalė penkių balų skalėje - 4,6 balo.

ananasų poskonis

Žiemos ištvermė

Ananasų veislės obelys išsiskiria dideliu žiemos atsparumu. Medžiai lengvai toleruoja pogrindinę temperatūrą, oro pokyčius ir jiems nereikia papildomos izoliacijos. Tačiau kai kurie sodininkai rekomenduoja (tai taikoma šaltiems šalies regionams) ypač atšiauriomis žiemomis beveik kamieno ratą uždengti bent 10 centimetrų storio durpių sluoksniu, o ant jo uždėti sausus lapus.

Pasirinkite obelų plotą, kuris yra geresnis ir ilgesnis už kitus, dienos metu apšviestas saulės spinduliais. Jei sodininkas ką tik pasodino ananasus, žiemą padengti kamieną nebus nereikalinga.

žemos temperatūros

Atsparumas ligoms

Ananasai yra vidutiniškai atsparūs daugeliui obuolių ligų. Be to, medžiai beveik niekada nėra veikiami šašų, miltligės. Norint apsaugoti obelis nuo kitų ligų, medį reikia gydyti specialiomis priemonėmis, maitinti. Ir norint išvengti kenkėjų užpuolimo, rudenį ir pavasarį reikia balinti kamieną.

veikiami šašai

Laikas žydėjimo ir vaisių nokinimo

Ananasų veislės obelis išsiskiria ilgu žydėjimu vėliau. Aiškesni terminai priklauso nuo temperatūros regione. Jis turėtų nusistovėti ties ženklu nuo plius 15 iki plius 20 laipsnių. Pirmaisiais metais reikia nupjauti gėles, kad medis visas jėgas įdėtų į augimą ir toliau džiaugtųsi skaniu derliumi.

Vaisiai paprastai sunoksta rugsėjį. Bet jei tai šilta vasara, o vieta, kurioje auga medis, yra pakankamai apšviesta saulės spindulių, obuoliai gali būti paruošti derliui rugpjūčio mėn.

temperatūra regione

Augantys regionai

Atsižvelgiant į veislės ypatumus, ananasų ananasai gerai įsišaknijo šalto klimato regionuose. Dabar jis auginamas kituose Rusijos regionuose: Volgos regione, Centrinėje Rusijoje, Šiaurės vakaruose. Medis yra nepretenzingas priežiūrai ir beveik bet kokiu klimatu duoda gerus didelius vaisius.

Sodininkų atsiliepimai

Kirilas, Volgogradas: „Pasodinau šią veislę kaimyno patarimu. Dabar medžiui yra 5 metai, ir kiekvienais metais jis džiaugiasi geru derliumi. Obuoliai turi nuostabų skonį, ne taip, kaip kiti (ir mūsų sode yra 5 šių medžių veislės). Parduodama, žinoma, neužtenka vieno medžio. Mes patys augame. Atsižvelgiant į tinkamumo laiką, iki pavasario valgome šviežius sultingus obuolius “.

Augantys regionai

Christina, Sankt Peterburgas: „Aš nesu patenkintas medžiu. Savo veislių kolekcijai aš tiesiog išlaikysiu vieną kalę. Derlius yra labai mažas, nepakankamas net sau, jau nekalbant apie pardavimą. Be to, obuoliai greitai suyra. Jis, be abejo, yra nuostabus, bet dėl ​​kelių vaisių aš nematau prasmės laikyti visą medį “.

Aleksandras, Jaroslavlis: „Aš pasodinau šį medį pardavėjo patarimu. Vaisiai nėra tik dideli, jie yra didžiuliai. Iš privalumų: obuoliai yra skanūs, ilgą laiką laikomi, nereikia jokios ypatingos priežiūros. Mes juos valgome šviežius, žmona kartais prideda kepinių ar juos konservuoja. Bet medis duoda mažai vaisių. Jei turite didelę šeimą ar užsiimate pardavimu, neužtenka vieno medžio. Kitas trūkumas yra tas, kad medis yra aukštas, todėl sunku nuimti derlių ir išsišakoti “.

Stanislavas, Žemutinis Naugardas: „Man patinka šis medis, tai nepretenzingas ir vaisių skonis. Gavęs pirmąjį derlių, pasodinau dar 3 tokius medžius. Dabar man užtenka savęs ir visos didelės šeimos.

greitai sutraiškyti

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas