Ar prieš nuimant derlių reikia iškasti dirvą iš česnako galvų?

Dažnai prieš daržovių augintojus kyla klausimas, ar reikia ir ar įmanoma grėbti žemę nuo česnako galvų? Remiantis apžvalgomis, ši agrotechninė technika duoda gerų rezultatų. Tik tai turi būti padaryta teisingai ir laiku.

Ar man reikia grėbti žemę nuo česnako galvų ir kodėl tai daroma?

Manoma, kad neprinokimas daro teigiamą poveikį gero derliaus nokinimui. Nupjaukite žemę specialiais sodo įrankiais iki pusės svogūnėlio. Yra keletas priežasčių, kodėl jie grėbia žemę nuo aštrių daržovių galvų:

nuplaukite česnaką

 • Lemputės dydis padidėja. Šaknų sistema, ypač žieminių pasėlių, yra galinga ir giliai įleidžiama į žemę. Giliau šaknys traukia galvą į vidų. Dėl to jis negauna pakankamai oro, maistinių medžiagų ir šviesos.
 • Ant plikos lemputės galite lengvai sekti pasėlio būklę. Tai svarbu, kai oras yra blogas, karštas arba lietingas.
 • Augalui nereikia eikvoti energijos stumiant viršutinį dirvožemį, o svogūnėliai gauna pakankamai saulės ir šilumos.
 • Svarstyklės bus stipresnės, o daržovės tarnaus daug ilgiau.

Augalų nokinimą liudija pageltimas, džiovinimas ir augalų lapų sudėjimas. Svogūnėliai ant lemputės tampa sausi ir lengvai valomi. Rodyklės ištiesėja ir dėžutės pradeda trūkinėti.

lemputės dydžio

Česnako eksponavimo sode nauda ir žala

Česnako išvalymo nauda, ​​pasak patyrusių sodininkų, yra tai, kad svogūnėlis gauna daugiau saulės šviesos, greičiau išdžiūsta, subręsta ir gauna pakankamai maistinių medžiagų. Be to, galva įgyja veislei būdingą spalvą.

Kitą kartą, kai reikia grėbti žemę aplink česnako galvą, kiekvienas nusprendžia pats, remdamasis savo stebėjimais. Be teigiamų savybių, ši procedūra turi ir trūkumų:

derliaus nokinimas

 • Kadangi lemputė sėdi giliai žemėje, turėsite nupjauti daug dirvos, susidarys skylė. Drėgmė jame pradės kauptis po laistymo ar lietaus. Dėl to gali išsivystyti galvos puvinys ir prarasti derlių.
 • Tuo atveju, jei laiku bus atlaisvintas dirvožemis, lemputė nebus per daug gili. Dėl to jūs galite išsiversti be nereikalingos galvos ekspozicijos procedūros.

Česnakai yra šviesą mėgstanti daržovė, netoleruojanti šlapžemių. Norint pasiekti gerą derlių, reikia pasirinkti tinkamą sodinimo vietą, paruošti sodinamąją medžiagą ir sodinimo metu palikti didelį atstumą tarp krūmų. Priežiūra apima reguliarų laistymą, kompleksinių trąšų tręšimą, dirvožemio atpalaidavimą, lovų ravėjimą nuo piktžolių.

sėdi giliai

Visos šios auginimo savybės padės išvengti klaidų ir išspręsti tam tikrų procedūrų poreikio klausimą.

Kada turėtum jį iškasti?

Kada sode galėsite grėbti česnaką, priklauso nuo veislės ir oro sąlygų. Dažniausiai procedūra prasideda liepos pradžioje. Procedūra atliekama likus kelioms savaitėms iki viso derliaus nuėmimo. Tinkamas metas žiemkenčiams yra birželio pabaiga česnakų pavasarinės veislės paskutinės liepos dienos laikomos geriausiu laikotarpiu.

Plikytos česnako galvutės sode gauna daugiau saulės šviesos. Tačiau procedūra turi būti atliekama teisingai ir atsargiai, tuo pačiu atsilaisvinant dirvožemiui. Jei procedūros metu pažeistas svogūnėlio vientisumas, padidėja puvimo ir užsikrėtimo grybeline infekcija rizika.

susidaro duobė

Jei česnako galvutės yra giliai žemėje

Žieminiai česnakai sodinami giliai (gylis yra lygus trijų svogūnėlių aukščiui). Tokie česnakai tikrai neišdygs rudenį, gerai ištvers žiemą ir pradės augti tik pavasarį. Stipri šaknų sistema rudenį sodina medžiagą į žemę. Jei žiema yra labai šalta, tada česnakai eis giliai.

Kad česnakai sudygtų, turi būti puri dirva. Norėdami tai padaryti, rudenį po derliaus nuėmimo ir pavasarį reikia tręšti organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Tokiu atveju nebus baisu, kai česnakai per giliai pateks į dirvą.

česnako galvutės

Birželio pradžioje, maždaug 21 dieną prieš iškasant prinokusias galvas, česnako galvutės išlaisvinamos iš žemės. Ar tai būtina padaryti, priklauso nuo galvų kokybės, oro sąlygų ir dirvožemio sudėties. Pvz., Jei oras lietingas, tada ši technika padės sumažinti puvimo riziką.

Maždaug tuo pat metu strėlės nupjaunamos ir jos nustoja laistyti, atlaisvina dirvą ir trąšas. Nesijaudinkite, jei viršūnės yra sultingos ir storos, nes jos kaupia daug maistinių medžiagų. Lapai yra tiesiog surišti, kad nukreiptų mineralus į svogūnėlius.

Nukirtus strėles ir nupurškus dirvą, prisidedama prie galvų augimo, maistinių medžiagų kaupimosi jose ir greito daržovių derliaus nokinimo.

česnakai nuo žemės

Patarimai, kaip tinkamai auginti česnakus

Geriausia žieminius česnakus auginti vasarnamyje. Tai skiriasi nuo pavasario veislių dideliu galvu ir mažesniu gvazdikėlių skaičiumi, taip pat ankstyvu nokinimo laikotarpiu. Pagrindinis vasarinių augalų privalumas yra ilgalaikis laikymas. Galvos išlieka tvirtos ir sultingos visą vasarą. Augantis česnakas apima ne tik savalaikį laistymą, ravėjimą, dirvožemio atsipalaidavimą ir trąšų naudojimą.

kasdamasis nuo žemės

Dėl gaunant didelius česnakus nulaužkite susidariusias strėles. Formuojant strėles, augalas sulėtina savo augimą, o visos jėgos nukreipiamos į sėklinės medžiagos augimą. Tiesiog neištrinkite visų strėlių iš karto, rekomenduojama palikti keletą gabalėlių. Būtent pagal juos galite nustatyti galvų brandos laipsnį. Kai tik strėlė ištiesėja ir sėklų dėžutė pradeda trūkinėti, galite pradėti derlių.

Kartais daržovių augintojai stebisi, kodėl česnakai patenka į žemę. Tai gali atsirasti dėl palaido dirvožemio, stiprios daržovių šaknų sistemos ir iš pradžių gilaus gvazdikėlių sodinimo. Česnako skilteles rekomenduojama sodinti į jau paruoštus 5–6 cm gylio vagas. Stiprių liūčių metu dirva sutankėja, o česnako galvutės nusėda dar giliau į žemę.

auginimo technikos

Kodėl viršūnės yra surištos?

Kita technika, leidžianti nuskinti gerą česnako derlių, yra viršūnių rišimas mazge. Česnakuose, skirtingai nei svogūnuose, maistinės medžiagos nuo lapų iki šaknų pernešamos lėčiau, o plunksnos nyksta greičiau.

Po to, kai lapai surišami į mazgus, keičiasi fotosintezė, padidėja mikroelementų nutekėjimas į požeminę augalo dalį. Lapai pradeda džiūti, lemputė nustoja dygti ir kaupiasi visi naudingi komponentai.

kaklaraiščio viršūnės

Jie pradeda rišti viršūnes 5 dienas prieš numatomą derliaus iškasimą. Jei norite veislių, naudojamų rodyklėms, nuimkite rodyklės galvutę. Idealiu atveju ši procedūra atliekama savaite anksčiau. Bet tai taikoma tik žiemkenčiams, nes pavasariniai česnakai strėlių neduoda. Lapai šiek tiek susukti į žnyplę ir surišami įprastu mazgu. Jei viršūnės trumpos, galite pynimo pynę.

Ligos ir kenkėjai

Ligos ir kenkėjai gali padaryti didelę žalą pasėliui. Dažni kenkėjai, užpuolę česnakų lovas, yra šaknų erkutės, stiebų nematodai, lokiai, šimtamečiai, svogūnų kandis... Lervos ir suaugusieji, padarydami skyles viršutiniuose dirvožemio sluoksniuose, prisideda prie to, kad česnakai eina giliai į žemę. Tai gali neigiamai paveikti galvos vystymąsi.

susidoroti su liga

Galite išsaugoti derlių purškdami lapus užpildami tabako, pipirų ir medžio pelenų. Kartais jūs negalite išsiversti be insekticidų: Actellic, Clofentesin.

Tokios ligos kaip puvinys, žalias pelėsis, mozaika lemia, kad lapai nudžiūsta, pagelsta, ant jų atsiranda įvairių spalvų dėmių, augalų augimas sustoja, svogūnėliai nustoja brandinti ir pradeda pūti. Pavyzdžiui, fungicidai, tokie kaip Quadris, Alirin, Gamair, Fitosporin, padės susidoroti su ligomis.

Norint sumažinti ligos riziką, sodinamąją medžiagą reikia atidžiai parinkti. Sodinti tinka tik stambios, tankios, gvazdikėlių neturinčios gvazdikėlės. Jie dedami į dezinfekuojamąjį vario sulfato, kalio permanganato ar medžio pelenų tirpalą.

šaudymo veislės

Patyrusio vasaros gyventojo patarimai

Česnakų sodinimo laikas priklauso nuo pasirinktos rūšies ir veislės. Žieminių kultūrų sodinimas prasideda nuo rugsėjo vidurio iki spalio pradžios. Vasariniai česnakai sodinami pavasarį, kai pasibaigs stiprių šalčių pavojus (maždaug balandžio viduryje).

Daugelio daržovių augintojų apžvalgose galite rasti šiuos patarimus: „Aš iš anksto iškasiu sklypų plotą lovoms ir naudoju trąšas. Galima apdoroti durpėmis, smėliu, medžio pelenais. Savaitę prieš sodinimą naudinga dezinfekuoti dirvožemį, išpilant jį Fitosporin tirpalu.

patyręs vasaros gyventojas

Česnako skilteles gilinu 6–7 cm ir apibarstau humusu. Vasarą ūgliai suteikia ūglių, kuriuos geriau nulaužti, jie tik trukdo gauti gerą derlių “.

„Kiekvienais metais atidarome česnaką, kasdami dirvą nuo svogūnėlių. Dėl šios priežasties jie užauga didesni, sultingesni ir aromatinio skonio “.

atidarykite česnaką

Atsiliepimai
 1. Tamara Kuzminichna Devyanina
  7.07.2018 17:02

  Labai ačiū už straipsnį. Dachai jau yra 30 metų, tačiau augindama česnaką radau sau kažką svarbaus, ko nežinojau. Paprastai tai labai informatyvi svetainė. Aš dažnai čia žiūriu.

  Atsakyti
 2. Grigalius
  7.07.2020 16:29

  Tiesą sakant, kažkokia nesąmonė dėl kasimo, tuo klausimu, pusantros savaitės iki derliaus nuėmimo, česnakas yra pažeistas, tai yra, jūs kasdami žemę kasate žemę kastuvu, bet neišmetate, gaunate galvą palaidoje žemėje. Taip, ir bylka pradeda išdžiūti, vienintelis trūkumas yra tai, kad lyjant, valyti pasidaro sunku, česnakai nešvarūs, žemė tvirtesnė.

  Atsakyti
  • admin
   7.07.2020 14:14

   Gera diena!
   Matyt, jūs turite vienintelį autoritetą pagal klasifikaciją „delyras - ne kliedesiai“. Ir tai tu. Mūsų straipsniai yra parašyti žemės ūkio technologijų ekspertų, yra kruopščiai prižiūrimi, tikrinami, ar jie atitinka. Bet kuri save gerbianti svetainė nepateiks apgaulingos, kaip sakote, informacijos.Jei turite unikalių žinių, pasidalykite jomis su kitais. Su jais susipažinsime su dideliu malonumu.

   Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas