Kada reikia skinti žieminius česnakus Sibire ir regionuose?

Česnakai yra vitaminų, fitoncidų ir kitų medžiagų, padedančių kovoti su ligomis ir stiprinančios imunitetą, šaltinis. Dėl naudingų augalų savybių jis tapo svarbiu pasėliu Sibiro klimate.

Šio regiono sąlygos turi įtakos agronominėms priemonėms ir laiko nustatymui. Jei teisingai nustatysite, kada sodinti, kaip ir kada skinti žieminius česnakus Sibire, galite gauti sodrų ir aukštos kokybės šios kultūros derlių ir išsaugoti.

Kodėl svarbu derlių nuimti laiku ir teisingai?

Pasirinkus optimalų derliaus nuėmimo laikotarpį auginamiems augalams, derlių galima padidinti. Derliaus nuėmimas ir priešlaikinis derliaus nuėmimas sumažina gautų produktų kiekį ir pablogina jų kokybę.

Neprinokę česnakai netinkami laikyti - per minkšti dantys praras drėgmę ir išdžius. Pernokusios galvos pablogėja, suyra, žvyneliai pleiskanoja, atidengdami gvazdikėlių šerdį. Vaisiai praranda savo komercines ir vartotojiškas savybes. Pernokę svogūnėliai gali duoti pakartotinius ūglius, o tai neigiamai paveiks išlaikymo kokybę. Laikant lupti dantys išsausės.

žieminiai česnakai

Produktų derlius išaugintų augalų technologinės brandos metu gali padidinti derlių. Nuimtos daržovės turės prekinę išvaizdą, skiriasi tinkamumu pardavimui, vartojimui, laikymui ir pasėliams.

Jei česnakai Sibire pasodinami rudenį, optimaliausias derliaus nuėmimo laikas yra liepos antroji pusė.

teisingai surinkti

Žieminių česnakų ypatybės

Česnakai - vienmetis svogūninis augalas, dauginantis vegetatyviniu būdu - su gvazdikėliais ar orinėmis svogūnėlių sėklomis (svogūnėliais). Jis gali atlaikyti iki -4 ° C ir žemesnes šalnas. Geriausios Sibiro žieminių česnakų veislės gerai laikosi po sniegu, tačiau užšąla šaltomis, be sniego žiemomis.

Vegetacija prasideda balandžio mėn., Esant + 5 ... + 10 ° С temperatūrai. Galvos formavimosi laikotarpiu augalui reikia šilumos ir saulės. Temperatūra šiuo laikotarpiu turėtų būti bent + 15 ... + 20 ° С, o nokinimo metu - ne žemesnė kaip + 20 ... + 25 ° С.

derlius

Augalas yra jautrus augimo sąlygų pokyčiams, todėl geriausia naudoti zonines veisles. Geriausios žiemos veislės Sibire yra nešaudantis Novosibirskas 1 ir Sibiro strėlė. Be to, auginamos šios rodyklės tipo vaisinės veislės žiemos sodinimui: Alkor, SIR-10, Skif, Osenny, Gradekovsky, Bashkirsky. Daugelis jų yra ankstyvosios brandos veislės. Jie silpni, bet vaisingi.

Yra keletas česnakų sodinimo žiemą ypatumų.Sodinama po agurkų, ridikų ir kitų ankstyvųjų daržovių, ankštinių augalų, plokščiose vietose, apsaugotose nuo vėjo. Dygstant daigams, augalas yra jautrus drėgmei. Nepakanka drėgmės, galvos bus mažos, o derlius bus mažas. Negana to, žemumose augalas puvi. Jis netoleruoja šešėlių, todėl sodinamas atvirose ir gerai apšviestose vietose.

žiemos ypatybės

Sibire produktyvios žieminių sodinukų veislės sodinamos nuo rugsėjo 15 iki spalio 5 dienos, kad dantys įsišaknytų dar prieš šaltuoju metu, bet neturi laiko formuoti lapų.

Arrowhead veislės birželio pabaigoje išmeta strėles, kurios pašalinamos, kai pasirodo, jei sėklos nėra reikalingos. Tai padidina galvų masę 10-15%.

svogūninis augalas

Kada česnakai skinami Sibire?

Laikas, kada reikia skinti česnakus Sibire, priklauso nuo ankstyvos pasirinktų veislių brandos. Šaudymo veislės iškasamos po to, kai apatiniai lapai pasidaro 75% geltoni, o žiedyno žiedų plėvelė pradeda trūkinėti. Šių veislių subrendusios svogūnėliai sveria iki 60 g. Nešaudančios veislės skinamos po to, kai 2/3 augalo lapų guli ant žemės. Nešaudoma veislė „Novosibirskas“ turi subrendusius svogūnėlius, sveriančius iki 35 g.

dauginasi vegetatyviškai

Žieminių česnakų derlius

Nustatyti, kada reikia iškasti česnaką, taip pat galima empiriškai išlaisvinti keletą galvų iš dirvožemio. Subrendusių svogūnėlių gvazdikėliai yra gerai atskirti vienas nuo kito, o luobelės lengvai nuimamos. Šaudymo veislėse subrendusioje galvoje yra nuo 4 iki 10 gvazdikėlių. Jie yra išdėstyti vienoje eilėje aplink apskritimą, tokios gvazdikėlių svoris yra iki 2 g. Nešaudančios veislės turi iki 30 gvazdikėlių subrendusiose galvose. Jie yra išdėstyti spirale, sudarantys 2-3 apskritimus. Išoriniai dantys yra didesni ir naudojami sodinimui.

Sibire žieminės veislės skinamos liepos antroje pusėje (liepos 25 d. + 10 dienų). Šiuo metu sėklų dėžutės pradeda trūkinėti. Sausas ir karštas oras pagreitina derliaus nokimą. Kitas požymis yra tai, kad intensyviai auganti galva sukelia grunto plyšimą.

iškasti česnaką

Kada išrauti pavasarinius česnakus?

Balandžio ar gegužės mėnesiais pasodinti pavasariniai česnakai užtrunka ilgiau nei žieminiai česnakai, todėl skinami nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo 10-15 dienos. Kartais derliaus nuėmimas trunka iki rugsėjo pabaigos, nes vasarinių veislių auginimo sezonas svyruoja nuo 100 iki 125 dienų. Derliaus nuėmimo laikui įtakos turi oro sąlygos ir priežiūra augimo metu. Sausą ir karštą vasarą derliaus nuėmimo laikas keičiasi rugpjūčio pradžia.

Teisingai nustatykite kada derliaus nuimti pavasarinius česnakus, galite tuo pačiu būdu, kaip tai daroma su žieminėmis veislėmis. Daugelis vasaros veislių nešaudomos, todėl žalumynai naudojami kaip vadovas nustatant, kada derliaus nuimti. Nereikėtų laukti visiško nokinimo, nes derliaus nuėmimo metu lietingi orai dažnai patenka. Norėdami pagreitinti nokinimą, svogūnėliai šiek tiek išlaisvinami iš dirvožemio.

iškasti pavasarį

Kaip valyti ir laikyti česnakus?

Jei planuojate augalą dauginti gvazdikėliais, jis skinamas įprastu laiku. Jei kitų metų sodinimui reikia oro svogūnėlių, keli augalai su didele strėle ir stipriausiais bei sveikiausiais žalumynais paliekami darže iki rugsėjo. Kai strėlės galva bus visiškai atidaryta, iškaskite česnaką. Kitais metais iš svogūnėlių išaugs dideli apvalūs svogūnėliai. Altajuje iškasti svogūnėliai rūšiuojami, o gvazdikėliai naudojami kaip sėkla. Taip patobulinamos naudojamos žiemos veislės.

Norint pagerinti pavasarinių veislių sveikatą, Altajuje išrūšiuotos išrautos lemputės rūšiuojamos, atrenkami didžiausi dantys ir pasodinami kitų metų birželio pradžioje arba paliekami žiemai.

dauginti augalą

Valymo laikai

Česnakų derliaus nuėmimo laikas priklauso nuo pasodinimo datos, priežiūros kokybės, klimato sąlygų ir pasodintos augalų veislės augimo sezono.

Norėdami kontroliuoti rodyklių galvijų brendimą, strėlės paliekamos ant kelių augalų. Kai jie bus ištiesinti, česnaką galima išrauti.Žieminių ir vasarinių česnakų be dryžių veislių pasirengimo rodiklis yra pageltę lapai ir minkštas netikro stiebo kaklas. Geros kokybės lemputės yra stiprios ir nepažeistos.

Valymas turi būti atliekamas per 1 savaitę.

valymo laikas

Valymo technologija

Žieminiai česnakai skinami sausu, karštu oru. Augalai nustoja laistyti 2–3 savaites prieš derliaus nuėmimą. Laikydami juos viršūnėmis, jie iškasami su šakute ir švelniai ištraukiami. Ilgalaikiam saugojimui svarbu nepažeisti galvučių vientisumo ir nepažeisti apvalkalo kasant. Todėl žemė atsargiai pašalinama rankomis, nepažeidžiant šaknų ir luobelių.

Tai kultūra, kuriai nereikia brandinti saulės. Pasėlis turi būti nedelsiant pašalintas po baldakimu, kartu su žalumynais ir šaknimis. Čia jis laikomas 2-3 savaites. Tik tada supjaustykite 2-3 cm atstumu nuo galvos arba 7-8, jei planuojama megzti ryšulius. Šaknys genimos, paliekant ne daugiau kaip 2 cm.

Vaisius galima plauti, tačiau džiovinant, jų galvos neturėtų liesti vienas kito.

valymo technologija

Sandėliavimas

Surinkę ir išdžiovinę, galvos siunčiamos saugoti. Yra du būdai tai padaryti - šiltas ir šaltas. Pastariesiems naudokite rūsį arba šaldytuvą. Temperatūra laikymo vietoje neturėtų viršyti +5 ° С. Šiltam metodui lemputės dedamos į medžiaginius maišus arba kartonines dėžutes. Tada jie dedami į tamsią, vėsioje vietoje: sandėliukas, palėpėje. Pagrindinės sąlygos yra ne aukštesnė kaip + 15 ° С temperatūra ir geras oro mainai.

Sėjamosioms medžiagoms leidžiama derinti du laikymo būdus - šiltą ir šaltą. Tokiu atveju galvos 6 mėnesius laikomos šiltai, o po to 2 mėnesius nuleidžiamos į rūsį arba dedamos į šaldytuvą. Šis metodas skatina augimą.

surinkimas ir džiovinimas

Sezoniniai patarimai

Artėja 2018-ųjų vasarinių česnakų sodinimo laikas, o žieminė daržovė jau yra žemėje, o teisingas rinkimo datos pasirinkimas turės įtakos jos saugai. Šiltas ir šaltas 2018 metų sezonas, nors ir žada būti šiltesnis nei pernai, vis dėlto nebus pakankamai karštas, kad būtų geras derlius. Tuo pačiu metu tiek šiltasis, tiek šaltasis sezonai žada būti drėgni, o kritulių bus pakankamai.

sezoniniai patarimai

Mėnulio kalendorius

Česnakus galima nuimti pagal mėnulio kalendorių. Dažnai tam pasirenkama mėnulio nykimo fazė. Atsižvelgiant į tai, kad norint visiškai prinokti, žieminiai česnakai turi likti sode iki liepos vidurio, o pavasariniai česnakai - iki rugpjūčio vidurio, pagal 2018 metų mėnulio kalendorių, česnakus galima skinti:

  1. Liepos mėnesį: 5–7, 15, 16, 19, 20, 23, 24.
  2. Rugpjūčio mėn .: 1-3, 11, 12, 15, 16, 29, 30.

visiško brendimo

Šalies gyvenimo įsilaužimas

Sibiro regionas yra didžiulis, Rytų ir Vakarų Sibiro klimato ir agronominės sąlygos šiek tiek skiriasi.

Vakarų Sibiro sąlygomis, pavyzdžiui, Novosibirske, žieminė daržovė duoda gerą derlių. Kritiniai laikotarpiai yra vėsūs gegužė ir birželis. Lapkritį būna be sniego šalnų, todėl sodinti reikia iki spalio 5 dienos. Tuo pačiu metu nėra žiemų, kuriose mažai sniego.

Taikykite šį nusileidimo modelį. Likus 3 dienoms iki sodinimo, dirva gausiai laistoma. Sodinimo dieną vagos daromos iki 20 cm gylio, dugne pilamas 3 cm storio smėlio sluoksnis, jame sodinamos gvazdikėliai. Svogūnėliai sodinami iki 25 cm gylio, kad būtų apsaugoti nuo šalčio. Pavasarį česnakai sodinami gegužės pradžioje, tada derliaus nuėmimo laikas patenka į rugpjūčio vidurį.

tūpimo schema

Kitas gyvenimo hakas yra česnako sodinimas į 2 pakopas 20 ir 12 cm gylyje, o tai leidžia gauti dvigubą derlių. Svogūnėliai iškasti su šakute arba plokščiomis žnyplėmis ir paliekami ore tik 10 dienų, o po to nešami į vidų.

Irkutske ir kituose Rytų Sibiro regionuose česnakai sodinami rugsėjo viduryje - 40 dienų iki stabilių šaltų orų pradžios. Ant viršaus dažnai sėjamos žieminės avižos. Dėl vėlyvo pavasario derliaus nuėmimo datos yra perkeliamos į rugpjūčio vidurį. Norėdami atidėti nokinimą 2–3 savaites ir leisti žieminių česnakų svogūnėliams šiek tiek daugiau užaugti, lapai liepos pradžioje rišami mazge.

česnakai pakopose

Atsiliepimai
  1. Anė
    1.01.2019 11:43

    Šis česnakas užauga gana didelis ir lengvai nulupamas. Džiovinant, išdėstykite jį vienu sluoksniu, kad galvutės gerai išdžiūtų ir nesudžiūtų. Aš myliu jo intensyvų skonį ir aromatą.

    Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas