Kada reikia iškasti žieminius česnakus Leningrado srityje?

Česnakai yra dažnas vasarnamių lankytojas, o kultūra dažniausiai sodinama žiemai. Česnakų derlius priklauso nuo kultūros sodinimo laiko ir gyvenamojo regiono. Tinkamai nuskintas česnakas laikomas ilgą laiką ir nepablogėja. Iki pavasario pradžios jis bus toks pat skanus kaip ir nuėmus derlių.

Kada sodinti žieminius česnakus?

Česnakų sodinimas rudenį turi daugiau naudos nei sodinimas vasarą. Geras derlius taip pat auga vasarą, tačiau būtent žiemą pasodintos svogūnėliai užauga dideli ir kvapnūs. Pavasarinių česnakų skiltelės yra mažos ir išdėstytos chaotiškai.

Prieš pradėdami ruošti lovas ir sodinti česnakus žiemai, nusprendžiame sodinimo vietą. Geriau, jei česnako lova bus bulvių, ankštinių augalų, žiedinių kopūstų, salotų, moliūgų ir baklažanų vietoje. Nerekomenduojama sodinti česnako po pomidorų ir svogūnų.

Paruoškite dirvą 2 mėnesius prieš žieminių česnakų sodinimą. Į dirvožemį patenka humusas, mėšlas, skystas deviņvīruolis ir superfosfatas. Nepageidautina, kad tvarsliava būtų naudojama druskos pipirais. Jis tinka tik pavasarį sodinti.

žieminiai česnakai

Sodinimas prasideda spalio pabaigoje - lapkričio pradžioje. Geriausia naršyti pagal gyvenamąjį regioną ir klimato sąlygas. Jei spalio pabaigoje oras bus šiltas, sodinimas atidedamas vėlesnei datai. Nustatyti sodinimo laiką lengva iš dirvos temperatūros. Jis turėtų būti sušiltas mažiau nei 12 laipsnių.

Tinkamos priežiūros ir auginimo ypatybės

Laikantis žemės ūkio technologijų taisyklių paaiškės, kad užaugs turtingas derlius. Prieš žiemą geriau sodinti tik žiemai atsparias veisles. Pavyzdžiui, Alkor, Novosibirskas, Podmoskovny, Lyubaša ar Dobrynya. Žiemos lovos turi būti uždengtos, kad šaltis nesugadintų svogūnėlių.

ruošiant sodą

Prieš sodinimą, antakiai yra padalijami į atskiras dalis ne anksčiau kaip po 1-2 dienų. Anksčiau nepatartina nulupti svogūno. Gvazdikėliai turi gerai išdžiūti per 2–3 savaites. Jei lemputė blogai išdžiovinta, tada yra didelė rizika, kad augalai kentės nuo grybelinių ligų.

Gvazdikėliai turi būti dezinfekuoti 1-2 dienas prieš sodinimą atvirame grunte. Norėdami tai padaryti, turėtumėte paruošti kalio permanganato tirpalą arba tokius vaistus kaip Tiram ar Maxim. Mirkykite česnaką maždaug 1 valandą.

auginimo ypatybės

Dirva paruošiama iš anksto. Žemė iškasta, pašalintos visos piktžolės ir tręšiamos. Jei dirvožemis yra per skurdus, keletą mėnesių prieš sodinimą reikia atlikti viršutinį padažą. Auginimui geriausiai tinka lengvas priemolio arba vidutinio priemolio dirvožemis.

Durpės ir šviežias mėšlas netinka kaip viršutiniai padažai. Jei pridėsite šiuos trąšos, tada česnakai aktyviai augs lapuočių masė, o vaisiai bus maži.

ruošiamas dirvožemis

Nerekomenduojama augalo auginti rūgščiame dirvožemyje. Česnakai greitai pradės geltonuoti, susidarys neišsivysčiusios ir mažos galvos. Kalkiniai, dolomitiniai miltai ar pūkai naudojami dirvožemiui deoksiduoti. Šių medžiagų veikimas prasideda ne iš karto. Turėsime palaukti porą metų, kol dirvožemis taps rūgštus. Svarbu nepamiršti, kad kalkės skatina kalio išplovimą iš dirvožemio, todėl kalio trąšos yra reguliariai tręšiamos.

Pavasarį, kai visas sniegas ištirpo, reikia pradėti rūpintis česnakais. Pirmiausia nuimkite pastogę, kuri apsaugojo daigus nuo žiemos šalčių. Rekomenduojama jį nuimti ryte, kad šaltis „užšaldytų“ dirvą ir ant jo susidarytų pluta. Kelis kartus per savaitę lovos atlaisvinamos, laistomos ir pašalinamos piktžolės. Negalite išsiversti be persirengimo.

laistyti iš viršaus

Po kiekvieno lietaus atlaisvinama iki 2–4 cm gylio, svarbu šiuo metu nepažeisti lempučių. Kiekvienas paskesnis atlaisvinimas atliekamas 1 cm giliau nei ankstesnis. Svogūnėlių susidarymo gylis yra 10–14 cm.

Laistykite česnako lovas retai. Šis augalas yra atsparus sausrai. Bet jei česnakas negauna drėgmės, tada galvos bus mažos ir sausos. Laistymas turėtų būti vidutinis. Jei pavasaris yra sausas, tada jų skaičius padidėja. Esant vidutiniam karščiui, per savaitę reikia 2-3 laistyti. Esant ypatingam karščiui, lovas turėsite laistyti kas antrą dieną.

laistyti lovas

Palankus laikas yra vakaras po saulėlydžio. Jei laistysite, kai saulės spinduliai bus labai ryškūs, stiebai sudegs, o patys augalai kartu su vaisiais žus. Nepatartina laistyti ankstyvą rytą, ypač vasarą.

Kada skinti česnaką?

Priklausomai nuo sodinimo laiko, pasėliai yra dviejų rūšių. Tai yra pavasaris (kuris pasodinamas vasarą) ir žiema (sodinama vėlyvą rudenį).

Paprastai žieminių česnakų derlius Leningrado srityje būna rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje. Norėdami suprasti, kokius augalus reikia rinkti, jums tiesiog reikia pažvelgti į krūmus.

Kada reikia iškasti žieminius česnakus Leningrado srityje?

Česnako brandos požymiai yra šie:

  • Žiedynų žievė pradeda trūkinėti.
  • Lapai pagelsta.
  • Stiebai tampa labai minkšti.
  • Požeminės česnako dalies luobelė tapo sausa ir gerai atsiskiria nuo vaisių.

lapai pagelsta

Visi šie požymiai rodo, kad laikas skinti česnakus Leningrado srityje. Kai brandos požymiai yra aiškiai matomi, nerekomenduojama atidėti valymo. Žinoma, vaisius galite valgyti, tačiau jie jau bus beskoniai ir nesugebės išsaugoti maistinių medžiagų. Pernokusiose galvutėse lukštas greitai sutrūkinėja, o pačios gvazdikėliai gerai neprilimpa prie žiedkočio.

Rinkimas atliekamas tik sausu, saulėtu oru. Pageidautina, kad žemė šiuo metu būtų sausa. Žieminius česnakus reikia skinti prieš prasidedant ilgai trunkančiam liūčiui.

skinti česnaką

Antras svarbus dalykas yra teisingai iškaskite česnaką... Jei augalas auga lengvose dirvose, tada jį tiesiog reikia ištraukti. Ir jei galvos yra tvirtai į žemę, tada geriau naudoti kastuvą.

Nuėmus lemputes nuo žemės, jas reikia nulupti nuo žemės rankomis. Nerekomenduojama jų trankyti vienas į kitą, kad nepažeistumėte vaisių.

kasti teisingai

Kada skinti vasarinius česnakus?

Vasarinių česnakų derliaus nuėmimo laikas Leningrado srityje praktiškai nesiskiria nuo žieminių. Suprasti, kad atėjo laikas kolekcijai, gali būti suprantamas tais pačiais ženklais, kurie buvo duoti anksčiau.

Geriausias derliaus nuėmimo laikas yra rugsėjo pabaiga. Su sąlyga, kad visą rugsėjį oras bus šiltas ir sausas. Skirtumas tarp žieminių ir vasarinių česnakų derliaus nuėmimo yra 3–4 savaitės. Ištraukite česnaką rankomis. Jei jis neveikia, turite jį kasti.

derliaus pavasaris

Kada skinti česnakus ir kaip juos tinkamai laikyti?

Norint išsaugoti visas naudingas česnako savybes, neužtenka tik laiku juos surinkti ir užkirsti kelią svogūnėlių pernokimui.Taip pat svarbios kultūros laikymo sąlygos po derliaus nuėmimo.

Nuimtas česnakas užteks žiemos ir pavasario, jei bus įvykdytos sąlygos. Nuskintų česnakų tinkamumo laikas priklauso tik nuo laikymo sąlygų kokybės.

rinkti česnaką

Krūmai švelniai ištraukiami iš dirvos. Jei reikia, naudokite kastuvą, kad nepažeistumėte lempučių. Po to jie išdėstomi sode, kad gvazdikėliai išdžiūtų saulėje. Kiekvieną dieną reikia stebėti orų prognozę, o jei artimiausiomis dienomis lyja, augalai perkeliami į patalpas.

Kai vaisiai išdžiūsta, stiebai nupjaunami ir suskirstomi į tris kategorijas - saugojimui, valgymui ir sodinimui.

tinkamai laikyti

Didžiausios ir sveikiausios lemputės paliekamos sodinti žiemai. Tokių lempučių nėra daug. Sandėliavimui likę geri vaisiai parenkami nepažeidžiant. O vartojimui naudojamos pažeistos ir mažos galvutės. Tokios lemputės vis tiek ilgai negalės būti laikomos, jas visų pirma reikėtų valgyti.

Lemputės laikomos dėžėse su angomis oro cirkuliacijai. Oro temperatūra kambaryje su derliumi neturėtų būti per aukšta, bet ne artima minusinėms vertėms.

sveikos lemputės

Nuėmus derlių ir išrūšiuojant pasėlius, svogūnėliai kelis kartus rūšiuojami, kol jie pasibaigia. Esmė ta, kad per lempučių laikymas pradeda pūti ar tampa pelėsis. Ir iš to atsiranda grybelis. Kad grybai nesunaikintų nuimto derliaus, pažeistas svogūnėlius reikia laiku išmesti.

pasėlių rūšiavimas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas