Kodėl česnakai gali augti maži, o ne dalintis į gvazdikėlius ir gimti viena galva

Yra daug priežasčių, kodėl česnakai gali išaugti maži. Aštrus daržovė yra gana kaprizinga dirvožemio sudėčiai ir priežiūros ypatybėms, todėl jums reikia laikytis taisyklių per visą jo auginimo sezoną. Tai leis gausiai derlioti dideles česnako galvas.

Kodėl česnakai neauga: prasto augimo priežastys

Česnakai mažėja dažniausiai dėl netinkamai paruošto dirvožemio, nepakankamos priežiūros ar dėl blogų oro sąlygų. Laiku išsiaiškinę priežastį, galite ištaisyti situaciją ir surinkti turtingą, naudingą derlių.

Nepakankamas laistymas

Česnakai mėgsta drėgmę. Visą sezoną daržovių sodas niekada neturėtų išdžiūti. Vasaros pradžioje paprastai būna mažai kritulių, o daržovių šaknų sistema yra prastai išsivysčiusi ir negiliai patenka į žemę. Todėl laistyti reikia reguliariai. Jei lova išdžiūsta, tada gvazdikėliai susidarys maži.

Trūkstant drėgmės, česnako plunksnos tampa melsvai pilkos, o galiukai sulenkti žemyn. Ne tik drėgmės trūkumas gali sukelti nedidelį derlių. Perteklinė drėgmė taip pat kenkia daržovei. Tuo pačiu metu lapai įgauna šviesiai žalią spalvą.

Prastos kokybės sėkla

Būsimas derlius priklauso nuo sodinamosios medžiagos kokybės. Didelė česnako galva formuojama tik iš didelių, tankių gvazdikėlių, be puvinio ir pelėsio. Net jei viena gvazdikėlė tvirtoje galvoje yra sugedusi, kitos negalima pasirinkti sodinti. Visos sodinimui pasirinktos skiltelės turėtų būti su konservuota plėvele, be pažeidimų. Galite pasodinti tik sausą, neišdygusią dantis.

česnako sėklos

Dantys turėtų būti atskirti tik prieš sodinimą. Prieš sodinimą naudinga česnako skilteles mirkyti tirpale su Fitosporin 5-6 minutes. Tai sustiprins imuninę sistemą ir dezinfekuos paviršių.

Kaip dezinfekavimo priemonę galite naudoti silpną kalio permanganato tirpalą, kuriame sodinamoji medžiaga dedama 5-6 valandas. Po to jie plaunami ir dedami į maišą 2-3 dienoms. Per tą laiką sudygs mažos šaknys.

Nevaisingos žemės

Puri, lengva ir maistinga dirva gerai tinka česnakams. Gerą derlių galima gauti su neutraliu ar vidutiniškai šarminiu dirvožemiu. Jei dirvožemio rūgštingumas yra didelis, jį sumažinti padės medžio pelenai, kurie tiesiog pabarstomi ant lovų.

Nuo rudens trąšos buvo dedamos į siūlomą česnakų sodinimo vietą.Kitas mineralinių ir organinių trąšų uždėjimas turėtų būti mėnesį prieš sodinimą. Kai tik pasirodo pirmieji ūgliai, naudinga pridėti amonio salietros. Tai suaktyvina želdynų augimą. Tuo metu, kai atsiranda 4 plunksnos, prasideda svogūnėlio klojimas. Šiuo metu maitinkite superfosfatu ir kalio druska.

Patyrę augintojai pataria, kaip sode auginti česnakus, pagal kuriuos gvazdikėlių nereikėtų spausti per giliai į žemę, ypač jei jie per daug purūs. Lietingu oru pjūviai bus dar gilesni. Dygimas bus lėtas ir vėlyvas, o kartais gali net nelaukti ūglių.

Geriau sodinti skilteles į iš anksto paruoštus vagas, maždaug 6 cm gylio. Vagos daromos 20 cm tarpais. Toks didelis atstumas leis šviesai prasiskverbti į visas augalo dalis. Į vagas rekomenduojama įpilti šiek tiek superfosfato ir medžio pelenų. Atstumas tarp gvazdikėlių yra 8–10 cm, pasodinus česnaką, jis uždengiamas žeme ir mulčiuojamas humusu ar durpėmis.

česnako strėlės sode

Kitos priežastys

Česnaką rekomenduojama sodinti sode, kur pernai augo kopūstai, ankštiniai augalai, moliūgai, žolelės. Daržovė blogai jaučiasi, jei pasodinta po pomidorus, bulves, svogūnus. Pastebėta, kad galvos pasidaro didesnės, jei paprikos ir pomidorai sodinami vienas šalia kito.

Jūs negalite visą laiką sodinti česnako toje pačioje vietoje. Pakeiskite iškrovimo vietą, geriausia bent kartą per dvejus metus.

Jei planuojate sodinti daržoves žiemai, tuomet geriausia sodinti toje vietoje, kur buvo nuimtas daugiau nei vienas pasėlis (tik ne svogūnų pasėliuose).

Česnakai mėgsta šviesą. Net tvoros šešėlis gali turėti įtakos dantų dydžiui. Todėl daržovė turi būti sodinama sausoje žemėje, kur dienos šviesa patenka be kliūčių.

Šie patarimai padės pagreitinti nokinimą ir padidinti svogūnėlio dydį. Kai česnakas turi strėlę su sėklų dėžute, geriausia ją pašalinti. Kai kurie sodininkai suriša plunksnas mazge. Ši veikla leis visoms maistinėms medžiagoms kauptis požeminiame ruože.

Kita priežastis, dėl kurios sode esanti česnako svogūnėlė įtrūksta, supuvusi ir neauga, yra infekcija ar vabzdžių kenkėjų užkrėtimas.

Augimo sulėtėjimo ligos

Dažna blogo česnako augimo priežastis yra infekcija. Galite atpažinti problemą pagal augalo išvaizdą. Paprastai jis atrodo mieguistas, plunksnos keičia spalvą, galvos puvi ir formuojasi maži dantys. Laiku nustatydami problemą, galite imtis veiksmų ir sustabdyti infekcijos plitimą.

geltonos česnako strėlės

Česnako rūdis: kaip ją gydyti?

Liga prasideda geltonai oranžinių taškų atsiradimu ant česnako plunksnų. Palaipsniui jie auga didesni ir juodi. Jei nedelsdami nepradėsite kontrolės priemonių, visi lapai rūdys ir nudžius. Sutrinka maistinių medžiagų tiekimas, sulėtėja galvų augimas.

Prieš sodinimą, gvazdikėliai dedami į silpną formalino tirpalą. Česnakus būtina sodinti lovose, apdorotose „Fitosporin“ (15 g vaisto imama 10 litrų vandens) arba Bordo skysčiu. Kai sode atsiranda rūdžių, augalai purškiami fungicidais Hom, Kuproksat, Gamair arba vario sulfatu. Apdorojimas atliekamas kas dvi savaites. Purškimas sustabdomas mėnesį prieš derliaus nuėmimą.

Bakteriozė arba bakterinis puvinys

Bakterijos vienodai dažnai užkrečia daržoves darže ir jau nuimtus derlius. Gvazdikėliai pradeda pūti, atsiranda rudos-geltonos dėmės. Puvinys greitai uždengia visą česnako galvą, jis suskilinėja ir pasidaro gelsvas. Jis dažniausiai išsivysto dėl nesubrendusių ar blogai išdžiovintų augalų laikymo.

Prieš sodinimą, gvazdikėlius reikia išgraviruoti vario sulfatu.Jei radote paveiktas galvas, turite nedelsdami jų atsikratyti. Iš lovų surinkite tik prinokusius svogūnėlius ir gerai išdžiovinkite.

Pelėsinis pelėsis arba pelėsis

Grybelinė česnako infekcija yra paplitusi regionuose, kur oras yra lietingas ir vėsus. Pirmiausia augalo viršūnės pradeda gelsvai ir nudžiūti. Palaipsniui visas lapas pagelsta, nudžiūsta ir nudžiūsta. Lėtėja ne tik viršūnių, bet ir lempučių augimas ir vystymasis. Česnako skiltelės yra mažos, purios ir beskonės.

Jei česnakas serga, nutraukite laistymą ir azoto naudojimą. Lapus naudinga purkšti bet kokiu vario pagrindu pagamintu tirpalu, pavyzdžiui, Hom, vario sulfatu. Kova su peronosporozė vykdoma pasitelkiant tokius vaistus kaip „Tiram“, „Fentiuram“, „Arcerida“. Jauni augalai gali būti gydomi Bordo skysčio tirpalu.

česnako peronosporozė

Fusarium česnakai, kontrolės priemonės

Karšto klimato regionuose yra didelė rizika išplisti fuzarijoje. Liga paveikia svogūnėlius. Česnake susidaro nedaug laiškinio česnako ir jie visi yra mažo dydžio. Pirmasis ženklas yra pageltimas ir džiovinimas plunksnų galiukų. Palaipsniui pažeidžiamas visas lapas. Ant stiebo gali būti matomos mažos rudos juostelės. Svogūnėliai suminkštėja, tarp gvazdikėlių atsiranda geltonos, baltos ar rausvos spalvos žydėjimas. Šaknys puvinys ir visas augalas miršta.

Kai atsiranda liga, lovos gali būti gydomos fungicidu, pavyzdžiui, Fitosporin, Alirin, Champion. Prevencinėmis priemonėmis laikoma aukštos kokybės sodinamosios medžiagos parinkimas, savalaikis tręšimas ir reikiamo rūgštingumo lygio palaikymas.

Juodas ir žalias pelėsinis puvinys

Dažniausia liga, kuria pažeidžiami saugojimui surinkti česnakai, yra žalias arba juodasis puvinys. Visų pirma, pažeidžiamos galvos, kurios po kasimo yra blogai išdžiovintos ir neprinokusios. Svogūnėliai suminkštėja, tarp skiltelių atsiranda juodų arba žalių dulkių.

Prieš sodinimą rekomenduojama dezinfekuoti dirvą ir gvazdikėlius. Geriausia kova yra prevencija. Česnakai turi būti iškasti laiku ir dvi savaites gerai išdžiovinti.

Jei nesivadovaujate daržovių sodinimo ir rinkimo technika, tada, be puvinio vystymosi, iškyla dar viena problema - česnakai gali būti nedalijami į gvazdikėlius. Vienas iš rodiklių, rodančių, kad lemputė nėra prinokusi, yra tai, kad nėra atskirų skiltelių arba jos turi būti atskirtos viena nuo kitos jėga.

Būtinos priemonės augimui skatinti

Daržovių augintojų arsenale yra keli metodai, kurie naudojami, jei česnakai netinkamai auga, o lapai pagelsta ir nudžiūsta. Ši problema dažnai kyla dėl maistinių medžiagų, ypač azoto ir kalio, trūkumo.

česnakai sode

Jūs galite pašarų daržovių lovas karbamidu. Veiksmingiau purkšti lapus skystu tirpalu. Norėdami paruošti tirpalą, turėsite praskiesti 25 g karbamido 10 litrų vandens.

Tręšti kalio sulfatu yra naudinga. Norėdami maitinti lapus, jums reikės 5 g vaisto, kurie praskiedžiami viename litre vandens. Galite laistyti lovas skystu tirpalu, tokiu atveju jums reikia atskiesti 20 g 10 litrų vandens.

Jei aštri daržovė netinkamai auga dėl padidėjusios rūgšties reakcijos, rudenį ar pavasarį naudinga tą vietą apdoroti dolomito miltais. Galite pabarstyti šiek tiek pelenų arba pasidaryti skysto tirpalo. Naudinga naudoti organines trąšas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas