Kaip auginti ir prižiūrėti česnakus lauke, kad derlius būtų geras

Daugelis Rusijos vasaros gyventojų turi patirties sodinti česnakus, tačiau ne visi jie gali pasigirti rezultatais. Nepaisant daugybės pastangų, dažnai neįmanoma užauginti didelių, skanių galvų su daugybe gvazdikėlių. Norint pašalinti nusivylimą ir sutaupyti energijos, pakanka išsiaiškinti, kokios žemės ūkio technologijos ypatybės egzistuoja ir kaip tinkamai auginti česnako derlių.

Kada sodinti česnaką

Sėklų sodinimo laikas priklauso nuo augalo rūšies ir augančio regiono klimato ypatumų. Yra dvi česnakų veislės - pavasarinis ir žieminis. Būtent priklausymas veislei lemia pasėlių sodinimo laiką ir skonio savybes.

pasirūpinkite česnaku

Žiemos rūšys yra aštrios ir nešaudančios. Šios veislės sodinamos rudenį. Palyginti su pavasarinėmis rūšimis, jie duoda ankstesnius pasėlius, tačiau nėra ilgai saugomi. Pavasario česnakai yra tik rodyklė. Šios veislės sodinamos pavasarį. Pagrindinis pavasarinių rūšių pranašumas yra ilgas tinkamumo laikas ir universalumas.

Kai kurie žmonės praktikuoja namuose auginti česnakų veisles, kad gautų vertingą vitaminų ir mineralų šaltinį. Norint gauti tinkamą rezultatą, svarbu pasirinkti mažiausiai 20 cm talpą, naudoti derlingą dirvą ir laikytis pagrindinių žemės ūkio technologijų augalų auginimo taisyklių.

geras derlius

Kaip auginti vasarinius česnakus

Vasarinių česnakų auginimo technologija apima sodinimą vidutinio dydžio Rusijos regionuose nuo balandžio vidurio. Svarbus veiksnys yra aukštos kokybės veislės medžiagos pasirinkimas. Tinkamos sodinimo vietos pasirinkimas ir schemos laikymasis turi didelę įtaką.

pavasarinis česnakas

Vietos pasirinkimas pavasariniams česnakams

Augindami česnakus šalyje, jie pasirenka derlingą žemės sklypą. Rekomenduojama pasirinkti saulėtą zoną, nekeliant užsistovėjusio vandens pavojaus ir be artimo požeminio vandens. Padidėjusi drėgmė sukels sulėtėjusį augimą ir grybelines infekcijas. Aukštos lovos formavimas padės išgelbėti jus nuo vargo.

Norėdami padidinti dirvožemio laisvumą ir oro pralaidumą, kad česnakai geriau augtų, į dirvą pateksite smėlio ar durpių. Galite sodinti augalą ne tik tradicinėse lovose, bet ir naudoti jį kaip dekoravimo elementą svetainėje, kraštovaizdžio dizainas, dekoras yra vienas iš neįprastų augalų naudojimo būdų.

sėdimos vietos pasirinkimas

Pavasario česnako sodinimo schema

Didelį derlių galite gauti tik aprūpindami augalą derlingu dirvožemiu ir tinkamais auginimo būdais.Česnakai sodinami atstumu tarp eilių nuo 20 iki 25 cm, tarp kiekvienos gvazdikėlių paliekamos nuo 6 iki 8 cm.Maksimalus sodinamosios medžiagos sodinimo gylis neturėtų viršyti 3 cm, kitaip bus problemų dėl augalų daigumo ir galvų brendimo.

Kai kurie sodininkai, be standartinės sodinimo schemos, naudoja šias technologijas:

įdėjimo gylis

 • dviejose pakopose - pirmieji dantys gilinami 10 cm, antroji eilė sodinama kaip įprasta iki 6 cm gylio, atstumas tarp jų yra nuo 10 iki 15 cm, tarp eilių nuo 20 iki 25 cm, dėl to gaunamas dvigubas pasėlis;
 • sėja - gvazdikėliai išdėstomi chaotiškai arba tiesiog išsibarstę po sodą.

Pirmasis metodas yra dažniau naudojamas, kai sodo plotas yra ribotas, antrasis, jei norite sutaupyti laiko.

išsibarstę po sodą

Kaip auginti žieminius česnakus

Česnakų dirvožemis turėtų būti geras purumas ir derlingumas. Sezono metu dirvožemis praturtinamas 3 kartus. Norint, kad veislė išaugtų ir būtų geras derlius, vieta neturėtų būti užtvindyta, nes vandens nutekėjimas neigiamai veikia augalo augimą.

Prieš sodinant, dirva kruopščiai atlaisvinama ir išpilama bent iki 30 cm gylio.

Gvazdikėliai sodinami 35 dienas iki šalčio. Laiku prieš šalną sėklos turėtų sudaryti šaknų sistemą, tačiau žalia masė neturėtų būti virš žemės paviršiaus. Prieš laiką pasodinti česnakai sudygs, o vėlyvas pasodinimas grasina augalui užšalti.

laisvumas ir vaisingumas

Gvazdikėliai sodinami stebint atstumą tarp lovų 20 arba 25 cm atstumu.Sėklų įterpimo gylis turėtų būti nuo 4 iki 5 cm, tarp jų paliekama nuo 6 iki 8 cm. ...

Lovų paruošimas žieminiams česnakams

Prieš sodinimą, dirvožemis atsargiai atlaisvinamas ir išpilamas bent iki 30 cm gylio.Svarbu įvertinti, kokį dirvožemį mėgsta česnakai. Dirvožemis neturi būti rūgštus; jei yra panaši problema, į sodą įvedama kreida ar pelenai. Svarbu laikytis auginimo taisyklių, tai yra ne sodinti augalo kelerius metus toje pačioje vietoje ir atsižvelgti į kaimynystei palankias sodo kultūras. Nerekomenduojama auginti augalo vienoje vietoje ilgiau nei 3 metus. Geriausi pirmtakai yra moliūgai, kopūstai, ankštiniai.

mėgsta česnaką

Sodo paruošimas turi prasidėti rugpjūtį. 1 m2 dirvožemyje turi būti pridėta humuso ar komposto, 1 valgomasis šaukštas. l. superfosfato, 1 valgomasis šaukštas. l. nitrofoska, 1 stiklinė dolomito miltų. Į molio dirvožemį rekomenduojama įpilti durpių. Lova iškasama iki 20 cm gylio ir apdorojama tirpalu, paruoštu iš vario sulfato, apskaičiuojant 40 g / 10 litrų. Įrankis paruoštas remiantis tuo, kad 10 m2 ploto reikia 1 litro.

Žieminių česnakų priežiūra

Pirmieji ūgliai pasirodo ankstyvą pavasarį, juos reikia atlaisvinti. Laistymas atliekamas pagal poreikį ir sustabdomas 20 dienų prieš planuojamą derlių. Auginimo ir priežiūros taisyklės nustato laistymo normą 10–12 litrų kas 10 dienų per 1 m2... Esant pakankamai natūralių kritulių, augalui laistyti nereikia. Priežiūra susideda iš savalaikio ravėjimo, tręšimo ir, jei reikia, atsukimo. Augindami česnakus, vasaros gyventojai imasi dirvos mulčiavimo, o tai gali žymiai sutaupyti laiko augalų laistymui.

būtinybė ir sustoti

Kultūros ligos

Laiku nepasodintos gvazdikėliai ir auginimo metodų nesilaikymas dažnai yra augalų ligų ir blogo augimo priežastys. Rūdžiai dažniausiai pasitaiko, kai ant česnako atsiranda dėmių. Grybelinės ligos pavojus kyla dėl greito plitimo. Jo atsiradimo priežastis yra dirvožemio užmirkimas ir aukšta temperatūra.

Dažnos ligos apima:

kultūrinės ligos

 • bakteriozė - ant dantų atsiranda gelsvo atspalvio depresijos ir opos;
 • žalias pelėsis - laikant dantis tampa minkšti ir padengti žydėjimu;
 • fuzariumas - lapai pagelsta, procesas prasideda iš viršaus, palaipsniui nudžiūstant šaknies sistemai;
 • geltonas pelėsis - aerinė augalo dalis pagelsta, lapų plokštelės įgauna raukšlėtą ar gofruotą išvaizdą;
 • mozaika - ant lapų atsiranda nedideli dėmeliai ar plačios šviesios spalvos juostelės, lapai gali pradėti slinkti palei žemę ir augalo augimas labai sulėtėja.

Grybelinės ligos dažnai atsiranda dėl vandens nutekėjimo ir sodinimo schemos nesilaikymo. Šešėlis netinka augalui, tik česnakai mėgsta šešėlį, kad augtų žalioji masė kaip prieskonis.

gelsvas atspalvis

Sodinamosios medžiagos paruošimas

Prieš sodinimą parenkamos tik aukštos kokybės galvos. Jei yra defektų, net vienoje gvazdikėlėje, jis atmetamas. Gvazdikėliai tvarkingai atskirti ir pasodinti, iš anksto surūšiuoti pagal dydį. Sodindami vienodo dydžio sėklas, užtikrinsite vienodą daigumą ir brendimą.

Žieminiai ir pavasariniai česnakai paruošiami prieš pat sodinimą, atsargiai atskiriant gvazdikėlius.

Sodinimui, jei įmanoma, rekomenduojama pasirinkti didžiausias gvazdikėlius, kurie leis gauti didelį derlių. Neimkite galvų su 2-3 gvazdikėliais arba sulydykite kartu kaip sodinamąją medžiagą, nes tai rodo česnako išsigimimą. Naudojant tokias sėklas neįmanoma gauti norimo derliaus, o užaugintos daržovės bus prastos kokybės.

sodinamoji medžiaga

Mėnesį prieš numatomą sodinimą česnaką rekomenduojama dėti į šaldytuvą, temperatūra turėtų būti bent -3 C ir ne daugiau kaip +2 C. Vieną dieną jis išimamas ir atliekama dezinfekavimo procedūra. Norėdami tai padaryti, galite naudoti įvairius metodus. Populiariausias yra mirkymas vienu iš šių sprendimų:

 • pelenai, paruošti iš 2 litrų vandens ir 300 g medienos;
 • 1% kalio permanganato;
 • Fitosporinas;
 • 1% vario sulfato.

Gvazdikėliai 30 minučių panardinami į tirpalą. Po to juos rekomenduojama dėti į augimo stimuliatorius, dažniausiai „Epin“ ar kalio humatas... Pagal česnaką į dirvą iš pradžių įterpiamos organinės ir mineralinės trąšos. Sezono metu šėrimas kartojamas mažiausiai 3 kartus.

medienos medžiaga

Auginamos česnako sėklos

Auginant česnakus auginant namus, reikia nemažai sėklų, todėl česnakai dažnai auginami iš sėklų, o ne gvazdikėlių. Birželį žieminių veislių, kurios vadinamos „svogūnėliais“, pradeda formuotis strėlės su žiedynais ir būtent iš jų renkama sėklinė medžiaga. Šaltuose regionuose sodinti galima šiltnamį.

Surinkimui būtina pasirinkti sveikus augalus, žiedyno sprogo metu kultūra pašalinama iš daržo ir išdžiovinama. Tam augalą galima visiškai ištraukti arba nupjauti. Prieš tiesioginį sėją svogūnėliai valomi, visiškai pašalinant žiedyną.

česnako sėklos

Augantys česnakai iš svogūnėlių

Česnakų auginimas iš orinių svogūnėlių leidžia žymiai sutaupyti sodinamosios medžiagos visaverčių galvų pavidalu. Šis metodas nėra būdingas pavasarinėms veislėms, tačiau naudojamas žieminėms rūšims. Laikotarpiu nuo rugsėjo iki pirmosios spalio savaitės sėjamos didžiausios lemputės. Iki liepos mėn. Kiekvienas iš jų išaugs į visavertį vieną dantį, kuris vėliau bus naudojamas kaip sodinamoji medžiaga prieš žiemą, kad ateityje gautų visavertes galvas.

Sodinimui iš anksto paruošiama sodo lova, užpilama 1 m2 3 kg humuso ir 1 valgomasis šaukštas. l. superfosfatas. 90 cm plotis laikomas optimaliu, didesnį jo dydį ateityje bus sunku išlaikyti. Sėjai suformuojami 2 - 3 cm grioveliai, sėklos sodinamos 10 cm atstumu viena nuo kitos. Grioveliai pabarstomi palaidomis žemėmis viršuje.

svogūnėlių svogūnėliai

Šaltuose regionuose lovos iš viršaus mulčiuojamos arba apibarstomos pjuvenomis, kurios pašalinamos atėjus pirmajam karščiui ir atitirpus dirvai.Augalų priežiūra yra standartinė ir apima laiku laistymą, purenimą ir jų pašalinimą. Kai kurie augina česnakus šiltnamyje naudodami bendrą sodinimo modelį.

Naudingi patarimai

Pirmasis šėrimas atliekamas liepą, tada augalas turėtų suformuoti 4 tikrus lapus. Norėdami tai padaryti, naudokite 2 šaukštų tirpalą. l. nitrofoska, praskiesta 10 litrų vandens. Jei norite, galite naudoti specialias organines trąšas - "Agricola", "Vaisingumas". 1 m2 sudaro 2–3 litrus tirpalo.

laistyti

Antrasis šėrimas atliekamas po pirmojo per 14 dienų. Tam naudojami tie patys sprendimai, tačiau vartojimas padidėja. 1 m2 sunaudokite 3-4 litrus tirpalo. Trečioji procedūra atliekama birželio mėn. Norėdami tai padaryti, paimkite 2 šaukštus. l. susmulkintas superfosfatas 10 litrų vandens, naudojant 5 litrų tirpalą kiekvienam 1 m2.

Rūpinimasis česnakais rugpjūčio mėn. Yra sumažintas iki standartinių sodinimo laistymo, ravėjimo ir atlaisvinimo veiksmų. Norint gauti dideles žieminių veislių galvas požeminėje dalyje, prieš rugpjūtį būtina atitraukti strėles.

rugpjūčio pradžia

Pagrindinės česnakų auginimo rekomendacijos:

 • sodinimui rinkitės saulėtą, sausą vietą, kurioje yra didelis dirvožemio rūgštingumas, žeminkite lygį kreida ar pelenais;
 • auginimui naudokite tik aukštos kokybės medžiagą, ją dezinfekavę;
 • laikytis sodinimo sąlygų ir schemos;
 • atlaisvinkite, pabarstykite ir laiku nepermirkinkite dirvožemio;
 • stebėkite augalo sveikatą, esant pirmiesiems ligos požymiams, nedelsdami pradėkite kovą;
 • laikykitės auginimo taisyklių ir ne sodinkite česnakų ilgiau nei 3 metus vienoje vietoje, rinkitės tinkamus pirmtakus.

Česnakai skinami nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo vidurio. Signalas apie derliaus nuėmimo galimybę yra masinis lapų sudėjimas ir greitas jų pageltimas. Po kasimo galvos turi būti savaitę gerai išdžiovintos ir genimos, paliekant stiebą 6–8 cm atstumu.

ligos požymiai

Atsiliepimai
 1. Michaelas
  5.05.2019 23:49

  Derliaus nuėmimo laikas skiriasi priklausomai nuo regiono. Voroneže žieminiai česnakai skinami liepą. Tačiau sunku atspėti, koks jis yra. Aukščiau nulio temperatūra, priešingai nei prognozuojama, gali būti lapkričio ir gruodžio mėnesiais.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas