Katedros kriaušių veislės aprašymas ir ypatybės, auginimas ir apdulkintojai

Daugelis žmonių negali abejingai praeiti pro sultingą kvepiančią kriaušę. Puikus skonis, nepretenzingas sodinimas - visa tai daro kriaušę populiariu tarp sodininkų. Kriaušių veislių gausa leidžia auginti vaisius skirtinguose regionuose, net ten, apie kuriuos anksčiau galėjote tik pasvajoti. Katedros kriaušių veislė priklauso žinomoms, daug derlingoms veislėms, kurios išsiskiria žiemos atsparumu ir puikiomis skonio savybėmis.

Katedros kriaušės istorijos aprašymas ir ypatybės

Tai yra naminių veisėjų darbo vaisius. Šią veislę pradėjo kurti Maskvos žemės ūkio akademijos mokslininkai ST Chizhov ir SP Potapov; 1990 m. jis buvo išbandytas. 2001 m. Veislė buvo įtraukta į Rusijos valstybinį registrą.

Ne per aukštas medis su kūginiu vainiku pasižymi retomis šakomis, kurių viršūnės šiek tiek išlenktos.

Skeleto šakų spalva yra pilka, žievė lygi, jauni ūgliai rausvai rudi, su šviesiu kraštu.

Kriaušės medis su vidutinio dydžio lapais, šiek tiek dantytas, su aštriu galu. Jie yra ryškiai, šviesiai žali, blizgančio paviršiaus. Gėlės yra dideli, su šiek tiek įgaubtais žiedlapiais, švelniai balti.

Vaisiai, sveriantys 120–140 gramų, minkštimas yra švelnus ir sultingas, šiek tiek rūgštus. Puikiai tinka džiovinti, gaminti kompotus, gaminti uogienes ir konservus. Vaisiai turi lygią, blizgančią odelę ir yra žali ar šiek tiek gelsvi. Norint gauti gerą derlių, šią veislę reikia apdulkinti. Lada, Detskaya veislių kriaušės yra geriausi Katedros apdulkintojai.

katedros kriaušė

Privalumai ir trūkumai

Katedros kriaušės pranašumai yra akivaizdūs bet kuriam sodininkui:

 • didelis atsparumas šalčiui;
 • geras produktyvumas;
 • atsparumas ligoms;
 • ankstyvas vaisius (3–4 metų sodinimui).

Trūkumai nėra tokie akivaizdūs, todėl ši veislė yra populiari sodininkams Viduriniame ruože, ji auginama pietuose ir Uralo regionuose.

Trūkumai apima:

 • kuklus dydis;
 • nepakankama vaisių laikymo kokybė;
 • prinokę vaisiai sumušė transportavimo metu.

Be to, jie yra labai skanūs, tinkami perdirbti, veislė naudojama pramoniniam auginimui.

sodo medžiai

Kaip teisingai pasodinti kriaušę

Vaismedžių sodinukai turėtų būti perkami medelynuose - jie parduoda veislinius augalus, jei perkate žemos kokybės sodinamąją medžiagą, galite grąžinti pirkinį.

Sodinimo darbų sąlygos

Medį galima sodinti pavasarį ir rudenį. Rudeninis sodinimas suteikia puikų atsparumą šalčiui, o pavasarį sodinant - daigai sugeba sustiprėti dar neprasidėjus šaltiems orams. Pavasarį kriaušė sodinama nuo kovo trečiojo dešimtmečio iki balandžio vidurio, rudenį - rugsėjo – spalio mėnesiais, kad medis turėtų laiko prisitaikyti prie šalčio.

vaisiai ant medžio

Sėdynės pasirinkimas

Kriaušei reikia saulėtos, apsaugotos, lengvo dirvožemio vietos. Ji netoleruoja sunkaus dirvožemio ir didelės drėgmės.

Svarbu: medis negali stovėti kaimynystėje su kalnų pelenais, geriau jį pasodinti šalia obels.

Sodinimui rinkitės 1–2 metų stiprius sodinukus su išsivysčiusia šaknų sistema, be pažeidimų, su lygia ir blizga žieve. Ant jo neturėtų būti sausų vietų ar dėmių.

Iškrovimo schema

Dieną prieš sodinimą šaknys mirkomos devynių vėžių tirpale.

Iškasta skylė, kurios skersmuo yra 1 metras, o gylis - 40-50 centimetrų. Jis ruošiamas iš anksto, rudenį. Sodinti rudenį - 3–4 savaites iki įvykio, pavasarį sodinti - prieš prasidedant šalnoms.

prinokę vaisiai

Prieš sodinimą skylės dugnas atlaisvinamas, užpilamas kompleksinių kalio-fosforo trąšų ir komposto mišiniu. Duobės dugne pilamas piliakalnis, virš kurio tolygiai pasiskirsto sodinuko šaknys.

Skylė yra uždengta dirvožemiu, ji gerai sutvarkyta, paliekant šaknies apykaklę 3-5 centimetrais virš dirvos paviršiaus.

Augalas laistomas, dirva aplink mulčiuojama, daigai yra pririšti prie atramų, kaiščiai yra vienodame atstume nuo sodinuko ir neleidžia sodinti nuožulniai.

Kaip rūpintis įvairove

Norint gauti gerą derlių, netoliese pasodinami 2–3 kriaušių medžiai, kurie užtikrina kryžminį apdulkinimą.

Kriaušė mažai auga žemumose, arti požeminio vandens, neigiamai reaguoja į drėgmę, todėl sodinukai turėtų būti gerai vėdinami.

oktaniniai lapai

Dirvožemio priežiūra

Augalas teikia pirmenybę lengvam derlingam dirvožemiui, kriaušių šaknys yra gilios, todėl jos atlaiko nedidelį drėgmės susilaikymą. Rūgščiame dirvožemyje aplink sodinuką užpilamas nedidelis kiekis medžio pelenų.

Laistyti

Laistykite sodinukus kartą per savaitę. Laistyti reikia 10-20 litrų ne per šalto vandens. Suaugęs medis laistomas 1–2 kartus per mėnesį. Dirva atlaisvinama ir gerai mulčiuojama.

Genėjimas

Medžiai genimi, kad būtų tinkamai suformuota karūna, atsikratyti senų ar ligotų šakų, atgaivinti medį. Formavimo vainiko apipjaustymas turėtų būti patikėtas specialistams.

Norėdami reabilituoti medį, jis genimas nuėmus lapiją ir ankstyvą pavasarį. Pašalinkite paveiktas šakas, dėl kurių karūna tampa per stora.

suformuota puokštė

Baltaplaukis

Prieš balinant, kamienas nuvalomas nuo negyvų žievės, kerpių ir samanų gabalų. Rankos, apsirengusios buitinėmis pirštinėmis, atsargiai išvalykite statinę. Būtinai nuvalykite bagažinės dugną ir griaučių šakų pagrindą. Kalkių naudojimas apsaugo medį nuo ligų ir kenkėjų. Daigai balinami mažiau koncentruotu tirpalu.

Svarbu: balinimas atliekamas naudojant apsauginius akinius ir gumines pirštines. Kalkės labai ėsdina odą ir sukelia rimtus akių pažeidimus.

Apdorojami griaučių šakų kamienas ir pagrindai. Balta plovimas atliekamas rudenį - po lapų kritimo ir pavasarį - po to, kai ištirpsta sniegas.

Trąšos

Dirva tręšiama organinėmis medžiagomis kas 3–5 metus - kompleksinės mineralinės trąšos sumaišomos su dirvožemiu ir įvedamos į negilias tranšėjas, iškastas spirale aplink medį. Vainikėlio plotis pakoreguos trąšų skersmenį.

Kriaušės nemėgsta azoto, jas reikia tręšti, kai to tikrai reikia (staigus augimo sulėtėjimas, derliaus sumažėjimas).

šviečia saulė

Kaip apsaugoti kriaušę nuo šalčio

Jauni Katedros sodinukai yra apsaugoti nuo šalčio, apvynioti bagažinę dangteliu, įmirkytu dyzeliniu kuru, dulkėmis ir kitais pelių preparatais.Šaknies zona taip pat izoliuojama naudojant šiaudelius, kuriuos reikia sumaišyti su žolelėmis, kurios atbaido peles (biškį, mėtą, slieką). Sniegas aplink sodinuką yra gerai susmulkintas.

Kenkėjai, ligos ir jų kontrolė

Katedros kriaušė yra atspari daugeliui kenkėjų ir ligų, tačiau ją tikrai reikia papildomai perdirbti.

lempučių forma

Katedrai būdingos ligos

Kriaušė yra jautri grybelinėms ligoms. Augalai gali susirgti:

 1. Miltligė. Būdingas baltas žydėjimas ant lapų ir vaisių, iš tolo atrodo, kad jie milteliai. Liga paveikia kitus vaismedžius. Paveikti lapai susiraukšlėja, nudžiūsta ir nukrinta. Vaisiai supūti ir susmulkėti.
 2. Moniliozė. Šiai ligai būdingi moniliniai nudegimai ir vaisių puviniai lengvai vystosi ir plinta šiltu oru ir esant dideliam drėgniui.
 3. Juodosios arba suodžių grybelis. Liga sukelia porų užsikimšimą ir lapų mirtį. Neatitinkantis žalumos, medis greitai miršta. Jei randama grybelio apnašų, laistymą reikia sumažinti.
 4. Rūdžių ant lapų. Liga būdinga tuo, kad ant lapų yra rausvai rudos dangos. Ant lapų susidaro skylės, jos išdžiūsta ir nukrinta.

Apsaugai nuo grybelinių ligų naudojami Bordeaux skystis arba tinkami sudėtingo veikimo fungicidai (Topaz, Horus). Apdorojimas atliekamas pavasarį, prieš pumpurų lūžį. Prieš žydėjimą reikia atlikti antrą gydymą.

nuimtas derlius

Norint apsaugoti medį nuo ligų, šaknų žiedai valomi nuo piktžolių. Nukritę lapai, pažeisti vaisiai ir nupjautos ligotos šakos turi būti nešti nuo medžio ir sudeginti.

Katedrą užpuolę diversantai

Kriaušė gali nukentėti nuo amarų, usnių, įvairių rūšių vikšrų ir drugelių (gudobelės, sausmedžio). Apsaugai naudojami insekticidiniai tirpalai, purškiant sliekų, erškėtuogių, tabako dulkių infuzija. Kad tirpalas gerai priliptų prie lapų, į jį pridedamas skalbinių muilas.

Insekticidai naudojami visiškai laikantis gamintojo rekomendacijų, naudojant apsaugines rankų, kvėpavimo takų priemones, perdirbant naudojant griežtus drabužius ilgomis rankovėmis.

kibiras vaisių

Kokiems regionams veislė labiau pritaikyta

Kafedralnaya veislė buvo veisiama Vidurio Rusijai. Šiandien ji išplito daugiau pietiniuose ir šiauriniuose regionuose. Medis puikiai jaučiasi Rostovo srityje ir Viduriniuose Uraluose. Katedra gerai auga priemiesčiuose.

Vaisių nokinimas ir laikymas

Kriaušių katedra priklauso vasaros veislėms. Saulėtesniuose regionuose vaisiai bręsta greičiau - rugpjūčio pabaigoje šalti regionai nuimami rugsėjį. Surinkite vaisius rankomis, kad nesmulkintumėte subtilių sultingų vaisių.

žydintis medis

Iš jų gaminami skanūs kompotai, jie vartojami švieži, paruošiamos sultys ir uogienės.

Katedros kriaušė, kurią lengva prižiūrėti ir nepretenzinga, gali duoti gerą derlių. Štai kodėl šią veislę taip mėgsta rusų sodininkai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas