Talgarskaya Krasavitsa kriaušių veislės aprašymas ir ypatybės, sodinimas ir priežiūra

Talgarko kriaušių veisimo srityje dirbo Kazachstano sodininkystės ir daržininkystės instituto specialistai. Apdulkindami miško grožio sėklas selekcininkai naudojo kelių rūšių pasėlius. Visi jie turėjo puikias technines charakteristikas, kurios buvo perduotos kriaušei „Talgar Beauty“. Žemi vaismedžiai buvo pradėti auginti Šiaurės Kaukaze, auginami Stavropolio teritorijoje ir kai kuriuose Centrinės Juodosios Žemės regiono rajonuose.

Veislės aprašymas ir savybės

Kriaušių Talgarka arba Almaatinka turi tankią piramidinę karūną, vidutinio aukščio. Pagrindiniai ūgliai išsikiša iš lupimo kamieno, kuris turi pilką atspalvį, stačiu kampu. Lanksčios ir lygios šakos yra padengtos lapais:

 • tamsiai žalia spalva;
 • pailgos formos;
 • dantytas kraštuose.

Gegužės antrąjį dešimtmetį ant kriaušės atsiranda didelių baltų gėlių. Pumpurai yra kūgio formos, ant žiedinių šakų susidaro kiaušidės. Vaisiai sunoksta rugsėjį. Pirmasis vaisius medis duoda būdamas 4 metų.

Butelio formos kriaušė yra padengta blizgia oda ir iš pietų pusės papuošta skaisčiu skaistalais. Po oda gali būti matomi maži žali taškeliai.

Vaisiai sveria 150–160 g, kai kurių egzempliorių svoris artėja prie 250. Kai prinokę, tankus traškus minkštimas užpilamas sultimis, įgauna kreminės spalvos malonų saldų skonį, kuris įvertinamas 4,6 balo.

„Pear Talgar Beauty“ gausu:

 • cukrų;
 • vitamino C;
 • organinės rūgštys.

kriaušė Talgaro grožis

Vaisiai laikomi ant išlenkto kotelio, todėl daugelis iš jų pririšti, kad medžio šakos sulenktų į žemę.

Apdulkinimo veislės

Kad „Talgar Beauty“ duotų gerą derlių, šalia jo turėtų būti sodinamos kitos kriaušės, kurios yra savaimiškos.

Apdulkinančios veislės

Kai Almaatinka buvo veisiama Kazachstano tyrimų instituto specialistų, Miško grožio sėklos buvo sukryžmintos su kitų kriaušių sėkla. Jie gali būti naudojami kaip apdulkintojai. Vidutinio dydžio Hoverla medis sudaro kompaktišką karūną, puikiai tinka kartu su kitais augalais ir nėra paveiktas grybelinių ligų.

kriaušė Talgaro grožis

Nepretenzinga savaime derlingos veislės konferencija pasižymi didelėmis techninėmis savybėmis, žydi tuo pačiu metu kaip Talgarskaya Krasavitsa. Geri „Almaatinka“ apdulkintojai yra „Lyubimitsa Kappa“ ir „Kucheryanka“.

Medžio aukštis

Kriaušė, turinti plačią karūną su kabančiomis šakomis, priklauso vidutinio dydžio kultūros veislėms. Nepaisant to, kad medžio aukštis vos siekia 3 metrus, jis džiaugiasi stabiliu geru derliumi.

Gyvenimo trukmė

Kaip ir bet kurį kitą vaisių derlių, „Talgar“ grožį reikia prižiūrėti - laiku nupjauti, nuimti nudžiūvusias šakas, karštyje vandenį, užkirsti kelią ligų plitimui ir kenkėjų invazijai. Ir tada medis gyvens ne 10, o maždaug 30 metų, pradžiugins jus gausybe didelių ir saldžių kriaušių.

kriaušė Talgaro grožis

Žiemos ištvermė

„Talgar Beauty“ išvyksta po šalčio nuo 25 iki 30 ° C, tačiau jei jos ilgai neišlieka. Kriaušė auginama pietiniuose regionuose, priemiesčiuose ji neša vaisius.

Išeiga

„Talgar Beauty“ auginamas pramoniniu pagrindu, nuo 1 ha hektare per metus nuimama iki 20 tonų vaisių, viename vidutinio augimo medyje prinokiama iki 6 kibirų kriaušių.

Ciklinis vaisius

„Talgar Beauty“ apdovanoja vaisius kiekvieną rudenį, jei netoliese auga bent vienas apdulkintojas. Pirmosios kriaušės pasirodo ant žiedinių 4 ar 5 metų sodinuko šakų, o jų skaičius su kiekvienu sezonu didėja. Ir tik nuo 20-osios kartais pastebimas vaisiaus cikliškumas, tačiau tinkamai prižiūrint, užkertant kelią ligoms ir kenkėjams ant suaugusio medžio, vaisiai būna pririšti ir prinokę kiekvieną rudenį.

kriaušė Talgaro grožis

Savarankiškumas

„Talgar Beauty“ gausiai žydi pavasarį, tačiau norint gauti didelį derlių, šalia jo reikia pasodinti kitus šios kultūros medžius, kurie tarnauja kaip apdulkintojai. Kazachstano tyrimų institute užauginta kriaušių veislė yra savaime derlinga.

Atsparumas ligoms

„Talgar Beauty“ turi gerą imunitetą. Medį retai paveikia bakterijos ir grybeliai, praktiškai nepatiria šašai. Nereikia augalų purkšti insekticidais nuo kenkėjų.

Talgar Krasavitsa kriaušės privalumai ir trūkumai

Kazachstane užauginta rudens nokinimo veislė pasižymi geriausiomis techninėmis savybėmis iš artimiausių giminaičių.

kriaušė Talgaro grožis

Jos pranašumai:

 • puikus produktyvumas;
 • atsparumas sausrai ir šalčiui;
 • imuniteto šašai buvimas;
 • reguliarus vaisius.

Kriaušės turi malonų skonį, ilgą laiką nepablogėja, nepraranda savo pateikimo, kai gabenamos dideliais atstumais.

Veislės trūkumai apima poreikį dėti apdulkintojus. Kai pernokę, vaisių minkštimas įgauna rudą atspalvį.

Dauginimo metodai

Galite praskiesti kriaušę šalyje vegetatyviniu būdu - pumpurais, oro sluoksniais, sėklomis. Tačiau pasirinkus pastarąjį variantą, daigai vystosi prastai, sunku gauti gerą derlių.

kriaušė Talgaro grožis

Pjaustiniai

Daugelis sodininkų, norinčių dauginti „Talgar Beauty“, nuima žalias šakas, jas apdoroja augimą stimuliuojančiu tirpalu. Susiformavus šaknims, ūgliai sodinami į žemę. Vidurio platumose kriaušių auginiai renkami vasarą iš sveikų ir vaismedžių medžių.

Oro sluoksniavimas

Taikant šį dauginimo metodą jauname augale, apatinė šaka yra sulenkta, pabarstyta dirvožemiu. Kadangi „Talgar Beauty“ ūgliai yra aukštai, prie šaudymo pridedamas maišas su dirvožemiu. Oro sluoksniai yra maitinami 2 metus, nors šaknys pasirodo pirmąjį sezoną, tačiau jie vis dar yra per silpni, juos reikia reguliariai laistyti, mulčiuoti ir žiemą laikyti pastogę.

kriaušė Talgaro grožis

Kaip teisingai pasodinti augalą?

Kad kriaušė greitai pradėtų vystytis ir gerai vystytųsi, turite laikytis pagrindinių reikalavimų, būtinai nustatykite optimalią vietą, kurioje ji augs.

Kaip išsirinkti sodinuką

„Talgar Beauty“ medį geriau įsigyti darželyje. Bagažinės storis turėtų būti apie 1 cm., 1 ir 2 metų kriaušės, kurių aukštis nuo 1,2 iki pusantro metro, gerai įsišaknija. Nereikia pirkti augalo, kurio šaknys apaugusios daigais, o žievė susiraukšlėjusi.

kriaušė Talgaro grožis

Įlaipinimo vietos ir laiko pasirinkimas

„Talgar Beauty“ mėgsta priemolius, gerai įsišaknija smėlingame priemolio dirvožemyje, kurio rūgštingumas yra žemas arba silpnas. Krupiams auginti netinka durpynai, vietovės, kuriose gruntiniai vandenys yra arčiau kaip 2 metrai nuo paviršiaus. Vaisių pasėliams reikia daug saulės.

Vidurio platumose kriaušę galima sodinti balandžio ir rugsėjo mėnesiais, kad ji turėtų laiko sukietėti prieš žiemą. Pietiniuose regionuose karštas ir sausas oras prasideda anksti, geriausias laikas tokiems darbams yra spalis.

Kasimo skylės kasimas

Surinkę kriaušės sklypą, turite paruošti metro pločio skylę iki 50 cm gylio.Dirvožemis pašalinamas sluoksniais ir tręšiamas. Aukščiausias derlingas dirvožemis turi būti sumaišytas su kompostu, įpilta smėlio, superfosfato ir kalio druskos.

kriaušė Talgaro grožis

Verta iškasti skylę likus 3 savaitėms iki numatyto augalų išdėstymo, gerai ją atlaisvinti, šonuose padaryti įpjovas. Tai skatina geresnį oro srautą. Akmenukai, plytų skiedros pilamos ant skylės dugno, sukuriant drenažo sluoksnį.

Kriaušių sodinimo technologija

Prieš procedūrą medžio šaknys mirkomos vandenyje, o po to kelioms minutėms panardinamos į molio košę, sausu ūgliai nupjaunami genėjimo būdu. Iškrovimas atliekamas keliais etapais:

 1. Medinis kaištis įmestas į duobę, maždaug 10–15 cm atstumu nuo jos vidurio.
 2. Į piliakalnio dugną pilamas derlingas žemės sluoksnis.
 3. Kriaušė dedama į skylę, paliekant šaknies apykaklę 30 mm virš paviršiaus.
 4. Supilkite dirvą, įsitikindami, kad neatsiras tuštumų.

Po sodinimo dirvožemis turi būti kruopščiai sutramdytas, aplink sodinuką iškasta tranšėja ir užpilama 3 kibirais vandens, uždengta humusu ar durpėmis. Medis yra pririštas prie atramos.

kriaušė Talgaro grožis

„Talgar“ grožio priežiūra

Kad kriaušė gerai įsišaknytų ir pradžiugintų vaisiais, po sodinimo reikia ja rūpintis - laiku nupjaukite, atlikite ligų prevenciją, nepamirškite apie padažą.

Drėkinimo intensyvumas

Kad daigai gautų reikiamą drėgmės kiekį, aplink jį iškasami grioveliai, išilgai kurių bus tiekiamas vanduo. Po laistymo pabaigos jie yra padengti mulčiu. Dirvožemis turi būti sudrėkintas iki pusės metro gylio. Taip pat galima įdiegti besisukančią purškimo sistemą. Suaugusį Talgar grožį reikia laistyti, kai jis išnyks ir rudens pabaigoje.

laistanti kriaušė

Viršutinis padažas

Po sodinimo medis turi pakankamai maistinių medžiagų. Kitais metais į duobutes jau įvežami mineraliniai kompleksai, kas trejus metus kriaušė tręšiama organinėmis medžiagomis. Po žydėjimo „Talgar Beauty“ purškiama tirpalu, paruoštu iš 20 g karbamido ir kibiro vandens.

Apipjaustymas

Norint, kad kriaušė gerai augtų ir vystytųsi, nuo dvejų metų amžiaus, kamieno viduje esantys ūgliai pašalinami, džiovinami ir pašalinamos ligotos šakos.

Karūnos formavimas

Norėdami sureguliuoti augimo stiprumą, paspartinti derliaus vaisinį periodą, jie naudojasi kelių rūšių jaunų augalų genėjimo būdais, seni medžiai atjaunėja. Karūna formuojama pirmaisiais kriaušės gyvenimo metais iš centrinio kamieno, 6 pirmosios eilės ūgliai, 8 - antrosios ir vaisinės šakos. Pietiniuose regionuose paplitusi apvali karūnos rūšis, kituose regionuose - nedaugpakopė.

genėti kriaušę

Reguliavimo

Šis genėjimas atliekamas siekiant išvengti medienos perkrovos, pašalinti kriaušės sutirštėjimą ir pagerinti apšvietimo režimą. Tai prasideda pašalinus nudžiūvusias ir pažeistas šakas. Jaunuose apleistuose medžiuose vainikas retinamas, suaugusiuose augaluose sutrumpėja ūgliai, kurie peržengė jo ribas.

Palaikanti

Kad Talgaro grožis nebūtų perkrautas vaisiais, nelinkęs į žemę, reguliariai nupjaunamos stambios šakos. Ši procedūra padeda ilgą laiką išlaikyti kriaušę geros būklės.

Sanitariniai

Kiekvienais metais sodininkai ir vasaros gyventojai pašalina kenkėjų ir ligų paveiktus sausus ūglius. Kontrolinis genėjimas leidžia pagreitinti medžio augimą ir vystymąsi, pagerinti jo derlių. Taip pat galima atgaivinti senas kriaušes.

genėti kriaušę

Apipjaustymo taisyklės

Išmanantys sodininkai nerekomenduoja formuoti karūnos, rudenį trumpinti ūglius, kad Targaro grožis neužšaltų. Procedūra turėtų būti pradėta ankstyvą pavasarį, kai termometras palieka + 4 ° C ženklą, darbą reikia baigti prieš pumpurų pertrauką. Negalite vasarą nupjauti kriaušės šakų, ji susilpnės, sutriks gyvenimo ciklas.

Pasiruošimas žiemai

Nors „Talgar“ grožis gali atlaikyti šaltį, jauno medžio kamienas ir skeleto ūgliai yra apvynioti medžiaga, leidžiančia praleisti orą. Šaknys padengtos adatomis, durpėmis ar kompostu, kurio sluoksnis ne mažesnis kaip 15 cm.Žiemai suaugusi kriaušė pašalinama iš džiovintų šakų, o kamienas balinamas.

kriaušių prieglauda

Ligos ir kenkėjai

„Talgar Beauty“ nepakenčia šašai, turi gerą imunitetą nuo bakterinės infekcijos. Tačiau netinkama medžių priežiūra, lietingi ir drėgni orai provokuoja grybų ir virusų aktyvaciją.

Būdinga kriaušių liga

Dažniausiai Talgaro grožį veikia citosporozė, kai žievė išdžiūsta, ir rūdys, kurios prasideda nuo raudonų dėmių atsiradimo.

Norėdami užkirsti kelią ligoms:

 1. Nukritę lapai ir mumifikuoti vaisiai surenkami ir sudeginami.
 2. Kasant žemė gydoma vaistais nuo grybelių.
 3. Pjūviai tepami sodo pikiu.
 4. Du kartus auginimo sezono metu kriaušės purškiamos Bordo skysčiu, o ankstyvą pavasarį - „Nitrafen“.

bordo skystis

Kai atsiranda citosporozės požymių, užkrėstos vietos supjaustomos į sveikus audinius. Visos sausos šakos pašalinamos.

Vabzdžių kenkėjai ir kontrolė

Talgaro grožio sėklas pritraukia kriaušių kandys, kad patektų į kaulus, lerva genda per pravažiavimus, o vaisiai greitai genda. Drugelių vasarą medis uždedamas spąstais. Žiemai jie kruopščiai kasti žemę beveik kamieno žiede, nukritus gėlėms, kriaušės purškiamos preparatu „Agravertinas“.

Tubovertas užkrečia augalo lapus, dedamas į juos kiaušinius. Galite su tuo susidoroti gydydami medžius „Aktara“, „Decis“, „Calypso“ tirpalais.

Brandinimo laikotarpis ir derlius

Kazachstano atrankos kriaušės priklauso vėlyvosioms kultūros veislėms. Vaisiai sunoksta rugsėjį. Jie rankomis nuplėšiami šiek tiek neprinokę, išnešami į rūsį ar rūsį ir sudedami į dėžutes. Vaisiai nežydi iki Naujųjų metų, o guli iki vasario.

Kuriuose regionuose veislė labiau pritaikyta

Nors „Talgar Beauty“ gali atlaikyti šalną, jis geriausiai prisitaiko prie pietinių regionų klimato. Pramoniniu pagrindu veislė auginama Stavropolio, Krasnodaro, teritorijose. Kriaušė auginama Centriniame Juodosios Žemės regione, šiaurėje ji nėra įsišaknijusi, kaip ir Sibire.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas