Kriaušių sodinimas, auginimas ir priežiūra lauke

Nuo seniausių laikų kriaušė kartu su obelimi buvo gerbiama kaip vienas geriausių augalų sode. Pagal aprašymą šie 2 pasėliai yra panašūs, tačiau auginant kriaušę, rūpinimasis ja skiriasi nuo obelų žemės ūkio technologijos. Kriaušė yra labiau termofilinė ir netoleruoja žemos temperatūros. Tačiau daugelis augalų veislių yra partenokarpinės rūšys, kurios vaisius deda be tręšimo.

Populiarios kriaušių veislės

Sodininkų pasirinkimui veislių kriaušių priklauso nuo to, kokiu tikslu vaismedis auginamas ir kuriame regione. Kriaušės, reikalingos šviežiam vartojimui, reikalingos ankstyvojo nokinimo laikotarpiu. Vasarinės veislės bręsta liepos – rugpjūčio mėnesiais, tarp jų geriau sodinti:

 • Citrina;
 • Ankstyvas nokinimas;
 • Rognedu;
 • Kunigaikštienė;
 • Lada.

Šios kultūros rūšys turi skanius vaisius, saldžius ir sultingus, tačiau jie laikomi ne ilgiau kaip 1–2 savaites. Tarp rudens veislių, prinokusių nuo rugpjūčio iki spalio, geriausi yra Otradnenskaya, Bere Moskovskaya, Memory of Yakovlev. Vaisių minkštime saldumas derinamas su nedideliu rūgštingumu. Tačiau kriaušės šviežios laikomos iki 1,5 mėnesio. Jie tinka ruošti ruošinius žiemai.

Žiemos veislėms dėmesį atkreipia tie, kurie bando išsaugoti derlių iki kito pavasario, visą žiemą valgo vitaminų produktą. Pakanka 1–2 vėlyvų veislių konferencijų medžių, „Saratovka“, „Kure“, kurie visą žiemą aprūpina šviežiais vaisiais.

Kriaušių dauginimas

Vaisinių kultūrų dauginimo būdai yra vegetatyviniai, sėkliniai arba skiepijami. Jų naudojimas priklauso nuo to, ko jie nori gauti dėl to: naujo augalo, turinčio teigiamų savybių rinkinį, ar išlaikyti senojo veislės savybes.

prinokusi kriaušė

Sėkla

Poskiepio kriaušė geriausiai auga iš sėklos, kai dauginimui parenkamos šalčiui atsparios veislės. Iš ankstyvų augalų rūšių paimtos sėklos gali būti dedamos tiesiai į atvirą žemę. Žiema gali pasirodyti tik sėjant sodinukus. Sėklos bus pagaliau paruoštos sodinti vėlyvą rudenį - žiemos pradžioje. Jie 3 dienas mirkomi šiltame vandenyje, tada sumaišomi su šlapiu smėliu, dedami į plastikinį maišelį. Medžiaga laikoma ne žemesnėje kaip +5 laipsnių temperatūroje. Kai tik pasirodys daigai, laikymo temperatūra sumažės iki 0 laipsnių.Jie bando išlaikyti ūglius tokia forma iki pavasario.

Medžiaga sodinama į žemę taip, kad daigai pasiektų 1 centimetro stiebo storį. Tada jie naudojami skiepijimui.

Kriaušių skiepijimas

Galite skiepyti kriaušę prie obelų, svarainių, gudobelių. Operacija reikalauja tam tikrų įgūdžių. Tačiau pradedantysis sodininkas taip pat gali įvaldyti įprastą skiepijimą. Šiuo atveju būtina, kad skiautė ir poskiepis būtų vienodo auginių storio. Jie turėtų turėti bent 3–4 pumpurus. Atlikus tuos pačius pjūvius ant šakutės ir poskiepio, prijunkite juos taip, kad jų kadmis sutaptų. Lieka susirišti sankryžą su skalbinių servetėle, o ant viršaus padengti sodo laku. Tvirtinimui tinka įprastas lipnus tinkas.

Kriaušių skiepijimas

Užpakalis skiepijamas, kai atsargos storis yra 1,5–2,5 centimetro. Žieve supjaustytos šakniastiebio dalys ir medienos dalis turi būti pjaunamos pločio, lygaus žvyro storiui. Prijunkite abu auginius ir kaklaraištį.Jei auginiai įsitvirtina, tada ant jų atsiranda 2-3 ūgliai. Viršutinė yra konservuota, o apatinė yra suspausta, paliekant 2-3 lapus. Taip pat naudojami vakcinavimo metodai, tokie kaip užpakalis, už žievės ir inkstai.

Pjaustiniai

Veislinės medžiagos įsigijimas prasideda žiemą. Nulaužę jauną dvejų metų šaką nepažeisdami žievės, jie palieka iki balandžio. Nepamirškite lūžimo vietoje pririšti lazdą ir apvynioti lipniu tinku. Pavasarį visi įtaisai pašalinami, o pjovimas nupjaunamas. Įmerkę šakas į vandenį, jie laukia, kol pjūvio pabaigoje atsiras guzas. Tokiu atveju šaknys turėtų būti 6 centimetrų ilgio. Įsišaknijusi medžiaga sodinama į žemę.

kriaušių auginiai

Sluoksniai

Po apatiniu procesu ant medžio uždedama dėžutė su drėgnu dirvožemiu. Sankryžoje su žeme šalia šakos yra supjaustyti gabalai ir uždengti kompostu. Nuolat įsitikinkite, kad pjūvyje yra pakankamai drėgmės. Žiemai jie padengti eglių šakomis. Norint, kad pjūvis įsišaknytų, reikia palaukti 2 metus. Tada jie tiesiog persodina ūglį į nuolatinę vietą.

Kriaušių auginimo ypatybės

Vaisinių augalų augimas, vaisinis augimas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo to, ar sode sklypas pasirinktas kriaušėms. Kriaušių ilgaamžiškumo pagrindas klojamas jauname medžio amžiuje, kai formuojamas požeminių ir antžeminių augalų dalių skeletas.

kriaušių auginiai

Apšvietimo svarba

Vaisių derlius geriau neša saulėtoje vietoje. Šviesos reikia, kad vaisiuose būtų daugiau cukraus. Medžiai šešėlyje dažnai kenčia nuo šašų ir kitų infekcijų. Tačiau ne visos veislės toleruoja didžiulį karštį, todėl geriausi šlaitai bus šiauriniai, šiaurės rytiniai, šiaurės vakariniai ir vakariniai.

Kad gėlės nepakenktų šalčiui, būtina pasirinkti vietą baseine. Jis turėtų būti lygus arba šiek tiek nuožulnus.

Dirvožemio reikalavimai

Augalui tinka dirvožemis, juodas, šiek tiek podzolizuotas. Tačiau smėlingame, sunkiame molio dirvožemyje kultūra vystosi blogiau. Pelkėtas, uolėtas ir druskingas dirvožemis nebus tinkamas kriaušėms. Prieš sodindami medžius, patikrinkite požeminio vandens gylį. Jie turėtų būti 2 metrų gylyje iki žemės paviršiaus.

dirva kriaušei

Kaip teisingai pasodinti medį

Norėdami auginti kriaušę, turite atkreipti ypatingą dėmesį į kultūros sodinimą sode. Taip pat bus svarbus sodinimo laikas, sodinamosios medžiagos kokybė, dirvožemio būklė svetainėje.

Iškrovimo datos

Procedūrai tinka tiek pavasaris, tiek ruduo. Balandį, kai tik sniegas ištirpsta, kriaušes galite pasodinti į rudenį paruoštas skylutes. Svarbu, kad sulčių tekėjimas neprasidėtų šiuo metu, pumpurai nesiruošia žydėti. Vietose, kuriose anksti prasideda žiema, rudens sodinimas bus sėkmingas iki spalio 10 d. Jei sodinukai yra perkami vėliau, tada jie numetami į pusės metro gylio griovelį. Šaknys yra ypač gerai padengtos. Apsaugokite sodinukus nuo šalčio ir graužikų padarytos žalos, padengdami juos medžiu ar neaustine medžiaga. Jie sodinami pavasarį.

sodinti kriaušę

Kriaušę galite sodinti vasarą, tačiau su uždara šaknų sistema, kai ant šaknų yra išsaugotas dirvožemis.Kriaušė yra inde ir gerai išsilieja. Tokias sodinimo dienas jie pasirenka liepos mėnesį, kai debesuota ir nėra karšta.

Daigo parinkimas ir paruošimas

Auginti tinka sodinukai, kurie turėtų turėti drėgnas, nepažeistas šaknis, elastingą kamieną be trūkumų. Vienmečiai ūgliai gali turėti 1–2 šoninius ūglius, kurių ilgis yra iki 12 centimetrų. Pasirinkite kas dvejus metus auginamus sodinukus, kurių šakos yra iki 30 centimetrų, o šaknys yra tokio paties ilgio.Prieš sodinimą šiek tiek džiovintos šaknys panardinamos į vandenį. Taip pat šaknis galite puoselėti medaus tirpalu, devynių vėžių infuzija... Reikia genėti supuvusius ir pažeistus šaknis.

kriaušių daigai

Jei jums reikia persodinti augalą iš konteinerio, tada būtinai gerai sudrėkinkite dirvą. Ūgliai atsargiai ištraukiami iš puodo, stengiantis nepažeisti žemės užuominų ant šaknų.

Iškrovimo vietos pasirinkimas

Be gero kriaušių apšvietimo ir lygaus paviršiaus, medžiui reikia skirti pakankamai vietos. Kaupiantis požeminiam vandeniui ir augalo šešėliavimui, jis nesivystys ir gerai neduos vaisių.

Kultūra mėgsta maistingą dirvą, purią, pralaidžią, neutralaus rūgštingumo.

Sodinimo duobės paruošimas

Kasti skyles sodinukams iš anksto, prieš 2–3 savaites, rudenį pavasariniam sodinimui. Viršutinis derlingas sluoksnis yra sulankstytas į vieną pusę, o apatinis - į kitą. Tada jis yra išsibarstęs į praėjimus, nenaudojant jo sodinant. Dugnas atlaisvinamas, tada nustatoma sodinimo kuolo vedimo vieta. Optimalūs duobės matmenys bus 50–70 centimetrų gylio ir 75–100 pločio.

kriaušių daigai

Prieš pat sodindami kriaušę į atvirą žemę, sumaišykite 2–3 kibirus humuso, 200–300 g mineralinių trąšų su maistiniu sluoksniu ir užpildykite duobę 3 ketvirčiais. Rūgščiame dirvožemyje įpilkite 200 gramų kalkių. Tada pilstomas piliakalnis augalui sodinti, pilamas kaušas humuso.

Atstumas tarp sodinukų

Kriaušėms skirtą plotą būtina suskaidyti atsižvelgiant į tai, kokį tarpą palikti tarp medžių. Geriau sodinti eilėmis, kurių atstumas nuo 4 iki 5 metrų, sodinukai taip pat yra atskirti vienas nuo kito. Juk jaunas sodas užaugs, o medžiams reikės gausybės šviesos, maisto ir drėgmės.

Iškrovimo schema

Remiantis žingsnis po žingsnio, sodinimas prasideda įdedant sodinuką į skylę, nustatant šaknies apykaklės vietą. Augalą būtina sodinti taip, kad kaklas būtų 1–2 centimetrai virš purios dirvos paviršiaus. Tankiu dirvožemiu - paviršiaus lygyje. Po to jie pradeda užpildyti skylę žeme, paskleisdami medžių šaknis palei piliakalnį apačioje. Sodinant, daigai nuolat purtomi, kad žemės gumbai pasiskirstytų tarp šaknų.

sodinti kriaušę

Tada aplink medį dirvožemis prispaudžiamas pado judesiais nuo skylės krašto iki medžio kamieno. Norėdami pažymėti skylės ribas, turite padaryti ritinėlį aplink sodinuką. Drėkinkite dirvą laistytuvo vandeniu, tolygiai paskirstydami drėgmę. Viena skylė užima iki 3–5 kibirų vandens. Vaisinius augalus būtina sodinti debesuotą dieną arba vakare.

Priežiūra po nusileidimo

Norint sukurti stiprią ir galingą medžio skeletą, būtina tinkamai prižiūrėti vaisių derlių. Tai apima ne tik įprastą veiklą - laistymą, maitinimą, bet ir medžio vainiko formavimą, apsaugą nuo kenkėjų ir ligų. Kriaušių agrotechnikos taisyklės yra paprastos, tačiau jų reikia laikytis reguliariai.

Laistyti

Kriaušes reikia drėkinti, ypač sausu periodu. Pradedant nuo sodinimo, laistoma ne daugiau kaip 2–3 kartus per sezoną. Vaisiaus metu padidėja drėgmės poreikis. Kad kriaušės nebūtų dažnai laistomos, į kamieno ratą dedamas mulčio sluoksnis.

laistanti kriaušė

Dirvožemis aplink medį tokioje būsenoje palaikomas nuolat sausais periodais, drėgnais metų laikais - 1 metus. Geriau pakloti mulčią ant sniego, kad sulaikytų drėgmę. Rudenį, iškasę kamieno ratą, jie maitina augalus. Negalite giliai kasti, kad nepažeistumėte šaknų. Neleiskite mulčiui prilipti prie medžio kamieno.

Tręšimas

Be pagrindinių trąšų, tinkama priežiūra apima šėrimą devyniratukais, praskiestais vandeniu santykiu 1: 5, arba paukščių išmatomis - 1:12. Naudinga iš pradžių praskiesti organines trąšas 1: 3 koncentracijos vandeniu, palaikyti statinėje 3–5 dienas, o po to parinkti norimą proporciją ir laistyti vaismedžius.

paukščių išmatos

Pirmą kartą viršutinį padažą jie taiko gegužę, kai pražysta pumpurai, o paskui po žydėjimo. Po medžiu daromi grioveliai, į kuriuos įterpiamos mineralinės trąšos. Juos galima pakeisti medžio pelenais, 50 g viename kibire vandens. 2–3 bėgimo metrams vagos reikės 1 kibiro maistinio tirpalo.

Genėjimas

Norint gauti sodrų derlių, kasmet atliekamas sanitarinis, formuojantis medžio vainiko genėjimas. Pavasarį atliekamas genėjimas, esantis ant bagažinės 40 centimetrų nuo žemės paviršiaus. 1 kampas paliktas pasienyje, o 2 viršuje - 25 centimetrų tarp jų. Pirmos eilės šakos reguliariai pjaustomos 20–30 centimetrų. Apipjaustymo norma turi būti sumažinta kiekvienais metais. Kai augimas siekia 25–30 centimetrų, šakos nėra trumpinamos.

genėti kriaušę

Karūnos formavimo gairės turėtų būti pagrįstos medžio amžiumi. 4–5 metų pasėliams, kurie pradeda duoti vaisių, vienmečiai ūgliai nesutrumpėja. Priešingu atveju galite prarasti vaisius. Viskas, kas liko, yra vainiko retinimo darbas. Norėdami tai padaryti, pašalinkite tas šakas, kurios eina karūnos viduje, kerta, pakabinamos žemyn. Pašalinę dalį medienos iš dvejų metų ūglių, jie sukelia stipresnį medžio augimą.

Kriaušių apsauga nuo kenkėjų ir ligų

Rūpinant vaisius, apsauga nuo ligų ir kenkėjų yra viena pagrindinių vietų. Nors veisiamos kriaušių veislės, nebijančios infekcijų, būtina mokėti imtis prevencinių priemonių, kad augalai būtų apsaugoti nuo patogeninių mikroorganizmų poveikio.

kriaušių perdirbimas

Prevenciniai veiksmai

Norėdami užkirsti kelią kriaušių ligų vystymuisi, turite:

 1. Laiku atlikite tręšimą, laistymą, medžių genėjimą.
 2. Reguliariai ravėkite ir atlaisvinkite bagažinės ratą.
 3. Nuėmus derlių nuimkite nukritusius vaisius, lapus, nupjaukite šakas, sudeginkite.
 4. Balinkite medžių kamienus, kad apsaugotumėte nuo saulės nudegimo žiemą ir pavasarį.
 5. Prieš pumpurų lūžimą ir po lapų kritimo purškiama 3% vario sulfato tirpalu.

Tinkamai prižiūrint augalą, vaisiaus ligų ir kenkėjų daromos žalos tikimybė sumažėja.

vario sulfatas

Kriaušių ligų rūšys ir apsaugos priemonės

Kriaušes reikia apsaugoti nuo:

 • šašas;
 • moniliozė;
 • septoria;
 • citosporozė.

Šios grybelinės infekcijos pažeidžia augalų stiebus, vaisius, lapus. Būtina kovoti su jais fungicidiniais preparatais. Tokiu atveju paveiktos medžio dalys yra nupjaunamos ir sudeginamos. Baisesnis už patogeninius grybus yra bakterinis vėžys, galintis visiškai sunaikinti kriaušių plantaciją. Iškirskite vėžiu pažeistas medžio vietas, gydykite jas fungicidais ir užpildykite sodo var.

šašas ant kriaušės

Biologinių produktų naudojimas kriaušėms apsaugoti nuo kenkėjų

Norėdami kovoti su vaisių kultūrų kenkėjais - amidais, voratinklinėmis erkutėmis, kandžių kandimis, galite naudoti biologinius produktus. Medžiai purškiami tabako užpilu visą gegužę. Iš 5 litrų vandens paimamas 1 kilogramas makhorkos ar tabako dulkių. Jie reikalauja 24 valandas, tada uždedami ant ugnies ir valandą virinami. Po nusodinimo nusistovėjęs tirpalas turi būti praskiedžiamas. Kibirui vandens reikia 0,5 litro. Įpilkite dar 100 gramų skalbinių muilo ir perdirbkite kriaušes.

Esant geram, ramiam orui, veiksmingas gydymas Fitosporin M, Novosil ir žaliu muilu.

fitosporinas-m

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Kriaušės skinamos, kai jos subręsta. Tai priklauso nuo vaisių nokinimo laikotarpio. Dažnai kriaušės derliaus nepradeda duoti iškart po pasodinimo. Norėdami laukti derliaus, turite žinoti, kuriais metais veislė neša vaisių. Žiemos veislės kultūrai dedamos laikyti. Vaisiai rūšiuojami, pašalinami supuvę ir pažeisti vaisiai.Jie gali būti naudojami ruošiniams. Likę vaisiai išdėstomi dėžėse, kurios dedamos į rūsius ir rūsius, kur oro temperatūra bus + 1 ... –2 laipsnių. Su kiekvienais metais kriaušių vaisinis augimas mažės.

Todėl sodinimui reikia pasirinkti tuos augalus, kurie yra žinomi nuo to, kiek metų jie duos turtingą derlių ir kokia bus jų gyvenimo trukmė.

Ar galima svetainėje pasodinti vieną kriaušę

Vasarnamyje nedideliame plote nėra daug kriaušių, bet būtini du. Jei veislės nėra pačios apdulkinamos, tada viena kriaušė derliaus neduos. Netoliese jai reikia apdulkintojų. Tarp kultūrų aptinkamos partenokarpinės rūšys. Tai yra Bere Zimnyaya, Jakovlevo atminimui, Chizhovskaya. Toks medis ir vienas duos gerą derlių skanių kriaušių. Daugeliui veislių reikia medžių netoliese, kad vaisiai pasirodytų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas