Kaip pavasarį, vasarą ir rudenį galite maitinti kriaušę, tręšimo taisykles ir normas

Sodininkai domisi, kuo maitintis kriauše. O gal to nereikia? Šiandien ekologiškas (t. Y. Natūralus) ūkininkavimas yra madingas. O dirvožemis gana derlingas. Tačiau norint gauti gausų derlių, kriaušei būtinai reikia maisto. Ir jis turėtų būti įvestas pagal taisykles, laikantis normų ir terminų. Tik tokiu atveju medis pradžiugins savininkus skaniais vaisiais.

Pagrindinės kriaušių šėrimo trąšų rūšys

Kriaušei, norint tinkamai maitintis, reikalingos dvi trąšų grupės: organinės ir mineralinės.

Mineralinės trąšos

Mineralinės trąšos tręšiamos pavasarį ir rudenį. Be to, komponentų skaičius skiriasi priklausomai nuo sezono.

Azotas

Šis elementas yra būtinas žaliosios masės formavimui. Kriaušė nesugebės suformuoti pakankamai lapijos, reikalingos fotosintezei. Nepakankamais kiekiais formuojasi jauni ūgliai be azoto. Bet elemento perteklius yra toks pat žalingas kaip jo trūkumas. Kriaušė, perpildyta azotu, tampa skaniu amarų grobiu: jos sultys yra ypač saldžios dėl neskaidomų cukrų.

O pernokusias kriaušes dažniau kamuoja grybelinės ligos. Todėl tręšiant dirvą trąšomis, būtina laikytis normų.

Fosforas

Elementas yra būtinas, norint visiškai subrandinti kriaušių vaisius. Pagrindinę trąšų dalį sudaro fosforo anhidridas (iki 20% masės). Jis absorbuojamas tik esant pakankamai drėgmės dirvožemyje.

maitinant kriaušes

Kalis

Svarbus elementas ruošiant kriaušes rudenį ir žiemą. Kalio druska (kalio chloridas + natrio chloridas) dedama pavasarį prieš žydėjimą ir jo metu, kad susidarytų daugybė kiaušidžių. Trūkumas: sudėtyje yra chloro.

Magnis

Dėl magnio trūkumo dirvoje sulėtėja kriaušių augimas. Pramonė gamina vandenyje netirpias trąšas (vermikulitą), kurios, paskleidžiant ir vėliau drėkinant, praturtina dirvožemį magniu. Magnis yra dalis kalio trąšos... Tarp sodininkų yra populiarus vandenyje tirpus magnio sulfatas.

magnio sulfatas

Superfosfatas

Populiariausias fosforo maistas. Sudėtyje yra kalcio sulfato, kuris absorbuojamas, kai dirvoje yra vandens perteklius. Dvigubas superfosfatas ekonomiškesnis ir efektyvesnis. Jame nėra kalcio sulfato.

Kompleksinės trąšos

Pramonė gamina sudėtines mineralines trąšas. Juose augalams reikalingas kiekis azoto, kalio ir fosforo. Rudens trąšose nėra azoto (arba jų yra, bet minimaliais kiekiais).Daug patogiau juos naudoti: nereikia maišyti komponentų, reikia tik maitinti pagal instrukcijas.

kriaušės

Organinės trąšos

Gamta pasirūpino augalų mityba. Žinojimas, kaip naudoti natūralius produktus, gali žymiai sumažinti trąšų pirkimo sąnaudas.

Mėšlas ir humusas

Kriaušėms šerti naudojamas žolėdžių mėšlas: ožkos, karvės, avys, arkliai, triušiai. Kiaulių mėšlas naudojamas kaip paskutinė priemonė (dėl visaėdžių kiaulių). Tai yra vertingas azoto šaltinis, lengvai virškinamas, t.y., chelatas. Tačiau šviežio mėšlo negalima naudoti po kriauše dėl didelio piktžolių sėklų kiekio ir agresyvios aplinkos.

Įsigijus šviežio mėšlo, rekomenduojama:

 • klokite žaliavas ant metalo lakšto arba faneros;
 • suformuokite kūgį;
 • padengti plėvele ar geležimi nuo lietaus ir džiūvimo;
 • nuimkite plėvelę ir kas šešis mėnesius pasukite mėšlą;
 • jei reikia, sudrėkinkite.

humuso rankose

Šioje būsenoje mėšlas brandinamas 3 metus. Per tą laiką žaliava skyla ir virsta humusu. Būtent tai turėtų būti dedama po kriauše.

Paukščių išmatos

Tai labai agresyvus maitinimas. Švieži paukščių mėšlai, įvesti po jaunos kriaušės, gali sudeginti medžio šaknų sistemą. Naminių paukščių mėšlas surenkamas ir išdžiovinamas, po to supilamas į maišus ir laikomas vėsioje, sausoje vietoje.

Prieš naudojimą stiklinė sausų žaliavų išmaišoma vandens kibire ir užpilama savaitę. Tada prieš naudojimą litras infuzijos derinamas su 10 litrų vandens ir medžiai šeriami.

Medžio pelenai

Tai prieinama ir efektyvi kriaušių trąša. Pelenuose yra: kalio, kalcio, fosforo, magnio, mangano. Tačiau reikia nepamiršti: šėrimas, derinamas su vandeniu, sukelia šarminę reakciją. Todėl kai kurie sodininkai naudoja pelenus, kad deoksiduotų dirvožemį.

Medžio pelenai

Kriaušei tręšti rekomenduojama naudoti išsijotus krosnies pelenus. Naudojimo norma: 1 litro skardinė 1 suaugusiam augalui. Svarbu atsiminti: pelenai sumažina azoto trąšų efektyvumą, todėl neverta tuo pačiu metu kriaušių šerti.

Kaulų miltai

Kaulų miltai - pagrindinis kriaušių fosforo šaltinis. Papildomi trąšų komponentai yra šie:

 • geležis;
 • manganas;
 • magnio;
 • cinkas;
 • jodas;
 • kobaltas;
 • kalio;
 • kalcio.

Kaulų miltai

Trąšų pranašumas yra komponentų chelatas (prieinamumas kriaušėms) ir mažos išlaidos.

Karbamidas

Azoto šaltinis kriaušei. Pagrindiniai pranašumai:

 • chelatai (augalų prieinamumas);
 • paruoštas tirpumas vandenyje;
 • puikus lapų padažymo rezultatas.

Svarbu atsiminti: purškimas ankstyvą pavasarį didelės koncentracijos karbamido tirpalu ne tik maitina, bet ir apsaugo augalą nuo kenkėjų bei atidėlioja žydėjimą.

karbamidas maiše

Kaip ir ką pamaitinti kriaušę pavasarį?

Pavasarį kriaušę reikia pamaitinti, kad būtų galima papildyti maistinėmis medžiagomis ir paruošti augalą vaisiniam laikotarpiui. Rekomenduojama nuosekliai atlikti tvarsčių kompleksą.

Prieš žydėjimą

Iškart po pabudimo medį rekomenduojama laistyti nitrato tirpalu: 2 šaukštai miltelių 10 litrų vandens. Svarbu atsiminti: oro temperatūra turi būti aukštesnė nei +5 laipsniai šilumos.

Žydėjimo metu

Šiuo laikotarpiu naudinga duoti skystą viršutinį padažą. Kriaušę gerai tręškite karbamido tirpalu: puse stiklinės 10 litrų vandens. Skystąjį tręšimą naudinga derinti su laistymu: pirmiausia tinkamai sudrėkinkite beveik kamieno ratą, tada įpilkite tirpalo.

žydinti kriaušė

Po žydėjimo

Šiuo laikotarpiu nitroammofoskas po medžiais dedamas vieną kartą. 100 g sausų trąšų praskiedžiama 20 litrų vandens. Derinant vaisius, būtina pasigaminti fosfato-kalio trąšos... Be to vaisiai susmulkės ir susitrauks.

Lapų užpilas

Naudinga duoti jį jauniems medeliams, kurie dar neužaugino galingos šaknų sistemos. Trąšos (azotas, fosforas, kalis) praskiedžiamos vandeniu ir purškiamos ant kriaušės lapų.

Svarbu atsiminti: purškimas turėtų būti atliekamas sausu, debesuotu (arba po saulėlydžio), ramiu oru. Jei lyja per 3 dienas po šėrimo, reikia pakartoti.

Vaismedžių vasaros šėrimas

Vasarą reikia tęsti maitinimą. Jie atliekami vaisiaus laikotarpiu, pasibaigiant vaisių derliaus nuėmimo momentui.

maitinant kriaušes

Birželį kriaušė nustoja žydėti. Šiuo metu naudinga jį tiekti ant lapo azoto trąšų tirpalu: karbamidas, žaliosios trąšos... Užpilo spalva turi būti šviesi, kaip silpnai užvirinta arbata. Liepos mėnesį vaisiai pradeda dėti. Į lapų paruošimą reikia įpilti purškimo su fosforo ir kalio tirpalu.

Rugpjūtį, praėjus 2 savaitėms po paskutinio lapų užpylimo, dirvožemį rekomenduojama užpilti fosforo ir kalio trąšų mišiniu. Atsukite dirvožemį bagažinės apskritime. Kad vaisiai nesukristų, rekomenduojama tręšti fosforo-kalio trąšų tirpalu kas 2–3 savaites. Tokia mityba yra būtina kriaušėms, norint subrandinti aukštos kokybės vaisius.

Maitinimą rekomenduojama nutraukti likus 3 savaitėms iki numatomo derliaus nuėmimo. Tai būtina norint gauti ekologiškų vaisių.

Pagrindinės rudens apsirengimo taisyklės

Rudenį, nuėmus derlių, medžiui reikia papildyti maistinėmis medžiagomis. Trąšas turėtų sudaryti fosforas, kalis ir azotas. Bet fosforas ir kalis sudaro 1 dalį, o azotas - ¼ masės dalies.

maitinant kriaušes

Visi komponentai sumaišomi sausoje formoje ir išsibarstomi po bagažinės apskritimo perimetrą. Be to, pagrindinis kiekis turėtų būti išdėstytas išilgai perimetro, tai yra karūnos projekcija ant žemės. Po to dirva atlaisvinama iki 7-10 cm gylio.

Kaip prieš žiemą patręšti kriaušių medžiu

Rūpinimasis kriauše apima maitinimą žiemą. Be jo medis žiemą neišgyventų gerai. Tręšimo tikslas yra maitinti augalą, tačiau užkirsti kelią žaliosios masės augimui. Ūgliai neturės laiko prinokti ir mirti, o medis sunaudos energiją jų augimui. Trąšos turėtų būti dedamos rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje. Išilgai kamieno apskritimo perimetro dedama fosforo ir kalio kompozicija, pridedant kalcio ir magnio. Tada žemė iškasta.

Viršutinis padažas po sodinimo

Paprastas, bet varginantis įvykis padės jaunai kriaušei gerai įsišaknyti ir greičiau duoti vaisių. Ir sodininkas bus atleistas nuo medžio maitinimo ateinančius 3 metus.

maitinant kriaušes

Prieš sodinimą rekomenduojama pasidaryti iškrovimo duobę. Pastačius taip, kaip planuota pavasarį, jis paruošiamas rudenį. Jei vasaros gyventojas nori pasodinti kriaušę rudenį, duobę reikia paruošti pavasarį. Kaip elgtis:

 1. Kasti skylę 70 x 70 x 70 cm .Dėl dugno subrandinkite kompostą ar humusą 10–15 cm sluoksniu.
 2. Pašalintą dirvą sumaišykite su fosforu, kaliu (1: 1), manganu, kalciu. Šiuo mišiniu užpildykite duobę.
 3. Išlyginkite ir sutankinkite dirvą. Ant viršaus uždėkite faneros ar linoleumo lapą (kad išvengtumėte dirvožemio erozijos).

Prieš sodindami, iškaskite tokio dydžio skylę, kad tilptų kriaušės šaknų sistema. Tada iškasamas rišimo kaištis ir į jį nuleidžiami daigai. Aplink dirvožemis sutankėja, susidaro griovelis vandens tekėjimui ir sodinukai laistomi.

Patarimai pradedantiesiems sodininkams

Pradedantieji sodininkai turėtų atsiminti pagrindines kriaušių šėrimo taisykles:

 • neįmanoma užauginti gero derliaus be viršutinio padažo;
 • Tręšimas yra toks pat pavojingas kaip ir per didelis tręšimas;
 • svarbu, kad augalas gautų visą kompleksą: mineralines trąšas ir organines medžiagas;
 • nereikėtų pamiršti mikro ir makro elementų;
 • norint gauti stabilų derlių, svarbu duoti medieną žalumynais;
 • trąšų kiekis priklauso nuo kriaušės amžiaus.

Laikydamasis viršutinio padažo taisyklių, sodininkas visada gaus stabilų skanių vaisių derlių.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas