Geriausių koloninių kriaušių veislių aprašymas, sodinimas, auginimas ir priežiūra

Dar visai neseniai didžiausios sultingos aromatinės kriaušės augo tik šiltuose regionuose. Dėl veisimo darbų gerinant veisles šiaurinių regionų gyventojai taip pat turi galimybę auginti kriaušes savo sodo sklypuose. Tankiuose aukštų veislių vainikuose esantys vaisiai neturi laiko bręsti vidutinio klimato žemyne, nes trūksta saulėtų dienų. Su koloninėmis kriaušėmis, kurių vaisiai atviri saulės spinduliams, viskas būtų kiek kitaip.

Stulpelinių kriaušių aprašymas ir atrankos istorija

Pirmą kartą kriaušę, kuri klaidingai vadinama kolonine, anglų veisėjai užaugino šiek tiek daugiau nei prieš 30 metų. Nykštukinių augalų veislės su užapvalintu vainiku pasirodė ne žiemiškos. Priešingai mokslininkų lūkesčiams, augalai užšaldė net Krasnodaro teritorijoje, kaip interviu pasakojo biologijos mokslų daktaras Michailas Vitalievich Kachalkin, 13 veislių stulpelinių obelų autorius, daugelį metų dirbantis veisdamas kriaušes medelyne.

Rusijos teritorijoje šiuo klausimu užsiima 3 mokslo institucijos. Anot mokslininko, šiuo metu pasaulyje nėra vienos koloninių kriaušių veislės, pardavėjai už tai išleidžia nykštukinį augalą. Nesąžiningi pardavėjai naudojasi šiuo triuku, nes vienerių metų pabėgimas tikrai atrodo kaip kolona.

Ant dvejų metų auga daugiau šakų, vaisiai sunoksta ant žiedinių žiedų, o ne ant kamieno, kaip nutiktų ant stulpelinio medžio.

Negabaritinių (žemaūgių vaismedžių) pranašumas yra tas, kad tinkamai genėjus šakas, formuojant vainikėlį kaip koloną, žiemiškai atsparių veislių vaisiai, tinkami auginti vidutinio klimato zonose, pilnai gauna šilumos ir šviesos dalį.... Iš veislių, kurios tradiciškai gali būti vadinamos koloninėmis, veisimui buvo parinktos kelios mažai augančių kriaušių veislės, neprireikalingos auginti vidutinio klimato ir atšiauriame šiauriniame klimate, atsižvelgiant į atsparumą ligoms ir šalčiui.

koloninė kriaušė

Geriausios veislės

Mažai augantys medžiai, vaismedžių periodu tankiai padengti didelėmis kriaušėmis, yra tikra asmeninio sklypo puošmena.Pirkdami kriaušių sodinukus iš mokslo institutų, universitetų darželių, dažniausiai nebus galima pamatyti spalvingos etiketės, vietoje jos ant sodinuko puikuosis etiketė su žymėjimu, pavyzdžiui, g (kriaušė) 322.

G-322

Šią veislę galima įsigyti iš mažmenininkų įvairiais pavadinimais, nes pasirinkimas dar nėra baigtas ir tarpiniam stulpelinio veislės eksperimentui pavadinimai nebuvo priskirti. Nepaisant to, G-322 veislė yra pripažinta viena geriausių auginimo centrinėje Rusijos dalyje - Maskvos srityje, į šiaurės vakarus nuo Leningrado srities ir Baltijos šalyse.

koloninė kriaušė

Pavadinimą galima iššifruoti: „G“ - kriaušė. Pirmajame ženklinimo skaitmenyje yra pagrindinės veislės savybės, jei pirmasis yra skaičius Z, tada priešais jus yra daigai:

 • ankstyvo rudens veislė;
 • atsparus šalčiui iki -25 ° C;
 • derliaus nuėmimo datos rugsėjį – spalį;
 • dideli (≈ 400 g) geltoni vaisiai;
 • jo kriaušių minkštimas yra saldus, švelnus.

Šie duomenys yra tiesiog eksperimento numeris, siekiant pagerinti pagrindinės veislės savybes. Gražus vardas gali pakeisti tik paskutinius skaičius, bet ne pagrindines veislės savybes.

Nykštukinė kriaušė Dalikor

Be pavadinimo „Dalikor“, etiketėje bus nurodytos bendrosios savybės, atitinkančios G-4 veisles. Jie nesuteiks visiško supratimo, ką gaus sodininkas. Nykštukinės (koloninės) kriaušės Dalikor veislė atitinka šiuos parametrus:

 • maksimalus suaugusio medžio kamieno aukštis yra 2 m;
 • apipjaustymo pagalba formuojama kolona su išlygintomis viršutinėmis šakomis;
 • medžio gyvavimo laikas yra 10 metų;
 • vaisių svoris nuo 300 iki 500 g;
 • gausus vaisinis;
 • vaisių minkštimas yra vienalytis, švelnus, be granulių, nėra raugintas;
 • augalas atsparus ligoms ir vabzdžių kenkėjų padarytai žalai.

Nykštukinė kriaušė Dalikor

„Dalikor“ yra įvairūs rudens nokinimo laikotarpiai, turintys aukštą laikymo normą. Platūs, sultingi vaisiai su sviestinio kremo skoniu, jei jie bus tinkamai laikomi, bus Naujųjų Metų stalo puošmena. Ypač retai jie laikomi ilgiau.

„Doyenne do Comis“

Dėl skonio Doyenne do Comis veislė pripažinta geriausia tarp vidutinio sezono veislių vidutinio klimato platumose. Iš šio nykštuko medžio sunku pasiekti panašumų su stulpeliniais augalais, tačiau tai nėra vienintelis neigiamas dalykas. Pagrindiniai nemalonūs auginimo momentai:

 • apdulkinamų veislių artumo poreikis, nepaisant to, kad pati veislė taip pat yra savaime derlinga;
 • poreikis normalizuoti derlių pašalinant kiaušidžių perteklių derlingu sezonu;
 • veislei būdingas savaiminis kai kurių vaisių išsiskyrimas birželio mėn.

Visus šiuos trūkumus kompensuoja sultingų, plonai nuskintų stambių vaisių skonis.Jūsų informacijai: veislės „Pýrus communis Doyen do Komis“ numeris yra 590.

 „Doyenne do Comis“

Geriausios kriaušių veislės Maskvos regionui

Nepaisant mažo paties augalo dydžio, nykštukinės kriaušės duoda tinkamą derlių. Kai kurios iš Maskvos regione paplitusių veislių gali būti laikomos teigiamoje (stabilioje) temperatūroje 5–6 mėnesius, kitoms būdingas padidėjęs imunitetas prieš ligas. Pagal įvairius kriterijus geriausios veislės Maskvos regionui yra:

 1. Dalikor - 35–40 kg, 70–80 vaisių iš vieno medžio.
 2. Dekoras pasižymi dideliu atsparumu sporijoms ir moniziozei, išsiskiria dideliu žiemos atsparumu, veislė yra derlinga, nereikalauja kryžminio apdulkinimo ir specialaus dirvožemio parinkimo sodinant.
 3. „Carmen“ yra puiki veislė kriaušių mėgėjams, kurių skonis panašus į „Williams“. Privalumas - atsparumas šašams, puikus skonis, pritaikomumas bet kuriame dirvožemyje. Trūkumai - mažas atsparumas šalčiui ir derlius.
 4. Mėgstamiausias akademiko Jakovlevo derlius yra iki 50 kg, vaisius vėliau (4-5 sezonas), vaisių svoris 200–400 g, skonis panašus į svarainių. Norint padidinti savaiminio derlingumo derlių, reikalingi apdulkintojai - Blankovo ​​ir Espereno dukra.
 5. Medus - iki 80 kg derliaus, kurį sudaro geltoni vaisiai, sveriantys 400–500 g, tačiau neįmanoma vaisių išlaikyti šviežius ilgiau nei 2 mėnesius.Veislė nepretenzinga prižiūrint, nebijo nei sausros, nei šalčio. Taip pat nėra specialių reikalavimų dirvožemiui. Medis vaisius pradeda duoti trečią sezoną.
 6. Rudens svajonė - veislė su vaisiais, kurių svoris svyruoja nuo 200 iki 400 g., Vaisiai 5-aisiais metais po pasodinimo nuolatinėje vietoje. Puikiai tinka gaminti konservus, uogienes, kompotus. Nepaisant minkštimo minkštimo, sulčių kiekis yra vidutiniškas.
 7. Safyras yra labai atsparus staigiems temperatūros pokyčiams, kurie neturi įtakos veislės skoniui ir derliui, taip pat pasižymi dideliu atsparumu ligoms. Vaisiai trečiais metais. Ypatumas yra tas, kad vaisius nuo medžio rekomenduojama skinti techninės brandos stadijoje, tuo tarpu juos galima valgyti per 2–3 savaites. Maksimalus tinkamumo laikas yra iki pirmojo gruodžio dešimtmečio.
 8. Severyanka yra veislė, kuri Maskvos regione pradeda duoti vaisių antraisiais metais po pasodinimo. Šiek tiek subrendęs medis duoda stabilų derlių - iki 60 kg vienam augalui. Derlius nuimamas rugsėjo pradžioje, prinokę vaisiai nukrinta, Severyanka skonis yra saldus ir saldus.

 „Doyenne do Comis“

Kiekviena stulpelinė kriaušių veislė turi savo privalumų ir trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis sodinukus. Maskvos regione užaugintos veislės tinka vidurio Rusijos regionams.

Uralams dengiant pasėlius turėtų būti pasirenkamos žiemos atsparios kriaušės, ankstyvos nokinimo, kurių auginimo sezoną lemia mažiausia karšta, bet labai trumpa vasara.

Pavlovskaya yra viena iš originalių šalčiui atsparių žemaūgių kriaušių veislių, kurios suteikia greičiausius rezultatus ir turtingiausią derlių. Ji nepretenzinga globai. Pirmieji dideli, sultingi, geltoni (ryškaus skonio ir aromato) vaisiai kitą sezoną po sodinimo pradžiugins sodininką. Minimali priežiūra, atsparumas ligoms, dideli, originalaus skonio vaisiai yra pagrindiniai Pavlovskaya veislės pranašumai.

Už ir prieš

Nykštukinių kriaušių veislių pranašumai yra šie:

 • mažas plotas, kuriame dirbama;
 • nepretenzingas sodinukų rūgštingumas ir dirvožemio tankis;
 • greitas vaisinių datų atsiradimas;
 • didelis derlius, palyginti su augalo užimamu plotu;
 • keli galimi veisimo būdai;
 • medžių išsaugojimo žiemą paprastumas, kuris suteikia žemą augalų aukštį.

 „Doyenne do Comis“

Pagrindinis nykštukinių medžių trūkumas priešais tikrai stulpelius yra privalomas kasmetinis vainiko formavimas, kuris neleidžia šakotis, sustorėti, o vaisiams trūktų saulės šviesos.

Įprasti veisimo metodai

Paprastai sklype iš darželio pasirodo pats pirmasis tam tikros veislės daigai. Bonsai pranašumas prieš stulpelinį medį yra tas, kad be skiepijimo, jį galima dauginti ir auginiais. Dėl nepriklausomo ilgalaikio daiginimo proceso sudėtingumo mėgėjai sodininkai praktiškai nenaudoja sėklų dauginimo metodo, o tokiu būdu galima auginti ne visas koloninių kriaušių veisles.

Skiepijimas

Irga ir svarainiai yra geriausi poskiepiai skiepijant koloninę kriaušę. Šiai operacijai geriau pasirinkti laiką balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje. Tokiam darbui palankiausias debesuotas oras.

 „Doyenne do Comis“

Dėmesio! Stiprūs, 70–80 cm ūgliai skinami žiemą.

Yra trys skiepų rūšys:

 • už žievę;
 • šone supjaustytas;
 • į skilimą.

Darbui jums prireiks dezinfekuoto aštraus peilio ar kirtiklio, sodo vario, keliaraiščių:

 1. Atsargų paruošimas: visos šakos sutrumpinamos iki 40 cm arba pašalinamos.
 2. Ūglio pjūvis padarytas aštriu kampu taip, kad jis turėtų maksimalų sąlytį su mediena.
 3. Poskiepio medienoje atliekamas gilus pjūvis.
 4. Aukštos kokybės ūglio pjūvis derinamas su atvira poskiepio žaizda, pritvirtinta tvarsčiu, elektrine juosta, viela per medvilninį audinį.
 5. Vakcinacijos vieta yra apdorojama sodo laku iš visų pusių.

kriaušių skiepijimas

Apytikslis poskiepio gijimas ir susivienijimas su transplantato stiebu yra 3–4 savaitės.

Auginiais

Naudojant sodo sodinukams dauginti, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas sodinamosios medžiagos parinkimui - ant kiekvieno 25–30 cm ilgio auginio turėtų būti 5 švieži lapai ir 2 vidus. Kad ūgliai greičiau duotų šaknis, jie turi būti dedami į vandenį su jame ištirpintu „Kornevin“ - kompozicija, pagreitinančia šaknų augimą.

Po pasodinimo ant auginių suverčiami 3 didžiausi lapai, augalas uždengiamas stiklainiu, kad įsišaknytų.

Bonsai sodinimo sąlygos

Medžio sveikata, jo derlius, imunitetas tam tikroms ligų kamienams yra užprogramuojamas ne tik veisimo metu, bet ir sodinant, parenkant optimalią vietą, parenkant palankias kaimynystės su kitomis sodo ir daržovių kultūromis kultūras bei ruošiant dirvą.

koloninė kriaušė Nykštukinė kriaušė Dalikor

Sodinukų ir veislių pasirinkimas

Pirkdami sodinuką, turite atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius, kurie rodo augalo sveikatą:

 • Lygi žievė be iškilimų ir pažeidimų.
 • Šaknų sistemoje neturėtų būti puvimo požymių, sausų, mirštančių vietų, šakniastiebio pažeidimų - įpjovimų.
 • Jaunas (vienerių metų sodinukas) daugumoje veislių turi žalsvą žievės atspalvį - tai yra geriausia sodinamoji medžiaga pagal išgyvenamumą.

50% sėkmės renkantis jauną sveiką sodinuką. Svarbiausia, kad jo prisitaikymas prie naujų auginimo sąlygų yra didžiausias, ir tai įmanoma perkant augalą, veisiamą specialiai klimato sąlygoms. Etiketės padės tai suprasti:

 1. Г-1 yra žieminės veislės (vėlyvas nokinimas). Jie tinka šiltoje ir vidutinio klimato platumose.
 2. G-2 yra atsparios šalčiui veislės, veisiamos auginti Sibire ir Uraluose.
 3. G-3 - ankstyvo rudens veislės, turinčios gerą atsparumo šalčiui koeficientą, tinkamos sodinti vietose, kuriose yra karšta ilga vasara ir atšiaurios žiemos - vidutinio klimato žemynas.
 4. G-4 skiriasi nuo G-3 veislių skoniu.
 5. G-5 - vėlyvos vasaros veislės, pritaikytos Uralo sąlygoms.

koloninė kriaušė Nykštukinė kriaušė Dalikor

Nors augalų ženklinimas nėra toks poetiškas kaip veislės pavadinimai, jis yra labiau informatyvus. Ženklinimai sodinuko etiketėje leidžia sodininkui suprasti veislės savybes be sodo medžių registro, juolab kad ne visos veislės ten įtrauktos.

Iškrovimo vietos pasirinkimas

Didelės vietos stulpelinėms kriaušėms nereikia, vienam augalui reikia skirti 60 cm2 asmeninė erdvė, kurios neturėtų užgožti aukštesnių medžių, pastatų vainikėliai, tačiau tai neturėtų būti sritis, atvira visiems vėjams.

Dirvožemio parinkimas ir paruošimas

Kriaušė yra nepretenzingas augalas, kalbant apie dirvožemio pasirinkimą. Kaip ir kiekvienam vaisiniam augalui, jam reikalingos maistinės medžiagos, jas aprūpins organinės trąšos. Ruošdami sodinimo skylę, neturėtumėte pamiršti dirvožemio praturtinimo, įterpdami į jį humusą.

sodinti kriaušę

Atstumas tarp medžių

Stulpinių kriaušių sodinimo schema atrodo taip:

 • Skylės matmenys: gylis - 80 cm, plotis - 60 cm.
 • Atstumas tarp skylių iš eilės yra 50 cm.
 • Atstumas tarp eilučių yra 100–150 cm.

Jei bus laikomasi šių sodinimo parametrų, mažai augančiams augalams bus pakankamai šviesos, bus užtikrinta visiška oro cirkuliacija.

Šaknies sistemos ypatybės

Atsižvelgiant į tai, kad žemaūgio augalo šaknys neina giliai į žemę, o yra beveik lygiagrečiai viršutiniam dirvožemio sluoksniui, silpnus smėlio dirvožemius sustiprina sfagnumas. Šios samanos greitai dauginasi ir stiprina dirvą. Sodinant smėlingame ir priemolio dirvožemyje tokių priemonių nereikia.

koloninė kriaušė Nykštukinė kriaušė Dalikor

Stulpinės kriaušės sodinimo technologija

Aukščiau pateiktas sodinimo modelis naudojamas statant sodą su maždaug tokio paties aukščio augalais. Jei reikia pasodinti vieną sodinuką tarp milžiniškų medžių, reikėtų atsižvelgti ne į atstumą nuo šalia augančio augalo kamieno, bet į jo vainiko matmenis. Žemai auganti kriaušė bus nepatogi savo pavėsyje, o tai turės įtakos jauno medžio sveikatai ir produktyvumui.

Teisinga priežiūra

Medžio derlius ir sveikata priklauso nuo tinkamos priežiūros. Teisingai, tai nereiškia gausiai! Visi priežiūros etapai turi būti atliekami laiku ir be didelio fanatizmo. Trąšų perteklius skatina kamieno ir lapų masės augimą, tačiau derlius gali būti lygus nuliui. Neatsisakant prevencinio purškimo insekticidais, sunki liga taps net augalų, turinčių didelį imunitetą. Laiku nepadarytas genėjimas koloninį medį pavers paprastu nykštukiniu medžiu su tankiu suapvalintu vainiku.

koloninė kriaušė Nykštukinė kriaušė Dalikor

Kaip teisingai supjaustyti kriaušę?

Kriaušių genėjimas rudenį yra privalomas vainiko formavimo žingsnis. Norint, kad nykštukinė kriaušė turėtų maksimalų koloninio augalo pranašumus, reikia nupjauti ūglius taip, kad nuo rudens ant jų liktų tik 2 akys.

Pavasarį ir vasarą pašalinami tik ligų ar šalčių paveikti ūgliai, nes kasmet šakų masė auga nedaug.

Atsipalaidavimas ir mulčiavimas

Šie du etapai yra tiesiogiai susiję vienas su kitu. Augalas atliekamas iškart nuėmus mulčią iš dirvos pavasarį ir nuėmus derlių, prieš ruošiant augalus žiemos laikotarpiui. Būtina jį atlaisvinti, kad pakankamas oro ir vandens kiekis patektų į augalo šaknis, taip pat būtina mulčiuoti, kad apsaugotumėte šaknų sistemą: nuo žiemos šalčių, nuo kenkėjų, per didelio išdžiūvimo ar per didelės drėgmės vasarą.

dirvožemio atsipalaidavimas

Pereikime prie trąšų

Azotas yra pagrindinis augalo vystymosi elementas, neskausmingai įveikiantis visus auginimo sezono etapus, neviršijant didžiausio veislės svorio. Azoto turinčios trąšos dedamos prieš žydėjimą ir formuojant vaisių kiaušides. Atsižvelgiant į poreikį įvesti kalio, fosfato trąšų ir kitų mikroelementų, verta atkreipti dėmesį į kriaušių lapijos būklę.

Pasiruošimas žiemai

Parengiamojo etapo pradžia prasideda iškart po derliaus nuėmimo, mulčiavimo sluoksnis pašalinamas iš žemės kartu su nukritusiais lapais, vaisiais, vabzdžių lervomis, patogenine mikroflora. Norėdami apsisaugoti nuo vabzdžių, kurie pasirinko medžio žievę kaip prieglobstį žiemoti, kamienas turi būti padengtas kalkių balkšvos spalvos sluoksniu.

balta kriaušė

Kriaušių veislės, kurios nėra atspariausios šalčiui, turėtų būti suvyniotos į plastiką ir apvyniotos. Ant atsilaisvinusio dirvožemio virš šaknų sistemos klojamas 10 cm šviežio (šildančio) mulčio sluoksnis - durpės, sumaišytos su pjuvenomis ar šiaudais. Prognozuodami sunkią žiemą galite papildomai apdengti žemę eglių šakomis.

Ligos ir kenkėjai

Ligą lengviau užkirsti kelią nei ją išgydyti. Pagrindinis prevencinis veiksmas yra ankstyvas pavasaris vaismedžių purškimas insekticidais, kuris yra gera priemonė kovojant su amidais, kriaušių variniais ir erkėmis. Kovojant su daugeliu kriaušių ligų, padės tabakas ir citrinos balzamas, pasodintas netoliese.

Auginimo ypatumai skirtinguose Rusijos regionuose

Pagrindinės auginant stulpelius kriaušes skirtingomis klimato sąlygomis yra prevencinių apsaugos priemonių laikas, mulčiavimo sluoksnio storis ir paties augalo danga.

koloninė kriaušė

Jei purkšti kriaušes dėl oro sąlygų Maskvos regione rekomenduojama atlikti paskutinį balandžio dešimtmetį, tai Krasnodaro teritorijoje šis priežiūros etapas vyks mėnesio pradžioje.Suaugusiems šalčiui atsparioms kriaušių veislėms Maskvos regione negalima naudoti medžio vyniojimo į maišus, tada Sibire ir Uraluose visos nykštukinių kriaušių veislės laikomos dengiančiomis, reikalaujančiomis privalomos izoliacijos.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Derlius, nuimtas techninės brandos stadijoje, gali būti laikomas šviežias, o subrendę vaisiai gali būti naudojami perdirbimui - marmeladams, drebučiams, kompotams, cukruotiems vaisiams ir kitiems saldainiams gaminti.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas