Kaip bute laikyti žąsį kaip naminį gyvūnėlį ir sunkumus

Išlieka populiaru egzotiškų ar tiesiog keistų gyvūnų, kurie niekada nebuvo laikomi tinkamais laikyti lauke, bute. Žmonės pagimdo laukinius gyvūnus ir roplius, dekoratyvines kiaules ir ūkio paukščius. Žąsų buvimas bute turi savo sunkumų, su kuriais turėtumėte susipažinti prieš augindami paukščius didmiestyje.

Žąsų laikymo namuose ypatybės

Žąsis yra didelis paukštis. Normaliam vystymuisi jai reikia mažiausiai 2 kvadratinių metrų ploto. Galų gale ne kiekvienas savininkas leis sau kiekvieną dieną paleisti žąsį, kad galėtų vaikščioti po butą. Pagrindiniai didelių paukščių trūkumai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti:

  • tai nėra katės, išmokyti vaikščioti dėkle jų beveik neįmanoma, žąsys daug valgo ir šūdo beveik visur, jei yra už narvo;
  • vasarą žąsys dienos metu vaikšto pėsčiomis, mieste neįmanoma sudaryti tokių sąlygų, niekas neleis paukščiams valgyti vejos, o ganyti jas keletą valandų kiekvieną dieną yra neįmanoma užduotis;
  • jie per dieną suvalgo iki 2 kilogramų žaliosios masės arba šieno, turėtumėte pagalvoti, kur bus laikomi pašarai, ypač žiemą;
  • žąsys - garsiai paukščiai garsiu balsu, žmonės, gyvenantys už sienos, nebus patenkinti tokia kaimynyste;
  • jie turi būti sistemingai vaikščiojami ir aprūpinami tvenkiniu ar galimybe maudytis vonioje.

Paukščiams reikia veterinarinių patikrinimų ir skiepų. Jie liejasi du kartus per metus, todėl bute bus daug pūkų ir plunksnų. Reikėtų atsižvelgti į paukščių prigimtį - žąsys pavydi ir ilgai prisimena nusikaltimą.

Tinkamos veislės

Tai priklauso nuo priimančiojo pasirinkimo. Visos žąsų veislės yra suskirstytos į 3 rūšis: sunkiosios - kai žąsis sveria 7–9 kilogramus, žąsis - iki 8 kilogramų, vidutinė, kuriai priklauso dauguma dekoratyvinių veislių, lengvų veislių, jei suaugusios žąsys sveria 4–6 kilogramus. Namai pagimdo didelius 9–12 kilogramų svorio paukščius, kurie nustebins kaimynus ir draugus, arba dekoratyvinių veislių atstovus. Pvz., Garbanotos veislės paukščiai turi sniego baltumo spalvą ir labai gražius pliusus.

Kambario paruošimas

Žąsį galima įdėti į narvą ant įstiklinto balkono ar lodžijos. Reikėtų nepamiršti, kad rėkdamas jis sugeba pažadinti kaimynus. Kartais viename iš kambarių ar sandėliuko jie pastato nedidelę paukštuką arba įdeda tinkamą narvą. Jei naminio gyvūno laikymo vieta yra sandėliukas, jame reikia apšvietimo (mažiausiai 14 valandų per parą).

Į narvą dedama patalynė, girdykla ir tiektuvas. Jie plaunami kasdien.Be tiektuvo, reikalingas indas su mažais akmenukais, jie būtini normaliam virškinimui. Vanduo geriamojoje vietoje turi būti visada. Patalynėms naudojami šiaudai ar drožlės. Norėdami išvengti kvapo, patalynė keičiama kasdien. Paukštį reikia išleisti iš narvo kiekvieną dieną, kad jis sušiltų. Kartą per 2-3 dienas žąsis turi plaukti, kad plunksnos būtų švarios ir atsikratytų perteklinių pūkų.

žąsys bute

Maitinimo taisyklės

Augintinis šeriamas 3 kartus per dieną. Vasarą racione reikia šviežios žolės, žiemą - šieno, ne mažiau kaip 2 kilogramai žmogaus per dieną. Ryte ir vakare duodami susmulkinti grūdai (kukurūzų, avižų, kviečių mišinys). Suaugę paukščiai per dieną suvartoja 300 g grūdų mišinio, padalytą į 3 dozes.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Svarbu: grūdai iš anksto susmulkinti, užpilti verdančiu vandeniu ir leisti nusistovėti 3-4 valandas. Nesmulkintus grūdus paukščiams sunku virškinti.

Dienos metu, be žolės, jums reikia gerai supjaustytų daržovių (morkų, burokėlių, moliūgo, bulvių) košės. Asmenims, gyvenantiems bute, malta mėsa suteikiama 2–3 kartus per savaitę. Tai yra baltymų šaltinis. Dietą turėtų sudaryti pašarinės mielės, druska, žuvų taukai ar žuvų miltai. Norėdami praturtinti mitybą kalciu, į daržovių košę dedama varškės sūris, augintiniui suteikiamos išrūgos. Maistas turi būti aukštos kokybės, daržovės švarios, be pelėsio ir puvimo požymių.

Jei užauginamas mažas žąsinas (vienai dienai, arba savininkas nusprendė nusipirkti apvaisintą kiaušinį ir stebėjo jo atsiradimo procesą), jam duodami kietai virti, smulkiai supjaustyti kiaušiniai. Nuo 5 dienos varškė maišoma su kiaušiniais, po savaitės į racioną įtraukiama susmulkinta šviežia dilgėlė.

Po 2–3 savaičių kūdikis pamažu pereina prie suaugusiųjų dietos. Jam taip pat reikalingas nuolatinis priėjimas prie gėlo vandens. Žąsys mieliau maitinasi vakare ir naktį, būtina pasirūpinti, kad vakare love būtų maisto.

Higiena

Žąsys būtinai kirminuos 2 kartus per metus. Vaistai yra perkami iš veterinarijos vaistinės ir naudojami pagal gamintojo instrukcijas. Galite gauti patarimų dėl būtinų skiepijimų artimiausioje veterinarijos klinikoje. Geriau susirasti šventyklą, kurioje specializuojasi plunksniniai augintiniai. Žąsys po 3 savaičių ir suaugę paukščiai turėtų būti maudomi 2–3 kartus per savaitę, nenaudojant ploviklių. Geriau surinkti drungną vandenį savo augintiniui.

Po vandens procedūrų žąsis turėtų būti dedamas po lempa, kad išdžiūtų; žiemą jie tiesiog deda dėžutę su kūdikiu arčiau šildymo akumuliatoriaus. Po kiekvieno pasivaikščiojimo letenos nuplaunamos ir tampa nešvarios.

Galimi sunkumai

Pagrindiniai sunkumai kyla dėl tualeto. Augintinis nesugeba išmokti vaikščioti dėkle, todėl, išeidamas iš namų, jis turėtų būti dedamas į karstą ar narvą. Geriau užsikimšti sparnus, stiprus ir didelis paukštis, atsikėlęs, gali butą sugadinti. Žąsys yra taiklios ir pavydžios, jos greitai pripranta prie savininko, tačiau nepažįstami žmonės gali jas prispausti ir bandyti išvaryti iš teritorijos, kurią gyvūnas laiko savo.

Būtina atidėti vietą bute pašarams ir patalynės medžiagoms laikyti, grūdų mišinį galima paruošti nepriklausomai nuo parduotuvėje įsigytų produktų, tačiau žiemą gali kilti problemų dėl šieno.

Nelaisvėje, tinkamai prižiūrima, žąsis gali gyventi iki 30 metų. Planuodami turėti plunksnuotą augintinį miesto bute, turite objektyviai įvertinti savo galimybes, nes paukštis nėra labai tinkamas laikyti namuose. Žinoma, visada yra galimybė virti jį su obuoliais šventiniam stalui, tačiau tai nėra geriausias sprendimas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas