Kodėl kai kurie braškių krūmai neduoda vaisių ar net žydi ir ką daryti

Braškės arba sodo braškės beveik visuose regionuose auginamos naminių sodininkų. Šios kvapnios uogos yra pirmosios, kurios po ilgos žiemos prisotina organizmą vitaminais ir naudingais mineralais. Rūpinantis augalu ypatingų sunkumų nėra, vis dėlto kartais vasaros gyventojai pastebi, kad kai kurie braškių krūmai nežydi ir neneša vaisių, kodėl taip nutinka, verta išsiaiškinti prieš pradedant auginti šį derlių.

Padarytos tūpimo klaidos

Jei pažeisite sodo braškių sodinimo taisykles ir datas, krūmai ne tik neduos vaisių, bet ir nesudarys žiedpumpurių. Jei praėjusį sezoną braškės buvo pasodintos lauke ir kitą pavasarį sodininkas nerado ant jų spalvos, tada procedūra buvo atlikta per vėlai. Augalas neturėjo laiko tinkamai įsišaknyti naujoje vietoje dar neprasidėjus šaltam orui, todėl jis nesudarė žiedpumpurių ir atitinkamai uogų. Rudenį pasodintos sodo braškės žiemą gali visai neišgyventi ir nesušalti. Geriausias laikas krūmams sodinti yra paskutinės liepos dienos arba rugpjūčio pradžia.

Jei sodininkas praleido vasaros datas ir pradėjo dirbti rugsėjį, jis turėtų būti pasirengęs dėl to, kad pirmaisiais metais nebus derliaus. Pavasarį ir vasarą braškių krūmai ir toliau formuos šaknų sistemą ir padidins lapų masę, o uogos pasirodys tik po metų.

Tas pats pasakytina ir apie pavasarį sodo braškių sodinimą: šiais metais ant krūmų nebus nei gėlių, nei uogų. Pirmasis derlius sodininką pradžiugins tik kitą sezoną.

Kita žydėjimo trūkumo priežastis laikoma neteisingai pasirinktu sodinimo gyliu. Jei augalo širdis yra po žeme, o ne žemės lygyje, tai lemia ne tik vaisiaus trūkumą, bet ir krūmų puvimą bei jų mirtį. Bet net jei širdis bus visiškai paveikta, tai lems, kad braškės greitai nudžiūsta.

braškių krūmas

Trūksta mitybos

Neįmanoma priversti braškių žydėti nepridedant maistinių medžiagų. Sodo braškėms reikia tiek organinių, tiek mineralinių trąšų. Jei dirvožemis auginimo vietoje yra prastas, augalai šeriami taip:

  1. Trąšos pirmą kartą dedamos ankstyvą pavasarį, kai tik ištirpsta sniegas. Svarbu tai padaryti prieš žydint pirmiesiems lapams. Pirmojo šėrimo sudėtyje turi būti azoto, kuris prisideda prie žaliosios masės ir ūglių augimo. Mišinys paruošiamas laikantis šių proporcijų: 1 valgomasis šaukštas amonio sulfato ir 2 puodeliai devynių mulleto 10 litrų vandens. Šiuo tirpalu įvorės laistomos 1 litru už 1 egzempliorių.
  2. Kitą kartą sodo braškės tręšiamos gegužės viduryje, prieš prasidedant žydėjimui. Norėdami pagerinti vaisių skonį šiuo metu, naudokite tręšimą, į kurį įeina kalis. Galite naudoti devynių ratukų arba kalio nitrato infuziją, kurioje yra 1 arbatinis šaukštelis 10 litrų vandens.
  3. Norint gauti didelių vaisių derlių, kiaušidžių formavimosi stadijoje atliekamas dar vienas viršutinis padažas. Naudojamos bet kokios kompleksinės mineralinės trąšos, jas naudojant lapų metodu.

braškių krūmai

Trąšos, sudarytos iš natūralių ingredientų - medžio pelenų, jodo, duonos plutos, taip pat laikomos naudingomis.

Maisto perteklius

Per didelis maisto medžiagų kompleksų vartojimas yra toks pat kenksmingas augalams, kaip ir jų trūkumas. Esant trąšų pertekliui, braškės pradeda kaupti tankius lapus, pakenkdamos gėlėms ir vaisiams. Ypač pavojingas perdozuotas azotas. Jei sodininkas pastebėjo, kad braškių krūmuose pernelyg padidėjo lapų masė, verta persvarstyti tvarsčių tvarkaraštį ir sudėtį. Be to, norint gausiai nuplauti azotą iš dirvožemio, būtina gausiai išbarstyti sodo braškių sodinius.

Trūksta apšvietimo

Dėl saulės šviesos trūkumo sodo braškės nestato žiedpumpurių, iš kurių vėliau formuojasi uogos. Pasėlių auginimo vietą dienos metu turėtų apšviesti saulė.

Be to, aukštų pastatų šešėlis neturėtų kristi ant braškių plantacijos. Sklypas su sodo braškėmis neturėtų būti vėjo nupūstose vietose. Dėl juodraščių augalas skauda ir neblunka.

braškių krūmai

Orai

Norint sėkmingai uždėti žiedpumpurius, sodo braškėms reikia tam tikrų oro sąlygų, ir tai taikoma ne tik pavasario-vasaros sezonui, bet ir žiemą. Labai dažnai dėl to, kad šaltuoju metų laiku trūksta visavertės prieglaudos, šalnos kenkia kultūros širdžiai, ir tokie egzemplioriai pavasarį pamažu pradeda kaupti lapų masę ir nestatyti žiedpumpurių.

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Jei braškės auginamos atšiaurių ir mažai snieguotų žiemų regione, jos turi suteikti pilnavertę prieglobstį nuo šalčio. Jei augalas užšąla rudens-žiemos laikotarpiu, tai kitu sezonu jis ne žydi, o suteikia ūsus.

Spalvos trūkumą lemia ir lietingas pavasaris. Dėl drėgmės pertekliaus augalų šaknų sistema puvės, o krūmai išnyks. Augindami sodo braškes sunkiuose dirvožemiuose, kurie neleidžia vandeniui gerai pratekėti, sodindami krūmus būtinai įrengkite aukštos kokybės drenažo sistemą.

braškių krūmai

Kita prasto braškių žydėjimo priežastis - intensyvus karštis pavasarį. Jei sodininkas pastebėjo, kad augalui trūksta drėgmės, būtina organizuoti reguliarų ir gausų laistymą. Be drėkinimo, jei uogos yra surištos, jos bus mažos ir rūgščios.

Degeneracija

Vienoje vietoje braškės neša vaisius ne ilgiau kaip 3 metus, taigi, jei sodininkas pastebėjo, kad krūmuose nėra uogų, verta atlikti transplantaciją. Remontuojančių sodo braškių atveju rekomenduojama atjauninti sodinimą dalijant krūmą. Parinkta nauja aikštelė ir užbarstomos reikiamos trąšos. Jaunos rozetės atskiriamos nuo senų krūmų ir perkeliamos į kitą vietą. Jau kitą sezoną krūmai pradžiugins jus gausa skanių ir didelių uogų.

Piktžolė arba netinkama regionui

Neturint tinkamos priežiūros braškių plantacijose atsiranda piktžolių veislių, kurios nežydi ir negamina derliaus. Jų dauginimo šaltiniu laikomas nežinomos kilmės sodo braškių ūsų pasodinimas ir kultūros dauginimasis sėklomis.Patyrę sodininkai rekomenduoja nesižavėti braškių auginimo sėklų metodu, nes jis neišsaugo pirminės veislės techninių savybių.

braškių krūmai

Piktžolių pavyzdžiai atsiranda plantacijose net ir tais atvejais, kai krūmuose nelieka neprinokusių prinokusių uogų. Jų sėklos pasklinda po visą vietą, sudygsta ir paskęsta vaisinių braškių veislių. Iš visų piktžolių veislių Bakhmutka, Zhmurka, Podveska ir Dubnyak yra pavojingos sodo braškėms. Jie išsiskiria greitu augimo greičiu ir agresyviu formavimu.

Rinkdamasis savo svetainei braškių veislę, sodininkas turėtų atkreipti dėmesį į jos atsparumo šalčiui savybes. Derliaus trūkumas yra netinkamai pasirinkto pasirinkimo jūsų regione rezultatas. Krūmai, kurie žiemą sušalę, neišsivysto ir nesudaro žiedpumpurių.

Galimos ligos

Ligos vystymasis ir jų prevencijos stoka taip pat turi įtakos žydėjimo ir vaisiaus kokybei. Iš pavojingiausių braškių ligų galima paminėti:

  1. Pilkasis puvinys. Sukėlėjas yra grybelis Botrytis, lietingi orai prisideda prie jo vystymosi. Kaip prevencinė priemonė naudojamas fungicidinis preparatas „Fitosporin“, kuris purškiamas ant krūmų savaitę prieš numatomą žydėjimą.
  2. Vėlyvas pūtimas. Sergant šia liga, žiedkočiai nudžiūsta, o uogos nepririšamos. Jei nesiimsite veiksmų laiku, braškių krūmai miršta praėjus 2 metams po užsikrėtimo. Gydymui ir prevencijai naudojamas Trichodermin arba Planriz, auginimo sezono metu purškiant braškes 2-3 kartus.

braškių krūmai

Kenkėjų ataka

Vabzdžių kenkėjai, pažeidžiantys jaunus krūmus, taip pat tampa gausaus derliaus trūkumo priežastimi. Dažniausiai randama ant augalų:

  1. Braškių lapų vabalas. Vabzdys įsikuria ant lapų plokštelės galo ir ten deda kiaušinius. Jauni lapiniai vabalai aktyviai valgo lapus, dėl to krūmai nudžiūsta ir nustoja augti. Norėdami atbaidyti kenkėją, naudokite tabako dulkes ir reguliariai atsukite dirvą praėjimuose.
  2. Nematodas. Dėl šio kenkėjo deformuojasi pumpurai ir kiaušidės. Ateityje krūmai pradeda atsilikti ir nustoja džiaugtis uogomis. Prevencijos tikslais stebima sėjomaina ir prieš sodinant jaunus krūmus dirva dezinfekuojama. Pažeisti augalai nedelsiant iškasami ir pašalinami iš aikštelės.

Jei braškėms suteiksite kompetentingą agrotechninę priežiūrą, jos kiekvieną sezoną džiugins didelių ir kvapnių uogų derliumi.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas