Koriandro „Caribe“ veislės aprašymas, auginimo ir priežiūros ypatybės

Iš aštrių žalumynų koriandras yra populiariausias tarp sodininkų. Olandijos sukurtas „Caribe“ koriandras pasižymi daugybe puikių savybių ir yra pastebimas vasaros gyventojų. Auginamas tam, kad būtų paruoštas kaip kvepiantis prieskonis žiemai. Augalas puikiai prisitaikė prie šaltos vasaros sąlygų ir džiaugiasi ryškia žaluma rugpjūtį, kai kitos žolelės jau atidarė savo sėklinius skėčius.

Veislės aprašymas

Koriandro veislė „Caribe“ priskiriama prie eterinių aliejų turinčių žolelių.

koriandro karibas

Vienmetis augalas turi stačią vidutinio aukščio stiebą. Stipriai išpjaustytos lapų rozetės pritraukia ryškias žaluma. Lapų plokštelės paviršius yra lygus, subtilus, šiek tiek susiraukšlėjęs. Po 40–45 dienų nuo jų atsiradimo stiebai tinkami vartoti švieži. Tuo pačiu metu vieno augalo masė siekia 30 gramų. Iš kvadratinio metro galima surinkti iki 1,5 kilogramo žalios aštrios žolės.

Koriandras ūgliai vėliau nei kitos veislės. O stiprus aromatas, skleidžiamas iš lapų ir stiebų, leidžia juos naudoti ruošiant antrus patiekalus, salotas, sriubas.

Ant „Caribe“ kalendros esančios gėlės yra šviesiai rausvos, stebina unikaliu rauginto kvapu, pritraukdamos bites, vapsvas, kamanes.

aštrios rūšys

Skėčiai su sėklomis skinami po 70–75 auginimo dienos.

Auga

Dėl sodinti koriandrą rinkitės vietas su lengvu ir derlingu dirvožemiu. Jie turėtų būti apšviesti saulės ir be vėjo. Cilantro sėja prasideda ankstyvą pavasarį, sodinant sėklas iki 1–3 centimetrų gylio.

Norint, kad daigai pasirodytų laiku, rudenį prieskoninei žolei iškasamas sklypas, įterpiamos organinės ir mineralinės trąšos. Kaip trąša, humusas tinka pusei kibiro viename kvadratiniame metre ir 200 gramų medžio pelenų. Daugiau žaliosios masės bus gauta, jei dirvožemis praturtintas azotinėmis trąšomis, superfosfatu ir kalio druska.

vegetacijos periodas

Koriandro Caribe 20x7 arba 30x10 centimetrų sodinimo schema. Prieš sodinimą dirva gerai sudrėkinama. Augalų sėklos yra išdėstytos eilėmis arba atsitiktine tvarka, apibarstytos sausa žeme.

Žolių daigai pasirodo per 14–20 dienų. Tada galite pradėti sėti kitą kalendros partiją. Su tokiu sodinimu su šviežiomis žolelėmis galite būti visą vasarą.

gerai sudrėkinkite

Priežiūros ypatybės

Kinze nereikia ypatingos priežiūros, užtenka jau nusileidus:

  • laistymas;
  • atlaisvinti;
  • išlyginti;
  • piktžolė.

Laistyti lovas žole turėtų būti 1–2 kartus per savaitę. Tuomet žalia masė bus sultingesnė ir aromatingesnė.

 žalioji masė

Skiedimas išgelbės augalą nuo sustingimo sodo lovoje, leisdamas jam geriau vystytis. Procedūros metu ištraukiami papildomi stiebai, paliekant 7–8 centimetrų atstumą tarp ūglių.

Atlaisvinus tarpus tarp eilių, dirvožemis lovose bus prisotintas drėgmės ir oro.

Jei pažeisite žemės ūkio technikos taisykles, neplaukite žolės, tada koriandras greičiau pradės šaudyti iš gėlių strėlės, o auginimo sezonas pasibaigs. Per didelė dirvožemio drėgmė sukels grybelines infekcijas.

gėlių strėlė

Privalumai ir trūkumai

„Caribe“ koriandro veislės pasirinkimo privalumai:

  • išskirtinis žalumynų skonis, nepakartojamas aromatas;
  • augalo atsparumas šalčiui;
  • imunitetas ligoms;
  • ilgalaikis žalumos poveikis;
  • geras gabenamumas;
  • nuostabus pristatymas.

nepakartojamas aromatas

Veislė neturi trūkumų. Jei tuo pasirūpinsite blogai, tada jis neduos daug skanių, aromatinių ir sultingų žalumynų. Koriandras yra naudingas, nes jame yra daug vitaminų ir naudingų elementų. Negalite valgyti daug aštrių žalumynų tiems, kurie turi skrandžio opas, inkstų nepakankamumą, diabetą..

Kenkėjai ir ligos

Šlapias ir šaltas oras kenkia daugeliui daržovių augalų. Koriandras nėra išimtis. Aštri žolė tampa padengta dėmėmis, jos stiebai atrodo kaip nudegę. Galų gale augalas gali mirti. Pelėsio ir rūdžių prevencijos ir kontrolės priemonės apima procedūras su sėklų paruošimu prieš sodinimą. Augalų liekanas svarbu sudeginti laiku po derliaus nuėmimo, tada kasti dirvą. Išgelbės nuo užkrėtimo ir kasmet sodins koriandrą skirtingose ​​sodo vietose.

sultingi žalumynai

Tarp agresyvių kalendros kenkėjų verta atkreipti dėmesį į kalendros sėklas. Jos lervos įkando į vaisius, valgydamos jas beveik visiškai. Aktyvios yra ir įvairių rūšių klaidos, kurios auga ant lapų ir stiebų augalo augimo metu. Žiemos kandis kenkia sėkloms puolant jas po žiemojimo.

Kenkėjų kontrolė turi būti apdorota insekticidiniais preparatais.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Pradėkite rinkti žalią masę iš kalendros, kai augalų stiebai pasiekia 10–12 centimetrų ilgį. Jie nupjaunami pačiame žemės paviršiuje. Valgomi tik šviežiai supjaustyti kalendros ūgliai. Seni stiebai ir lapai bus kartaus skonio ir sugadins patiekalą.

kalendros sėklos

Laikoma, kad sėklos yra paruoštos naudoti, kai jos yra 40 procentų rudos. Cilantro, jo sėklos yra tinkamos konservuoti, marinuoti, susmulkinti. Jie naudojami dedant į konditerijos, mėsos, žuvies ir daržovių patiekalus.

Šviežius koriandro stiebus geriau laikyti maišuose, kurie dedami į konteinerius ir paliekami oro temperatūroje 1 laipsnis virš nulio. Kai oro drėgnumas yra 85–90%.

Nupjauti koteliai ir lapai džiovinami, sūdomi ir dedami į sriubas, pagrindinius patiekalus žiemą. Sėklos džiovinamos ir laikomos sausoje vietoje sandariame inde. Ruošiant žuvis ir daržovių produktus jie dedami į marinatus. Į gėrimus ir arbatą naudinga dėti sėklų miltelius.

nusausinkite ir laikykite

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas