Kada geriau pašalinti vaikus iš ožkos, nei maitinti jaunus ir kaip auginti

Daugelis ūkininkų domisi aktualiu klausimu: kada geriau pašalinti vaikus iš ožkų? Tikslus laikas priklauso nuo gyvūnų veisimo tikslų. Jei veisėjas augina naminius gyvūnus mėsai, geriau vaikus maitinti motinos pienu. Jis pasižymi dideliu riebalų kiekiu ir skatina greitą svorio augimą. Jei planuojama parduoti pieną, kūdikiai yra atskirti nuo motinos. Tai turi būti daroma laikantis tam tikrų taisyklių.

Nuo kokio amžiaus geriau pradėti ir kaip juos maitinti

Geriausias metodas yra auginti vaikus nuo gimimo iki 1 mėnesio ožkos. Dėl šios priežasties naujagimis gali savarankiškai kontroliuoti savo mitybą ir gauti maksimalų maistinių medžiagų kiekį. Tačiau šis metodas taip pat turi tam tikrų trūkumų. Kai gyvūnai nujunkomi vyresniame amžiuje, jie patiria didžiulį stresą. Be to, vyresni nei 2 savaičių kūdikiai labai erzina ožką ir gali ją sužeisti.

Šis metodas daugiausia naudojamas auginant gyvūnus, norint gauti pūkų ir vilnos. Tokiu atveju nujunkymas atliekamas po 3–4 mėnesių. Antrasis metodas susijęs su daliniu naminių gyvūnėlių numetimu. Po ėriuko ir iki vienos savaitės amžiaus jaunikliai yra šalia motinos ir maitinasi jos pienu, atsižvelgiant į jų poreikius.

Tačiau 8-ą dieną kūdikiai pradedami leisti į aviatoriumą pusvalandžiui. Po 2 savaičių jie nakvoja atskirai. Tokiu atveju galutinai apsigyvenę vaikai nerodo neigiamų reakcijų ir nepatiria streso.

Yra dar vienas būdas, kuris apima visišką kūdikio atjunkymą nuo motinos pažodžiui nuo pirmos gyvenimo dienos. Šį metodą naudoja daugelis selekcininkų. Tai suteikia galimybę ūkininkui pakoreguoti šėrimo grafiką ir pieno kiekį. Tuo pačiu metu jaunikliai gauna lygias dalis ir nedalyvauja varžybose. Nuo 2,5 mėnesio vaikams rekomenduojama duoti šlapio pašaro. Taip pat leidžiama šerti daržoves.

ožka ir vaikai

Kaip nujunkyti vaikus nuo tešmens

Apsigyvendami su vaikais, turite juos atskirti nuo tešmens. Yra keletas būdų, kaip atlikti šią procedūrą.

Nesuteikite tešmens skonio

Jei jaunikliai iškart paimami iš motinos, jiems neturėtų būti leidžiama į tešmenį. Tuo pačiu metu, iškart po gimimo, jiems reikia duoti pieno savarankiškai. Dėl šios priežasties kūdikiai tešmens nesuvoks kaip mitybos šaltinio. Jei vaikas bent kartą čiulpia tešmenį, ožka neleis savininkui prie jo artintis ar bus suimta. Neįmanoma melžti tokios patelės. Savarankiškam maitinimui rekomenduojama naudoti spenį ar dubenį.

Kaip nujunkyti nuo 3-4 mėnesių amžiaus

Šis metodas užima tam tikrą laiką. Tokiu atveju jaunikliai nuo motinos sumušami per 2 savaites. Tokiu atveju jie gali čiulpti tešmenį iki 3–4 mėnesių ir būti šalia ožkos. Tokius vaikus rekomenduojama papildomai maitinti daržovėmis. Jiems taip pat reikia duoti šieno ir žolės. Kai augintiniai sulaukia reikiamo amžiaus, jie dedami į atskirą rašiklį. Norint išvengti streso, ožkoms turėtų būti leista periodiškai lankytis pas motiną.

2 savaites atjunkant naminius gyvūnus, rekomenduojama atlikti šiuos veiksmus:

  • sumažinkite pieno kiekį - iki 14 dienos pabaigos jo reikia visiškai atsisakyti;
  • duokite jaunikliams sultingesnio maisto.

Svarbu atsižvelgti į tai, kad kieto pašaro tūris turėtų būti ribotas. Didelis šieno ir šakelių kiekis maiste gali sukelti randų uždegimą.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Nepriklausomai nuo vaikų raciono sudėties, jiems neabejotinai patariama pasirūpinti švariu vandeniu.

Snukio naudojimas vaikams

Norėdami pasodinti vaikus, galite naudoti specialų dygliuotą snukį. Jei jaunikliai nuolat čiulpiami, ant jų uždedamas prietaisas ir jis paleidžiamas motinai. Bandymai čiulpti tešmenį sukels nepatogumų moteriai. Ji pati pradės bėgti nuo jauniklių. Snukį rekomenduojama naudoti keletą savaičių. Šiuo laikotarpiu verta kūdikius papildyti pienu. Tai galima padaryti iš spenelio ar dubenėlio.

Liemenėlės naudojimas ožkoms

Tai gana neįprastas kūdikių nujunkymo būdas. Padaryti ožkos liemenėlę galima gana greitai. Norėdami tai padaryti, verta naudoti improvizuotus prietaisus.

liemenėlė ožkai

Norėdami atskirti vaikus, galite pasiimti įprastą krepšį. Jis turi būti pagamintas iš švarios, kvėpuojančios medžiagos. Rekomenduojama susiūti stiprią virvę aplink perimetrą ir uždėti prietaisą prie tešmens, tvirtai susiejant jį prie pagrindo. Tai turi būti daroma labai atsargiai, kad nepažeistumėte gyvūno.

Pasitelkus nemalonų kvapą

Tai gana prieštaringai vertinamas būdas. Patyrę ūkininkai jį naudoja, jei kiti metodai nepavyksta. Šio metodo principas grindžiamas tuo, kad ožkos laikomos labai švariais gyvūnais. Jie netoleruoja blogo kvapo ir nešvarumų.

Norėdami atskirti vaiką, prieš tai gaunant motinai, tešlą galite lengvai apdoroti mėšlu.

Dėl to kubelis jo nelies. Jei nuolat atliksite šį manipuliavimą, kūdikis turės nemalonių asociacijų su tešru. Norint pagreitinti nujunkymo procesą, rekomenduojama duoti jam atsigerti pieno iš buteliuko ar dubenėlio.

Kai negalite nujunkyti vaikų nuo tešmens

Draudžiama nuimti silpnus ir ligotus vaikus nuo tešmens. Paprastai tokių problemų priežastys yra susijusios su šių veiksnių įtaka:

  • gimimas iš silpnos ožkos, kuriai trūko maistinių medžiagų;
  • neišnešioto vaiko gimimas;
  • sunkus gimdymas.

Atjunkyti susilpnėjusius augintinius nuo tešmens griežtai draudžiama. Tokie kūdikiai gali išgyventi tik šalia savo motinos. Visi vaikai gimsta turėdami dehidrataciją ir gliukozės trūkumą kraujyje. Stiprūs gyvūnai lengvai susidoroja su šiomis problemomis laukdami pieno atėjimo. Susilpnėję augintiniai turi tik 30 minučių. Jei tokie gyvūnai negers priešpienio, jie mirs.

Po gimdymo ožka pradės laižyti nesubrendusį kubelį. Tai suaktyvina svarbius procesus jo kūne ir padeda rasti spenelį. Pirmiausia vaikas pradės gerti pieną gulėdamas. Po kurio laiko jis galės atsistoti ant kojų.

ožka ir vaikai

Ar reikia melžti ožkas su vaikais

Pieninėms ožkoms leidžiama melžti iškart po ėriuko. Kitais atvejais patelės pradeda paskirstyti tik po 3 mėnesių po gimdymo. Melžiant ožką po ėriuko, būtina aprūpinti kūdikį pienu.Jei gyvūnai auginami siekiant pelno, jauniklių neturėtų būti leidžiama prie melžiančios ožkos. Jaunus gyvūnus rekomenduojama laikyti atskirame aptvare. Tačiau vaikai visą laiką turėtų matytis.

Jei jaunikliai patys čiulpia tešmenį, jie gali jį sužeisti ragais. Be to, jauni gyvūnai gali valgyti per daug pieno. Todėl patyrę ūkininkai pataria savarankiškai melžti ožkas ir maitinti jauniklius iš dubenėlio. Pirmą savaitę po gimdymo ožkoms padidėjo laktacija. Todėl juos reikia melžti iki 5 kartų per dieną. Tuo pačiu metu pakanka šerti jaunus gyvūnus 4 kartus per dieną. Po 1 mėnesio į pieną galima įpilti šilto vandens.

Iki 3 mėnesių gyvūnai paprastai perkeliami į suaugusiųjų maistą. Šiame etape pakanka 3 kartus melžti ožkas. Šios schemos laikymasis leidžia ožkas melžti be problemų. Vaikų atskyrimas nuo motinos gali būti atliekamas skirtingai. Tam tikro metodo pasirinkimas priklauso nuo veislinių gyvūnų tikslų ir individualių jauniklių savybių. Svarbu atsižvelgti į tai, kad nusilpusių kūdikių negalima atimti iš motinos.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas