Ar įmanoma ir kokios yra galimybės kirsti skirtingų veislių triušius, stalą

Ar mano ūkyje įmanoma kirsti skirtingų veislių naminius triušius? Mokslininkai užsiima naujų kryžių veisimu. Jūs galite savarankiškai kirsti gyvūnus, priklausančius skirtingoms veislėms. Tiesa, jūs turite žinoti apie jų suderinamumą ir palankias poravimosi galimybes. Įvairių rūšių kilmės gyvūnams leidžiama kirsti, tačiau patartina laikytis triušių augintojų rekomendacijų.

Kodėl jie tai daro?

Skirtingų veislių triušius leidžiama kirsti tarpusavyje. Iš tokio poravimosi gimsta sveiki triušiai, turintys puikų imunitetą. Palikuoniai, gauti iš įvairių veislių, vadinami vietiniais. Jei triušių veisėjas veisiasi grynaveislį veisimą, jis turės pasirūpinti, kad gyvūnai būtų nuolat papildomi nesusijusiais to paties kryžiaus individais.

Mokslininkai užsiima naujų kryžių pasirinkimu. Ūkiuose praktikuojamas kryžminimas esamomis veislėmis. Paveldimi palikuonių bruožai priklauso nuo patelių ir patinų, dalyvaujančių poravimuisi. Vietiniai triušiai gauna genus iš abiejų tėvų.

Svarbu! Chaotiškai negalima kirsti skirtingų veislių. Parengta speciali įvairių kryžių suderinamumo lentelė. Suderinti galima tik rekomenduojamas veisles. Jei nepaisysite mokslininkų patarimų, gims silpni palikuonys.

Vietinių triušių privalumai:

  • puikus imunitetas;
  • praturtintas paveldimumas;
  • stipri konstitucija;
  • intensyvus augimas;
  • daugiau svorio;
  • didelis produktyvumas.

skirtingi triušiai

Vietiniai triušiai rečiau suserga ir miršta. Gyvūnai paveldi abiejų tėvų bruožus. Gimsta gyvūnai, geresni už originalias sukryžiuotas formas. Mišrūnai triušiai valgo mažiau pašaro, tačiau greičiau priauga svorio. Tokie gyvūnai yra sunkesni ir mažiau reikalaujantys laikyti.

Mišrūnai

Yra keli žinomi triušių poravimosi būdai. Pasirinkta technika naudojama atsižvelgiant į konkrečią užduotį, su kuria susiduria selekcininkas. Sujungus skirtingas originalias formas, kartais gaunamas naujas kryžius.

Įvadinis

Šis poravimosi būdas turi kitą pavadinimą - kraujo infuzija. Šis metodas naudojamas, kai reikia patobulinti kokią nors vertingą veislę. Taikydami šį veisimo metodą, jie stengiasi išsaugoti pagerinto kryžiaus naudingas savybes.

du triušiai

Šis metodas naudojamas, jei, pavyzdžiui, triušius su vertingu kailiu reikia padaryti gyvybingesnius. Patelės tokiu atveju turi priklausyti pagrindinei veislei. Pradinei formai pagerinti parenkami reikiamų savybių patinai.

Absorbcija

Transformacinis (kitas metodo pavadinimas) poravimasis yra naudojamas laipsniškai tobulinti vieną veislę su kita. Šis gyvūnų veisimo būdas patartinas, jei veislę reikia palikti, tačiau žymiai patobulinti. Nuolat hibridai kertasi su veisliniu patinu, todėl gaunami palikuonys, turintys naują, patobulintą savybių rinkinį.

Pramoninis

Panašus metodas naudojamas tiek dideliuose, tiek mažuose ūkiuose. Kryžminamos dvi skirtingos veislės, norinčios gauti patobulintą pirmosios kartos kryžių, skirtą tik skerdimui. Šiuo atveju mes nekalbame apie veislinių gyvūnų veisimą. Vietiniai triušiai gaunami iš dviejų skirtingų tėvų. Tokie gyvūnai greitai auga, priauga svorio, mažiau ėda ir neserga. Kai gyvūnai sulaukia tam tikro amžiaus, jie siunčiami skerdimui.

skirtingi triušiai

Kintamas

Taikant šį metodą gaunami vietiniai triušiai, kurie ateityje pakaitomis poruojami su pirminės veislės tėvu ar motina. Suaugę gyvūnai, gauti iš skirtingų kryželių, pirmiausia kryžminami su viena pradine forma, o po to su kita. Kitoje kartoje galite pridėti trečią veislę.

Šis metodas leidžia gauti naujų, perspektyvesnių ir produktyvesnių triušių. Kartais pakaitomis poravimosi metu gaunama visiškai nauja veislė. Praktikoje šis metodas naudojamas retai.

Gamykla

Šis metodas dar vadinamas reprodukciniu. Taikant šį kryžminimo būdą, gaunama visiškai nauja veislė. Šis metodas nenaudojamas namų ūkiuose. Genetikos mokslininkai užsiima naujų kryžių veisimu. Eksperimente dalyvauja du ar daugiau grynaveislių asmenų. Pasirodo kryžius su reikiamomis savybėmis ir naujomis savybėmis.

daug triušių

Chaotiškas

Daugelis pradedančiųjų triušių augintojų poruoja susijusius gyvūnus arba perka nežinomos (sąlyginės) veislės triušius tokiai procedūrai. Jei gyvuliai laikas nuo laiko neatskleidžiami grynaveisliais individais, jis pradės trauktis. Poravimuisi gyvūnus reikia pirkti tik iš veislininkystės ūkių. Chaotiškas mišrūnas kartais sukelia didžiulius nuostolius.

Kokių veislių triušius galima kirsti tarpusavyje

Yra kelios dešimtys skirtingų veislių derinių. Kryžmindami šias ar kitas veisles, galite pagerinti rezultatą svorio padidėjimo greičiu ir pašarų kiekiu, reikalingu gyvūnams laikyti. Jums nieko nereikia sugalvoti patiems. Mokslininkai jau sukūrė poravimui palankias galimybes.

Suderinamumo lentelė:

PatelėsPatinai
šinšilosbaltas milžinas, Vienos mėlynas
Vienos mėlynos spalvos, Naujoji Zelandija, milžiniška baltašinšilos
sidabraspilkas milžinas
balta milžinė, juodai ruda, Vienos mėlynaKalifornijoje
balta milžinė, šinšilos, Vienos mėlynaNaujoji Zelandija
Kalifornijoje, Naujojoje Zelandijojejuodai ruda
drugelis, Naujoji Zelandijabaltas milžinas
pilkas milžinassidabras

skirtingi triušiai

Jei jums reikia greitai priaugti svorio, tada geriausi variantai yra baltų milžinų patinų su šinšilos patelėmis, pastarųjų berniukų su Vienos mėlynomis mergaitėmis. Šiuo tikslu pilkojo milžino triušius leidžiama derinti su sidabrinės veislės triušiais. Veisiant mėsą, rekomenduojama kirsti šias rūšis: sidabrinius patinus su Vienos mėlynomis patelėmis, šinšilų berniukus su sidabrinėmis mergaitėmis.

Svarbu! Chaotiškas naminių gyvūnėlių kirtimas yra nepageidautinas. Poravimuisi išrenkami geriausi tam tikro kryžiaus atstovai. Vienas veislinis patinas perkamas kelioms patelėms.

Keli žodžiai apie skerdimą

Triušių būklė turi būti stebima nuo jų gimimo. Jei gyvūnai praranda svorį, suserga, yra neaktyvūs, sulaukus tam tikro amžiaus, geriau siųsti juos skerdimui.Poravimui parenkami tik sveiki triušiai. Jei nesilaikysite šio proceso, gyvuliai išsigimsta. Skerdžiami gyvūnai, turintys išorinių defektų, pernelyg agresyvūs, neaktyvūs, mieguisti, dažnai sergantys.

Draudžiama poruoti vienas su kitu gyvūnus iš tos pačios vados. Triušiai, gimę iš giminingų tėvų, taip pat atmetami. Palikuonių palikuonių galite gauti pirkdami veislinį patiną ūkyje.

Galimos problemos

Geriau niekada ne kirsti tokių veislių: balto milžino patinai su sidabro ar Vienos mėlynos spalvos patelėmis, sidabriniai berniukai su baltojo milžino mergaitėmis. Nerekomenduojama suporuoti Vienos mėlynųjų triušių su baltaisiais milžiniškais triušiais, o pilkus milžiniškus triušius - su šinšilos triušiais. Pasirodo, tokiu kryžminimu palikuonys gims blogiau nei originalios formos. Geriau iš anksto apsidrausti nuo problemų, o šių veislių gyvūnai neturėtų būti poruojami vienas su kitu.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas