Poltavos sidabrinės veislės triušių aprašymas ir charakteristikos, jų priežiūra

Triušių veisėjai vertina veislę, vadinamą „Poltava Silver“, dėl kailio tankumo ir mėsos skonio. Veislė pasižymi aukštais atsparumo šalčiui rodikliais, toleruoja žemą temperatūrą be nuostolių. Šios rūšies ypatumas yra sidabrinio kailio buvimas. Triušiai „Poltava Silver“ buvo selekcijos rezultatas ir užėmė lyderio pozicijas tarp kitų veislių.

Veislės kilmė

„Poltava Silver“ yra veislė, kuri atsirado XX amžiaus antroje pusėje po sovietinių selekcininkų darbo. Veislės protėviai buvo 2 rūšių gyvūnai:

 1. Šampano sidabras yra veislė, sukurta Prancūzijoje. Veislė savo pavadinimą gavo iš provincijos, kurioje buvo veisiami sidabriniais kailiu pasižymintys asmenys, Šampanė. Šios veislės trūkumas buvo mažas patinų ir patelių dydis, taip pat nesugebėjimas šalti.
 2. Poltavos triušiai iš Ukrainos neturėjo gražios sidabrinės spalvos, tačiau pasižymėjo atsparumu šalčiui.

Nuo 1952 m. Veislė oficialiai įregistruota registre. Iki šiol to reikalavo privatūs selekcininkai ar maži ūkiai.

Triušių sidabro aprašymas ir charakteristikos

Veislės bruožas yra kailio spalva. Jis turi sidabrinį atspalvį. Kailis priklauso atšaukimo kategorijai. Tai kailio rūšis, turinti kokybės savybes. Kailis yra storas ir elastingas, todėl triušio kailis visada atrodo tvarkingai.

Veislės savybės:

 • vieno triušio svoris siekia 7 kilogramus, bet paprastai 5-6 kilogramus;
 • proporcingas papildymas, stiprūs kaulai;
 • kūno ilgis yra 55 centimetrai;
 • vienas kraikas augina 9 asmenis;
 • nagų spalva yra ruda;
 • ausys stačios, proporcingos kūnui, ne per ilgos;
 • mėsos išeiga yra apie 60%.

triušiai sidabrinė poltava

Įdomus! Triušiai gimsta juodu kailiu. Po 4 gyvūno gyvenimo mėnesių jis pasidaro sidabrinis.

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Veislė yra paklausi. Pagrindinis „Poltava“ sidabrinių triušių privalumas yra odos kokybė. Rinkoje sidabrinės odos yra daug brangesnės nei kitų veislių odos.

privalumusMinusai
Atsparus šalčiui, gerai elgiasi lauko narvuoseBūtina kontroliuoti dietos sudėtį
Aukštos kokybės kailis
Puikus dietinės mėsos skonis
Aukštas gimstamumo lygis
Nepretenzingas maistas
Asmenys pasiekia lytinę brandą iki 4 mėnesių amžiaus.

triušiai sidabrinė poltava

Nuoroda! Poltavos sidabriniai triušiai yra labai subalansuoti, nerodo agresijos vienas kito atžvilgiu.

Veislių veislės

Yra sidabro dirbinių variantų.Poltavos sidabras vadinamas sovietiniu sidabru. Likusios veislės skiriasi kailio rūšimi ir kai kuriomis fizinėmis savybėmis:

 1. Europinis sidabras arba didelis šviesus sidabras. Veislė, sukurta remiantis veisle iš Šampanės provincijos. Asmenų kailio tonas yra lengvas, skystas, neelastingas.
 2. Vengrų mėlyna. Priešingai nei bss, Austrijoje auginami vengrų triušiai yra tamsūs. Ant nugaros matomas sidabrinis kailis.

Nuoroda! BSS veislė yra labai populiari Europoje.

Kaip tinkamai prižiūrėti ir prižiūrėti gyvūnus

Įsigijus jaunus gyvūnus, reikia turėti omenyje, kad triušiams būdingas greitas brendimo laikotarpis. Tai reiškia, kad įsigijus gyvūnus, būtina laikyti skirtinguose narvuose ir kontroliuoti patelių elgesį.

triušiai sidabrinė poltava

Norėdami auginti sveikus gyvūnus, turite laikytis pagrindinių laikymo reikalavimų. Gyvūnų narvai turėtų būti aukštai, tai yra, pakilti nuo žemės paviršiaus 80 centimetrų aukštyje iki 1 metro. Narvai yra pagaminti iš medžio arba faneros ir įrengti grotelėmis.

Turinio reikalavimai:

 1. Dėl struktūrinių kvėpavimo sistemos ypatumų triušiams reikia nuolatinės ventiliacijos.
 2. Triušiams reikia natūralių saulės spindulių.
 3. Narvo apačioje klojamas šiaudų sluoksnis, kurio storis nuo 7 iki 10 centimetrų.
 4. Tiektuvas ir gurkšnotas puodelis dedami į narvo vidų, kad gyvūnas galėtų laisvai patekti į maistą ir gėrimus.

Triušio dieta

Ypatingas dėmesys skiriamas triušių mitybai. Nepaisant to, kad „Poltava Silver“ veislė yra nepretenzinga maistui, individai turi gauti įvairų maistą, kuriame gausu vitaminų. Šienas sudaro 75% raciono. Triušiai valgo varnalėšas, dilgėlę, dobilus, erškėčius. Valgyti tinka jaunos vaismedžių šakos. Šakos yra būtinos triušiams, kad jie galėtų pagaląsti dantis.

triušiai sidabrinė poltava

Lapinės žalios daržovės į racioną pridedamos sezoniškai. Dieninė lapinių žalumynų norma yra 200 gramų. Triušiai gerai virškina kopūstų lapus, burokėlių viršūnes, morkas ir salotas.

Vasaros meniu:

 • šienas - 200 gramų;
 • pievos žolė - iki 700 gramų;
 • daržovės - 150 gramų;
 • kietas pašaras - 200 gramų;
 • koncentratai - iki 200 gramų.

Vitaminų kompleksai triušiams skiriami pagal poreikį, kai jiems diagnozuojamos ligos.

Dėmesio! Neduokite triušiams bulvių, petražolių ar garstyčių.

Veisimo taisyklės

„Poltava Silver“ yra veislė, kuri lytinę brandą pasiekia per 4–4,5 mėnesius. Veisimo proceso ypatybės:

 1. Patinas turi būti vyresnis nei patelės. Veisėjai rekomenduoja pasirinkti vyresnį nei 6 mėnesių patiną.
 2. 10 patelių atrenkamas vienas patinas.
 3. Patinas nenešiojamas į patelę.

triušiai sidabrinė poltava

Taisyklės, leidžiančios susilaukti sveikų palikuonių:

 1. Tos pačios veislės individai yra poruojami. Veisliniai palikuonys laikomi, kai vienos veislės kraujas nesimaišo su kitų veislių krauju 4 kartas.
 2. Negalima poruoti gyvūnų, jei yra viduriavimo ar kitų ligų požymių.
 3. Poravimasis neįmanomas esant oro temperatūrai, aukštesnei kaip +22 laipsnių. Šiuo laikotarpiu vyrai tampa sterilūs.

Rinkdamiesi patinus ir pateles poravimuisi, jie vadovaujasi skirtingomis savybėmis. Pastovūs individai parenkami iš dviejų okrolių. Vienos patelės poravimasis su patinu paprastai kartojamas 2 kartus: pirmiausia patelė dedama su patinu pirmajam poravimuisi, po to po 5 dienų atnešama antrajam poravimuisi. Jei patelė jau yra nėščia iki to laiko, ji atsisako poruotis.

Triušio nėštumas trunka nuo 28 iki 32 dienų. Šiuo laikotarpiu jai reikia papildomos mitybos, pridedant vitaminų prie dietos. 3 ar 5 dienos iki gimimo patelė pradeda organizuoti palikuonių lizdą. Iš šiaudų, kurių aukštis yra iki 6 centimetrų.

triušiai sidabrinė poltava

Ligos ir jų prevencija

Dažniausios rūšių ligos yra infekcinės ligos. Antroje vietoje pagal statistiką yra invazinės ligos.

 1. Kokcidiozė. Tai liga, kurią išprovokuoja kokcidijos parazitas. Iki 70% gyvūnų miršta nuo šios ligos. Kokcidiozė turi 2 formas: kepenų ir žarnyno. Kepenų forma trunka iki 50 dienų, su žarnyno forma triušis miršta per 10 dienų.
 2. Cistiktozė. Cezodo lerva puola kepenis. Jei nesiimama jokių gydymo priemonių, prasideda peritonitas. Ši liga nėra išgydoma.
 3. Pasteureliozė. Tai daro įtaką gyvuliams, paukščiai ar graužikai gali būti šios ligos nešiotojai.
 4. Myxomatosis. Pavojinga liga, kuriai būdingas neoplazmų susidarymas ant gyvūno kūno. Negydoma, sergantis triušis pašalinamas, o gyvuliai karantine.
 5. Tularemija. Ligą perneša maži graužikai. Triušiai suserga tuliaremija, jei nesilaikoma pagrindinių sanitarijos standartų.
 6. Listeriozė. Ligos yra linkusios į nėščius triušius. Listeriozė yra ūmi ir paveikia gyvulius grandinėje. Listeriozė nėra išgydoma.
 7. Pododermatitas. Tai liga, kuriai būdingas žaizdų susidarymas ant letenų padų. Infekcija patenka į atviras žaizdas. Pododermatitą sukelia laikymasis ananitarinėmis sąlygomis.
 8. Virškinimo trakto sutrikimai. Naminiai triušiai yra jautrūs virškinamojo trakto sutrikimams. Gyvūnai į mitybos klaidas reaguoja su vidurių užkietėjimu ar viduriavimu. Pažeidimą gali sukelti jauniklio atskyrimas nuo motinos, perėjimas prie kieto pašaro.

Ligų prevencija yra reguliari vakcinacija. Skiepijimas prasideda nuo 1,5 mėnesio amžiaus. Po 6 mėnesių revakcinacija atliekama.

gražus triušis

Be vakcinacijos, veisėjai rekomenduoja ir specialius renginius bei taisyklių laikymąsi.

Prevencinės priemonėsYpatybės
Reguliarus valymas ir dezinfekavimasNarvai, sippy puodeliai ir tiektuvai plaunami kas savaitę. Jei triušis serga, narvas ir jo paviršiai dezinfekuojami visiškai.
KarantinasIš kitų veisėjų įsigytas jauniklis 3 savaites gyvena karantine. Tie asmenys, kurie turėjo kontaktą su sergančiu gyvūnu, taip pat yra dedami į karantiną.
Reguliarūs patikrinimaiKasdien atliekamas greitas patikrinimas, o gyvūnai atidžiai tikrinami kas savaitę.

Informacija! Būtina laikytis skiepijimo sąlygų, stebėti vakcinos kokybę.

Kaip išsirinkti tinkamą sidabrą

„Poltava Silver“ yra veislė, plačiai paplitusi Rusijoje. Veisėjai pataria įsigyti gyvūnus iš patikrintų ūkių, kurių specializacija yra šios veislės veisimas. Jauno triušio kailis yra storas ir tankus. Jei ant odos yra įbrėžimų ar plikų dėmių, tiesa, kad gyvūnas nesveikas.

Tiriant sidabro dirbinius, rekomenduojama atkreipti dėmesį į akių spalvą. Veislinių ruda atspalvio gyvūnų akys. Jei gyvūno akys turi skirtingą atspalvį, tada tai yra uolienų mišinys. Sidabrinės moterys mielai užmezga kontaktą su žmonėmis, jos yra ramios ir subalansuotos. Jauni gyvūnai nesikandžioja ir nerodo agresijos. Veisėjai rekomenduoja pasirinkti asmenis sulaukus 3 ar 4 mėnesių.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas