Naminių viščiukų pasteruliozės simptomai ir gydymas

Pavojinga ir greitai plintanti naminių paukščių liga, veisėjas turi laiku ją nustatyti. Laiku pradėtas gydymas užkirs kelią jo plitimui ir išsaugos gyvulius. Todėl naminiuose viščiukuose esančius pasteurozės simptomus svarbu atskirti nuo kitų ligų net ankstyvose ligos stadijose, žinoti, kaip to išvengti ir kaip kovoti.

Ligos charakteristika

Ši liga, dar vadinama vištienos cholera, yra paplitusi visame pasaulyje. Jis perduodamas per virškinimo ir kvėpavimo takus, taip pat per pažeistas odos vietas, paskui plinta krauju visame kūne.

Pasteureliozę sukelia Pasterella multocida ir Pasterella Haemolytica rūšių bakterijos, silpnai atsparios aukštai temperatūrai ir dezinfekavimo priemonės. Ligai jautrūs ne tik naminiai paukščiai, bet ir kiti maži gyvūnai. Infekcija gali būti perduodama ir žmonėms.

Pasteureliozė ypač pavojinga kiaušiniams ir vištoms. Užkrėstas embrionas ne tik savaime miršta per 1,5 savaitės, bet ir perneša apvalkalą į kitus kiaušinius. Jei mirtis neįvyko (kai būsimasis viščiukas buvo užkrėstas neagresyviomis Pasteurella rūšimis), išperėjęs viščiukas nuo gimimo yra pasteurozės nešiotojas, pavojingas bičiuliams.

serganti višta

Atsiradimo priežastys

Infekcija plinta kartu su maistu ir vandeniu, užterštu bakterijomis, sergantiems gyvūnams (pelėms, šunims), vabzdžiams (grybeliams, uodams) ir parazitams (paukščių erkėms) įkandant per negyvų gyvūnų kūnų liekanas, oro lašeliais, rečiau per sąlytį su paciento mėšlu. gyvulius.

Pavojingiausia yra infekcija nuo negyvo užkrėsto paukščio. Jų per artimas buvimas tame pačiame kambaryje blogai veikia viščiukų sveikatą.

Vėsus, drėgnas oras, stebimas pavasarį ir žiemą, yra palankus bakterijoms vystytis.

infekcija plinta

Ligos simptomai

Ligos inkubacinis periodas trunka nuo kelių valandų iki 4 dienų.

Tada atsiranda šie simptomai:

 • sunkus protarpinis kvėpavimas;
 • išskyros iš nosies ertmės buko;
 • barzdos ir šukų patamsėjimas;
 • sumažėjęs apetitas esant stipriam troškuliui;
 • kiaušinių skaičiaus sumažėjimas.

Ligos simptomai gali pasireikšti palaipsniui arba visi iš karto.

Pasteureliozė paukščiams gali pasireikšti trimis formomis: hiperaktyvia, ūmia ir lėtine. Kiekvienai formai būdingi simptomai ir kurso ypatumai.

ligos simptomai

Hiperaktyvumas

Hiperaktyvi ligos forma lemia didžiulę paukščių mirtį.Tokiu atveju simptomų nėra, užkrėstas asmuo staiga uždaro akis ir nukrenta ant žemės, miršta. Ši ligos forma paveikia daugiausia vandens paukščius, tačiau taip pat gali būti viščiukams.

Aštrus

Ūminei formai būdingas staigus ligos simptomų atsiradimas. Vištienos temperatūra pakyla iki 44C, atsiranda žalias viduriavimas, kuriame yra kruvinų dėmių, paukštis sunkiai kvėpuoja, daug geria ir atsisako valgyti.

Liga gali greitai plisti visiems gyvuliams. Su šia ligos eiga vištos miršta per 1–3 dienas. Išgyvenę individai visą gyvenimą išlieka pastereliozės nešiotojai. Laiku imantis medicininių priemonių, iki 70% gyvulių gali išgyventi.

pasteruliozės forma

Lėtinis

Po ūminės formos, taip pat kai ne agresyvaus tipo Pasteurella patenka į kūną, viščiukams išsivysto lėtinė ligos forma. Galite tai pastebėti šiais ženklais:

 • paukščio išsekimas;
 • sunkus kvėpavimas, išskyros iš nosies;
 • prastas apetitas;
 • galūnių patinimas, ketera, judėjimo skausmas;
 • akių uždegimas;
 • iškilimų susidarymas ant galvos;
 • kiaušinių gamybos sumažėjimas.

Su šia ligos forma vištos gyvena keletą mėnesių. Tinkamai gydant, pasveikstama, tačiau paukštis visą gyvenimą išlieka bakterijų nešiotojas.

vištiena kampe

Problemos diagnozavimo metodai

Kadangi pastereliozės simptomai yra panašūs į kitų vištų ligų (paukščių gripo, salmonelių) simptomus, sunku nustatyti ligą vien remiantis išoriniais požymiais. Diagnozė nustatoma remiantis negyvos vištos patologiniu tyrimu arba atlikus laboratorinę mirusių asmenų organų dalelių analizę.

Todėl, jei individe pasireiškia net pavieniai simptomai, jis kuo greičiau išskiriamas iš kitų ir nedelsiant pradedamas vartoti vaistas.

paukščių pasivaikščiojimas

Kaip išgydyti viščiukų pasteretozę

Pasterozės gydymas atliekamas antibiotikais ir specialiu serumu. Tokiu atveju paukščiui reikia sausos, šiltos patalpos ir sustiprintos mitybos. Poveikis bus pasiektas tik tuo atveju, jei vaistai bus skirti per pirmąsias 2 valandas nuo simptomų atsiradimo. Gamyklose ir dideliuose ūkiuose sergančios vištos nedelsiant užmušamos ir sunaikinamos. Taip pat turi būti sunaikinti sergančių asmenų kiaušiniai.

Naujausi viščiukų pasteruliozės gydymo pokyčiai yra „Cobactan“, „Trisulfone“ ir „Levoerythrocycline“.

Kobaktanas

Naujos kartos antibiotikas, tiekiamas injekcinių suspensijų pavidalu. Sušvirkščiama vieną kartą per dieną į raumenis 3–5 dienas. Dozavimas suderinamas su veterinaru. Po įvedimo turite stebėti paukščio būklę, nes galimos alerginės reakcijos.

butelis „Cobactan“

Trisulfonas

Antibakterinis vaistas baltų miltelių pavidalu. Jis mažiausiai 5 dienas skiriamas paukščiui kartu su geriamuoju vandeniu. Tirpalas turi būti ruošiamas kiekvieną dieną. Vaistų vartojančių vištų kiaušiniai neturėtų būti valgomi.

Levoeritrociklinas

Kompleksinis preparatas klampus tamsus skystis. Įvedamas į raumenis 5 dienas. Jis gali būti naudojamas tiek gydymui, tiek prevencijai. Dozę nustato gydytojas.

pūslelių levoeritrociklinas

Tetraciklinas ir doksiciklinas

Plataus veikimo spektro antibiotikai, klasikiškai naudojami pasteliozei gydyti. Sušvirkšta į raumenis, dozę nustato veterinaras. Gali būti naudojamas kaip tepalas odos pažeidimams ir akių infekcijoms gydyti.

Prognozės ir gydymo laikas

Pasteureliozė laikoma nepagydoma liga.

Net jei vištiena nemiršta, ji visą gyvenimą išlieka bakterijos nešiotoja. Tik profilaktinis sveikų asmenų gydymas yra prasmingas. Kursas trunka penkias ar daugiau dienų.

Vakcinos ir skiepai

Ligų prevencija yra efektyviausias būdas kovoti su pasterelioze. Skiepijimui naudojami šie vaistai:

 • Avivak-Postavak arba Avivak pakabos pavidalu;
 • Diavakas;
 • VGIIVIP (pakaba).

Jie pradeda skiepyti viščiukus nuo vieno mėnesio amžiaus. Po to per šešis mėnesius paukščiui išsivysto imunitetas Pasterella.

Avivakas Postavakas

Kartu su vakcinomis viščiukų profilaktikai jie skiria Floron, Avidox ar Norsulfazole, į pašarus prideda antibiotikų (chloramfenikolio, doksiciklino, tetraciklino), naudoja kitus antibakterinius vaistus. Vakcinuoti rekomenduojama tik tose vietose, kurios nepalankios pasteliozei.

Galimos pasekmės

Esant dažnai vištienos choleros epidemijoms, keletą metų rekomenduojama nutraukti paukščių veisimą.

pažvelk į švirkštą

Pavojus žmonėms

Patekęs į sergančius viščiukus, žmogus taip pat gali užsikrėsti pasterelioze per odos įtrūkimus.

Todėl svarbu būti užkrėstų vištų kooperatyve tik su specialiais drabužiais ir pirštinėmis.

Kilus pirmiesiems įtarimams dėl infekcijos, būtina skubiai kreiptis į medicinos organizaciją.

Nepaisant to, kad Pasterella miršta termiškai apdorojant, o virta vištienos mėsa nėra pavojinga žmonėms, vis tiek rekomenduojama atsikratyti sergančių paukščių skerdenų. Taip yra dėl to, kad neįmanoma garantuoti tinkamo mėsos paruošimo, vadinasi, yra užsikrėtimo rizika.

baltas apsiaustas

Prevencija

Veiksmingiausias prevencijos būdas yra vištienos košės dezinfekavimas. Perdirbimas atliekamas su viščiukais, siekiant užmušti paukščių plunksnas bakterijas. Tam naudojamas aerozolis „Monclavit“ ir jo analogai.

Po pirmojo apdorojimo vištos perkeliamos į kitą kambarį, o viščiukų košės apipurškiamos 5% balikliu. Po to kambarys balinamas. Sienos ir lubos tris kartus balinamos, kiekvieną kartą leidžiant ankstesniam sluoksniui valandą nudžiūti.

Taip pat yra tvarkoma teritorija, kurioje vaikšto vištos. Iš jo šienaujama žolė, vieta paliekama saulėje, o po dviejų savaičių žemė iškasama kalkėmis.

aerozolis Monclavit

Norint užkirsti kelią ligai, svarbu stebėti vandens ir pašaro kokybę, atkreipti dėmesį į higienos sąlygas ir saugoti namą nuo galimo sąlyčio su galimais pasteruliozės pernešėjais.

Užkrėtimas pasterelioze visada daro didelę žalą selekcininkui. Kadangi gydymas neveiksmingas, prevencija yra geriausias ligos kontrolės būdas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas