Kaip apdirbti svogūnus medžio pelenais ir ar tai įmanoma?

Svogūnų pelenai yra viena geriausių organinių trąšų. Šis efektyvumas yra dėl jo turtingos sudėties, kurią sudaro kalcis, fosforas, kalis, manganas ir keletas kitų vienodai svarbių cheminių elementų. Dėl savo didelės vertės jis taip pat naudojamas kaip augimo stimuliatorius, fungicidas ir insekticidas.

Sudėtis

Pelenai iš lapuočių ir spygliuočių medžių yra didžiausia vertybė. Milteliai, gaunami deginant tokias medžiagas, turi augalams būtinų mikroelementų: kalcio, kalio, fosforo. Šių mikroelementų kiekis yra toks didelis, kad organinės medžiagos gali visiškai pakeisti pramoninius kalio ir fosforo mišinius.

medžio pelenai

Be to, pelenuose yra daugiau nei 30 cheminių elementų, reikalingų daržovių kultūroms, įskaitant svogūnus. Vienintelis elementas, kurio nėra pelenuose, yra azotas. Todėl pirmaisiais augimo etapais pelenus reikia maitinti mišiniais, kuriuose yra azoto.

Iš medžių ir augalų gaunami milteliai turi nemažai pranašumų, palyginti su kitomis trąšomis:

vienas elementas

 1. Skatina organinių liekanų skilimą, taip pagerindamas dirvožemio struktūrą ir sudėtį.
 2. Skirtingai nuo daugelio sudėtingų trąšų, pelenuose esantis kalis ir fosforas yra lengvai įsisavinami.
 3. Idealiai tinka šerti augalus rūgščiame ir neutraliame dirvožemyje. Pelenus šarminėse vietose būtina naudoti atsargiai, nes medžiaga mažina rūgštingumą.
 4. Padaro svogūną atsparesnį temperatūros svyravimams ir kitiems oro netikėtumams.
 5. Dideja lempučių tinkamumo laikas.
 6. Reguliarus svogūnų perdirbimas pelenais ir pelenų tirpalais atbaido kenkėjus.
 7. Sudėtyje nėra augalams pavojingo chloro.

Atsižvelgiant į tokį didelį pranašumų skaičių, turimą degimo produktą sodininkai plačiai naudoja visų daržovių ir uogų pasėliams šerti, taip pat kenkėjų kontrolės produktams ruošti.

iš medžio gautas

Ar pelenus galima naudoti sudegus kitoms medžiagoms? Augalų mitybai nerekomenduojama naudoti miltelių, gautų deginant popierių, plastiką ir kitas šiukšles, nes naudingų mikroelementų kiekis tokioje medžiagoje yra minimalus.

Populiariausi padažų receptai

Medienos pelenai naudojami augalų mitybai tiek gryna forma, tiek kaip ingredientas ruošiant užpilus. Ši medžiaga taip pat naudojama prieš sėją ir svogūnėliams laikyti:

reguliarus apdorojimas

 • Sodinamosios medžiagos paruošimas. Svogūnų sėklos 4–6 valandas laikomos tirpale, paruoštame 1 šaukšteliu. pelenų 1 litre vandens.
 • Kad svogūnėliai išliktų kuo ilgiau, daržovės sumaišomos su pelenais dėžutėse. Ant lemputės pažeistos vietos prieš klojant mirkomos sausais milteliais.

Dėl daugybės naudingų receptų savybių svogūnų šėrimas ir perdirbimas yra daug. Populiariausias tarp sodininkų teisėtai laimėjo šias lėšas:

sodinamoji medžiaga

 • 30 str. l. milteliai pilami į 10 litrų vandens ir reikalaujama 7 dienas. Svogūnai laistomi po 0,5 litro vienam svogūnui. Agentas taip pat įvedamas į korpuse padarytą praėjimą, po kurio jis turi būti padengtas žeme.
 • Į kibirą pilama 250 g pelenų, o indas viršuje užpildomas vandeniu. Mišinys infuzuojamas 48 valandas, po to supilami svogūnai.
 • Kad maistinių medžiagų balansas visada būtų tinkamas, prieš kiekvieną laistymą rekomenduojama pelenus per sodą pabarstyti plonu sluoksniu. Medžiagos sunaudojimas 1 kv. m. - 1 stiklas.
 • Apdorojant pavasarį ar rudenį, svetainė dosniai apibarstoma medienos milteliais, po to atliekamas kasimas. Sausų miltelių sunaudojimas 1 kv. m lovų - 600 g. Medžiaga naudojama kaip savarankiška trąša arba kartu su kitomis mineralinėmis ar organinėmis trąšomis.
 • Norėdami paruošti purškimo tirpalą, 300 g miltelių pilama į kibirą vandens. Mišinys infuzuojamas 24 valandas, o po to pridedama 50 g tarkuoto ar skysto muilo, kad geriau sukibtų.

Ar dažnai svogūnai apdorojami medžio pelenais? Viršutinė apranga taikoma 3 kartus per sezoną. Pelenai taip pat sumažina pūlingų bakterijų skaičių, taip užkertant kelią šaknų puviniui, kuriam kultūra yra jautri.

užmigti kibire

Be vienkomponenčių mišinių, iš degimo produkto ruošiami bionatai. Šie mišiniai užpildo dirvožemį makro- ir mikroelementais ir daro jį laisvesnį. Geriausius rezultatus rodo tokios lėšos:

 • 5 šaukštai. l. cukraus, 15 g mielių, 1 valgomasis šaukštas. l. organinės medžiagos supilamos į 3 litrų stiklainį ir užpilamos vandeniu. Mišinys infuzuojamas 3 dienas.
 • Trečdalis 250 litrų talpyklų užpildoma šviežiai nupjauta lauko žole, po to pilama 2 kibirai komposto ir 5 kg medžio pelenų. Įpilkite trūkstamo vandens ir palikite 14 dienų. Tirpalui paruošti koncentratas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10.
 • 100 litrų statinėje ant grindų dedami medienos pelenų, komposto ir smėlio kastuvai. Tada įpilkite 2,5 kg šviežio ir 5 kg supuvto mėšlo. Pabaigoje į talpyklą pilamas 0,5 fermentuoto pieno produkto ir 1,5 litro namų užpilo. Mišinys paliekamas fermentuoti savaitę, o tada svogūnai perdirbami, prieš tai sumažinus infuzijos koncentraciją per pusę.

vienkomponentiniai mišiniai

Kokiais atvejais pelenai neturėtų būti naudojami?

Kadangi šioje medžiagoje yra daug kalcio, kalio ir fosforo, neįmanoma naudoti organinių trąšų, kurių pagrindą sudaro milteliai, gauti deginant medieną, kad būtų pagerintas dirvožemis, kuriame yra šių cheminių elementų perteklius. Dėl tokio šėrimo augalų būklė tik blogės.

Taip pat ekspertai nerekomenduoja pelenų miltelių naudoti kartu su organiniais ir organiniais tirpalais. Pagal medžiagos įtaką azotas išgaruoja. Tręšimas netaikomas ir fosforo mišiniais, nes po tokio šėrimo cheminis elementas augalų nėra absorbuojamas.

Kadangi sumedėję medienos milteliai šarmina dirvožemį, jie nenaudojami svogūnams, kurie auga mažai rūgščiose lovose, šerti ir perdirbti.

 paruoškite bionastoi

Kompostavimas ir rūgšties redukavimas

Kadangi pelenų milteliai gali pagreitinti organinių medžiagų skaidymąsi, medžiaga pridedama kaip komponentas klojant komposto krūvą. Be to, medžiaga užpildo trąšas kalciu, kaliu ir fosforu, taip pat neutralizuoja kenksmingą cheminių elementų poveikį. Į komposto krūvą pilama 10 kg miltelių.

Organinių medžiagų pagalba galite ne tik pagerinti dirvožemio sudėtį, bet ir sumažinti jo rūgštingumą. Vasarnamių, kuriuose rūgštingumas yra didesnis nei vidutinis, savininkai yra priversti skirti daug dėmesio dirvožemio paruošimui, nes dauguma sodo kultūrų nori augti neutralioje aplinkoje.Medžio pelenų milteliai yra įterpti į praėjimuose padarytus griovelius.

kompostavimas

Ligos ir kenkėjai

Norėdami pašalinti sodus iš sodo lovos, gausiai pabarstykite svogūnus sausais pelenais. Norėdami užkirsti kelią ir kovoti svogūnų kandis ir kiti kenkėjai, augalai purškiami pelenų tirpalu. 300 g miltelių supilama į 3 litrus vandens ir reikalaujama 2 dienas. Pasibaigus laikotarpiui, į infuziją pridedama 40 g skysto muilo.

Pelenų infuzijos pagalba taip pat galite atsikratyti amarų. Į kibirą vandens įpilkite 100 g miltelių, tada mišinį infuzuokite 48 valandas. Svogūnai apdorojami pelenais debesuotu oru arba vakare.

pabarstykite dosniai

Norėdami apsaugoti sodinukus nuo šaknų puvinio ir kitų ne mažiau pavojingų ligų, augalai dosniai purškiami pelenais arba purškiami pelenais.

Medžio pelenai yra tikras natūralių trąšų mėgėjų radinys. Milteliai puikiai atkuria makro- ir mikroelementų kiekį, taip pat neleidžia vystytis patogeninei mikroflorai, atbaido vabzdžius ir mažina dirvožemio rūgštingumą. Reguliarus medžiagos naudojimas padeda išspręsti kelias problemas vienu metu.

augalų apsauga

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas