Arbat aviečių aprašymas ir savybės, auginimo technologija

Arbat veislės avietės yra žinomos dėl savo skonio ir stiprių ūglių. Visoms savybėms šis hibridas atitinka standartus.

Veislės veisimo istorija

Norėdami sukurti hibridą, buvo paimtos 2 veislės škotiškų aviečių. Kūrime dalyvavo V.V.Kichina. Pirmasis egzempliorius buvo gautas 1988 m., O oficialiai priimtas 1996 m.

Arbat veislės aprašymas ir savybės

Ši aviečių veislė dėl savo gerųjų savybių traukia sodininkų dėmesį. Arbat aviečių derlius tiesiogiai priklauso nuo to. Sodininkai yra suinteresuoti gauti geriausius egzempliorius, nes veislių įvairovė yra labai didelė.

arbatinė avietė

Krūmai

Krūmų aukštis yra iki dviejų metrų. Arbat avietė turi gana stiprius ir stiprius ūglius, kurie sudaro patį krūmą. Pats vainikas plinta. Nėra erškėčių, tai leidžia jums pasirinkti uogas nepažeidžiant ir nepažeidžiant. Šakos 1-2 metų laikomos jaunais ūgliais. Paprastai jie būna nuo šviesiai žalios iki šviesiai rudos spalvos. Vaisiai pradedami auginti ant dvejų metų amžiaus ūglių, taip pat ant labiau subrendusių šakų.

Avietės yra apdovanotos daugybe lapų, jų dydis taip pat priklauso nuo amžiaus. Paprastai išilgai lapo kraštų yra mažų dangalų. Lapijos atspalviai nuo tamsiai žalios iki šviesios su vaškine danga.

Uogos

Augalo uogos yra didelės, jų ilgis yra 2–4 ​​centimetrai. Svoris nuo 5 iki 13 gramų. Uogos yra pailgos, primena kūgį. Aviečių veislės „Arbat“ spalva yra tamsiai raudona arba tamsiai raudona. Sėklos yra labai mažos ir sunkiai pastebimos. Vaisiai yra sultingi ir turi puikų saldų ir rūgštų skonį. Bet, deja, kvapas beveik nejaučiamas.

arbatinė avietė

Vaisių taikymo sritis

Malina Arbat nėra atkurianti veislė. Namuose uogos dažniausiai naudojamos verdant kompotus, konservus ir uogienes. Taip pat labai naudinga valgyti šviežias uogas arba dėti į pyragus ir kitus pyragus.

Kartais vaisiai džiovinami arba užšaldomi šaldiklyje, kad daugiau ar mažiau išsaugotų jų pirminę išvaizdą.

Atsparumas ligoms ir kenkėjams

Augalas yra gana atsparus įvairioms ligoms ir kenkėjų išpuoliams, tačiau, kaip ir kitas veisles, jį gali paveikti infekcija. Svarbiausi šios veislės „svečiai“ yra aviečių vabalas ir voratinklinė erkė.

Šie vabzdžiai žiemoja dirvožemyje, todėl ruošiant aviečių medį žiemai svarbu atlaisvinti žemę. Taip pat, siekiant sumažinti ligos riziką, laikas nuo laiko atliekamas profilaktinis augalų purškimas ir gydymas specialiomis medžiagomis.

arbatinė avietė

Atsparumas sausrai, atsparumas šalčiui

Arbat avietes reikia nuolat laistyti, nes nuo to priklauso vaisių dydis ir skonis, taip pat bendras krūmo produktyvumas. Kalbant apie žiemos ištvermę, galima pastebėti, kad augalas gerai toleruoja žiemas, todėl auginamas šiauriniuose šalies regionuose. Tik tokiu atveju, siekiant padidinti išgyvenimo galimybes, įvorės yra izoliuojamos. Avietės yra atsparios sausrai, tačiau to nereikėtų per daug naudoti, nes retas laistymas užmuš augalą.

Vaisiai ir produktyvumas

Arbat priklauso aukšto derlingumo veislių sąrašui. Vidutinio ankstyvumo vaisiai, pirmosios uogos skinamos nuo birželio pradžios iki rugpjūčio. Data skiriasi priklausomai nuo auginimo regiono ir oro sąlygų. Saulės trūkumas pirmaisiais vasaros mėnesiais gali sulėtinti brendimo procesą.

Apskritai sodininkai vertina veislės derlių kaip tinkamą pagal standartus.

arbatinė avietė

Teigiamos ir neigiamos veislės pusės

Kaip ir bet kuris kitas augalas, avietės turi savo privalumų ir trūkumų:

  • Veislė garsėja dideliu derlingumu, reguliariai vaisiais.
  • Aviečių uogos yra didelės ir saldžios.
  • Erškėčių beveik nėra.
  • Avietės yra atsparios ligoms, šalčiui ir sausrai.
  • Vaisius galima gabenti, jie nepraras savo skonio ir formos.
  • Neigiama padėtis gali būti kai kurių ligų silpnybė.

Aviečių auginimas

Pats sodinimas nėra sunkus, čia labai svarbi dalis yra būtent rūpinimasis augalais. Sodininkai bando avietes aprūpinti reikalingomis trąšomis, kokybišku laistymu.

arbatinė avietė

Kada sodinti

Sodinant pavasarį ar rudenį, svarbu pasirinkti sodinukus su uždara šaknų sistema. Jei tokių sodinukų nėra, tada sodinimas atliekamas rudenį. Pasirinkite saulėtą dieną. Svarbu, kad nebūtų stipraus vėjo, nes jaunas augalas gali neatlaikyti stiprių gūsių, o šaknų sistema dar nėra stabili dirvožemyje.

Iškrovimo vietos parinkimas ir paruošimas

Jie pasirenka vietovę, kurioje yra derlingos dirvos, rūgštingumas yra žemas, vietovė yra saulėta. Jei dirvožemyje trūksta maistinių medžiagų, tada prieš sodinimą jis tręšiamas ir mulčiuojamas. Ploto neturėtų uždaryti medžiai ar sienos, nes aukšti medynai užstoja avietes nuo saulės, todėl jų augimas bus lėtas, o vaisiai maži.

Avietes svarbu sodinti atokiau nuo kitų augalų, kurie puola kenkėjus. Jei avietės auginamos keletą metų, tada sodinimo plotas laikas nuo laiko keičiamas taip, kad būtų galimybė „pailsėti“.

Iškrovimo vieta

Sodinti sodinukus

Sodinukai parenkami be būdingos žalos ir ligų. Iš anksto patikrinkite šakninę sistemą. Prieš sodinant augalą, jis prieš tai dedamas į kalio permanganato tirpalą. Prieš sodinimą šaknys dedamos į molio ir mėšlo ar humuso mišinį.

Sodinimo procesas prasideda kasant 45-50 centimetrų pločio skylę. Gylis 30-35 centimetrai. Traškučiai ar žievė dedami į duobės dugną. Taip pat galite pridėti durpių arba supuvusių pjuvenų. Tada įpilkite derlingo dirvožemio sluoksnį.

Sėjinukas nuleidžiamas į skylę, stebint šaknų padėtį. Kad augalai sustiprėtų, kartais į vieną skylę dedami du daigai, kurie vėliau auga kartu į vieną krūmą. Po to duobė su avietėmis uždengiama žeme ir gerai sutankinama. Dirva yra lengvai sutraukiama ir laistoma.

Aviečių priežiūros patarimai

Auginimas yra svarbiausia aviečių medžio auginimo dalis. Svarbu augalus reguliariai laistyti, šerti ir pjaustyti.

arbatinė avietė

Kaip laistyti

Nors veislė ilgą laiką gali išsiversti be vandens, tai, be abejo, pakenks avietėms.Laistymas atliekamas ne taip dažnai, tačiau šios procedūros turėtų būti gausu, nes Arbat aviečių šaknys auga labai giliai.

Kad skystis geriau įsigertų, po laistymo dirva aplink įvorę atsilaisvina.

Laistymas nutraukiamas lapkritį, kai prasideda pasiruošimas žiemos laikotarpiui.

Ką maitinti

Trąšos pradedamos naudoti antraisiais gyvenimo metais. Pirmasis šėrimas atliekamas pavasarį. Paprastai tai yra azoto trąšos. Neorganinės trąšos tręšiamos kasmet. Mėšlas, humusas naudojami kas dveji metai.

Gegužės mėnesį devyniratukas naudojamas su vandeniu, kurį galima laistyti. Liepos mėnesį vartojamas vaistas „Idealus“. Paskutinį vasaros mėnesį naudojamas kalio sulfato ir vandens tirpalas.

arbatinė avietė

Genėjimas

Šakos ir ūgliai, kurie baigėsi vaisiais, supjaustomi po krūmo pagrindu. Pavasarį seni ūgliai supjaustomi prie pagrindo, o jauni - tik viršuje. Pririškite egzempliorius tik pagal poreikį tais atvejais, kai augalas silpnas arba ant jo yra per daug uogų.

Pasiruošimas žiemai

Šiltuose šalies regionuose avietės nėra izoliuojamos, o tik nupjaunamos. Vietose, kur temperatūra nukrenta iki 30 laipsnių žemiau nulio, ūgliai sulenkiami ir uždengiami.

Pasiruošimas žiemai

Ligos ir kenkėjai

Dažnai krūmo mirties priežastis yra kenkėjai ir ligos. Siekiant išvengti išdžiūvimo, laikas nuo laiko avietės apdorojamos skirtingais tirpalais. Norėdami kovoti su aviečių vabalu, naudokite "Karbofos". Norėdami atsikratyti šio vabzdžio, jie taip pat iškirpo senus ir ligotus krūmus, o pavasarį jie apdoroja Arbatą Bordeaux skysčiu.

Karštu oru voratinklinės erkutės gali atsirasti ant aviečių. Jų invazija kelia grėsmę augalų mirtimi pirmaisiais gyvenimo metais. Kovai naudojamas akaricidas „Actellik 500 EC“. Tai daroma, kai gėlės tik pradeda formuotis.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Kita teigiama šio hibrido savybė yra tai, kad subrendę uogos nesubyra. Dėl vaisių trūkumo vaisius lengva nuimti.

Nuėmus derlių, uogos naudojamos kulinarijos reikmėms. Vaisių sultys išleidžiamos tik antrą dieną. Nuėmus derlių, galite naudoti džiovinimą, tai leis produktą naudoti kaip vaistą.

arbatinė avietė

Dauginimo metodai

Dauginimas atliekamas dalijant krūmą, šis metodas suteikia daugiau galimybių sėkmingai veisti. Taip pat naudojami šakniavaisiai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas