„Daikon Dubinushka“ veislės aprašymas, auginimo ir priežiūros ypatybės

Vieną iš japoniškų ridikėlių veislių - daikoną Dubinushka - praėjusio amžiaus pabaigoje veisė visos Rusijos tyrimų instituto daržovių pasėlių atrankos ir sėklininkystės specialistai. Sodo kultūros savybės grindžiamos savybėmis, būdingomis Nukryžiuotojo šeimos atstovams.

Daikonas iš Japonijos botanikų pakeitė rusiškus ridikėlius, kurie turi aštrų skonį. Ramiojo vandenyno salose daržovė populiari dėl savo naudingų savybių. Subtilus „Daikon“ skonis leidžia jį vartoti šviežią ir dideliais kiekiais.

Veislės aprašymas

„Daikon Dubinushka“ ypatybės:

  • išpjaustyti šviesiai žalio atspalvio lapai, šiek tiek bambos, ovalios pailgos;
  • pusiau pakeltas išleidimo anga;
  • cilindro formos šakniavaisiai, nukreipti žemyn, 30–40 centimetrų ilgio;
  • sultingas baltas vaisių minkštimas.

Dubinushka veislė priklauso vidutinio sezono rūšims, subrendusioms per 65–70 dienų nuo jų atsiradimo dienos. Ridikėlių vaisiai yra dideli, sveria nuo 600 gramų iki 2,5 kilogramo, o minkštimas yra saldus ir turi mažiausią aštrų medžiagų kiekį. Suvartodamas „Daikon“ maloniai gaivina, todėl iš jo galite pasigaminti skanių salotų. Šakniavaisiai gerai išlaiko savo naudingas savybes žiemą. Galite valgyti daikoną Dubinushka iki kito derliaus.

Daikono sėklos Dubinushka

Auga

„Daikon Dubinushka“ auginamas tiek ankstyvą pavasarį, tiek rudenį. Šiauriniuose regionuose pasėlius galite auginti po plėvelių pastogėmis. Nors ridikėliai gerai auga žemoje temperatūroje, jie nėra šaltesni nei 10 laipsnių su pliuso ženklu. Užsitęsęs šaltas oras sustabdys daikono augimą ir daržovė nemirš. Sultingų šakniavaisių derlius nepatiks vasaros gyventojams, jei vasara šalta ir gausu lietaus.

„Dubinushka“ veislė auginama atvirame lauke, nes daikonas turės laiko pilnai subręsti prieš prasidedant šaltiems orams.

Pradėti sodinti daikonų sėklas nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios. Daigai sodinami anksčiau nei 30 dienų, kai susiformavo 3 ar 4 tikrieji lapai.

Nerekomenduojama daikoną sodinti vėliau, kitaip augalas eis į strėlę.

Parengiamąsias sodinimo priemones sudaro sėklų pašildymas karštame vandenyje 50 laipsnių temperatūroje. Tada sėkla kietinama šaldytuve 24 valandas. Sėklos gali būti dezinfekuojamos 1% kalio permanganato tirpale, nuleidžiant sėklas 20-30 minučių.

Parinktas daržovių sklypas, kuriame dirvožemis yra purus ir maistingas, neutralus rūgštingumas. Geriau, jei anksčiau vietą užėmė bulvės, morkos, cukinijos ir pomidorai. Bet po kitais Nukryžiuotaisiais Daikonas nėra pasodintas.Daugybė kenkėjų, jų lervos, patogeniniai mikroorganizmai lieka dirvožemyje ir neleis visiškai išsivystyti daržovių pasėliui.

Pavasariniam daikonų sodinimui reikia kasti vietą rudenį. Prieš arimą, vienam kvadratiniam metrui užpilama 1–2 kilogramai humuso, 40 g superfosfato ir 20 g magnio sulfato. Atitinkamai sėjant prieš žiemą, dirvą reikia paruošti pavasarį.

Daikono Dubinushkos pasirodymas

„Dubinushka“ cilindrinio tipo ridikėliams pasirinktas 30x60 centimetrų dydžio sodinimo raštas. Į kiekvieną skylę geriau įdėti 2 grūdus, užplombuotus iki 2 centimetrų gylio. Kad sodinukai greičiau atsirastų, prieš sodinimą lovos sudrėkintos. Po sėjos jie taip pat purškia dirvą vandeniu, mulčiuoja šiaudais, durpėmis ar humusu. Atvėsus orams, lovas galite uždengti folija, pašalindami dieną vėdinimui.

Daigams paruošti 2 sėklos dedamos į durpių vazonus ar durpių tabletes. Talpyklos su pasėliais yra padengtos stiklu arba folija, sukuriant šiltnamio sąlygas. Pasirodžius „Sents“, po 5–7 dienų pastogė iš konteinerių išimama.

Daigai persodinami į gerai pašildytą dirvą.

Daikono derlius Dubinuška

Priežiūros ypatybės

Daikonas yra nepretenzingas, tačiau jam reikia daug drėgmės, nes daržovių tėvynėje klimatas yra drėgnas. Sodininkas, augindamas derlių, turėtų būti traktuojamas ypatingas dėmesys laistymui. Jis turėtų būti reguliarus ir gausus. Tačiau paversti sodą pelke neverta. Perdžiūvęs dirvožemis, daikonas išgyvens, tačiau pateks į strėlę, o jo oda taps šiurkšti, kieto skonio. Karštos vasaros metu vaisiai gali įtrūkti.

Atlaisvindami dirvą kas savaitę po stipraus lietaus ir drėkinimo, dirva taps pralaidi orui.

Norint nesijaudinti dėl nuolatinio dirvos sudrėkinimo sodo paklotėje su ridikėliais, būtina mulčiuoti daržovių sodinukus šiaudų ar durpių sluoksniu. Aeracija vykdoma kartu su ravėjimu, todėl piktžolės dažnai tampa daržovių augalų ligų šaltiniu.

Daikono Dubinushkos pasirodymas

„Dubinushka“ veislės „Daikon“ turi būti šeriami, kai dirvožemis yra išeikvotas ir jame nėra būtinų augalų vystymuisi svarbių elementų. Organinius ir mineralinius kompleksus sudaro devintukas, praskiestas santykiu 1: 5, kalio sulfatas - 4 gramai viename kibire vandens. Viršutinį padažą derinkite su laistymu. Į dirvožemį naudinga įpilti nitrofosfato, praskiedžiant 2 šaukštus 10 litrų vandens. Sezonui užtenka pamaitinti sezono vidurį daikonų veislė du kartus.

Sutrumpinti daikon Dubinushka sodinimai yra nepageidaujami. Šakniavaisiams neužteks vietos visaverčiam auginimo sezonui, o augalas šaudys. Norint išvengti nemalonios situacijos, šių lapų 2 fazėje ridikėliai skiedžiami. Paprastai pašalinami silpni, deformuoti ir pažeisti stiebai.

Patariama sumedėti Dubinushka veislę, nes dalis šakniavaisių išsikiša virš žemės. Norint, kad cilindriniai vaisiai būtų mažiau išstumti į viršų nuo dirvožemio, prieš sodinant sėklas, būtina atlaisvinti lovą iki 30, o geriau - 50 centimetrų gylio.

didžiulio dydžio Daikonas Dubinuška

Privalumai ir trūkumai

Daržovių augintojai pabrėžia teigiamas sodo augalų savybes:

  1. Sultingas, sniego baltumo vaisiaus minkštimas yra geras skonis ir naudingas žmonių sveikatai. Tie, kuriuos kamuoja kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimai, vartoja saldžius ridikėlius. Daikono naudojimas įvairiuose induose padidina apetitą, stimuliuoja virškinamojo trakto gleivinę.
  2. „Daikon Dubinushka“ produktyvumas yra didelis. Iš 1 kvadratinio metro nuimama nuo 5 iki 7 kilogramų šakniavaisių.
  3. Daržovių veislė yra atspari bakterinei infekcijai.
  4. Nuimtos šaknys ilgą laiką išlaiko savo naudingąsias savybes, atsižvelgiant į derliaus nuėmimo ir klojimo žiemai taisykles.
  5. Japoniška ridikėlių veislė „Dubinushka“ greitai subręsta, o liepos pabaigoje galėsite mėgautis sultingais vaisiais.

Tarp „Daikon“ trūkumų pažymimas jautrumas grybelinei infekcijai, kai nesilaikoma sėjomainos taisyklių ir šlapiomis, šaltomis vasaromis.

Daikonas Dubinushka atvirame lauke

Kenkėjai ir ligos

Kaip ir visi Nukryžiuotojo daikono atstovai, „Dubinushka“ veislė yra jautri juodųjų kojų grybeliui. Ligos simptomų aprašymas apima augalo stiebo patamsėjimą, jo retinimą ir išlinkimą. Jei nebus imtasi priemonių, augalas žus. Ligos prevencija yra teisinga daržovių pasėlių sėjomaina, augalų įdėjimas 30 centimetrų atstumu. Prieš sodinimą daikonų sėklas reikia sušildyti karštame vandenyje, o po to atvėsinti šaltame vandenyje naudojant marlės maišus. Augindami daikoną sodinukais, jie stebi jo vystymąsi, laiku sunaikindami sergančius ir silpnus augalus.

Esant fomai pradiniame etape, stiebas apačioje taip pat pasidaro juodas, bet tada lapai padengiami šviesiai rudomis dėmėmis ir juodais taškeliais. Šaknies pasėlis neišsivysto, bet išdžiūsta, o augalas miršta.

Iš japoniškų ridikėlių kenkėjų galima išskirti kopūstų muses, kurių lervos sunaikina daikono Dubinushkos stiebus ir šaknis, įkando į jas. Kopūstų kopūstai žiemoja per dirvą. O pavasarį iš lėliukių išskrenda mažas drugelis su rudai pilkais sparnais. Kastuvas deda kiaušinius apatinėje ridikėlių lapų pusėje. Tada iš jų atsiradę vikšrai maitinasi ridikėlių lapo minkštimu, galiausiai pereidami prie vaisių.

sėklos Daikon Dubinushka

Jūs galite atsikratyti kenkėjų, gydydami daikoną tabako dulkių tirpalu, apdulkindami apatinę stiebo dalį medžio pelenais ir raudonaisiais pipirais. Purškimas svogūnų žievelės užpilu padeda atsikratyti parazitų. Esant dideliam japoniškų ridikėlių sodinimo pažeidimui, „Dubinushka“ naudoja insekticidinius preparatus: „Aktofit“ ir „Lepidotsid“.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Šakniavaisiai, subrendę per 2 mėnesius, pradedami skinti sausu, saulėtu oru. Daikonas lengvai ištraukiamas iš žemės, jei dirvožemis yra laisvas. Tankiame dirvožemyje būtina kasti lovas žnyplėmis. Ištrauktos šaknys paliekamos ant žemės džiovinti. Galima laikyti tik sausus vaisius. Tam tinka medinės dėžės, kur sudėti ridikai. Talpykla dedama į patalpą, kurioje oro temperatūra yra 3–4 laipsniai šilumos, o oro drėgnumas yra 75–80 procentų. Rūsyje ar rūsyje turi būti ventiliacija. Žiemos metu jie kontroliuoja vaisių būklę, pašalina pažeistus. Tinkamai laikant „daikon Dubinushka“, derliaus iš net vienos sodo lovos pakaks visai žiemai šeimai paruošti vitaminų salotas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas