Sodinti, auginti ir prižiūrėti daikoną, kai sodinti atvirame lauke

Žmonių, besirūpinančių savo sveikata, racione yra daržovių, turinčių naudingų savybių. Todėl daugelis sodininkų yra suinteresuoti visa informacija apie daikono auginimą, jo sodinimą, sodinimo laiką ir šakninių augalų, kurie atkeliavo iš mūsų iš Japonijos, priežiūrą.

Tiesimas į atvirą žemę

Auginti daikoną nėra sunku, jei žinai šios kultūros ypatumus. Dažniausiai daugelis sodininkų žlunga dėl klaidų, susijusių su sodinimo data ir pasirinkus vietą šakniavaisių auginimui. Supratę japoniškų ridikėlių priežiūros ir sodinimo subtilybes, galite užauginti didelius egzempliorius, sveriančius nuo 0,5 iki 3 kg.

atviras gruntas

Šakninės kultūros savybės (svoris, ilgis, skersmuo, forma) priklauso nuo veislės, priežiūros ir oro sąlygų. Įvairių veislių ridikėliai gali užaugti nuo 10 iki 60 cm ilgio, jų skersmuo yra 4–8 cm, forma tiesiogiai priklauso nuo veislės. Atvirame lauke daikon pasodinamas pagal schemas:

 • 30 x 50 cm vidutinio dydžio veislės;
 • 40 x 50 cm dydžio vaisinės veislės.

Sėklos gilinamos 2 cm., Prieš atsirandant, dirva sudrėkinta iš laistymo skardinės smulkia difuzoriumi.

puikus difuzorius

Sėdynės pasirinkimas

Vietos sodui pasirinkimas yra lemiamas momentas, nulemiantis derliaus kokybę ir kiekį. Sodinti daikoną pavėsyje (daliniame pavėsyje) yra didžiulė klaida, dėl kurios atsiras daug viršūnių ir mažų vaisių, kurių forma ir dydis neatitiks aprašymo, išspausdinto ant sėklų maišo.

Sklypo, tinkamo auginti didelius japoniškus ridikėlius, charakteristikos:

 • visiškas šešėlio nebuvimas visą dieną;
 • 2 metus šioje svetainėje buvo auginami pasėliai, kurie nepriklauso kryžmažiedžių šeimai;
 • tinkamas dirvožemis (lengvas priemolis).

buvo auginami javai

Dirvos paruošimas

Ruduo yra tinkamas laikas paruošti dirvą pavasario sodinimui. Jei daikono sėją planuojama atlikti vasarą, tada dirva ruošiama vasarą, nuėmus pirmtako kultūrą. Daikonui svarbu dirvožemio struktūra, jis geriau auga purioje dirvoje.

Atsižvelgiant į galimą šakniavaisio ilgį (60 cm), dirvą reikia iškasti giliai. Jei laikysitės patyrusių daržovių augintojų patarimų, keteros turėtų būti paruoštos naudojant šią technologiją:

dirvos paruošimas

 • nuimkite dirvožemio sluoksnį iki durtuvų kastuvo gylio ir atidėkite į šalį;
 • iškasti tokiu būdu paruoštą plotą, į jį įpilant humuso;
 • grąžinti anksčiau pašalintą žemę į pradinę vietą;
 • įpilkite humuso, kurio norma yra 3-4 kg / m²;
 • tręškite mineralinėmis trąšomis (superfosfatu, kalio sulfatu).

Reikėtų patikrinti dirvožemio pH lygį. Daikonas, būdamas Nukryžiuotojo šeimos narys, teikia pirmenybę neutralioms ar šiek tiek šarminėms žemėms.Kalkės į rūgščią dirvą dedamos kartą per 5 metus. Dabartiniu sezonu pelenai padeda normalizuoti pH lygį, jų panaudojimo norma yra 2 st / m². Medžio pelenai ne tik dehidratuoja dirvą, bet ir yra „Daikon“ naudingų mikro- ir makroelementų tiekėjas.

nuimkite kastuvus

Sodinamosios medžiagos pasirinkimas

Rinkdamiesi sėklas sodinti, visada turėtumėte perskaityti veislės aprašymą, kaip ją pasodinti, per kokį laiką ir išanalizuoti, ar ji tinkama auginti tokiu klimatu. Vidurinėje juostoje bręsta ankstyvasis ir vidurinis daikonų veislės. Pasodinus vėlyvas ridikėlių veisles, užauga mažos šaknys. Taikant skirtingus sodinimo būdus, daikoną galima sėkmingai auginti skirtinguose regionuose.

Mechaninė dirvožemio sudėtis turi įtakos užauginto derliaus kokybei. Taip pat būtina įvertinti derlingo sluoksnio storį. Bet kokios formos šakniavaisiai gerai auga puriame dirvožemyje. Tinka molingas ir bet koks sunkus dirvožemis su plonu derlingu sluoksniu. daikonų veislių apvalios arba ovalios.

sėklų pasirinkimas

Auginti daigus iš sėklų

Pavasariniam sodinimui ridikėlių daigai gaunami iš sėklų namuose. Norėdami sėti daikono sėklas, naudokite:

 • durpių vazonai iki 0,5 l;
 • durpių tabletės;
 • plastikinės taros, kurių gylis ne mažesnis kaip 10 cm.

Dirvožemį (neutralų, šiek tiek šarminį) galima naudoti tiek iš daržo, tiek įsigyti daržovėms sodinti. Sėjimo gylis yra 2 cm. Į vazonus vienu metu sėjamos kelios sėklos, po to, kai pasirodo pirmieji ūgliai, silpnieji pašalinami. 4 fazės tikruose lapuose daigai sodinami į žemę.

namie

Iškrovimo datos

Jei nesilaikoma sodinimo laiko, daikonas nušienauja ir nesuformuoja visaverčio šakniavaisio. Normaliam vystymuisi šiam augalui reikia ne daugiau kaip 12 valandų dienos šviesos valandų, o temperatūra neviršija 20 ° C. Šilumoje ir ilgėjant dienos šviesai šakniavaisiai nustoja vystytis, augalas išskiria strėlę ir žydi.

Norėdami gauti gerą derlių, turite tiksliai suprasti, kada daikonas turi pasėti sėklas, kada sodinti ir kada susilaikyti nuo sodinimo.

daikon ūgliai

Taikant skirtingus sodinimo būdus (sėklas, sodinukus), daikon daržovių augintojai, turintys skirtingą nokinimo periodą, sodinami skirtingais laikotarpiais (pavasarį, vasarą, rudenį). Vidurinėje zonoje ir Sibiro regionuose tinkamas laikas sodinti ateina liepą (nuo 1 iki 15) arba paskutinėmis birželio dienomis, pietuose - rugpjūčio pirmosios dienos.

Galite pasodinti daikoną prieš žiemą ir pačioje pavasario pradžioje. Daikono sėklos neužšąla, jos sudygsta, jei dirva sušyla iki 3 ° C. Pavasarį reikia sėti labai anksti, kai tik sniegas tirpsta, ir tik ankstyvos nokinimo veislės. Balandžio pabaigoje neturėtumėte gaišti laiko sėti daikoną, šaknys neturės laiko susiformuoti prieš prasidedant karštam orui.

daržovių augintojų veislės

Kada sodinti prieš žiemą

Sodininkai įvaldė sėklų sėjos prieš žiemą technologiją, kad pavasarį būtų galima gauti ankstyvą „Daikon“ derlių be sėklų metodo. Išlaipinti reikėtų po to, kai yra nustatyta stabili žema temperatūra. Rudenį sėklos neturėtų sudygti.

Sodo lova paruošta, kai oras šiltas. Humusas arba dirvožemis, skirtas pilti į vagas, supilamas į bet kurį indą ir laikomas patalpoje, kurioje yra teigiama temperatūra. Sodinimo vagos yra pažymėtos ant iškastos ir suformuotos keteros.

sėjos technologija

Sėklų sunaudojimas rudens sėjai yra dvigubas, sėjama storesnė. Varnos užberiamos nuimto dirvos mišiniu. Visas sodo lovos paviršius yra mulčiuotas storu durpių ar humuso sluoksniu. Žiemą jie išmeta sniegą, jei jo nepakanka.

Mulčiavimas pašalinamas prasidėjus šiltoms dienoms, kai žemėje nėra sniego. Norėdami pagreitinti sėklų sudygimą, uždenkite lovą permatoma plėvele. Kai tik pasirodo ūgliai, jie ją pakelia į lanką.

šiltos dienos

Priežiūra

Daikonas yra nepretenzingas augalas, tačiau jūs turite žinoti tam tikras priežiūros ypatybes. Pagrindinės veiklos sąrašas:

 • laistymas;
 • ravėjimas;
 • atlaisvinimas;
 • viršutinė tvarsliava;
 • ligų kontrolė ir prevencija.

nepretenzingas augalas

Laistymo grafikas

Daikon yra drėgmę mėgstantis augalas.Norint auginti didelius šakniavaisius su subtiliu minkštimu, būtina griežtai laikytis laistymo grafiko. Supilti ridikėliai nėra verti, pakanka palaikyti nuolatinę dirvožemio drėgmę. Standartinis vėsių orų laistymo grafikas yra kartą per 5 dienas. Šilumoje reikia dažniau laistyti.

Norėdami sutaupyti vandens ir išsaugoti dirvožemio drėgmę, sodininkai mulčiuoja kepsnius daikonu su visomis turimomis medžiagomis (sausa žole, smulkinta žieve, šiaudais). Po mulčio sluoksniu žemė ilgiau sulaiko drėgmę, netampa pluta. Jei nėra mulčio, praėjimai turi būti atlaisvinti po kiekvieno laistymo.

laistymo grafikas

Ravėjimas

Sodinimo sezono metu ridikėliai piktžolė 2-3 kartus. Mums reikia gilaus ravėjimo. Jie ne tik pašalina piktžoles, bet ir atlaisvina dirvą. Tinkamai tiekdamas deguonį šakniavaisiui, jis užauga iki didelio dydžio. Sėjinukai keletą kartų retinami, pašalinant silpnus ūglius ir paliekant reikiamą 30–40 cm atstumą tarp ūglių. Intervalas priklauso nuo veislės, stambiavaisėms rūšims vystytis reikia didelio ploto.

piktžolių ridikėliai

Viršutinis padažas ir tręšimas

Derlingoje dirvoje, gerai patręšus organinėmis medžiagomis ir mineralinėmis trąšomis, didelius vaisius galima auginti be papildomo tręšimo. Jei dirvožemis yra prastas, šėrimui naudojami pelenai, į jį įpilant nedidelį kiekį mineralinių trąšų. Pirmą kartą pelenai į dirvą patenka, kai ridikėlyje susidaro 3 lapai. Lėtai formuojant šakniavaisius, procedūra kartojama po 3 savaičių.

tręštos organinės medžiagos

Ligos ir kenkėjai

Jei pažeidžiamos žemės ūkio technologijos taisyklės, kultūrą pažeidžia ligos. Nuolatinis dirvožemio purškimas išprovokuoja virusinę ligą - bakteriozę. Jis yra dviejų tipų: kraujagyslinis, gleivinis.

Dabartinis sėklų apdorojimas - visų kryžmažiedžių ligų prevencija. Patyrusiems ūkininkams patariama naudoti biologinį produktą „Planriz“. Jis gali būti naudojamas sėkloms dezinfekuoti ir vėlesniam augalų gydymui nuo ligų.

paveikti ligų

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Didelių šakniavaisių derliaus nuėmimas yra vienas malonumas. Vaisiai, užaugę lengvose dirvose, gali būti ištraukti viršūnėmis. Derliaus šakninėms kultūroms, augančioms tankiose, sunkiose dirvose, derliui nuimti reikia žnyplių.

Valymas atliekamas atėjus sausam orui. Šakniavaisiai su mechaniniais pažeidimais, kuriuos valgo kenkėjai, su puvimo požymiais, yra išmetami, o aukštos kokybės vaisiai siunčiami saugoti, juos išdžiovinus ir nupjovus viršūnę.

teikia malonumą

Daikono ridikėlių veislės

Daikono, kelių populiarių jo veislių, vidurinės juostos veislių aprašymas padės jums teisingai pasirinkti. Nereikėtų atidėlioti, nes tinkamas laikas japoniškų ridikėlių sodinimui.

Renkantis veislę atsižvelkite į nokinimo periodą, kiek laiko ji gali būti laikoma? Vartojimui žiemą reikia pasirinkti veisles, kurios laikomos iki šešių mėnesių. Šviežiam vartojimui vasaros-rudens sezono metu tinka ankstyvos nokinimo veislės daikon.

populiarios veislės

Sasha yra įdomi, anksti subrendusi daikonų veislė. Augimo sezonas yra trumpas - nuo 35 iki 45 dienų. Tai apvalios šaknies daržovės su balta oda ir minkštimu. Vaisių svoris neviršija 400 g. Priklausomai nuo auginimo sąlygų, svoris gali svyruoti nuo 200 iki 400 g. Ridikėlių skersmuo yra apie 10 cm; augimo metu didžioji dalis vaisių yra virš dirvos paviršiaus.

Cilindrinių vaisių mėgėjams gali būti rekomenduota veislė Elephant Fang. Šis „daikon“ yra sezono vidurys. Šaknies pasėlis, sveriantis 500–600 g, trunka šiek tiek daugiau nei 80 dienų. Daržovės pasiekia 18-25 cm ilgio, maždaug 8 cm skersmens.Ši veislė yra gera, nes ji toleruoja sausrą ir garantuoja stabilų derlių.

Auginti daikoną nėra varginanti užduotis. Šakninės daržovės, kurias pasidaryk pats, įtrauks į racioną įvairovę ir bus naudinga jūsų sveikatai.

augmenija trumpa

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas