Geriausių „Daikon“ veislių, skirtų saugoti lauke ir žiemą, apžvalga

Daržovių augintojai mėgsta japoniškus ridikėlius ir auga jų sklypuose visame pasaulyje. Veisėjai sukūrė daug daikonų veislių, atsparių šalčiui ir kitoms oro katastrofoms. Ridikėlių rūšys turėtų būti parenkamos atsižvelgiant į konkrečiam regionui būdingą dirvožemį, taip pat į klimatą. Ilgos šaknys yra sveikos ir skonis geresnis nei ridikėliai. Minkštimo sultingumas, subtiliai aštrus vaisių skonis jaučiamas tiems, kurie mėgsta daikoną.

Veislių klasifikavimas

Saldus ridikėlių tipas ant europiečių stalų pasirodė gana neseniai. Kruopštaus atrankos ir genetinio modifikavimo dėka atsirado daugiau nei 500 daikonų veislių. Vaisiai skiriasi forma (nuo rutulio ir kūgio formos iki spiralės formos spiralių), pluoštų tankumu, skonio ryškumu.

veislių klasifikacija

Veislės klasifikuojamos pagal sėjos laiką, klimato tipus. Renkantis veislę, jie atsižvelgia į tai, kiek laiko dienos metu daržovės turi visiškai prinokti. Yra pavasario, vasaros, rudens ir žiemos rūšių ridikai.

Šakniavaisiai turi skirtingas vietas dirvožemyje ir struktūroje. Atsižvelgiant į kultūros tipą, dirvožemis parenkamas auginti.

Daikon veislės pagal dirvožemio klasifikaciją

Tie, kurie ketina auginti daikoną, turi suprasti ridikėlių rūšių savybes:

vieta dirvožemyje

 1. Kameido šaknų grupė gali augti bet kuriame dirvožemyje. Smėlingas dirvožemis ypač tinka daržovėms. Mažas 5 centimetrų skersmuo ir 15 ilgis leidžia ridikėliams tinkamai maitintis. Įdomu tai, kad trečdalis gaminio yra paviršiuje, nepatenka į žemę. Į šią grupę įeina tokios veislės kaip „Kameido“, „Ice Spring“, kurios skonis geras. Jie valgo ne tik vaisius, bet ir ridikėlių lapus.
 2. Široagariai auginami molingose ​​vietose. Šaknies pasėlis, panašus į cilindro formą, yra du trečdaliai virš paviršiaus. Norėdami pralaužti dirvožemio sluoksnius, „Baseball“, „Nightingale the Robber“ turi naudoti jėgą. Todėl vaisiaus apačioje yra sustorėjimas 30 centimetrų ilgio.
 3. Jie šiek tiek grimzta į sunkų molio dirvožemį ridikėlių veisliųpriklausanti Shogoin rūšiai. Suapvalintos šaknys, 20 centimetrų ilgio, subręsta per 60–100 dienų. Vietose, kuriose yra sunkus dirvožemis, reikia sodinti sėklas Daikono šaša, Snieguolė, Rožiniai blizgučiai.
 4. Miyashige ridikas yra išrankus dirvožemiui. Šios grupės veislėms „Dubinushka“, „Elephant Tusk“ reikalingas maistingas dirvožemis. Augantis iki 60 centimetrų ilgio, šios serijos daikonas yra pusiau panardintas į žemę.
 5. Minovashi rūšies ilgos šaknys siekia 60 centimetrų, o jų ilgis siekia 10. Daugybė ridikėlių veislių išsiskiria tuo, kad greitai subręsta. Paprastai iš žemės matosi tik ketvirtadalis vaisių.Geriausios veislės yra rusiškas dydis, drakonas. Ridikėlių ypatumas yra jo netoleravimas žemai temperatūrai. Net 5 laipsniai Celsijaus šios grupės daržovėms laikoma šalta.
 6. Daikono Nerim šakninė daržovė yra įdomios formos. Išoriškai jis atrodo kaip pieniškai balta kriaušė. Žaliojo drakono, baltojo uogienės nokinimo laikas siekia 100 dienų.
 7. Kūginiai „Ninengo“ grupės daikonų vaisiai. Jie yra balti su žalia galva. Kūginių šakniavaisių ilgis yra apie 60 centimetrų, jų skersmuo - 7. Skiriasi ridikėlių veislės - Drakono dantis, Omni, samurajus - atsparumas šalčiui, žydėjimo trūkumas.

Daržovių rūšys skiriasi forma ir dirvožemio poreikiais, tačiau jos gerai auga ir duoda derlių, pritaikytos atvirai žemei.

kūginiai vaisiai

Daikonų veislių grupės pagal klimatus

Daikone gyvena Japonijos salos, kuriose klimatas yra drėgnas ir šiltas. Natūralios dienos šviesos valandos skiriasi vidutinio ilgumo platumomis. Yra keturi „daikon“ tipai, kuriems reikalingos skirtingos dienos šviesos.

Pavasarines daržovių veisles, arba Haru, reikia sodinti, kai ištirpsta sniegas, tada vaisių derlius bus jau birželio pradžioje. Jei ridikėlius pasodinsite vasaros viduryje, pasėlis bus nuimtas dar prieš atvėsus. Tokios veislės yra tinkamos vidutinio klimato regionams - Volgos regionui, Maskvos regionui, Sibire ir Tolimuosiuose Rytuose.

drėgna ir šilta

Hatsu arba vasarinės daikonų rūšys yra pasirengusios kasti per 50 dienų. Jie mėgsta šilumą, todėl pietinių Rusijos regionų klimatas jiems yra patogus.

Rudens veislės, arba Aki, yra vertinamos dėl savo sultingumo, pranašumo dydžio, palyginti su kitomis baltųjų ridikų rūšimis. Tai yra priimtiniausia grupė auginti įvairiose vidurinės juostos vietose.... Daikonui nereikia ilgų dienos šviesos valandų, jis gerai dainuos ir trumpą dieną.

pasiruošęs kasti

„Fuyu“ grupės „Daikon“ sodininkams nežinomas. Šios grupės ridikėliai nėra veiksmingi, todėl neverta auginti daržovių.

Geriausios naminių selekcininkų veislės pagal nokinimą

Teritorijos gausumas, skirtingos mūsų šalies klimato zonos lemia tai, kad reikia mokėti pasirinkti daikonų veisles. Kas tinka Maskvos regionui, Sibire nebus subrendęs. Nors buvo išauginta nemažai daržovių augalų, kurie sėkmingai auga vidurinėje zonoje, kur klimatas yra švelnus, be staigių temperatūros šuolių.

efektyvumas augant

Ankstyvas nokinimas

Ankstyvieji daikonų tipai priklauso daržovėms, kurių vegetacijos laikotarpis po pasodinimo yra 40-50 dienų:

 1. Saša ridikėliai yra labai populiarūs. Be ankstyvos brandos, jis yra atsparus šaltam orui. Subtili plona oda, sultingas minkštimas, turintis saldžiai aštrų skonį, yra pagrindinės hibrido savybės.
 2. „Minovashi“ veislei būdingas sultingas ir tvirtas minkštimas, saldus skonis. Cilindrinis šakniavaisis subręsta po 70 dienų. Pasėlį galima laikyti ilgą laiką.
 3. „Daikon“ rusiškas dydis subręs 40–45 dienas po pasodinimo. Japoniškų ridikėlių pranašumai yra plona, ​​lygi, balta oda, sultinga, traški minkštimas. Šaknies derliaus ilgis yra ryškus 0,5 metro, jo skersmuo yra 10–12 centimetrų. Daržovės sodinamos pavasarį ir vasarą. Hibrido svoris yra 2 ar daugiau kilogramų.
 4. Vidutinio ankstyvumo hibridinis Danijos princas garsėja dideliu derlingumu. Iš vieno kvadratinio metro nuimama iki 2 kilogramų ridikėlių. Šakninė daržovė 8-10 centimetrų ilgio su baltu minkštimu ir raudona oda. Veislė atspari ligoms, gėlėms.
 5. Po 42 dienų subręsta vasaros tipo „Misato Green“ daikonas. Sklandūs vaisių cilindrai siekia 12 centimetrų ilgį, sveria 300 gramų. Virš šakninė daržovė yra žalia, tada spalva pasikeičia į baltą. Ridikėlis naudojamas salotose, ilgai nelaikomas.
 6. Hibridinis raudonasis samurajus turi 30 centimetrų ilgio šaknį. Bet jis ryškus savo svoriu, kuris gali būti iki 4 kilogramų. Vaisiaus oda yra balta, o minkštimas yra šviesiai rausvos spalvos.
 7. Tačiau Snieguolė pasižymi gera laikymo kokybe. Vaisiai rūsyje laikomi iki 5 mėnesių.Iš viršaus jie yra padengti šviesiai žalia oda, viduje yra sultingos sniego baltumo minkštimo.

augimo sezonas

Ankstyvosioms rūšims tinka regionai, kuriuose balandžio mėn. Atšyla šilti orai. Tačiau Sibire, Tolimuosiuose Rytuose, ankstyvojo brendimo pasėliams reikia laikotarpio nuo liepos iki rugsėjo.

Sezono vidurys

Šiai grupei būdingas 60–80 dienų nokinimo laikotarpis.

„Dragon“ daržovė turi saldaus skonio, o vaisiai yra stulbinantys su didele, iki 1 kilogramo, mase. O cilindro formos šakniavaisio ilgis siekia 60 centimetrų.

gera laikymo kokybė

Daikonas Dubinuška priauga 1,5 kilogramo svorio ir 50 centimetrų ilgio. Ridikėliai turi saldaus skonio, šiek tiek kartumo ir sniego baltumo minkštimą.

Jis garsėja savo atsparumu šalčiui hibridiniai rožiniai blizgučiai... Jis gali būti auginamas vietovėse, kuriose yra trumpas dienos šviesos laikas. Įdomi rausvos spalvos minkštimo spalva su balta šaknies oda. Ridikėlių ilgis tik 10 centimetrų, vaisiai apvalios formos.

garsusis hibridas

Dideliam jaučiui būdinga 3 kilogramų vaisiaus masė. Techninis šakniavaisio prinokimas atsiranda per 75 dienas. Hibridas tinkamas saugojimui, nebijo žemos temperatūros.

Japoniški Cezario ridikėliai turi cilindro formos vaisius, baltos spalvos. Augant šaknis visiškai nugrimzta į žemę.

cilindro formos

Vėlyvas nokinimas

Žiemai skirtai veislei būdingi vėlyvi nokinimo laikotarpiai - 90–100 dienų. Daržovės išsiskiria didele vaisių mase, tačiau vidutinio klimato sąlygomis jos neturi laiko prinokti.

Tarp geriausiųjų yra:

vėlyvos datos

 • Ilgas japonų, kurio šaknies svoris iki 3 kilogramų, ilgas galiojimo laikas.
 • Dramblio ūgis, kurio vaisius ilgis 60 centimetrų, o svoris - 0,5 kilogramo.
 • Nerima, kuri po 100 dienų duoda 60 cm ilgio baltų šaknų derlių.

Kad vėlai subrendusios daikonų rūšys subręstų, jos sodinamos anksti, balandžio mėn. Sėjami vėliau, jie negalės įtikti skaniais dideliais vaisiais.

sugebėjo subręsti

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas