Eurazijos slyvų veislės aprašymas, auginimas ir priežiūra, apdulkintojai

Eurazijos slyvos yra nepretenzingiausios, anksti prinokusių vaisių veislės. Jis priklauso hibridiniams pasėliams, yra populiarus tarp sodininkų mėgėjų, nes traukia savo nepretenzingumu, atsparumu klimato sąlygoms. Tarp įvairių slyvų veislių ankstyvas Eurazijos nokinimas išsiskiria dideliais ir saldžiais vaisiais.

Slyvų veisimo istorija Eurazija

„Eurasia 21“ yra slyvų veislė, kurią praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje užaugino Voronežo mokslininkai. Norėdami gauti naują porūšį, vyšnių slyvos buvo kryžminamos su slyvomis, buvo naudojamos veislės Domashnaya, Kitayskaya, American Yellow ir Rytų Azijos. Eurazija buvo įtraukta į valstybinį slyvų registrą nuo 1986 m. Veislė gali būti auginama centriniuose šalies regionuose, Karelijos, Leningrado ir Maskvos regionuose.

Kultūros aprašymas

Eurazijos slyva yra kaulavaisių pasėlis su dideliu plinta vainiku, jis užauga iki milžiniško aukščio - siekia 5–6 m., Per 3–4 metus po pasodinimo jis virsta jauname medyje, kuriame sodrus vainikas. Medžio kamieno storis auga labai lėtai, o šakos greitai auga, dėl vėjuoto oro jis tampa nestabilus. Vainikai yra vidutinio tankio. Pailgi medžio lapai yra smailūs, šiek tiek dantyti kraštuose. Slyvų žiedai yra biseksualūs, vaisingi,

Slyva greitai pradeda džiaugtis pirmaisiais saldžiais vaisiais per 4–5 metus. Tinkamai prižiūrint, iš medžio gaunama daugiau kaip 50 kg derliaus. Apvalūs vaisiai, sveriantys 20–30 g giliai mėlynos spalvos, turi rūgščią oranžinę minkštimą, purios struktūros. Cheminėje vaisių sudėtyje yra daug mineralų ir vitaminų.

slyvų eurasia

Specifikacijos

„Eurasia 21“ veislės populiarumas yra dėl puikių skonio savybių ir nepretenzingo priežiūros.

Atsparumas sausrai ir šalčiui

Slyvų veislė Eurazija turi gerą žiemos atsparumą. Kaulavaisių kultūra gerai toleruoja atšiaurios centrinės Rusijos žiemos sąlygas. Šaknies sistema ir žiedpumpuriai nemiršta net dvidešimt laipsnių ir žemiau šalnų, nes Eurazijai būdingos puikios prisitaikymo savybės.

Atsparumas negalavimams ir parazitams

Slyvų veislė pasižymi vidutiniu atsparumu ligoms ir parazitams, todėl reikia imtis prevencinių priemonių. Norint užkirsti kelią parazitų atsiradimui, į sodą būtina pritraukti naudingų vabzdžių, tokių kaip: raišteliai, septynių taškų ladybugs, laumžirgiai. Pasodinti žydintys augalai suteikia gerą rezultatą, kuris išskiria kvapą, kuris atbaido parazitus.

slyvų eurasia

Svarbu! Tam sodininkai rekomenduoja sėti praėjimo takus, medetkų, mėtų, kalendrų, citrinų balzamą ar iisopą.

Apdulkintojų veislės

Slyvų Eurazija priklauso savaime nevaisingoms veislėms, dėl šios priežasties šalia medžio, apdulkinančios veislės turėtų būti sodinamos raudonosios Skorospelkos, gegužinės, sovietinės Renklode ir vaisinės Renklod pavidalu, kuriose žydėjimo datos yra vienodos. Eurazija be apdulkinimo neduos aukšto derlingumo vaisių.

Slyvų žiedai ir vaisiai

Slyva vaisius pradeda duoti praėjus 4 metams po pasodinimo. Derlius „Eurazijoje 21“ yra geras, tačiau nėra stabilus. Jei pavasarį gegužę buvo šaltos dienos su užsitęsusiomis liūtimis, tada augalas netinkamai žydi, vaisiai nepririšti.

slyvų eurasia

Kur naudojamas slyvų pasėlis?

Švelnios slyvų vaisiuose yra daug taninų, organinių rūgščių ir vitaminų, naudingų organizmui. Slyvos perdirbamos ir naudojamos uogienėms gaminti, naudojami kompotai, pastilės, konservai, marmeladai, švieži sultingi vaisiai.

Eurazijos slyvų pliusai ir minusai

Slyvų Eurazija yra populiari tarp daugelio sodininkų. Jie atkreipia dėmesį į šio vaisių derliaus pranašumus:

 • didelis produktyvumas;
 • ankstyvas brendimas, derlius nuimamas per 3–5 metus po pasodinimo;
 • puikus žiemos atsparumas;
 • saldus skonis, malonus aromatas;
 • išlaikant kokybę, vaisiai ilgą laiką išsaugo šviežumą.

Slyvų veislė „Eurazija“ taip pat turi trūkumų:

 • slyva užauga iki milžiniško aukščio;
 • medis turėtų būti pasodintas tinkamomis apdulkintojų veislėmis;
 • šakos greitai auga, reikalingas dažnas genėjimas;
 • vaisiai yra purūs;
 • kaulai blogai atskirti;
 • veislė negalima džiovinti džiovintų slyvų.

slyvų eurasia

Sodinti slyvas svetainėje

Teisingas sodinimas rekomenduojamu laiku ir gera priežiūra duos gausų derlių.

Sodinimo sąlygos

Eurazijos slyvoms sodinti yra tam tikros datos, jos parenkamos atsižvelgiant į regioną. Centriniuose regionuose ir vidurinėje juostoje pasėliai turi būti sodinami pavasarį, kai šaltis negresia nusausinti. Paprastai tai atliekama balandžio-gegužės mėn. Medis įsišaknija vasarą šiltu klimatu ir žiemą patenka stipresnis.

Rudens sodinimas labiau tinka pietinėms vietovėms: čia žiemos nėra tokios atšiaurios su karštomis šalnomis, sodinukai gali saugiai žiemoti. Tarp sodinuko sodinimo ir stabilių šalčių pradžios turėtų praeiti apie 1,5–2 mėnesiai. Daigai sodinami sausu, ramiu oru.

slyvų eurasia

Mes nusprendžiame dėl slyvos išlaipinimo vietos

Norėdami sodinti slyvas, turite pasirinkti gerai apšviestą sodo vietą pietinėje ar pietrytinėje svetainės pusėje. Jis turėtų būti apšviestas iš visų pusių, ypač ryte. Kitas nusileidimo vietos reikalavimas yra žemas požeminio vandens stalas. Iš šiaurės aukšti pastatai ar tvoros turėtų apsaugoti medį nuo vėjo.

Slyvų Eurazijoje gerai auga smėlingas priemolis ar priemolio dirva.

Svarbu! Kultūra nemėgsta dirvožemio, kuriame yra didelis rūgštingumas, todėl, sodinant medį, būtina kalkinti dirvą.

Rekomenduojama ir kontraindikuotina kaimynystė

Beržas ir tuopos, graikinis riešutas su lazdyno riešutais, eglė ir kriaušė negali būti kaimynai sode Eurazijoje. Geras slyvų kontaktas su obelimi. Koridoriuje galite auginti čiobrelius, tulpes su narcizais. Atstumas tarp slyvos ir artimiausio medžio turėtų būti bent 3–4 m.

slyvų eurasia

Vietoje, kur sodinama Eurazija, turėtų būti ir kitų rūšių slyvų, kurios tuo pačiu metu žydi kartu su jomis: „Record“, „Yield Renklode“, „Volzhskaya beauty“, „Mayak“, „Timiryazev“ atmintis.

Sėjinukų paruošimas

Sodinimui reikia parinkti gerą sveiką medžiagą. Norint nustatyti kokybę, reikia vadovautis šiais ženklais:

 1. Kokybiško sodinuko šaknų ilgis turėtų būti 10 cm.
 2. Sėjinukas, kurio ilgis 1,5 m, o šaknys iki 30 cm, neturėtų būti mechaniškai pažeistas.
 3. Sodinamoji medžiaga turi būti skiepijama. Inokuliacijos vietą lengvai nustato sustorėjimas, kamieno išlinkimas tiesiai virš šaknies gaubto.
 4. Sėjinukas turėtų turėti tiksliai apibrėžtą laidininką su 3–4 šoniniais 50–70 cm ilgio ūgliais.

Jūs turite žinoti, kad 3 metų sodinukai prasčiau įsišaknija, todėl reikia pasirinkti 1–2 metų sodinamąją medžiagą.

sodinti slyvas

Svarbu! Kultūros augimas ir vaisiaus augimas labai priklauso nuo sodinuko kokybės. Sodinamoji medžiaga turi būti aukštos kokybės, įsigyta iš medelyno ar specializuoto sodmenų pardavimo vietos. Pirkdami turite atkreipti dėmesį: sodinukai turėtų turėti pumpurus, kurių dydis šiek tiek padidėjo..

Sodinimo technologinis procesas

Slyvų sodinimas Eurazijoje atliekamas laikantis kelių etapų:

 1. Jie iškasa 90 cm gylio skylę, kurios skersmuo yra 2 kartus didesnis už sodinuko šaknies sistemą (paprastai 70–80 cm).
 2. Nuimtas dirvožemis sumaišomas su kibiru durpių ir humuso, superfosfato (500 g), pelenų. Jei dirvožemis rūgštus, kalkinkite įpildami 500 g kalkių.
 3. Į skylę pilamas dirvožemis, jo centre sumontuotas kaištis, kuris bus atrama medžiui.
 4. Sėjinukas dedamas ant piliakalnio, švelniai paskleidžiant šaknis, tada uždengiamas dirva. Medis, šiek tiek jį pakeldamas, purtomas, kad tolygiai paskirstytų dirvą tarp šaknų.
 5. Šaknies apykaklė dedama 5 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus, dirva truputį sutrinama.
 6. Tada sodinukas pririšamas prie kuoliuko, daigai išbrėžta 50 cm pločio anga ir laistoma 20–30 litrų vandens.
 7. Artimas kamieno plotas mulčiuojamas medžio drožlėmis ar durpėmis 10 cm sluoksniu.

sodinti slyvas

Augalų priežiūra

Slyvų priežiūra „Eurasia 21“ susideda iš laistymo laiku, dirvožemio atsipalaidavimo, piktžolių tarpueilių pjovimo, genėjimo ir viršutinio pjaustymo. Jis turi būti apsaugotas nuo graužikų ir patikimai paruoštas žiemojimui.

Laistymo reguliarumas

Slyvų Eurazija išsiskiria savo reiklumu dažnai laistyti. Dėl drėgmės trūkumo gali sumažėti gėlių kiaušidės ir prarasti dalį derliaus. Drėkinimo režimas nustatomas atsižvelgiant į kritulių kiekį ir oro sąlygas vietovėje. Laistoma vandeniu tiesiai po vaismedžio šaknimi. Pasodinus medį, jis turi būti laistomas po 8–10 dienų, po šaknimi pilant bent 3 kibirus nusistovėjusio vandens.

Subrendęs, įsišaknijęs medis turėtų būti laistomas 2 kartus per mėnesį. Tuo pačiu metu po kiekvienos kultūros šaknį rekomenduojama užpilti nuo 60 iki 100 litrų vandens. Po laistymo beveik kamieno dirvožemis turi būti purus ir mulčiuotas. Būtina užtikrinti, kad laistymo vanduo prisotintų dirvožemį maždaug puse metro. Norėdami padidinti žiemos atsparumą, rudenį būtina laistyti slyvas.

laistanti slyva

Svarbu! Trūkstant drėgmės, slyvų vaisiai nulaužs ir praras savo išvaizdą, o esant pertekliui lapai pagels.

Ką ir kaip maitinti Eurazijos slyvų įvairove

Slyvos pasižymi jautrumu tręšimui įprastomis trąšomis, kuriose yra azoto, fosforo, kalio ir magnio. Augalas maitinamas įleidžiant trąšas į beveik kamieno apskritimo dirvožemį, tuo pačiu purinant. Kas 1–4 metus pavasarį į dirvožemį 1 kvadratiniam metrui įpilkite 10–12 kg organinių medžiagų su azotu.

Nuolatinis sezoninis šėrimas atliekamas tokiu būdu:

 1. Prieš žydėjimą patręškite amonio salietru (1 šaukštas 10 litrų).
 2. Žydėjimo laikotarpiu 10 litrų 2 šaukštai kalio sulfato su karbamidu.
 3. Vaisių rinkinio metu 3 valg. nitroammofoski 10 l
 4. Nuėmus derlių, įpilkite 3 valg.superfosfatas į dirvą kasant.

Patarimas! Vasarą naudinga maitintis naudojant devynioliktainės ar vištienos lašinukų infuziją.

slyvų eurasia

Jaunų slyvų genėjimas ir karūnos formavimas

Pirmasis slyvų genėjimas atliekamas formuojant karūną ir rudens viduryje sukuriant skeletą. Vainikas formuojamas iš 5–7 gerai išsivysčiusių, gerai išdėstytų skeleto šakų. Tokiu atveju paliekama trečioji kamieno dalis, kad būtų užtikrintas normalus jaunų šakų augimas. Be to, likę ūgliai sutrumpėja 1/3 jų ilgio.

Formuojant karūną, verta atkreipti dėmesį į tai, kad atstumas tarp šakų turėtų būti 20–30 cm. Vasarą pagrindinio kamieno genėjimas nėra praktikuojamas, tik šoninės šakos sutrumpinamos 20–30 cm.

Rudenį jie užsiima jaunų šoninių ūglių genėjimu, taip pat pašalina sausas ir ligotas šakas. Skiepytų subrendusių medžių šakniastiebiai vasarą turėtų būti pašalinti iš motininio augalo šaknies pagrindo. Kai slyva prasideda vaisingame sezone, viršuje virš aukliausios ir labiausiai išsivysčiusios šakos nupjaunamas laidininkas. Taigi susidaro dubenėlio formos karūna, kurią iš visų pusių nušvietė saulės spinduliai.

genėti slyvą

Svarbu! Po kiekvieno genėjimo pjūviai būtinai apdorojami sodo laku arba lako pagrindu pagamintais dažais.

Statinės apskritimo priežiūra

Augalo vystymuisi didelę reikšmę turi tinkama slyvos stiebo apskritimo priežiūra. Vasarą reikėtų ravėti, atlaisvinant žemę nuo piktžolių. Rudenį būtina kasti aplink medį ir 15 cm gylyje esančiame koridoriuje. Laikui bėgant būtina surinkti nukritusius lapus ir sudeginti. Supuvusios morkos nereikėtų palikti ant žemės, tokie vaisiai gali būti ligos šaltinis, todėl taip pat reikia jų atsikratyti.

Prevencinės priemonės ir atsikratymas kenkėjų

Slyvos yra jautrios ligoms ir kenkėjų užpuolimui. Slyvų amaras pažeidžia lapus, dėl to sulėtėja ūglių augimas, sumažėja slyvų derlius ir medis žiemoja. Norint apsaugoti slyvą nuo amarų, žydėjimo metu augalą būtina purkšti 3% karbamido tirpalu.

slyvų eurasia

Slyvų pjūklo lervos kenkia slyvos vaisiams, kartais jos gali sunaikinti visą derlių. Iš lervų medis po žydėjimo apdorojamas naudojant Bordo skystį, karbofosą. Kojos vikšrai valgo branduolius šalia slyvos. Vaisiai nustoja augti, tada nukrinta. Vienas vikšras gali pažeisti kelių medžių pasėlius. Būtina vasarą pabėgti nuo kandžio su prisegimo diržais.

Prevencinės kovos su kandžiu priemonės yra šios:

 1. Žemės dirbimas kasant rudenį;
 2. Ravėjimas vasarą ir dirvožemio atsipalaidavimas;
 3. Šakų genėjimas, siekiant išvengti sustorėjimo.

Dėl vaisių puvimo atsiranda ruda dėmė. Slyvų minkštimas tampa beskonis, vandeningas. Fitosporinas naudojamas gydymui prieš žydėjimą.

slyvų eurasia

Medžio paruošimas žiemai

Nepaisant puikaus žiemos atsparumo slyvų medžiui reikia pasiruošti šaltai žiemai. Pirmiausia turite pašalinti nukritusius sausus lapus, tada atlikti drėkinimą drėgną. Tuomet reikia kasti žemę aplink medį ir mulčiuoti dirvą pjuvenomis. Privalomas slyvų kamieno valymas sodo balinimu. Norėdami paruošti tirpalą, turite paimti 3 kg kalkių, 400 g vario sulfato, 50 g kazeino klijų ir viską sumaišyti su 10 litrų vandens. Prieš balinant, reikia nuvalyti medžių kamienus nuo sausos žievės ir samanų.

Jaunuose augaluose šakos pririšamos prie bagažinės ir izoliuojamos medžiaga, leidžiančia praleisti orą. Bagažinė turi būti izoliuota naudojant eglių šakas ar polimerinį tinklą - tai žiemą bus gera apsauga nuo graužikų. Šalia medžio yra išdėstytas skudurėlis, sudrėkintas mėtų aliejumi arba terpentinu, kurio aštrus kvapas atbaidys peles.

Apskritai, sodininkai turi paklausą Eurazijos veislės, nes ji išsiskiria savo nepretenzingumu, atsparumu šalčiui ir džiugina ankstyvu gausiu derliumi.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas