Priežastys, kodėl slyva krenta anksčiau nei ji subręsta, ir ką daryti

Kodėl slyvų vaisiai nukrinta, sodininkai dažnai nerimauja. Dar neseniai medis džiaugėsi gėlių ir kiaušidžių gausa, tačiau šiandien jie visi yra žemėje. Derliaus nebeliko. O problemos galėjo nebūti, jei būtų kompetentingai prižiūrima kanalizacija. Žinodami ir atsižvelgdami į augalo savybes, pasėlis nemirė.

Dažniausios priežastys

Beveik neįmanoma pašalinti problemos, atsiradusios dėl slyvų pylimo. Bet prevencija yra lengvesnė nei lengvabūdiška.

Jei slyva peršalusi

Kartais sodininkas svetainėje augina ne zonines veisles, kurių atsparumas šalčiui yra didesnis nei vidutinė žiemos temperatūra. Dėl to medis užšąla: pažeisti vaisių pumpurai, žievė ir mediena.

Po tokios žiemos augalas susilpnėja ir skina perteklinius vaisius, laikydamasis tik būtinus. Tai sumažina derlių. Taip atsitinka, kad slyvų medis pasodinamas vietoje, kurią pūtė šiaurės ir šiaurės rytų vėjai. Tuomet per atšiaurias žiemas augalas tikrai užšals. Tokiu atveju rekomenduojama persodinti augalą arba (jei įvykis neįmanomas) įrengti apsauginį ekraną.

Netinkamas laistymas

Medis turi pluoštinę šaknų sistemą, esančią viršutiniuose dirvožemio sluoksniuose. Jis negali savarankiškai išgauti vandens iš netoliese esančių horizontų. Todėl ji negali išlaikyti prinokusių vaisių: atsiranda skilimas.

slyvos krinta

Trąšų trūkumas ar trūkumas

Slyvų šaknies sistemos tipas ir vieta leidžia jai maitintis tik iš viršutinių dirvožemio sluoksnių. Trūkstant elementų, vaisiai numetami:

 1. Azoto trūkumas pasireiškia dėl lapų spalvos (jie tampa blyški). Tokiu atveju žalios kiaušidės trupėja. Būtina augalą pamaitinti devynių melionų infuzija arba karbamidu.
 2. Trūkstant kalio, nukrinta žali, bet jau šiek tiek užaugę vaisiai. Viršutinį padažą rekomenduojama atlikti kalio trąšomis (druska).
 3. Fosforo trūkumas lemia didelių, bet nesubrendusių vaisių skilimą. Augalas turėtų būti šeriamas dvigubu superfosfatu.

Bet elementų perteklius taip pat lemia kanalizacijos nutekėjimą. Esant per daug neprisotintam azotui ir parūgštėjusiam dirvožemiui, pasėliai bus prarasti.

slyvos krinta

Prastas apdulkinimas

Kartais sodininkai pasirenka savaiminio derlingumo slyvų veisles. Šiems augalams reikia apdulkintojų. Sode rekomenduojama sodinti slyvų medžius, kurių žydėjimas sutampa su tuo.

Norėdami pritraukti apdulkinančius vabzdžius, būtina sodinti medaus augalus.Iškopos, bazilikai, mėtos, dobilai susidoroja su savo vaidmeniu.

Ligos ir kenkėjai

Vaisių trupinimas sukelia kenkėjus ir ligas. Tarp kenkėjų yra pavojingi:

 1. Sawfly. Drugelis kiaušinius deda augalų žydėjimo metu. Pirmasis vikšras suvalgo kremo vidų su kaulu, nuskaito ir išsipučia. Tada procesas kartojamas. Jei nesiimsite apsaugos priemonių, sezono metu ant slyvų parazituoja kelios kenkėjų kartos.
 2. Slyvų kandis. Jis veikia taip pat, kaip pjūklelis. Bet kenkia kiaušidėms ir kremo minkštimui. Vaisiai neprinokę ir nukristi.
 3. Tolstopas. Drugelis kiaušinius deda ant ką tik žydinčių medžių. Vikšras valgo žalius kaulus. Vaisiai nukrinta.

slyvos krinta

Medžio liga su šašais, grybelinėmis ligomis silpnina medį, o jis skleidžia pažeistus vaisius.

Kokios veislės yra jautrios šiai patologijai

Purškimas būdingas visoms senoms slyvų veislėms. Jie atsikrato vaisių ir augalų pertekliaus, suteikiančio gausų šaknų augimą. Tačiau selekcininkai kuria naujas veisles ir hibridus, atsparius pūtimui. Jie turėtų būti pasirinkti sodinti sode.

Niuansai

Norint veiksmingai padėti medžiui ir išsaugoti derlių, pirmiausia rekomenduojama išsiaiškinti vaisių išsiskyrimo priežastį.

Slyva nuleidžia kiaušidę

Dažnai reikalas paprasčiausiai nepasiekia vaisių nokinimo: kiaušidės pagelsta ir nukrinta. Priežastis: azoto trūkumas. Nenumatytas šėrimas organinėmis trąšomis (devynių vėžimėlių infuzija arba paukščių išmatų tirpalas) padės ištaisyti padėtį.

slyvos krinta

Po kiekvienu subrendusiu medžiu rekomenduojama supilti kibirą. Trūkstant mėšlo, augalą leidžiama šerti karbamidu ar fermentuotomis augalų liekanomis. Bet kartais nuo medžio skraido tik žalios kiaušidės. Tokiu atveju augalas atsikrato vaisių, kurie jį perkrovė. Tai dažnai atsitinka su jaunomis slyvomis.

Lašai žalių vaisių

Kartais sodininkai skundžiasi: vaisiai nukrenta dar prieš juos subrendus. Kiaušidės padidėja, tačiau trupėja. Rekomenduojama pasiimti kelis vaisius, atidžiai juos ištirti ir sulaužyti. Jei neprinokusias uogas paveikė vikšrai ar šašai, tada dauguma derliaus žuvo. Likusią dalį galima sutaupyti purškiant insekticidais ir priešgrybeliniais preparatais.

slyvos krinta

Jei sveiki neprinokę vaisiai sudygo anksčiau laiko, tada augalą reikia kompleksiškai šerti. Pirmiausia rekomenduojama pridėti skysto azoto, o po 4-5 dienų - fosforo ir kalio. Tuo pačiu metu nėra pridedami jokie elementai, išskyrus paruoštus mineralų kompleksus. Norėdami pagreitinti maistinių medžiagų įsisavinimą, maitinimas turėtų būti derinamas su laistymu.

Kartais neprinokę slyvos sutrūkinėja dėl staigiai pasikeitusių orų: užsitęsusio šalčio ar nuolatinio karščio. Šiuo atveju vaisiai nukrinta iš jaunų ar susilpnėjusių medžių. Taigi augalas bando pabėgti nuo mirties.

Brandinamas kremas krenta

Slyvos dažnai nukrinta nuo medžio dideliais kiekiais. Vaisiai pasidaro mėlyni ir pradeda bręsti. Bet dėl ​​tam tikrų priežasčių medis numeta derlių. Rekomenduojama nuskinti vieną ar du vaisius ir juos sulaužyti. Jei viduje yra kirminas ar jo gyvybinės veiklos pėdsakų, tada kenkėjai užpuolė vaismedį, ir jis išmetė derlių. Deja, vargu ar pavyks išsaugoti derlių. Bet rekomenduojama atsižvelgti į klaidas ir rudenį ir pavasarį atlikti prevencinius gydymo metodus.

slyvos krinta

Jei slyva sveika ir nukrenta ant žemės nesubrendus, tada fosforo-kalio trąšų įvedimas padės iš dalies ištaisyti situaciją. Norint padidinti renginio efektyvumą, viršutinį aprangą rekomenduojama derinti su laistymu. Liepos mėnesį vaisiai nustoja augti ir nukrinta ant žemės. Ant jų matomi grybelinių ligų pėdsakai. Tokiu atveju rekomenduojama purkšti priešgrybeliniais vaistais.

Ką daryti tokiais atvejais

Siekiant užkirsti kelią vaisių praliejimui, sezono metu turėtų būti imamasi priemonių:

 • reguliariai maitintis organinėmis ir mineralinėmis trąšomis pavasarį ir rudenį;
 • atlikti profilaktinį purškimą nuo ligų ir kenkėjų;
 • stebėkite laistymo režimą;
 • laiku pašalinti piktžoles kamieno apskritime;
 • pasirinkti apdulkinimo veisles;
 • pašalinti šaknų augimą;
 • kaupti ir sudeginti augalų liekanas (lapus, šakeles, košę);
 • augalų zoninės veislės ir hibridai.

slyvos krinta

Norint, kad slyvos neišpliktų žalių ar prinokusių vaisių, medžių būklę reikia reguliariai tikrinti. Aptikus patologiją, būtina nedelsiant imtis apsaugos priemonių.

Teisinga priežiūra

Norint gauti stabilų derlių, rekomenduojama laikytis visų medžio priežiūros taisyklių.

Laistymo slyvų ypatybės

Norint išsaugoti derlių, augalą rekomenduojama laistyti 4-5 kartus per sezoną:

 • išėjus iš ramybės būsenos;
 • po žydėjimo;
 • 2-3 savaites po antrojo laistymo;
 • kol verda uogas.

slyvos krinta

Po suaugusiu medžiu užpilkite 20-30 litrų vandens (dirvožemis turi būti drėgnas iki 50 cm gylio).

Viršutinio tvarsčio reguliavimas

Sodininkai turi žinoti, kaip maitinti slyvas. Tręšimo seka:

 • po to, kai medis palieka ramybės būseną, įpilama devyniračio ar vištienos mėšlo tirpalo (norma: 1 kibiras suaugusiam augalui);
 • po žydėjimo įpilkite kalio-fosforo trąšų (pagal gamintojo nurodytą normą);
 • nuėmus derlių reikia papildyti mineralų praradimą dirvožemyje: rekomenduojama tręšti fosforo-kalio trąšomis.

fosforo-kalio trąšos.

Sausos trąšos yra išsibarstę po visą kamieno ratą ir įterpiamos į dirvą.

Ligų prevencija ir vabzdžių atsiradimas

Ligų prevencijai rekomenduojama:

 • venkite sustorėjusio sodinimo;
 • reguliariai atlikti sanitarinį ir formuojamąjį genėjimą;
 • pašalinti piktžoles;
 • laiku tręšti;
 • pašalinti skruzdėlynus;
 • atlikite gydymą priešgrybeliniais vaistais sode.

Norėdami kovoti su vabzdžiais, rekomenduojama pritraukti jų priešus: ladybirds, skruzdžių liūtai.

Norint išvengti kenkėjų daromos žalos, rekomenduojama profilaktiškai purkšti insekticidais:

 • pirmasis po medžio pabudimo;
 • antrasis yra pumpurų atsiradimo stadijoje (rožinis pumpurėlis);
 • trečias po kiaušidžių susidarymo;
 • sekti pagal poreikį.

Kenkėjų ir ligų kontrolė vykdoma visus metus.

Padidėjęs apdulkinimas

Dažnai trupina ne kiaušidės, o nevaisingos gėlės. Norint išvengti tokių rūpesčių, rekomenduojama:

 • augalų apdulkinimas (2–3 veislių slyvoms 1 medis su žydėjimu tuo pačiu metu apdulkinamas);
 • venkite sustorėjusio sodinimo;
 • sodinti medaus augalus, kad pritrauktų apdulkinančius vabzdžius.

Paprastos priemonės padės gauti sveikų vaisių ir išsaugoti derlių.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas