Kaip teisingai sodinti slyvas vasarą, pavasarį ir rudenį, metodai ir technologijos pradedantiesiems

Vaismedžius skiepyti naudoja tie, kurie nebijo pakeisti slyvų veislės savybių. Galų gale, kirtimai iš skirtingų medžių gali būti skiepijami ant vieno medžio. Tada po procedūros derlius nuimamas, skiriasi forma ir skoniu. Kultūrai tai yra galimybė atsigauti, tapti atsparesnei nepalankioms oro sąlygoms. Bet prieš pradėdami kokius nors veiksmus, turite žinoti viską, kaip pasodinti slyvą, kuris pasėlis yra geresnis ir kokiu būdu.

Kokiu metų laiku atlikti procedūrą

Būtina nustatyti vakcinacijos laiką atsižvelgiant į regioną, kuriame auginami kaulavaisiai. Skiepijimas pavasarį yra labiausiai paplitęs, nes medis greičiau atsigaus dėl padidėjusio sulčių srauto. Tačiau ruduo ir vasara taip pat negali būti nurašomi.

Mėnulio fazės taip pat lemia, kada geriausia skiepytis. Procedūra sėkmingesnė augantį mėnesį. Taip pat atsižvelgiama į oro sąlygas. Skiepijimo diena neturi būti nei per šalta, nei karšta.

Pavasarį

Didžiausia tikimybė, kad procedūra pasiseks, bus pirmaisiais pavasario mėnesiais. Kovo pabaiga - balandžio pradžia laikoma optimalia. Šiuo metu medis yra pilnas jėgų, o slyva greitai atsigaus. Operaciją galima atlikti gegužę, tačiau tik šaltuoju metų laiku. Priešingu atveju slyva gali nudžiūti arba nebus prasmės skiepytis.

slyvų skiepijimas

Vasara

Vasaros operacija vykdoma tik tuo atveju, jei nebuvo galimybės jos atlikti pavasarį. Dažnai pavasario skiepijimas ne visada klostosi gerai, stiebas neprigyja. Tuomet verta atidėti procedūrą vasarai. Idealiausias vidutinio klimato regionų laikas būtų birželis arba liepa. Tuomet siono išgyvenamumas padidės prieš prasidedant šaltajam snapui. Šiltose vietose slyvas galima sodinti ir rugpjūtį.

Rudenį

Nerekomenduojama sodinti slyvų rudenį. Net jei operacija bus atlikta rugsėjo-spalio mėnesiais, medis neturės laiko atsigauti po procedūros. Ir skiepai bus neveiksmingi.

slyvų skiepijimas

Kaip paruošti auginius

Kaip žvynas yra naudojami auginiai iš vienmečių ar dvejų metų lignifikuotų ūglių. Geriau pjauti iš šoninių šakų ir iš saulėtos medžio pusės. Tai turėtų būti padaryta rudenį, prieš įvykstant pirmajam temperatūros kritimui. Auginiai, paruošti žiemoti, geriau išgyvens ir išliks gyvybingi iki pavasario. Juos galima išsaugoti:

 • grioveliuose, išklotos eglių šakomis, padengtos žeme ir šiaudais viršuje;
 • balkone, surišti į ryšulius;
 • rūsyje ar rūsyje;
 • apatinėje šaldytuvo lentynoje.

Pagrindinis saugojimo reikalavimas yra ne mažesnė kaip 0 laipsnių oro temperatūra ir 70% oro drėgmė.

slyvų auginiai

Reikėtų nuimti kuo daugiau auginių, nes daugelis jų gali išeiti iš saugyklos pažeisti ir supūti.

Poskiepių rūšys

Slyvas geriausia sodinti ant susijusių medžių. Geriau, jei tai laukinis ar pusiau kultūringas. Gautas medis turės skiepytos veislės skonį, tačiau jam bus būdingas žiemos atsparumas ir ilgaamžiškumas. Be kaulavaisių pasėlių, kaip poskiepį galite naudoti ir vaisinius vaisius, tačiau auginių išgyvenimas bus blogesnis. Taigi galite naudoti poskiepius, kurie yra arti slyvų. Tai apima paukščių vyšnių, vyšnių, abrikosų ir persikų veisles.

slyvų skiepijimas

Slyvos ant slyvų

Viena iš sėkmingų operacijų yra tada, kai vienos veislės slyvos skiepijamos ant kitos ir gaunamas nuostabus hibridas. Gautos slyvos savitumas bus geriausios tėvų savybės. Jūs negalite apsiriboti viena rankena, bet naudokite keletą. Tuomet vaisių ant slyvų įvairovė bus įdomi.

Posūkyje

Artimiausias slyvų giminaitis pasižymi tuo, kad krūmas yra nepretenzingas, atsparus žemai temperatūrai. Jei norite slyvų veislės, nešančios vaisius pietiniuose regionuose, galite paskiepyti kotelį iš jo ant erškėčio. Operacijos sėkmė bet kokiu atveju bus.

slyvų skiepijimas

Į gamtą

Laukinės slyvų veislės yra naudojamos poskiepiams, kai būtina pagerinti tokias savybes kaip stiprus atsparumas ligoms ir kenkėjams. Laukinei gamtai būdingas nuolatinis tolerancija šaltam klimatui, kraštutinė temperatūra ir didelė drėgmė.

Pradedantiesiems sodininkams šios rūšies poskiepis turi būti naudojamas skiepijant.

Dėl paukščių vyšnios

Nors paukščių vyšnią galima naudoti kaip poskiepį, vakcinacija teigiamo rezultato neduos. Gautas vaismedžio pavyzdys neduos gerų vaisių. Ir augalas pakenks, prastai vystysis.

slyvų skiepijimas

vyšnia

Iš visų vyšnių rūšių slyvoms skiepyti geriau pasirinkti veltines vyšnias. Tačiau tuo pat metu operacijai reikia tikslumo ir tikslumo. Tik tada slyvos stiebas įsitvirtins. Operacijos pranašumas bus trumpas hibrido ūgis, jo ankstyvas brendimas.

Ant abrikoso

Jei skiepijimas yra sėkmingas dėl tinkamai parinktų slyvų ir abrikosų veislių, jų suderinamumo, tada vasaros gyventojas gaus nuostabų hibridą. Nors mediena bus tinkamesnė šiltajam klimatui, vaisių kvapas ir skonis taps pranašesni.

slyvų skiepijimas

Ant geltonos spalvos

Neįprasta vaisių spalva gaunama skiepijant veislę mėlyna slyva ir geltona. Operacija paprastai būna sėkminga, o stiebas greitai įsišaknija. Bet geriausia skiepyti ne ant sodinuko, o prie suaugusio medžio.

Ant persiko

Norėdami tinkamai atlikti, jums reikia veislės, kuri idealiai tinka sulieti su slyva. Geriausia, jei tai pusiau kultūra. Vis tik persikų medis retai tarnauja kaip poskiepis. Persiko kotelį geriau skiepyti ant slyvos, tada jausmas pasireikš daugiau.

slyvų skiepijimas

Ant vyšnių slyvų

Trumpas sandėlis tinka pjaustyti slyvą ir operacija yra sėkminga. Išgyvenimo lygis yra didelis, nes abi kultūros yra susijusios.

Atsargų paruošimas

Pasirinkite medį atsargai, kuri:

 • nepažeidžiant žievės;
 • su stipria imunine sistema;
 • amžius nuo 2 iki 5 metų.

Tik jaunas, sveikas slyvų medis gali suteikti jėgų skiepytiems auginiams, jei operacija buvo atlikta teisingai. Negalima abejoti procedūros sėkme, jei bus laikomasi skiepijimo technologijos, ypač pradedantiesiems sodininkams.

slyvų skiepijimas

Skiepijimo metodai ir technologijos

Yra daugybė būdų, kaip žingsnis po žingsnio užkrėsti slyvas. Viskas priklauso nuo sodininko patirties, jo praktinių įgūdžių. Pradedantiesiems geriau pasirinkti lengvus skiepijimo metodus, tada pereiti prie sudėtingesnių.

Aplaktacija

Aplaktacija taip pat vadinama sodininkystės kultūrų suartinimo metodu. Metodas gali būti naudojamas, kai reikia sukurti slyvų gyvatvorių eilę.Ant netoliese augančių ūglių daromi pjūviai, sujungiant žvyną kartu su atsarga. Tinkamai sulanksčius kadmio sluoksnius ir pritvirtinus konvergencijos vietą elektrine juostele, gaunamas naujas hibridas.

slyvų skiepijimas

Kopuliacija

Vienas iš įprastų ir paprastų slyvų skiepijimo būdų yra toks:

 1. Poskiepio ir keteros storis turėtų būti beveik vienodas.
 2. Dygliukai su 3–4 pumpurais, supjaustytais iš metinių ūglių, yra tinkami žvynui.
 3. Viršuje pjovimas supjaustomas virš pumpuro.
 4. Pjūviai daromi įstrižai, pjovimo skersmens ilgis - 3-4 centimetrai. Galinėje pusėje žvynas turėtų turėti pumpurą.
 5. Ant įpjovimų iš žievės pagamintas liežuvis, kurio ilgis yra 0,5 cm. Iškirpkite iš viršaus į apačią po vidurine plokštumos skiltimi.
 6. Lenkus liežuvį, žandikaulio ir poskiepio dalys yra susijusios su kadmio sluoksnių sutapimu.
 7. Sandariai pritvirtinkite vietą skalbinių ir klijų tinku.

Kai tik padidėja, apvijos medžiaga yra supjaustoma.

slyvų skiepijimas

Jaunimas

Nugarimas atliekamas skiepijant pasirinktos slyvų veislės žiogelį ar pumpurą. Medžiagos storis turėtų būti 1 centimetras, ant jos išpjaunama įduba ir į ją įdedamas skydas su pumpuru. Sankryža pritvirtinama specialia juosta, paliekant akį. Vakcinuoti galima rudenį, tada pavasarį pradės dygti pumpurai. Peephole, paimtas pavasarį, yra tinkamas vasaros procedūrai.

Shankas

Taip pat galima skiepyti slyvą su auginiais, kai šerdies storis yra 2 kartus didesnis nei žvyro. Tada ant medžio padaromas įstrižas pjūvis, o tada nupjautos plokštumos plotis sumažinamas antruoju pjūviu 30 laipsnių kampu. Tokiu atveju likusios plokštumos plotis atitiks pjovimo storį. Likusi procedūra atliekama kaip kopuliacijos metu.

slyvų skiepijimas

Per inkstus

Jie užkrėsti inkstu ar akimi ant žievės skydo, todėl:

 • atlikite T formos pjūvį ant atsargų;
 • nulenkite žievės sluoksnį;
 • ten įdėkite skydą su inkstu;
 • skiepijimo vieta yra griežtai pritvirtinta PVC juosta.

Geriau skiepyti nuo jaunų slyvų ūglių rugpjūtį.

slyvų skiepijimas

Dėl žievės

Jei pasirinkto poskiepio storis yra nuo 2 iki 4 centimetrų, tuomet tinka žievės skiepijimo technologija. Žievė įpjaunama per 2–3 centimetrus. Plonais auginiais žievė atskiriama iš vienos pusės. Kad kadmis geriau sujungtų plonus auginius, žievės sluoksnis pašalinamas. Žieve įkišamas kotelis, skiepijimo vieta surišama ir padengiama sodo laku. Būtinai įsitikinkite, kad visas įstrižas žvyro pjūvis eina po žieve.

Į plyšį

Ši technologija leis pasodinti kelis slyvų auginius. Poskiepio šaka nupjaunama skersai ir tiesiai. Viduryje griežinėliai dalijami statmenai. Pjovimo apačioje padarytas pleištas, su kuriuo jis įkišamas į skaldą, kad kadmio sluoksniai sutaptų. Tada ateina perdirbimas su sankryžos žingsniu ir rišimu.

slyvų skiepijimas

Šoninis pjūvis

Šis metodas reikalingas, kai atsargų storis yra 2,5–3 centimetrai. Pjūvis atliekamas aštriu peiliu, padėjus jį 20-25 laipsnių kampu poskiepio ašies atžvilgiu. Pakanka supjaustyti iki 5-8 milimetrų gylio. Pasukdami peilį, sulenkite nupjautą dalį atgal. Tada ant žvyno pagamintas pleištas, kuris įkišamas į šoninį pjūvį. Kai plokštumos sutampa, surišimas atliekamas ir uždengiamas pikiu.

Prie tilto

Užpakalyje arba su tiltu ištekliai paruošiami juos perpjaunant, šiek tiek paverčiant užpakalį į vieną pusę. Viršutinėje pusėje žievė ir dalis medienos pjaunama išilgai, pjaunant liežuvį. Pjūvio plotis atitinka skiepijamų auginių storį. Ir ilgis bus 2-3 centimetrai. Pririšę kotelį prie atsargų, pririškite skalbimo skiaute, ant viršaus uždengdami sodo pikiu. Viršutinis slyvų pjaustymo galas ir žaliavos galas taip pat yra padengti.

Kaip prižiūrėti medį skiepijant

Po operacijos kanalizaciją reikia atidžiai prižiūrėti. Jie taip pat stebi skiepytų auginių būklę. Jei iš pumpurų ant jo atsiranda lapų, prasidėjo skiepijimas. Tada diržai atlaisvinami arba nuimami juos perpjaunant. Jei buvo įskiepytas didelis kotelis, tuomet galite tik atlaisvinti juostą, bet jos neišimti.

Norint pašalinti medžio susilpnėjimą skiepijant, būtina jį išlaisvinti nuo perteklinio augimo, žiedynų ir atsiradusių vaisių.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas