Veiksmingos kovos su serbentų stiklu priemonės nei perdirbimas

Jei pavasarį pradėjote pastebėti, kad ant sveikų krūmų serbentai staiga nudžiūvo ir nudžiūvo šakos, o ant negyvų ūglių pjūvių galite pamatyti juodą šerdį, tada jums reikalinga taurė. Kenkėjas turėtų būti traktuojamas visiškai atsakingai, nes jis gali sunaikinti uogų derlių. Žemiau sužinosite, kaip atsikratyti serbentų stiklinių.

Kenkėjo išvaizda ir gyvenimo etapai

Iš išorės stiklinis dėklas atrodo kaip maža vapsva su siauromis sparnelėmis, kurios išsiskiria oranžinėmis juostelėmis išilgai kraštų. Kenkėjo kūnas yra pailgas, iki vieno centimetro ilgio. Patelė turi tris šviesias juosteles, patinas - keturias. Vabzdžiai maitinasi sula ar pasėlių žiedadulkėmis.

Gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje stiklinė deda apie 50 kiaušinių, kurių ilgis siekia 70 milimetrų; juos lengva atpažinti pagal pailgą formą. Norėdami padaryti sankabą, vabzdys lipa į ūglio žievę, visada šalia jauno pumpuro.

Didžiausią žalą daro kenkėjų lervos, būtent baltosios ar smėlio spalvos vikšrai, kurių ilgis siekia 2,5 centimetro, nes praėjus 10 dienų nuo kiaušinių išvežimo jie sunaikina ūglius iš vidaus. Parazitai, prasiskverbę į stiebo storį, maitinasi juo ir vystosi. Taigi anksčiau ar vėliau jie pasiekia augalo branduolį.

Prasidėjus pavasariui, vikšras išeina į pasaulį, pinasi ir suteikia gyvybės naujai kartai. Naujas drugelis pasirodo jau birželio mėnesį, kai vidutinė oro temperatūra viršija +15 laipsnių.

Vabzdys išlieka aktyvus 40–42 dienas, o gyvenimo ciklas - dveji metai.

stiklinis dėklas ant serbentų

Vaisiaus krūmo infekcijos požymiai

Šakas, kurios pirmaisiais metais palietė stiklinę, beveik neįmanoma atskirti nuo sveiko augalo, tačiau galima pastebėti, kad lapai ir uogos pradeda trauktis. Būtent dėl ​​šios priežasties kenkėją sunku aptikti ankstyvosiose jo atsiradimo stadijose.

Pažeistos šakos pradeda aktyviai vytėti ir išdžiūti žydėjimo pabaigoje arba tuo metu, kai pradeda formuotis uogos (aktyviai maitinant vyresnius vikšrus). Šiuos pažeidimus lengva pastebėti tik tuo laikotarpiu, kai lapai pradeda žydėti kitą pavasarį (ypač priešingai nei sveiki augalai).

Jei pradėsite skinti sausas šakas, ant išpjovų bus pažymėtos tamsios skylės su juodomis sienomis.Pjaunant šaką išilgai, galima pamatyti praėjimą, kuris užpildytas vikšrų ekskrementais, ar net patį vikšrą.

kenkėjas valgo

Koks stiklinės dėmės ant serbentų pavojus?

Stikliniai rutuliukai, parazitai Vidurio juostoje, gali pažeisti iki 50% juodųjų serbentų augalų šakų ir iki 30% (kartais iki 47%) baltųjų ir raudonųjų. Pažeidimo laipsnis priklauso nuo klimato sąlygų regione.

Kaip atsikratyti drugelio?

Kovoti su kenkėju sunku dėl to, kad stiklas parazituoja kultūrą tokiu būdu, kad jo gyvenimo ciklas praeina iš akių, tai yra serbentų šakų viduje. Todėl, kaip taisyklė, kova su serbentų stikliniais indais apima įvairią veiklą, visų pirma:

 1. Biologinių produktų, pesticidų naudojimas.
 2. Tradiciniai metodai.
 3. Naudojant ekologinio ūkininkavimo metodus.
 4. Prevencinės priemonės.

Be to, mes siūlome išsamiau susipažinti su kiekvieno tipo renginiais.

drugelių naikintojas

Biologinė apsauga

Norėdami apsaugoti serbentus nuo tokio kenkėjo kaip stiklas, rekomenduojama naudoti biologinius preparatus, kurie yra vandeninės nematodų suspensijos. Tai apima tokius įrankius kaip Nemabakt ir Antonem-F, kurie yra naudojami serbentų auginiams apdoroti prieš pat sodinimą į žemę. Norėdami tai padaryti, auginiai tris dienas turi būti dedami į drėgną smėlį su preparatu, o aplinkos temperatūra turėtų būti +25 laipsnių, o smėlio drėgmė turėtų būti 20%.

„Antonem-F“ taip pat naudojamas serbentų krūmams laistyti tuo metu, kai pradeda žydėti pumpurai. Vidutinis skysčio sunaudojimas yra 200 mililitrų vienam augalų krūmui.

valcuotas lapas

Specializuoti vaistai

Deja, išskirtinai biologinių preparatų naudojimas prieš kenkėjus nėra pakankama priemonė, todėl pesticidų naudojimas praktiškai neišvengiamas. Tarp tokių fondų tokie vaistai kaip Kinmiks, Kapbofoc, Iskra, Kemifos, Fufanon ir Trichlormetaphos įrodė save iš geriausios pusės.

Liaudiški, įrodyti kovos būdai

Norėdami atsikratyti stiklo, jie taip pat naudojasi liaudies metodais. Pavyzdžiui, tokie pasėliai, kaip svogūnai, kalendra, česnakai, medetkos ir kiti, yra pasodinti tarp serbentų eilučių kaip atgrasanti priemonė nuo kenkėjo. Taip pat tikslinga sodinti šeivamedžio uogienę ar nasturtą. Nepaisant to, yra ir tokių pasėlių, kurie, priešingai, sugeba pritraukti stiklinius indus, pavyzdžiui, paukščių vyšnias.

Tuo metu, kai drugeliai pradeda aktyviai judėti, tarp augalų krūmų dedamas konteineris su smėliu, kuris mirkomas žibalu. Taip pat geras būdas yra perdirbti serbentus su bet kokia užpilu, turinčiu aštrų aromatą. Tai gali būti adatos, sliekai, svogūnų lukštai, blynai ir kiti.

priemonė atbaidanti vabzdžius

Šie kvapai tam tikru mastu turi galimybę pašalinti kenkėjus.

Apdorojimo terminai ir taisyklės

Pirmuosius lapus pasirodžius, būtina purkšti krūmus. Tai laikoma tinkamu laiku, nes šiuo laikotarpiu pradeda augti vikšrai, kurie išlieka stiebų paviršiuje. Būtent per šį laikotarpį įmanoma efektyviau sunaikinti stiklinį dėklą.

Serbentų krūmai kruopščiai purškiami vienu ar kitu preparatu. Taigi kiekvienam augalui išleidžiama 1–1,5 litro tirpalo.

kvepia medetkos

Procedūrų dažnumas

Pavasarį, prieš pradedant žydėti pumpurams, turi būti genimos juodos, sausos ir sušalusios šakos, kurios atliekamos prie šaknies, kad nebūtų kanapių. Taip pat pašalinami tie ūgliai, kurie yra po krūmu žemėje. Svarbu nepažeisti sveikų krūmo dalių.

Arčiau žiemos jie atlieka serbentų sanitarinį genėjimą.Krūmas retinamas, todėl prarandami neišsivysčiusios ar nudžiūvę ūgliai. Visos skiltelės turi būti apdorotos sodo laku arba specialia pasta.

purškiant skysčius

Kalbant apie profilaktinį gydymą insekticidais, jis atliekamas po karščio. Labiausiai patyrę sodininkai teikia pirmenybę „Entonem-F“. Apdorojimas atliekamas prieš lapų atsiradimą ir kol kiaušidės pradeda formuotis. Jei reikia, procedūra kartojama po dviejų savaičių. Kai tik sniegas ištirpsta, žemė atlaisvinama, apibarstoma sausomis garstyčiomis, pelenais ar sliekais.

Cheminis apdorojimas pakartojamas prieš žiemos laikotarpį. Taip pat imunitetui pavasarį ir rudenį šėrimas atliekamas naudojant mineralines ar organines medžiagas.

kirminų naikinimas

Atsparios veislės

Iki šiol, deja, selekcininkai nebuvo sukūrę veislių, kurios turėtų absoliučią atsparumą tokiam kenkėjui kaip stiklas. Tačiau yra rūšių, turinčių tam tikrą ištvermės lygį.

Juodieji serbentai

Juodųjų serbentų veislės, atsparios kenkėjams:

 1. Energingas.
 2. Vasaros gyventojas.
 3. „Sechenskaya-2“.
 4. Perunas.

vasarinis serbentas

Raudonieji serbentai

Raudonųjų serbentų veislės, linkusios atsispirti kenkėjams:

 1. Anksti saldus.
 2. Natalie.
 3. Jonkeris Tetsas.

anksti saldus

Prevenciniai veiksmai

Pirkdami serbentų sodinukus, turite atidžiai juos apžiūrėti, ar nėra akivaizdžių ligų ar pažeidimų. Visų pirma, ypatingas dėmesys skiriamas ūglių šerdims.

Kita prevencinė priemonė yra sodinimas šalia šeivamedžio serbentų, kurie nuo augalo atitrauks stiklinę. Beje, šeivamedžio uogos sugeba atbaidyti daugybę kitų kenkėjų.

Kaip prevencijos dalis nepakenks sodinti daržoves (česnakus ar svogūnus), taip pat tam tikras gėles (kalendra, medetkos). Visi šie augalai sodinami tiesiai tarp serbentų krūmų. Pasėlių kvapas neleis kenkėjui rasti vaisių ir uogų krūmų, atitinkamai, jis negalės veisti palikuonių tuose, kurie kelia grėsmę būsimam derliui.

Atsiliepimai
 1. Aleksandras Petrovičius
  4.04.2020 05:36

  Jis buvo parašytas šiek tiek kvailai, atsitraukiant nuo temos, su klaidomis. Pavyzdžiui, straipsnio pradžioje nurodoma, kad stiklinis karoliukas deda 50 kiaušinių, kurių dydis 70 mm. Nėra aiškių perdirbimo cheminėmis medžiagomis sąlygų - kada ir su kuo galima perdirbti prieš žydėjimą, žydėjimo metu nokinimo metu, nuėmus derlių.

  Atsakyti
  • admin
   4.04.2020 14:02

   Gera diena!
   Iš visų esamų cheminių preparatų, skirtų kovai su stiklu, įvairovės (Karbofos, Fufanon, Iskra M, Kinmiks ir kiti), Karbofos yra universalus. Apdorojimas atliekamas 3 etapais prieš uogų brendimą. Pirmojo pradžia yra pavasarį, kai pasirodo lapai. Tarpas tarp etapų yra 2 savaitės. Tą pačią cheminę medžiagą galima purkšti serbentais, skynus uogas.

   Atsakyti
 2. Marina
  6.06.2020 10:29

  Mums labai blogai su juodaisiais serbentais. Žydi, bet tada nėra uogų, jie manė, kad užklupo šaltis, o tada, genėdami, pamatė juodą šerdį, supjaustė prie šaknies, apdorojo, nusipirko naujų sodinukų. Pakeitė vietą. Štai ką daryti tokiais atvejais?

  Atsakyti
  • admin
   6.06.2020 11:52

   Gera diena! Jei esate 100% tikri, kad įvorės nėra užšalusios, bet yra paveiktos kenkėjų, naudokite atitinkamus kontrolės metodus. Tai yra biologiniai produktai, chemija, žemės ūkio technologijos, liaudies metodai ir prevencija. Prieš sodindami auginius, naudokite „Nemabact“, „Antonem-F“.Apdorokite subrendusius augalus Kinmiks, Kapbofos, Iskra, Kemifos, Fufanon, Trichlormetaphos. Gera sodinti šalia šeivamedžio uogų, česnakų.

   Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas