„Alligator“ krapų veislės aprašymas, auginimo ir priežiūros ypatybės

Dill Alligator yra specialioje sąskaitoje tarp sodininkų. Veislė nepretenzinga prižiūrima ir pasižymi dideliu derlingumu. Kadangi pasėliai priklauso vėlyvai prinokusioms veislėms, derlius nuimamas kelis kartus per sezoną, todėl „Alligator“ pelnė didelį populiarumą.

Veislės aprašymas

Veislė turi šias savybes:

krapų aligatorius

 • žali lapai su melsvu atspalviu;
 • pavėluotas skėčių išleidimas;
 • didelė, šiek tiek pakelta rozetė;
 • nereiklus auginimas;
 • augalų aukštis siekia 160 cm;
 • 1 augalo svoris, surinktas žalumynams, siekia 20 gramų.

Aligatorius priklauso vėlai subrendusiems krūmų veislėms. Žolelių nokinimo laikotarpis trunka 40–45 dienas, prieskonių - 115 dienų.

Optimaliausia sodinti į laisvą juodą dirvą. Nors ir kitų veislių dirvožemyje, aligatorius duos gerą derlių. Viskas susiję su kultūros nepretenzingumu. Be to, krapai gerai prisitaiko prie žemos temperatūros.

melsvo atspalvio

Auga

Kultūros puoselėjimas, nors ir atrodo paprastas, vis dėlto reikalauja nuodugnaus požiūrio į verslą. Krapų sėklose yra didelis kiekis eterinių aliejų, kurie sulėtina daigumą. Esant palankioms sąlygoms, sėklos sudygs maždaug per 10 dienų; žemoje temperatūroje tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau.

Norėdami pagreitinti sėklų daigumą, jie per dieną mirkomi šiltame vandenyje. Vandenį reikia periodiškai keisti, nes jis atvėsta. Tokiu atveju sodinukai pasirodys po 2-3 dienų.

požiūris į verslą

Norint gauti maksimalų derlių, auginimo temperatūra turėtų būti 18–20 laipsnių. Reikia nepamiršti, kad krapai yra mažai mėgstantys pasėliai, nepriklausomai nuo veislės.

Sėjant sėklas atvirame grunte, galite pasirinkti tiek pavasarį, tiek vėlyvą rudenį. Augalas atsparus šalčiui, todėl gali atlaikyti iki - 8 laipsnių temperatūrą. Taip pat sėklas galima sėti ankstyvą pavasarį, kai tik dirva nudžiūsta nuo sniego.

Prieš sėją dirva turėtų būti maitinama organinėmis medžiagomis. Krapų sėklos sėjamos į drėgną ir purią dirvą, sėjama per lovas. Optimalus atstumas tarp griovelių yra 15–20 cm, rekomenduojama kasti humuso ar durpių sluoksniu ant vagos viršaus, šiek tiek sutankinant dirvą.

auganti temperatūra

Sodinimo vieta yra padengta plėvele, kol pasirodys ūgliai.

Priežiūros ypatybės

Aligatoriaus veislės savybės rodo, kad veislei nereikia ypatingos priežiūros. Visų pirma, lašą reikia laistyti. Už 1 kv. m užtrunka 5 litrus vandens. Procedūra turėtų būti atliekama mažiausiai 1 kartą per savaitę, esant stipriai sausrai - 2–3 kartus. Brandinimo metu trąšos nereikia. Kultūros pakanka šėrimo metu, kuriuo dirva buvo apdorota prieš sėją.

Priežiūra taip pat apima ravėjimą, atlaisvinimą ir ravėjimą. Kai ant kiekvieno sodinuko pasirodys 3–4 lapai, krapai pradės intensyviai augti, o piktžolės nebebus kliūtis.

sodinukų atsiradimas

Privalumai ir trūkumai

„Alligator“ veislė yra viena populiariausių ir universaliausių. Tai duoda didelį derlių kelis kartus per sezoną. Be to, jai nereikia ypatingos priežiūros. Pasėlį galima auginti šiltnamyje ir lauke. Taigi, veislės pranašumai yra šie:

 • didelis, daugialypis produktyvumas;
 • atsparumas silpnam apšvietimui ir kenkėjams;
 • lėtas stiebas;
 • vienas krūmas sveria vidutiniškai 50 gramų;
 • tankūs žalumynai, krepšeliai ilgą laiką nesusidaro;
 • sultingi lapai.

„Alligator“ krapų veislės aprašymas, auginimo ir priežiūros ypatybės

Veislės aprašymas leidžia suprasti, kad aligatorius neturi trūkumų, išskyrus trumpą šviežio laikymo laiką, būdingą visų rūšių krapams.

Kenkėjai ir ligos

Nepriklausomai nuo krapų šaknų sistemos rūšies, pagrindinė šio derliaus problema yra fuzariumo vytulys, kuris perduodamas sėklomis. Ypač dažnai tai vyksta nepalankiomis sąlygomis, įskaitant staigiai nukritusią oro temperatūrą.

lėtai stiebiasi

Pastaba! Nepriimtina krapų lapus apdoroti chemikalais.

Norint sumažinti ligos išsivystymo riziką, prieš sėją rekomenduojama marinuoti sėklas, tai yra mirkyti jas kalio permanganato arba Fitosporino tirpale.

Jei ši liga paveikė ankstesnį pasėlį, tai reiškia, kad svetainė yra užkrėsta. Iš anksto į dirvą reikia įterpti Trichoderminą - grybelio sporas. Vaistas įpilamas į drėgną dirvą kartu su durpių substratais. Tai sumažins ligos pasikartojimą iki minimumo.

padažo sėklos

Taip pat Alligator veislę gali paveikti juoda koja. Tai grybelinė liga, perduodama užkrėstomis sėklomis.

Kitas kenkėjas, galintis sugadinti derlių, yra miltligė. Ji gyvena žemėje ir vystosi nepakankamai dirbdama dirvą prieš sodinimą. Aukšta temperatūra ir drėgmė yra pagrindiniai ligos provokatoriai.

Kai kuriais atvejais galima pastebėti bedbugs, vikšrų, amarų ir galbūt vabalų lervų daromą žalą. Kalbant apie „Alligator“ krapų veislę, ji bus mažiau paveikta, tačiau nepakankamai dirbant dirvą, tai gali atsitikti.

pakilusi temperatūra

Norint užkirsti kelią grybelinei infekcijai ir užauginti gerą derlių, svarbu paruošti dirvą ir sėklas sėjai, vėdinti sodinukus. Prevencinės priemonės taip pat apima reguliarų augalų patikrinimą.

dirvos paruošimas

Surinkimas ir saugojimas

Surinkite žalumynus praėjus maždaug 40 dienų po sudygimo. Kai kurie sodininkai kolekcionuoja selektyviai, kiti - tęstiniu būdu. Vertingiausi yra jauni, maždaug 5 cm dydžio žalumynai.Jei derlius nuimamas ne laiku ir krapai sudygo, tuomet augalus derliaus nuimti visiškai, kitaip susidarys žiedynai ir žalumynai praras savo skonį.

sėklų daigumas

Atsiliepimai
 1. Anna Semenova
  2.02.2019 11:27

  Su šia nuostabia įvairove susipažinau tik praėjusį sezoną. Man labai patiko draugiškas sėklų daigumas, nepretenzingas - svarbiausia yra saulė ir laistymas, taip pat tankūs sultingi, puikų skonį turintys žalumynai. Dabar jis yra mano mėgstamiausias, aš jau pradedu ruoštis naujam sezonui ir nusipirksiu aligatorių.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas