Kaip tinkamai auginti krapus ant palangės žiemą namuose

Dauguma žmonių nori vartoti šviežias žoleles. Bet kuriuo metų laiku yra populiarūs krapai, kuriuos galima auginti ant palangės, svarbiausia žinoti, kaip. Ir nors parduotuvėje jis parduodamas ištisus metus, kur kas maloniau ant mini palangės sukurti mini daržovių sodą.

Krapų auginimo savybės žingsnis po žingsnio

Krapai auginami kaip aštrus prieskoninis augalas, tačiau yra žmonių, kurie tai vertina dėl vaistinių ir naudingų savybių.

Jei pradedantysis sodininkas turi idėją namuose auginti kvapnius ir vešlius krapus, turite:

 • pasirinkti tinkamą veislę;
 • susipažinti su auginimo technologija;
 • paruošti reikiamą inventorių.

Leiskite išsamiau apsvarstyti augančių krapų namuose ypatybes.

Veislių pasirinkimas

Veisėjai sukūrė daugybę krapų veislių. Jie skiriasi stiebų aukščiu, žaliuojančios žalumos buvimu ir žydėjimo bei sėklų nokinimo laiku. Norint kuo ilgiau gauti šviežių žalumynų, geriau sodinti veisles su skirtingu nokinimo laikotarpiu.

krapai ant palangės

Yra augalų, iš kurių po 38 dienų galite nupjauti žaliąją masę. Po to, kai ant stiebo užauga 5-6 lapai, krapai pradės žydėti. Tiesiog iki to laiko išaugs jau vidutiniškai prinokusi veislė.

Ankstyvosios brandinimo veislės

Tarp ankstyvo nokinimo krapų veislių išsiskiria:

 1. Toliau. Per mėnesį auga krapai, kurių rozetės yra 25 cm ilgio. Lapų tankis laikomas vidutiniu. Jie turi giliai žalią spalvą, padengtą vaškine danga. Ši veislė pasižymi stipriu imunitetu nuo ligų ir kenkėjų.
 2. Gribovskis. Galima sėti pavasarį, vasaros viduryje, žiemą esant papildomam apšvietimui. Visą mėnesį auga kvapnūs lapai.
 3. Aurora. Tai laikoma nauja veisle, suteikiančia ankstyvus žalumynus. Jau 25-tą dieną galite naudoti sultingus jo lapus, išsiskiriančius aštriu kvapu ir turtingumu. Augalai gerai vystosi, retai suserga ir nėra pažeisti kenkėjų.

žali krapai

Vidurio sezono veislės

Krapų veislėse, kurios priskiriamos sezono viduriui, auginimo sezonas pailgėja savaite, todėl jos skiriasi nuo ankstesnių didesnių žalumynų.

Tarp vidutinio sezono krapų rūšių yra žinomos:

 1. Krūmas. Auga daug žalumos, jie pradeda jas rinkti po 70 dienų. Pirmasis pjūvis atliekamas iš apačios. Iš vieno augalo lapus galite pjaustyti kelis kartus. Jis turi daug sultingų, aromatingų žalumos.
 2. Lesnogorskis. Rekomenduojama dideliems, aromatingiems lapams. Net kai pasirodys skėčiai, galėsite tęsti lapų pjovimą. Veislė atspari ligoms ir kenkėjams.
 3. Gausu krapų.Auginamas vešliam žalumui. Jis gavo savo pavadinimą dėl priežasties: lapai užauga gausiai, kvapnūs ir sultingi. Galima sėti kelis kartus per metus.

krapų krūmai

Vėlyvas nokinimas

Šie augalai išsiskiria tuo, kad ant jų ilgą laiką išlieka subtilūs žalumynai. Jie kartais neturi laiko subręsti iki galo.

Tarp gerai žinomų vėlyvųjų veislių:

 1. Aligatorius. Jis vertinamas už ilgai išliekančią vešlią žalumą. Skėčiai su gėlėmis formuojasi vėlai, todėl žalumynus galima skinti beveik visą vasaros sezoną. Lapai yra ryškiai žali, padengti vaškiniu žydėjimu.
 2. „Kibray“. Jo lapai yra platūs, žali su nedideliu geltonumu. Apnašos beveik nematomos. Rozetės yra didelės, užauga iki 40 cm aukščio.
 3. Krapai. Populiari olandų veislė. Skiriasi nepretenzybiškumas, ištvermingos skirtingos sąlygos. Suteikia daug kvapnios žalumos. Pjaustymas gali būti atliekamas ilgą laiką. Jis užauga iki 1,5 metro aukščio.

krapų veislės

Sėklų paruošimas

Norėdami sėti tik aukštos kokybės sėklas ir sudygti greičiau, turite jas pamirkyti šiltame vandenyje. Jie dedami į audinį ir mirkomi maždaug parą, po 12 valandų keičiant vandenį.

Sėklos gali būti apdorojamos silpnu kalio permanganato tirpalu, palaikant 3 valandas.

Patartina pašalinti tuos grūdus, kurie susidėjo, nes laikomi netinkamais sėjai, o tuos, kurie yra panardinti į indų dugną, reikia šiek tiek nusausinti ant popieriaus.

Krapų sėklos

Privalomas inventorius

Dėl sėjos krapai galite įsigyti konteinerių, kurie naudojami daigams auginti. Patartina jose padaryti skylutes vandens pertekliui nutekėti, tada užpildyti maždaug 2 cm drenažo sluoksnį.Šiems tikslams naudojamas išplėstinis molis, kurį galima įsigyti gėlių parduotuvėje. Tada rekomenduojama konteinerį užpildyti dirvožemiu.

Sėja

Gerai, jei sodo dirva iš anksto bus paruošta sėkloms sodinti. Jei tai nepadeda, galite nusipirkti dirvožemio gėlėms auginti. Pagrindinė sąlyga norint gauti draugiškus sodinukus yra dirvožemio purumas, todėl prieš sėją galite įpilti į žemę truputį smėlio ir vermikomposto.

sėjos krapai

Užpildžius indą dirvožemiu, jį reikia šiek tiek sudrėkinti. Geriau tai padaryti purškimo buteliu. Tada padarykite mažus griovelius, kurių gylis turėtų atitikti 1,5 cm, taip pat rekomenduojama juos purkšti vandeniu. Augalų sėklos, šiek tiek uždenkite žeme. Uždenkite indą plastikine plėvele ir padėkite į šiltą vietą.

Sėjant sėklas, temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18 ° C. Iš anksto mirkyti egzemplioriai sudygs maždaug per 7–10 dienų.

Kai pasirodys ūgliai, indą rekomenduojama pastatyti ant palangės. Kad krapai nesutirštėtų, 3 cm atstumu būtina ištraukti augalų perteklių.

Priežiūra

Auginti krapus ant palangės bute, ypač žiemą, nėra lengva užduotis. Jei nesilaikysite taisyklių, tada žalumynai pasirodys trapūs ir silpni.

krapai į puodą

Komforto temperatūra

Pakilus krapams, pirmą savaitę rekomenduojama naktį sumažinti temperatūrą. Norėdami tai padaryti, galite atidaryti langą arba perkelti sodinukus į įstiklintą lodžiją. Augalams pakanka 8–9 ° C temperatūros. Tai būtina, kad krapai neištemptų, o stiebai sustiprėtų.

Dienos metu temperatūra pakeliama iki 18 ° C, tačiau jei temperatūra bute yra aukštesnė nei 20 ° C, konteinerį turite pastatyti ant ryškiai apšviestos palangės.

Jei nesilaikysite šių taisyklių, krapų lapai bus neišsivystę ir turės šviesiai žalią spalvą.

Oro drėgmė

Žiemą dėl šildymo radiatorių bute oras išdžiūsta, todėl rekomenduojama jį drėkinti. Periodiškai purškite purškimo buteliu. Netoliese galite sudėti stiklainius, pripildytus vandens.

krapai ant palangės

Svarbu stebėti dirvožemio drėgmę.Augalus rekomenduojama laistyti kasdien, tačiau įsitikinkite, kad visa perteklinė drėgmė ištekėtų per specialias angas konteinerio dugne.

Papildomas apšvietimas

Krapai klasifikuojami kaip šviesą mėgstantis augalas. Jam šviesa yra viena iš svarbių derliaus nuėmimo sąlygų. Net šiluma nėra reikšminga krapų auginimo sąlygomis. Patartina konteinerį su juo pastatyti šalia lango ant apšviestos palangės.

Visi žino, kad žiemą dienos šviesos valandos yra daug trumpesnės, todėl augalus teks papildyti baltomis fluorescencinėmis arba LED lempomis. Jie pakabinami virš konteinerio pusės metro aukštyje.

krapų šakelės

Apšvietimas žiemą turėtų trukti apie 12 valandų: augalai gauna 6 valandas papildomo lempos apšvietimo, kai talpykla dedama ant pietinės palangės. Jei patalpoje, apšvieskite ją lempute 15 valandų, laiką galėsite pratęsti dar ilgiau.

Kad krapai nesisuktų viena kryptimi, nes augalai traukia šviesą, indą rekomenduojama pasukti 180 laipsnių. Ši procedūra turi būti atliekama kiekvieną dieną.

Tręšimas

Būtina papildomai tręšti maždaug po 2 savaičių. Tai gali būti kompleksinės mineralinės trąšos su mikroelementais ir organinės trąšos, kurios dabar parduodamos buteliuose. Rekomenduojama naudoti mineralinius - „Juno“, „Kemira“ ir organinius - „Bioaktyvus“, „Organinis balansas“ ir kitus.

trąšos puode

Derliaus nuėmimas

Norint pasiekti gerų rezultatų, teisingiau pjaustyti krapų žalumynus, kai augalai užauga iki 20–25 cm. Geriausia pirmiausia nuimti apatinius lapus, supjaustant juos žirklėmis. Po to patartina laistyti krapus ir pabarstyti juos iš purškimo butelio. Vėliau ant stiebo vėl pradės augti lapai.

Krapų auginimas yra įdomus užsiėmimas, nors jūs turite sunkiai dirbti, kad sukurtumėte tam būtinas sąlygas. Bet tai verta, nes bus galimybė grožėtis gražiu augalu ir pridėti jį prie patiekalų, paimant jį iš mini sodo.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas