Kaip pasodinti krapų atvirame lauke su sėklomis, kad jie greitai sudygtų

Tarp žalumynų įvairovės krapai užima vieną pagrindinių pozicijų žolelių sąraše. Augalas naudojamas norint pridėti naujų skonių ir papuošti patiekalus. Norint gauti stabilų žalumynų derlių, svarbu žinoti, kaip tinkamai pasodinti krapus ir prižiūrėti derlių. Laikantis taisyklių augančių krapų turės daug naudingų savybių ir malonių skonio savybių.

Privalomos sąlygos krapų auginimui

Krapai yra nepretenzingas augalas ir reikalauja minimalių auginimo sąlygų. Įskaitant:

  1. Augalą geriau sodinti saulėtoje vietoje, nes daigumas bus greitas tik ryškioje šviesoje.
  2. Sėti žalumynai turėtų būti žemėje, kurioje anksčiau nebuvo naudojamos tokios trąšos kaip dolomito miltai ir kalkės.
  3. Auginant augalą nepertraukiamu būdu šiltnamyje ar ant atvirų lovų, pakanka išbarstyti sėklas visame žemės paviršiuje ir apdoroti paviršių grėbliu, kad būtų galima įterpti, tada pradėti purkštuvus arba savarankiškai atlikti gausų laistymą.
  4. Augalai, pasodinti netoli krapų, gali blokuoti prieigą prie šviesos ir sutrikdyti šaknų sistemą.
  5. Sergant ligomis ir kenkėjais, turėtų būti naudojami tik agrotechniniai ir mechaniniai kontrolės metodai. Pagrindinis vaidmuo pašalinant pavojingus trečiųjų šalių veiksnius yra skiriamas kompetentingam pasėlių kaitaliojimui sodinant.
  6. Tarp kitų augalų galima auginti krapus.

augančių krapų

Pirmųjų ūglių atsiradimo laikas po pasodinimo pavasarį tiesiogiai priklauso nuo atmosferos sąlygų ir tinkamo sėklų paruošimo. Esant palankioms aplinkybėms, daigai pradeda dygti praėjus savaitei po sėjos.

Sodinimo datos skirtinguose regionuose

Dėl krapų sugebėjimo toleruoti aplinkos temperatūrą iki –4 laipsnių, sėklas geriau sodinti pavasario viduryje, po to, kai ištirpsta sniegas. Sėklos gali augti aukštesnėje nei 3 laipsnių temperatūroje, o optimalios sąlygos yra 15–20 laipsnių šilumos. Auginant vidurio Rusijoje krapus rekomenduojama sodinti balandžio pabaigoje, kai vėlyvų šalnų rizika yra maža.

kaimynystėje su krapais

Šiauriniuose regionuose žiemą sėti leidžiama atviroje dirvoje. Norėdami tai padaryti, žemė paruošiama sodinti 2 savaites prieš šalną, o per pirmąsias šalnas žiemai pristatomos sėklos. Šis metodas leidžia gauti ankstyvą krapų derlių.

Sėklų paruošimas

Į atvirą dirvą peržiemojusios sėklos sudygsta aktyviau nei pasėtos pavasarį. Eterinių aliejų buvimas kompozicijoje sulėtina augimą, todėl prieš pradėdami sėti, turite tinkamai paruošti sėklas.Norėdami dezinfekuoti ir pagreitinti daigų atsiradimą, sėklos suvyniotos į marlę ir 3 dienas mirkomos vandenyje. Pradinė vandens temperatūra turėtų būti apie 50 laipsnių. Kad daigai atsirastų greičiau, mirkymo vandenį reikėtų keisti kelis kartus per dieną.

Po vandens apdorojimo sėkloms turi būti leista išdžiūti, dedant jas ant marlės maišų ir apibarstant garuose pjuvenomis. Prieš tiesioginį sėjimą rekomenduojama pusvalandį papildomai išdžiovinti sėklas gryname ore.

sodinti krapus

Idealiai tinka sodinti atvirame grunte

Kaip ir daugelis žalumynų, krapai geriausiai auginami lauke. Kadangi pasėliams reikia šviesos, kad jie gerai augtų, geriausia pasirinkti saulėtą vietą. Pietinės teritorijos yra idealios.

Renkantis optimalią sėjos vietą, taip pat svarbu atsižvelgti į temperatūrą, kuri aktyvaus augimo laikotarpiu turėtų būti aukštesnė nei 15 laipsnių. Tuo pačiu metu nuolatinis ultravioletinių spindulių poveikis gali sukelti dirvožemio sausrą, kurią reikės reguliariai laistyti.

Kaimynystės nuostatos

Krapoms nereikia erdvinės izoliacijos nuo kitų augalų, todėl žalumynus leidžiama auginti arti pomidorų, agurkų, cukinijų ir kitų daržovių augalų. Nerekomenduojama sodinti augalą tik tose lovose, kuriose praėjusį sezoną buvo nuimtas salieras.

krapų kompozicija

Kad nesusidarytų nepalankios sąlygos kaimyniniams augalams, tarp sodinukų turėtų būti palikta vieta. Žalumynai neturėtų būti šalia daržovių kotelių, nes kitaip jie pašalins perteklinį maistinių medžiagų kiekį ir drėgmę.

Kaip pasirinkti sodinimo vietą ir paruošti sodo lovą?

Vienas iš svarbių veiksnių, turinčių įtakos krapų derliui, yra teisinga sodinimo vieta. Pasirinkdami reljefą lovoms, turėtumėte vengti patamsėjusių vietų ir vietų šalia aukštų krūmų. Taip pat turėtumėte vengti vietų, kuriose nėra užsikimšusios dirvos.

Nusprendus auginti vietą, būtina paruošti dirvą sėjai. Rudens laikotarpiu pirmiausia turėtumėte iškasti dirvą ir atlikti apdorojimą trąšomis. Vienam žemės kvadratui prireiks pusės kibiro humuso. Aštuoniasdešimt aštuonių paukščių ar paukščių išmatų taip pat tinka kaip viršutinė dalis. Kad sodinukai galėtų laisvai patekti deguonimi ir vandeniu, pavasario viduryje prieš sodinimą visos lovos turi būti kruopščiai atlaisvintos. 1-2 dienas prieš sėją liks laistyti dirvą, kad jos susitrauktų.

žalioji kultūra

Kokį dirvožemį mėgsta krapai?

Didelėms ir aromatingoms želdynams auginti geriau tinka neutralus arba mažai rūgštus dirvožemis. Dirva turėtų būti atlaisvinta, joje turėtų būti daugybė naudingų mikroelementų. Prieš sėją nebūtina dirvožemio apdoroti šviežiu mėšlu ar kompostu, tačiau humuso buvimas dirvoje gali pagreitinti nokinimo procesą. Jei krapų pirmtakai buvo agurkai, kopūstai ar panašūs augalai, tada po jų dirvožemis bus prisotintas organinėmis medžiagomis.

Augimo metu žalumynai kaupia nitratus, todėl dirvožemis neturėtų būti tręšiamas mineralinėmis trąšomis. Azoto tirpalai taip pat visiškai neįtraukiami. Norint užtikrinti tolygų augimą, dirvožemis turi būti vidutiniškai drėgnas. Neturėtų būti leidžiama perteklinė drėgmė ar didelė sausra. Kitas dirvožemio pasirinkimas yra nedidelis kenkėjų skaičius ankstesnių sodinimų metu.

Sodinimo kultūra

Prieš sėjant krapą, paruoškite maždaug 2 cm gylio skylutes. Tarpas tarp eilių turėtų būti 15–20 cm. Varpos gali būti išilgai ar per lovas. Sėjant krapus, tinka sutirštinta sodinimo schema, kurioje 1 g žemės reikės 1 g sėklų, o sėjant rudenį - 2 g.

Prieš sodindami sėklas į duobutes, dirvą reikia laistyti vandeniu.Po sėjos vagos uždengiamos žeme.

Laistyti nereikia iškart po sodinimo, nes sausa dirva tarnauja kaip mulčias ir leidžia vandeniui išlikti ilgą laiką. Krapus galima sėti mažomis partijomis kas 2 savaites, kad visada būtų šviežių žalumynų.

Kitais metais išauginus krapus, į tas pačias lovas rekomenduojama sodinti baklažanus, salotas, česnakus, pomidorus, agurkus ar panašias savybes turinčias kultūras. Dirvoje po žalumos bus minimalus patogeninių sporų kiekis, o tai turės teigiamos įtakos tolesnio derliaus kokybei ir kiekiui.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas