Geriausios krapų be skėčių veislės žalumynams su pavadinimais

Krapus augina daugelis sodininkų, kurie savo sklypuose sodina daržoves. Kai kurie iš jų nori auginti krapų veisles žalumynams be skėčių. Tačiau prieš pradėdami auginti, turite pradėti pasirinkti tinkamą augalų veislę. Visos krapų veislės turi savo ypatybes, su kuriomis reikėtų susipažinti prieš sodinant.

Ar yra veislių be skėčių?

Daugelis sodininkų domisi, ar yra krapų veislių, kurios visiškai neturi skėčių. Galų gale, būtent dėl ​​jų pasodinti krūmai sensta greičiau. Pasirodžius skėčiams ant krūmų, žalumynai pasidaro kieti, o jų lapai pamažu gelsva.

krapai be skėčių

Neįmanoma rasti veislių be skėčių, nes augalas dauginasi naudodamas sėklas, kurios susidaro būtent šioje krūmo dalyje. Todėl, jei krapų įvorėse nebūtų skėčių, jie negalėtų daugintis. Tačiau buvo veisiamos specialios veislės, kuriose skėtis pasirodo gana vėlai. Tokių krapų veislių ypatumas yra tas, kad jos sensta daug vėliau nei visos kitos veislės.

Krapų veislės

Prieš pradėdami sodinti augalą, turėtumėte išsamiau susipažinti su jo veislėmis. Visos krapų veislės yra suskirstytos į dvi dideles kategorijas:

žalumynai su pavadinimais

 • Krūmas. Krūmo tipo augalai auga kaip mažas ar didelis plinta krūmas. Tokios veislės išsiskiria dideliu derlingumu, laikantis pagrindinių priežiūros taisyklių. Taip pat krūmo krapų ypatumai apima vaiskrūmio trukmę ir sėklų nokinimą. Šiauriniuose šalies regionuose kai kurie krūmai tiesiog neturi laiko pilnai prinokti, todėl sodininkai turi pašalinti skėčius iškart po jų pasirodymo.
 • Ant žalumynų. Žalumynų veislės išsiskiria stipriu aromatu ir aukštu produktyvumo lygiu. Jų krūmai yra mažo dydžio ir padengti ryškiais sodrios žalios spalvos lapais.

Tačiau yra ir kita klasifikacija, pagal kurią veislės išskiriamos atsižvelgiant į tai, kur jos auginamos.

klasterio tipas

Auginimui ant palangės

Krapų krūmus galima auginti ne tik šiltnamiuose ar daržovių daržuose, bet ir ant palangių. Namuose augalas jaučiasi ne blogiau nei lovose po saule ar šiltnamiuose.

Auginant ant palangės, rekomenduojama naudoti Gribovsky veislę. Šio tipo želdynai puikiai toleruoja kambario temperatūrą ir jiems nereikia nuolatinės priežiūros. Vienintelis dalykas, kurio reikia Gribovskiui, yra derlinga dirva su pakankamu maisto medžiagų kiekiu.

visiškai suspėti

Taip pat ant palangių gerai auga žalumynai, kurie priklauso Grenadier veislei. Būtent šį augalą namų šeimininkės dažniausiai augina vazonuose ant palangių. Norėdami, kad Grenadierius gautų gerą derlių, turėsite jį laistyti 2–3 kartus per savaitę.

Dėl atviros žemės

Pietinių šalies regionų gyventojai atvirame lauke dažnai augina krapus. Yra keletas veislių, kurios geriausiai tinka sodinti lauke:

kambarinis augalas

 • Toliau. Sodinti sode dažnai pasirenkama Dalny krapų veislė, kuri subręsta per pusantro mėnesio. Augalas užauga iki 30 cm aukščio ir dalijasi į 5–6 stiebus su žaliais lapais. Pagrindinis šios veislės bruožas yra atsparumas kenkėjams ir įprastoms ligoms.
 • Maks. Kompaktiškų krūmų gerbėjai sodina „Max“ augalus savo daržuose. Žali užauga iki 15 cm aukščio ir yra padengti mažais deimanto formos lapais. Iš vieno prinokusio krūmo surenkama 40–50 gramų žalumynų.
 • Kutuzovskis. Tarp ypač derlingų atvirajai žemei skirtų veislių išsiskiria Kutuzovskaya žalumynai. Tai sodrus augalas su dideliais suapvalintais lapais. Šie krapai turi gerą aromatą ir puikų skonį.

Šiltnamiui

Auginant šiltnamio sąlygomis naudojamos veislės, kurios be problemų susidoroja su šviesos trūkumu. Šios rūšies žalumynai apima:

dideli lapai

 • Skėtis. Šią veislę rekomenduojama auginti aukštuose šiltnamiuose, nes subrendusių augalų stiebai užauga iki dviejų su puse metro aukščio. Prinokusius žalumynus galite rinkti praėjus pusantro mėnesio po sodinimo.
 • Šaltis. Auginant šiltnamyje, žalumynai užauga iki pusantro metro aukščio. Krūmas yra padengtas dideliais išpjaustytais lapais, kurių paviršius padengtas vaškine danga. Skėtis ant augalo susiformuoja gana vėlai, todėl krūmai ilgai sensta.
 • „Kibray“. Ši veislė vadinama ankstyvomis subrendusiomis žalumynų veislėmis, nes pasėlis nuimamas praėjus 20–25 dienoms po pasodinimo. Kibray išsiskiria sultingais lapais, kurie turi subtilų skonį.

Ankstyvos brandinimo veislės krapai

Daugelis išauga ankstyvą brendimą krapų rūšiųnes jie greitai bręsta ir sudaro skėčius. Dėl to antroje pavasario pusėje bus galima rinkti prinokusius žalumynus. Į anksti prinokusius krapus įeina:

aukšti šiltnamiai

 • Skėtis. Šią veislę vėlyvą pavasarį veisė švieži žalumynai. Krūmų lapai renkami mažomis ryškiai žalios spalvos rozetėmis. Skėtį rekomenduojama auginti didelės drėgmės sąlygomis, kad augalas geriau augtų. Norint padidinti derlių, rekomenduojama jį periodiškai tręšti azotu.
 • Perdaryti. Gaminant konservus, dažnai naudojama aromatinė „Redoubt“ veislė. Toks augalas priskiriamas vienai geriausių derlių duodančių veislių, nes iš kiekvieno krūmo iškasama ne mažiau kaip 50 g sultingų žalumynų.

veisiami selekcininkų

Sezono vidurys

Vidurio sezono metu žalumynai subręsta 10–15 dienų vėliau nei ankstyvosios brandos veislės. Tačiau tokie krūmai yra produktyvesni, nes jie užauga daugiau žaliosios masės. Dažniausiai sodininkai sodina šiuos vidutinio sezono krapų tipus:

 • „Amazon“. Produktyviausia vidutinio sezono veislė yra Amazonės žalumynai. Sodininkai iš vieno suaugusio krūmo surenka mažiausiai 50–65 gramus žalumynų. Nuimtas derlius naudojamas gaminant konservus ar daržovių salotas.
 • Richelieu. Augalas užauga iki 120 cm aukščio ir 20-30 cm pločio. Krūmai padengti dideliais lapais ir sodriomis rozetėmis. Pirmoje vasaros pusėje žaluma yra padengta skėčiais, ant kurių laikui bėgant susidaro daugiau nei 40 spindulių. „Richelieu“ yra naudojamas gaminant aromatinius prieskonius.

ankstyvos brandinimo veislės

Vėlyvas nokinimas

Derliaus nuėmimui žiemą geriau naudoti vėlai subrendusius žalumos tipus, nes derlius nuimamas pirmoje rudens pusėje. Tarp vėlyvai prinokusių krapų rūšių išskiriamos:

 • Aligatorius.Augalo krūmai užauga iki 30 cm aukščio ir yra padengti dideliais kvapniais lapais. Aligatorius nesudaro skėčio iki rudens, todėl iš jo krūmų derlių galima nuimti kelis kartus per sezoną. Iš kiekvieno krūmo už vieną derlių galima gauti apie 65 g šviežių žolelių.
 • Išdykęs. Tai aukštas augalas, užaugantis iki 130 cm aukščio. Krūmai yra padengti mažais deimanto formos lapais, kurių paviršiuje yra melsvas žydėjimas. „Mischief“ pranašumai yra didelis derlius ir nepretenzinga priežiūra.

kvapnūs lapai

Kaip sodinti?

Prieš pradedant sodinti krapus, rekomenduojama susipažinti su šio augalo sodinimo ir auginimo ypatybėmis.

sodinti krapus

Sėklų paruošimas

Visos sėklos iš anksto paruoštos, kad sėklos sudygtų greičiau. Norėdami tai padaryti, visos sėklos dedamos į nedidelį audinio gabalėlį ir išpilamos vandeniu. Sėklos mažiausiai dvi dienas turėtų būti drėgnu skudurėliu, po to jos išimamos ir išdžiovinamos saulėje.

mažas gabalas

Krapų sėjos datos

Želdynai sodinami balandžio antroje pusėje, kai oro temperatūra nenukris žemiau nulio laipsnių. Šiauriniuose regionuose dėl naktinių šalčių sodinimas atidedamas iki gegužės vidurio ar pabaigos. Šiltnamio sąlygomis krapai atsisėda bet kuriuo sezonu. Svarbiausia, kad temperatūra šiltnamyje nenukristų žemiau 10–12 laipsnių šilumos.

Sodinant žalumynus svetainėje, skylės daromos 20-30 cm atstumu viena nuo kitos. Tada skylės sudrėkinamos šiltu vandeniu ir tręšiamos organinėmis trąšomis. Paruošus dirvą, į kiekvieną skylę sodinamos krapų sėklos.

šiltnamio temperatūra

Priežiūra

Po pirmųjų ūglių atsiradimo visi sodinukai kruopščiai laistomi šiltu vandeniu. Dirvą rekomenduojama sudrėkinti 2–3 kartus per savaitę, kad dirva neturėtų laiko išdžiūti. Po kiekvieno laistymo dirvožemis suariamas su kapliuku ir pašalinamos piktžolės.

Kai daigai užauga iki 10–15 cm, jie išretėja. Rekomenduojama pašalinti šoninius ūglius, kad krūmai netrukdytų kaimyniniams augalams. Po retinimo atstumas tarp žalumynų turėtų būti apie 20 cm.

šiltas vanduo

Kaip nuskinti ir išdžiovinti krapų derlių?

Prinokusių žalumynų derlius yra laikomas svarbiu krapų auginimo žingsniu. Jie tai daro vasaros pabaigoje arba pirmoje rudens pusėje. Derliaus nuėmimo metu krūmai traukiami nuo žemės kartu su šaknimis. Tada šaknys nupjaunamos, o lapai džiovinami saulėje gatvėje ar palangėje.

surinkite ir nusausinkite

Krapų ligos

Daržovių augintojams ne visada pavyksta gauti gerą krapų derlių, nes šis augalas dažnai kenčia nuo kenksmingų grybų sukeltų ligų.

Dažniausiai žaluma kenčia nuo peronosporozės, pažeidžiančios viršutinę krūmų dalį. Liga pasireiškia esant didelei drėgmei ir maždaug 15-20 laipsnių oro temperatūrai.

kenčia nuo ligų

Taip pat sodinukai dažnai kenčia nuo fomosozės, dėl kurios krūmai žūva. Sergant tokia liga, visi krūmai pamažu juodi ir nudžiūsta. Kai pasirodo pirmieji phomosis požymiai, geriau atsikratyti užkrėstų žalumynų iškart.

Kita dažna liga yra cercosporosis. Su šia liga visi užkrėsti augalai yra padengti rudomis dėmėmis. Neįmanoma išgydyti ligos, todėl žalumynai su cercosporia yra iškasti ir sudeginti.

krūmų mirtis

Išvada

Krapų laikoma įprasta žaluma, kurią daugelis sodininkų augina savo sklypuose. Prieš pradėdami sodinti tokį augalą, turite susipažinti su jo veislėmis ir jų auginimo ypatybėmis.

jų svetainėse

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas