Kaip auginti ir prižiūrėti krapus atvirame lauke, kiek dienų tai užtruks

Krapus augino ir mūsų močiutės, nes tai kvapni ir kvapni žaluma, vertinama dėl savo aromatinių savybių. Taip pat žalumynai gali būti laikomi tikru vaistu, gaunamu iš daržo. Nepaisant to, kad jį sodina visų šalių sodininkai, ne visi gali gauti žalių šakelių. Taip atsitinka, kad krapų daigai neatsiranda nuo žemės, o jei taip nutinka, jie pasirodo ploni ir turi geltoną spalvą. Kultūros auginimas turi savo paslapčių.

Tipai ir veislės

Atskirti vieną augalų veislę nuo kitos vizualiai sunku. Tikri profesionalai pastebės skirtumą tarp spalvų sodrumo ir vaško dangos kiekio. Kiekviena veislė turi savo skonį ir aromatą. Remdamasis šiomis savybėmis, žmogus pasirenka tai, kas jam labiausiai patinka.

atviras gruntas

Ankstyvosios subrendimo veislės nokinamos 10 dienų anksčiau nei vėlyvasis brendimas. Ankstyvosioms veislėms priklausantys krapai išdygsta 2 savaitėmis anksčiau, nors turi puikų puošnumą ir yra mažesnio svorio. Pageidautina, kad ši veislė būtų auginama po plėvelių pastogėmis arba atvirame dirvožemyje.

Pagrindinis tikslas yra užtikrinti ankstyvą želdynų derlių ir gauti sodinamąją medžiagą kitam sezonui.

Krapų veislės vėlai subrendę augalai išsiskiria sodria lapija ir dideliu vieno augalo svoriu. Jei pasėlis yra lizdo būsenoje, derliaus nuėmimo laikotarpis atėjo. Paprastai šis procesas tęsiasi dvi savaites. Tetra ir Kibray veislės yra labai populiarios tarp sodininkų.

anksčiau nei vėlai subręsta

Pasirinkdami iš vėlai prinokusių veislių sąrašo, sodininkai teikia pirmenybę krūmų pasėliams. Jie skiriasi nuo įprastų krapų sparčiai plėtojant stiebą. Dėl šoninių ūglių formavimosi ašyse augalas atrodo kaip krūmas. Asmuo, pasirinkęs tokias veisles kaip „Salut“, „Gourmet“ ar „Russian“, gali būti tikras, kad sode augs krapai.

Pavėluotai subrendę krūmai netinka auginti vidurinėje juostoje. Pietiniuose regionuose greitai subręsta.

krūmų pasėliai

Sėklų paruošimas

Prieš sodinimą į dirvą, sėklos paruošiamos. Tai yra geras būdas pasiekti maksimalų sodinamosios medžiagos daigumą. Norėdami tai padaryti, jis iš anksto mirkomas. Paimkite minkštą audinį ir pamerkite į drėgmę, po kurio kultūros sėklos dedamos. Reikia pasirūpinti, kad jie būtų drėgni ir neišdžiūtų.

Krapų sodinimo medžiaga mažiausiai 2 dienas turėtų gulėti šlapioje servetėlėje, kad per tą laiką būtų galimybė išsipūsti. Jei paliksite jį lauke 20 minučių, perteklinė drėgmė išgaruos iš sėklų ir jie bus pasirengę sodinti.Pirmieji kultūros sodinukai, kaip taisyklė, pasirodo praėjus 10–12 dienų po sėjos. Visą šį laiką dirva laikoma drėgna.

geras metodas

Iškrovimo datos

Dilės sodinamos balandį. Iki to laiko sniegas dingo iš lovų, atverdamas tiesioginę prieigą prie dirvožemio. Kultūros sėklos sudygsta esant +3 ° C temperatūrai. Taip pat atsižvelgiama į orą lauke - jis turėtų būti palyginti šiltas.

Derlius nuimamas ankstyvą pavasarį, sodinimas atliekamas kovo pabaigoje. Tam oras turi gerai sušilti. Jei sėjate krapų sėklas kas 14 dienų, lovose augs šviežios žolelės. Sodininkai, sėjantys krapus, kasmet pasėlį pasodina balandžio pabaigoje. Vasarą, esant karštam orui, žalumynai taip pat gerai sudygsta, tačiau atsargiai.

prieiga prie dirvožemio

Dirvos paruošimas

Krapai gerai auga ir vystosi atviros žemės sąlygomis. Pageidautina, kad dirvožemis būtų neutralus ir purus. Jei žemė kieta, sodininkas niekada negali pasiekti norimo rezultato. Dirvožemis sodinimui paruošiamas rudenį, kad būtų galima anksti pasėti sodinamąją medžiagą.

Žiemą

Kad daigai pasirodytų kuo anksčiau ir būtų galimybė mėgautis šviežiomis žolelėmis, sodinimas atliekamas žiemą. Sodo lovoje turėtų būti rudenį tręšiamos trąšos. Sėklos sėjamos, kol žemė neužšąla. Tokiu atveju kultūros sodinamoji medžiaga į žemę įdedama giliau nei pavasarį. Jei plotas yra padengtas mulčiu, dirvožemis nėra sutankintas.

neutralus ir laisvas

Sėkite krapų sėklas šalyje

Pirmąjį pavasario mėnesį į žemę įterpiamas humusas arba kompostas 1 kibiras už 1 kv. m. Kaip pakaitalą galite naudoti sudėtines mineralines trąšas. Gerai sudrėkinus dirvą, sėklos bet kokiu būdu sėjamos į lovas. Viršutinė dalis padengta vermikompostu, kompostu ar šlapiomis durpėmis. Šiek tiek sutankėjus sėjai, dirva laistoma vandeniu iš laistymo skardos su smulkiu trintuvu, kad drėgmė pasiskirstytų tolygiai.

Jei krapai sėjami asmeniniam naudojimui, naudokite diržo metodą. Tarpai tarp eilių neturėtų viršyti 25–30 cm. Norint gauti žalią masę, sodinamoji medžiaga pasėjama į dirvą 1,5–2 cm gyliu. Po to dirva suariama. Esant +3 ° C temperatūrai, pasirodo pirmieji pasėlių ūgliai. Krapai nebijo mažų šalnų, todėl drąsiai galite palikti juos šalyje be priežiūros.

kaip pakaitalas

Krapų priežiūros ypatybės

Krapai neišsiskiria ištvermingumu ir prisitaiko prie bet kokio dirvožemio po pasodinimo, todėl žemės ūkio technologija neturėtų sukelti jokių ypatingų sunkumų. Kultūrai būdingi šie požymiai:

  1. Puikiai jaučiasi drėgnoje dirvoje.
  2. Jis gerai toleruoja šaltį.
  3. Didelis šviesos kiekis skatina greitą augimą.

po išlaipinimo

Augalas gali vystytis rūgščiame dirvožemyje, tačiau procesas bus lėtas. Į šį tašką reikėtų atsižvelgti prieš išlipant. Kultūros eterinių aliejų kiekis neleidžia daiginti sodinamosios medžiagos. Jei atsižvelgsite į aukščiau išvardytas savybes, žmogus gali lengvai nustatyti krapų sodinimo vietą ir žinos, ko pirmiausia ieškoti.

Apšvietimo ir temperatūros kontrolė

Pasėlių lovos dedamos saulėtoje sodo pusėje. Geri pirmtakai yra kopūstai ar agurkai. Apšvietimo stoka daro įtaką šakų išvaizdai, jie tampa ploni ir silpni. Jei žemės sklypas didžiąją dienos dalį yra šešėlyje, krapai pasirenkama kita vieta. Tai taip pat yra vienas iš svarbių niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti.

eik lėtai

Tinkamas dėmesys skiriamas ir temperatūrai. Atvėsusios lietingos dienos krapoms nėra kritinės. Jis puikiai išgyvena bet kokius klimato pokyčius ir prisitaiko prie sąlygų. Tačiau kultūra gali visiškai vystytis tik saulėtu oru.

Laistyti augalą

Pagal auginimo technologiją pasėlį reikia laistyti du kartus per dieną - ryte ir vakare. Svarbu neleisti, kad dirvožemis nutekėtų.Priešingu atveju tai daro įtaką augalo išvaizdai. Žalumynai netinkamai augs, o šakos įgaus geltoną ar raudoną atspalvį.

temperatūros režimas

Atlaisvinti dirvožemį

Per pirmąsias 2–3 savaites po pasodinimo pasėlis auga lėtai. Šiuo metu svarbu užkirsti kelią dirvos plutos susidarymui, jei dirva yra sunki - stebėkite tai dar atidžiau. Reguliarus atsukimas tarp griovelių lemia gerą krapų derlių. Procedūra atliekama po laistymo, užkertant kelią dirvos plutos susidarymui.

dirvožemio pluta

Viršutinis padažas

Jei pasėlis gerai sudygsta, jam tręšti nereikia. Paprastai to laikomasi, jei dirva iš pradžių buvo gerai užpildyta. Esant silpnam augimui, augalą reikia šerti kompleksinėmis trąšomis. „Tirpalas“ turi puikų poveikį, už kibirą vandens imama tik 1 valgomasis šaukštas. l. medžiagų.

Žalieji kaupia nitratus, jei sodininkai naudoja natrio arba kalcio nitratą, taip pat karbamidą. Geriau jų nenaudokite.

Norėdami pagreitinti krapų augimą, negalite naudoti chemikalų. Gydant žalumynus, iš daržo pašalinamos kenkėjų užkrėstos piktžolės ir daigai. Prasidėjus naujam sezonui, reikia pakeisti nusileidimo vietą. Jei reikia, tręškite kultūrą ir atlikite prevencinę sėklos dezinfekavimą.

tręšimas

Kenkėjai ir kova su jais

Dažniausiai augalą pažeidžia juodoji koja, fuzarijos vytimas ir miltligė.

Miltligė

Tai baltas žydėjimas, kuris pasirodo ant stiebų, lapų ir sėklų. Parazitinę miltligę, krapų šakelės tampa netinkamos vartoti žmonėms. Ligos vystymasis stebimas antroje vasaros pusėje, ypač jei temperatūra nukrinta naktį. Jis gali pasirodyti tiek atviroje, tiek uždaroje vietoje. Kultūrai gydyti draudžiama naudoti cheminius preparatus.

Norint išvengti kultūros užteršimo liga, būtina atlikti prevenciją. Mažiausiai 30 minučių pašildykite surinktas sėklas 50 ° C temperatūroje. Surinkite sodinamąją medžiagą tik iš sveikų augalų. Prieš sodindami krapus naujoje vietoje, pašalinkite praėjusio sezono pasėlių likučius.

fuzariumo vytimas

Fusariumo vijimas

Liga paveikia arčiausiai žemės esančių krapų lapus. Jie pradeda raudonai arba rudos spalvos. Visos šakos pamažu keičia spalvą, o augalas - ketera. Vystymosi priežastis yra grybelis, kuris patenka į krapų audinius, jei nesilaikoma priežiūros technologijos.

yra arčiau

Juodgalvis

Augalo mirtis prasideda sudygus sėkloms, nes sodininkai sodina juos į jau paveiktą dirvą. Šaknies apykaklės nykimas keičiasi į šakų juodumą ir silpnumą. Po to visas kultūros daigai išdžiūsta. Liga plinta dar labiau, jei dirvožemis yra purvinas. „Blackfoot“ taip pat patinka:

  • šešėlis;
  • nepakankamas deguonies kiekis dirvožemyje;
  • trūksta atsipalaidavimo.

sodininkai sodina

Juodgalvis gali pasirodyti ant augalų, pasodintų į rūgščią dirvą. Jos atsiradimui taip pat turi įtakos staigūs temperatūros pokyčiai. Kultūra paveikiama juodos kojos, jei ji yra užkrėsta fomoze ar cercospora. Vengti ligos, krapai nesodinkite toje pačioje vietoje.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Sodininkai jaunų žalumynų daigus pradeda gauti po 35–40 dienų nuo sėklos pasodinimo. Įvairiais būdais rinkite krapų naujienas. Jei vieni nuskins didelius lapus, kiti pasodins augalą. Labiausiai krapai laikomi naudingaiskurio aukštis viršija 5 cm.

rūgštus dirvožemis

Nepaisant to, kad kultūros daigumas yra vidutinis, po ūglių atsiradimo ji greitai vystosi. Jei augalas ilgą laiką netrikdomas, jis pasieks 25–30 cm aukštį, o kartais ir dar aukštesnį. Žalumynai skinami prieš žydėjimą, nes po to keičiasi skonis.

Derliaus nuėmimas geriausia ryte, kai žalumynai yra labai sultingi.

Krapų derlius leidžia juos ne tik valgyti šviežius, bet ir džiovinti bei užšaldyti žiemai. Tuo pačiu metu jis nepraranda savo skonio.

daigumas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas