Kaip tinkamai atskiesti geležies vitriolį vynuogėms perdirbti vasarą, rudenį ir pavasarį

Vynuogėms auginti reikia žinių, kaip apsaugoti augalą nuo ligų. Tik laiku imantis prevencinių priemonių, vynmedis gali visiškai išsivystyti, sėkmingai ir gausiai sudygti. Laiku maitinamas uogų kultūra taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Sodininkams vynuogėms žemės ūkio technologijose reikia naudoti geležies sulfatą. Vaistas yra svarbus kaip prevencija ir gydymas pagrindinėmis vaisių pasėlių ligomis.

Kas tai yra?

Geležies sulfatas yra geležies sulfato tirpalas. Geležies sulfatas yra bekvapis ir susideda iš skaidrių melsvai žalių kristalų. Medžiaga skiriasi:

 • geras tirpumas vandenyje;
 • mažas toksiškumas;
 • oksidacija oru;
 • žemas skilimo laipsnis aukštoje temperatūroje.

Pramoninėje gamyboje geležies sulfatas gaunamas kaip šalutinis produktas, kai geležies lakštai ar viela yra išgraviruoti sieros rūgštimi, kad būtų pašalintos skalės.

Medžiagą galite paruošti patys, naudodami geležies laužą praskiestu sieros rūgšties tirpalu.

Juodųjų metalų sulfatas yra plačiai naudojamas. Be žemės ūkio, jis reikalingas kaip vaistas pacientams, sergantiems geležies stokos anemija. Tarnauja kaip priemonė audiniams dažyti, rašalui gaminti.

augalų apsauga

Geležies vitriolis gaminamas kaip krištolo pavidalo milteliai, pakuotėse, sveriančiose 150 gramų.

Veiksmo mechanizmas

Kadangi geležies sulfato kristalai gaunami veikiant sieros rūgščiai ant geležies, jie prireikus naudojami:

 • papildyti svarbios medžiagos atomų skaičių augalų audiniuose;
 • tręšti dirvą;
 • sunaikinti patogeninius mikroorganizmus;
 • imtis priemonių kovai su chlorozė.

Kristaluose yra tiek geležies, kad jei jo trūksta, galite jį papildyti 1-2 purškimo procedūromis.

vitriolio kristalai

Atsižvelgiant į mažą medžiagos toksiškumą, rudenį ji naudojama tik prevenciniais tikslais. Apdoroti augalai bus apsaugoti nuo grybelinių infekcijų. Bet vitriolis silpnai veikia vabzdžių kenkėjus, reikia stipresnių priemonių. Todėl čia yra naudingas vario sulfatas, pasižymintis stipresnėmis dezinfekavimo savybėmis.

Kuo naudingos vynuogės?

Dirbant vynuogyne būtina naudoti geležies sulfato tirpalą. Dėl vynuogių trūksta geležies, prasideda problemos. Juos lemia ūglių augimas, pageltimas ir lapų kritimas. Apie derlių nėra ko svajoti, kai vynmedis yra tokios būklės. Vien gydymas geležies vitrioliu padės sutaupyti.

Sergant ligomis: miltlige, bakteriniu vėžiu, taškine nekrozė - purškimas geležies sulfatu taip pat padės. Jie gydo vynmedžio žaizdas, nes medienos sluoksnio struktūrą greičiau atkuria veikiant vitriolio tirpalui.

vynuogės ant šakos

Šiauriniuose regionuose galima dirbtinai atidėti pumpuravimą, apdorojant ūglius geležies sulfatu. Tuomet šalnos, kurios yra pavojingiausios pavasarį, vynmedžiams nepakenks.

Patyrę sodininkai žino geležies sulfato tirpalo, kaip pagrindinio agento, apsaugančio nuo žiemos šalčio, poveikį. Vaistas padeda skatinti uogų pasėlių dauginimąsi.

Priemonė turi daug privalumų. Be plataus poveikio spektro, taip pat pažymima, kad jis yra mažai toksiškas. Subtiliai veikiantis augalus, neprasiskverbdamas giliai į audinius, vaistas teigiamai veikia vynuogių augimą ir vaisiaus augimą.

Jį reikia teisingai išauginti, kad vynmedis nesudegtų.

cheminė sudėtis

Medžiaga gerai dera su citrinos rūgštimi. Paruoštas mišinys veiksmingai susidoroja su neinfekcine chlorozė. Tačiau vitriolis nėra maišomas su kalkėmis, nes iš tokios sudėties naudos nebus.

Taikymo metodai

Juodųjų metalų sulfatas vynuogyne naudojamas gana plačiai:

 1. Baltaodžiai vynuogių ūgliai atbaidys skruzdėles. Kenkėjai visada kenkia vynmedžiams kartu su amėjais. Po pavasario balinimo galite pamiršti šiuos vabzdžius.
 2. Prevencija vynuogių chlorozė atliekamas dirvožemio apdorojimo geležies sulfato tirpalu metodu. Vynuogių purškimas atliekamas prieš pradedant pumpurų pasirodymą ir pasirodžius pirmiesiems lapams. Tai padės išvengti problemos žydėjimo ir vaisiaus formavimo metu.
 3. Apdorojimas geležies vitrioliu padės sutaupyti samanų, kerpių ir įvairių žalos vynuogių ūgliams.
 4. Vynuogių krūmus po šaknimi laistykite mišiniu, kuriame yra 1 šaukštas citrinos rūgšties ir 2 arbatiniai šaukšteliai geležies sulfato, paimtas į 3 litrus šalto virinto vandens. Taip pat būtina maitinti uogų kultūros lapais tokia kompozicija, kad išgydytų vynmedis. Svarbu produktą naudoti iškart po paruošimo, kartą per 10 dienų.

inkstone

Šaknis naudojama maitinant vynuoges kasmet, tačiau tirpalo koncentracija skirtinga jauniems ir suaugusiems augalams.

Juodojo metalo sulfato paruošimo procedūra

Atsižvelgiant į vynuogių perdirbimo tikslą, geležies sulfato tirpalo paruošimo proporcijos yra skirtingos:

 1. Miltelių sudėtyje esanti geležis yra būtina augalams pavasarį, po to, kai ištirpsta sniegas. Paruošiamas koncentruotas tirpalas. 15 gramų medžiagos supilama į kibirą minkšto nusistovėjusio vandens. Sumaišius, laistykite dirvožemį plantacijoje.
 2. Norėdami sunaikinti kenkėjų ir patogeninių grybelių sporas, turėsite paruošti 150 gramų medžiagos mišinį, ištirpindami miltelius 10 litrų vandens.
 3. Nestandartinė vynmedžio dalis balandžio mėnesį apdorojama 3% geležies sulfato tirpalu. Tik dėl tokios medžiagos koncentracijos bus sunaikintos samanos ir kerpės.
 4. 1% geležies sulfato agentas naudojamas kaip profilaktinis agentas genint vynmedį. Balindami vynuogių stiebus jie prisideda prie apsauginės plėvelės formavimo. Tai taps kliūtimi grybeliui ir vabzdžių lervoms prasiskverbti į augalą.

Juodojo sulfato kristalus būtina praskiesti tik minkštame vandenyje. Prieš procedūrą kristalai pilami į lietų arba gerai nusodinami. Dėl vitriolio gebėjimo greitai ištirpti, produktas bus paruoštas per 20 minučių.

pažeistos vynuogės

Kaip teisingai naudoti

Dažniausiai geležies sulfato tirpalas naudojamas tuo laikotarpiu, kai tik nutirpsta sniegas, o inkstai vis tiek neveikia. Pavasarį naudodamiesi tirpalu galite:

 • tręšti dirvą vynuogyne;
 • apsaugoti derlių nuo kenkėjų;
 • dezinfekuoti pažeidimus ant ūglių;
 • atsikratyti samanų, kerpių sodinimo.

Nepilkite dirvos, jei joje nėra geležies trūkumo požymių.

Insekticidinis gydymas atliekamas 0,5–1% tirpalu. Jie veisiami taip, kaip nurodyta instrukcijoje. Dėl stiprios vaisto koncentracijos vynmedis nudegs. Tuo pačiu būdu paruošiama priemonė, apsauganti nuo chlorozės vaisiuose. Supilkite mišinį po šaknimi. Apdorojant lapus imamas 3% geležies sulfato tirpalas.

mėlynos vynuogės

Tas pats mišinys naudojamas gydyti vietas, kuriose atsirado kerpių ar samanų pavidalo augimas. Po kelių valandų jie mechaniškai nulupami.

Vietose, kur yra žaizdų, įtrūkimų ir kitų sužalojimų, tepamas minkštas šepetys, užpilant 1% vandeniniu geležies sulfato tirpalu.

Apdorojimas veiksmingas rudenį prieš vynmedžių prieglaudos žiemai pradžią. Tirpalas turėtų būti paruoštas labiau koncentruoto, nuo 3 iki 5%. Po tokios procedūros žiemai padėtas vynmedis nebus subrandintas, jis puikiai išgyvens žiemą šaltai.

Vasarą vynuogynui perdirbti nenaudojamas geležies sulfatas, nes tai sukelia lapų nudegimus. Laistymą silpnu geležies sulfato tirpalu galite naudoti tik tada, kai ant augalo randami chlorozės požymiai.

Daznos klaidos

Kaip ir bet kuris cheminis preparatas, geležies sulfatas turi būti naudojamas teisingai.

purškimas vitrioliu

Jei pažeidžiamos tirpalo paruošimo instrukcijos, jos gali būti nepataisomos. Augalams gresia mirtis, kai geležies sulfato koncentracija yra didesnė nei įprasta. Tačiau perdirbimo metu vartodami mažas dozes, neturėtumėte laukti tinkamo prevencijos ar gydymo rezultato.

Purškdami pumpurus, kurie vis dar miega, galite sustabdyti jų vystymąsi. Tai tinka regionams, kuriuose pavasario šalnos dažnai grįžta ir sunaikina vynmedį. Pietiniuose regionuose po tokio apdorojimo pumpurai nesustos, o derlius nebus gautas laiku.

Geležies sulfatas negali išgydyti bakterinių infekcijų. Jūs neturėtumėte gaišti laiko perdirbimui, tačiau geriau pakeisti vaistą vario sulfatu, kuris yra veiksmingesnis prieš patogeninius mikroorganizmus.

lapelių lapai

Rūgštinė geležies sulfato sudėtis neleidžia jo derinti su agentais, kurių pagrindą sudaro cinkas, varis, magnis. Visi šarminiai preparatai nenaudojami su geležies sulfatu. O skalbinių muilas tirpaluose nenaudojamas. Kartu su šarmais nebus prasmės perdirbti su geležies sulfatu. Geriau pakaitomis purkšti skirtingais preparatais, stebint 2 savaičių pertrauką.

Norėdami apdoroti vynmedžius, paimkite purškiamą buteliuką ar purškalą, apsaugodami kūno dalis nuo sąlyčio su darbiniu skysčiu. Ant veido - respiratorius, rankos - guminėse pirštinėse.

Dezinfekavimo metu augintiniai neturėtų likti šalia vynuogyno. Užpylę geležies sulfato tirpalu, nusiplaukite rankas šiltu vandeniu ir muilu.

Atsižvelgiant į vaisto nestabilumą, ramiai debesuotu oru dezinfekuojama. Lietus gali nuplauti medžiagą nuo vynmedžio, tada vėl turėsite atlikti prevencines priemones.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas