Obuolių veislės „Aelita“ aprašymas, atsparumo šalčiui ir auginimo regionų ypatybės

Obuolių hibridas „Aelita“ daugiau nei 20 metų džiugina vietinius vasaros gyventojus. Hibridinius medžius taip pat augina pramonininkai. Tai įvairiapusė veislė, kurią lengva prižiūrėti ir kuri tinka auginti įvairiomis klimato sąlygomis. Obuoliai „Aelita“ palankiai skiriasi stabiliu prinokusių obuolių derlingumu ir skoniu.

Veislės aprašymas

Išsamus obuolių veislės aprašymas turėtų prasidėti nuo medžio savybių. Obuolių veislė „Aelita“ yra paplitusi tarp vasaros gyventojų, todėl daugelis apie ją yra girdėję. Bet prieš įsigyjant sodinuką, rekomenduojama ištirti medžio išvaizdą, derlių ir augimo regioną. Kadangi augalas priklauso vėlyvų žieminių veislių veislėms, jis turi keletą savybių, kurias rekomenduojama iš anksto ištirti prieš sodinant sodinuką svetainėje.

obelis aelita

Kokiai rūšiai priklauso veislė?

Aelita priklauso žieminėms obelims. Pirmasis derlius subręsta rugsėjo viduryje. Nepageidautina vaisius skinti iki rugsėjo. Jie dar nėra subrendę. Po skynimo obuoliai ilgą laiką laikomi dėl vėlyvo nokinimo ir pradeda blogėti iki sausio mėn.

Hibridas yra įtrauktas į valstybinį žemės ūkio kultūrų registrą kaip veislė, skirta auginti šiaurės vakarų regione.

žieminiai obuoliai

Medžio ir vaisių išvaizda

„Aelita“ veislės obelis priklauso aukštaūgiams hibridams, skleidžiančiais galingą vainiką. Jis yra piramidės formos. Šakos, sudarančios medžio skeletą, auga stačiu kampu, todėl padidėja rizika jas sulaužyti stiprių snaigių metu. Bagažinės ir šakų žievė yra pilkai ruda. Kad medis būtų kompaktiškas, jis turi būti genimas kiekvienais metais.

Taip pat svarbus yra sanitarinis genėjimas. Pavasarį nupjaukite visas sausas ir pažeistas šakas.

Augalo žalumynai yra sodraus žalio atspalvio, dideli, su raukšlėmis. Lapai pailgi ir nukreipti į viršūnę. Žiedynai yra šviesiai rausvos formos, tokios pačios formos kaip ir dauguma obuolių hibridų.

aukšti hibridai

„Aelita“ veislės vaisiai yra apvalūs ir taisyklingi. Žievė daugiausia žaliai geltona. Taip pat ant žievelės yra raudonas skaistalas. Poodinių taškų yra nedaug, ir jie vos matomi. Kamieno ilgis yra vidutinis. Piltuvėlis, iš kurio auga vapsva, yra gilus ir siauras, šiek tiek aprūdijęs. Minkštimas yra geltonos spalvos, smulkiagrūdis. Skonis švelnus ir sultingas, turi saldų ir rūgštų poskonį.

Veislinė Aelita

Obuolių veislių „Aelita“ atranką vykdė selekcininkas S. Isajevas. Didžiąją laiko dalį žemės ūkyje jis skyrė veislėms, atsparioms ligoms ir kenkėjams.

apvali forma

Hibridas buvo gautas XX a. 30-aisiais, sukryžminus veisles Welsey ir Brown Striped. Veislė oficialiai buvo įregistruota 1999 m. Obelys „Aelita“ greitai išpopuliarėjo dėl derlingumo ir žiemos atsparumo vasaros gyventojams.

Veislės derlius

Derlius subręsta rugsėjo viduryje. Vartotojų obuoliai bręsta vėliau, praėjus dviem savaitėms po derliaus nuėmimo, ir trunka iki sausio mėn. Vaisiai pirmiausia skirti vartoti šviežiai. Obuoliai taip pat naudojami sultims, uogienėms ir džiovintiems vaisiams gaminti.

veislės derlius

Vaisių auginimas prasideda 4-5 metais po sodinuko pasodinimo dirvoje. Pirmaisiais metais, kol medis yra jaunas, derlius būna vidutinis. Palaipsniui derlius didėja. Iš vieno suaugusio medžio nuimama vidutiniškai 30 kg. Derlius yra stabilus kiekvienais metais.

Natūralaus augimo regionas

„Aelita“ obuolių veislės yra skirtos auginti šiaurės vakarų regionuose. Didėjant populiarumui, veislė buvo pradėta auginti visoje Rusijoje. Augalai greitai prisitaiko prie bet kokių klimato sąlygų ir duoda derlių.

medis ant vejos

Obelis toleruoja atšiaurias žiemas ir sausas vasaras. Nepakanka temperatūros sąlygų ir dirvožemio sudėties. Tačiau nepaisant to, kad Aelita yra pasodinta visuose Rusijos regionuose, hibridui reikia reguliariai prižiūrėti normalų augimą.

Keletą kartų per sezoną svarbu į dirvą įterpti mineralinių ir organinių trąšų. Taigi paaiškės, kad padidėja medžio derlius ir atsparumas žemės ūkio ligoms bei vabzdžių invazijai. Apskritai auginant obelą „Aelita“ didelių bėdų nebus.

rausvi vaisiai

Ligos ir kenkėjai

„Aelita“ obelys yra atsparios ligoms ir vabzdžiams. Tačiau yra tikimybė, kad medis gali susirgti. Tarp vabzdžių ir ligų, kurios dažnai aptinkamos, išskiriami:

 • Gudobelės kandis. Kojų vikšrai yra pavojingi medžiui. Jie graužia lapus, palikdami juose skyles. Palaipsniui lapai pradeda išdžiūti ir nukristi. Chemikalai naudojami kovojant su mažais vikšrais. Dideli vikšrai turės būti surinkti rankomis. Taip pat verta apžiūrėti augalą, kuriame nėra lėliukų. Jie naikinami.
 • Obuolių verksmas. Vabzdžiai maitinasi inkstų sultimis. Kai tik dilgėlinė išsiurbia visas sultis, inkstai miršta. Vabzdžių kontrolei naudokite herbicidus „Ambush“, „Metaphos“ arba „Chlorophos“. Augalą rekomenduojama apdoroti pumpurų atskyrimo laikotarpiu.
 • Vaisių kandis. Kenksmingas parazitas naikina vaisius ir ūglius. Parazitui naikinti naudojamas metafosas arba benzofosfatas. Jei po pirmo purškimo rezultatų nėra, po dviejų savaičių purškiama antrą kartą.

kenkėjai ant vaisių

Dažnos ligos apima:

 • Raganos šluotelė. Pirmasis ligos požymis yra aštrių raudonų ūglių atsiradimas. Jie atsiranda iš neveikiančių pumpurų vasarą. Neįmanoma išgydyti ligos. Pažeisti medžiai turės būti iškasti ir sudeginti, kad virusas neplistų į kitus augalus. Rekomenduojama nudeginti sergančius medžius atokiau nuo vasarnamio.
 • Kartaus puvinio. Atsiranda vasarą šiltu, drėgnu oru. Tai daro įtaką vaisiams ir šakoms. Kovai su liga naudojamas vitriolis arba cheminė medžiaga Nitrafenas. Augalai purškiami prieš pumpurų lūžį.

Norint išvengti ligų, rekomenduojama apžiūrėti medžius kelis kartus per mėnesį. Nepaisant to, kad hibridas yra atsparus ligoms ir vabzdžiams, augalui reikia priežiūros ir prevencijos.

raudonas atspalvis

Atsiliepimai
 1. Julija
  5.05.2019 12:18

  Aš paėmiau obelį medelyne Sady Vera Glukhova! Aš gerai išgyvenu žiemą, manau, jei viskas taip, tai per metus bus derlius))

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas