Bryanskoe obelų aprašymas ir veislės, sodinimo ir priežiūros taisyklės

„Bryanskoye“ obelis yra dažnas lankytojas centrinės Rusijos soduose. Briansko veisėjo kruopštaus darbo rezultatas visų pirma buvo giriamas. Net 3 tos pačios veislės rūšys ir kiekviena iš jų yra savaip gera. Nepretenzingas, vaisingas medis jau seniai rado savo kelią į aistringo sodininko širdį. Pakanka parodyti šiek tiek dėmesio šiam augalui, ir jis bus dėkingas savininkui už precedento neturintį derlių.

Kaip buvo veisiama „Bryanskoe“ veislė

Medį veisė selekcininkas A. I. Astakhovas Visos Rusijos Lubinų tyrimų institute. Mokslininkui teko užduotis sukurti įvairias obelis, atsparias šašų ligoms. Perbraukęs populiariąją veislę „Winner“ su hibridine obelimi SPO 523, selekcininkas pasiekė teigiamą rezultatą. Veislė pasirodė esanti vaisinga, o į augalų struktūrą įvesti poligenai ir Vm genas sustiprino obelų imunitetą.

Privalumai ir trūkumai

Nepretenzinga veislė gali pasigirti daugybe pranašumų, tačiau norint sėkmingai auginti vaisinį medį, būtina atsižvelgti į nedidelius augalo trūkumus.

Veislės pranašumai:

  1. Medis sėkmingai priešinasi daugeliui ligų.
  2. Obuolys yra tvirtas, gali lengvai ištverti žiemos šaltį.
  3. Vaisiai laikomi ant šakų iki derliaus nuėmimo laikotarpio.
  4. Pirmieji vaisiai medelyne užauga jau praėjus 3-4 metams po pasodinimo.
  5. Obuolių skonis nudžiugins net išrankiausius sodininkus.

Veislės trūkumai:

  1. Dėl ilgo laikymo vaisiaus struktūra pasikeičia - minkštimas tampa purus. Tačiau obuolių skonis išlieka tas pats.
  2. Nepakankamai prižiūrint, vaisius pažeidžia puvinys.

obelis bryanskas

Veislės ir jų savybės

Aleksandras Ivanovičius Astakhovas sukūrė 3 Briansko obelų veisles. Kiekvienas iš jų savaip patrauklus.

Alavijas

Veislė buvo gauta sukryžminus SR 0523 hibridą ir daugelio sodininkų pamėgtą „Winner“ obelį. Vidutinio dydžio ir kompaktiškas suapvalintas vainikas medžiui suteikia tvarkingą išvaizdą. Jos ištiesinti ūgliai kyla į viršų, tačiau palaipsniui su kamiene sudaro neryškų kampą. Šviesiai žali, dideli lapai yra šiek tiek susiraukšlėję.

Nepretenzingas augalas reaguoja į gerą priežiūrą. Kiekvienais metais obelis užauga ryškių saldžiųjų ir rūgščiųjų obuolių derlių.Vaisiai negali būti vadinami dideliais, jų dydis siekia 200 g.Sultingas, traškus vaisių minkštimas turi tankią tekstūrą. Unikalus aromatas, išlyginta forma ir ryški raudona spalva padaro veislę atpažįstamą.

Derlių galima skinti rugsėjį. Jei laikysitės laikymo taisyklių, raudoni obuoliai guli iki pavasario. Daigai neturėtų būti dedami žemumose, nes žemoje temperatūroje medžio skeletas gali užšalti.

obelis bryanskas

Auksinis

Žiemos desertų veislė pasirodė kertant legendinę Antonovką su tokia pat garsia obelimi, vadinama Auksiniu Deliu. Kieta, greitai auganti, žiemą atšiauri veislė reguliariai džiugina jos savininkus derliumi, tačiau, skirtingai nei skarmalioji Briansko obelis, ji periodiškai vaisiauja. Pirmąjį derlių galima pamatyti jau penktaisiais metais po pasodinimo. Vidutinio dydžio medžiai turi tankią, vešlią karūną. Išlenktos obelų šakos sudaro stačiakampį kamieną.

Dideli, kvapnūs vaisiai visiškai patvirtina pavadinimą. Neįmanoma abejingai žiūrėti į auksinį, blizgantį obuolį. Tamsios dėmelės šviečia iš gintarinės pailgo vaisiaus odos, o aštrus aromatas sukelia prisiminimus apie rytietiškus saldumynus. Obuolių svoris svyruoja nuo 180 iki 250 g. Jei laikomasi laikymo taisyklių, vaisiai gali būti saugiai guli iki gegužės mėn.

obelis bryanskas

Rožinis

Pagrindinis skirtumas tarp Briansko obelų veislės ir kitų veislių yra jo sugebėjimas saugiai augti ir nešti vaisius nepalankiomis sąlygomis. Tai nuostabus produktyvus augalas, greitai augantis ir nereikalaujantis specialios priežiūros. Obelis sėkmingai priešinasi grybelinėms ligoms.

Kompaktiška, suapvalinta medžio forma atrodo labai dekoratyviai. Derlius subręsta rugsėjį. Pailgi, suapvalinti obuoliai turi nepakartojamą saldžiarūgštį skonį. Kvepiantys vaisiai laikomi iki gruodžio mėn.

Kultūros aprašymas

Subrendęs medis siekia 5 m aukštį. Obelis priklauso anksti augančioms, daug derlingoms veislėms. Nepretenzingas medis gerai veikė.

Išoriniai parametrai

Vidutinio dydžio obelis išsiskiria ištiesintais ūgliais. Šakos kyla aukštyn, žievė ant ūglių yra lygi. Ūgliai papuošti dideliais, šiek tiek raukšlėtais lapais.

obelis bryanskas

Medžio aukštis ir vainiko plotis

Suaugęs medis pasiekia 5–7 m aukštį. Atsižvelgiant į obelų dydį ir amžių, augalo vainikas plinta 4–6 m pločiu.

Metinis augimas

Briansko grožis sparčiai populiarėja. Kiekvienais metais kamieno aukštis padidėja 55–70 cm, tačiau jei medis pasodinamas šešėlinėje vietoje, augimas bus kuklesnis.

Išeiga

Vienas pagrindinių Briansko grožio pranašumų yra didelis derlius. Medis kiekvienais metais užneša daug vaisių. Net vidutinio amžiaus medis per sezoną gali išauginti daugiau nei 200 kg obuolių.

Savaimiškumas ir apdulkinimas

Veislei nereikia apdulkinimo, o tai reiškia, kad ji gali būti be gretimų kitų obelų. Augalas priklauso savaime derlingų medžių grupei.

obelis bryanskas

Obuolių skonis

Įvertinimas 4,8 iš 5 rodo puikų vaisių skonį. Desertiniai obuoliai išsiskiria išskirtiniu aromatu, saldžiarūgščiu skoniu ir turtingais vitaminais. Obuolius gera valgyti šviežius. Be to, iš vaisių gaminamos sultys, uogienės, vynas ir konservai.

Atsparus užšalimo temperatūrai ir sausrai

Veislė atspari nepalankiems orų pokyčiams. Obuolys gali atlaikyti 35 laipsnių šalną nepakenkdamas sveikatai ir puikiai jaučiasi sausą vasarą. Tačiau jei augalas pasodinamas žemoje vietoje, daigai gali užšalti.

Ligos ir vabzdžių imunitetas

Augalas turi gerą imunitetą ir rečiau kenčia nuo ligų nei kiti kultūros atstovai. Deja, obelis dažnai būna įstrigęs vaisių puvinio.

obelis bryanskas

Sodinimo patarimai

Obuolio sveikata ir produktyvumas priklauso nuo to, ar laikomasi augalų priežiūros ir sodinimo taisyklių.

Sėjinukų paruošimas

Patartina 1–2 metų sėjinuko šaknis pamerkti į maistinę košę, pagamintą iš molio, vandens ir mėšlo.

Taigi jie suteikia papildomą mitybą ir apsaugą jaunų medžių šaknims.

Laikas ir schemos

Obelys sodinamos pavasarį arba rudenį. Sodinti pavasarį reikėtų anksti prieš pumpurų pertrauką. Rudenį medis sodinamas rugsėjo pabaigoje. Galutinis terminas yra spalio pradžia. Obuolys turi turėti laiko įsitvirtinti ir prisitaikyti prie naujų sąlygų prieš prasidedant šalnoms. Atstumas tarp sodinukų turėtų būti bent 5 m, o tarp eilučių turėtų būti paliktas 5–6 m koridorius.

tūpimo schema

Procedūrų technologija

Medis sodinamas saulėtoje, sausoje vietoje. Sodinimui iškasta skylė, kurios matmenys 100x100 cm, gylis 70 cm., Sodinimo skylę geriau paruošti prieš 2 mėnesius iki sodinimo.

Duobė turi būti užpildyta durpių, humuso, pelenų ir fosforo-kalio trąšomis.

Sėjinukas nustatomas taip, kad šaknies apykaklė liktų virš žemės. Skylė užpildoma dirvožemiu, dirvožemis šiek tiek sutankinamas ir aplink kamieną padarytas griovelis. Pasodintas medis laistomas ir mulčiuojamas 15 cm pjuvenų ar mažų drožlių sluoksniu.

Auginantis derlingą sodą

Žinios apie žemės ūkio technologijas padės net pradedančiajam sodininkui pasiekti ne tik pavydėtiną derlių, bet ir išlaikyti sveiką obelų būklę.

Laistymo ir tręšimo reguliarumas

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais sodinuką reikia dažniau laistyti. Vasaros laikotarpiu augalas sudrėkinamas mažiausiai 7 kartus. Vėlesniais metais pakanka laistyti obelis 4-5 kartus per sezoną. Kiekvienas medis turėtų paimti 6-7 kibirus vandens.

laistyti obelis

Ankstyvaisiais metais nereikia maitinti medžio, jis turi pakankamai maisto iš sodinimo duobės. Vėlesniais metais obelis šeriami organinėmis ir mineralinėmis trąšomis.

Kaip tinkamai tvarkyti medieną

Purškimas chemikalais atliekamas ankstyvą pavasarį. Likusį laiką sergantys vaisiai ir lapai nuimami rankomis ir sunaikinami.

Genėjimas ir formavimas

Norint, kad karūna neauga ir netaptų per stora, būtina genėti. Pažeisti ar susilpnėję ūgliai negailestingai pašalinami. Nuo antrųjų metų pagrindinis augalo stiebas genimas. Tai daroma norint padidinti ir vystyti šonines šakas.

obuolių genėjimas

Mulčiavimas ir žiemojimas

Ruošdami medį žiemai, jis turi būti purškiamas, kad apsaugotų jį nuo kenkėjų. Tada obelų šaknys izoliuojamos durpėmis ar humuso mulčiu.

Vaisiaus savybės

Nepaisant nepretenzingo pobūdžio, vaismedį medį reikia prižiūrėti.

Laikas

Obuoliai greitai pradeda duoti pirmuosius vaisius. Jau 4-5 metus galite laukti derliaus.

Žydėjimas

Briansko obelis žydi gegužę. Jei medis auga pietiniuose kraštuose, pirmosios gėlės pasirodys paskutinėmis balandžio dienomis.

obelis bryanskas

Vaisių nokinimas

Kaip ir visi žieminių veislių atstovai, Briansko gražuolės derlių duoda rugsėjo pabaigoje.

Laikymo trukmė

Garantuojamas vaisių galiojimo laikas yra iki paskutinių gruodžio dienų. Jei laikomasi temperatūros režimo, obuoliai gali meluoti iki pavasario.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas