Kaip tinkamai priglausti mandarino medį namuose

Lengvas mandarinų kvapas sukuria nuotaiką, primena vaikystę, į namus atneša Naujuosius metus. Augindami šį augalą, neįprastą Vidurio juostai, galite nuolat plaukti švelnaus subtilaus aromato debesyje, sukurti unikalią jaukumo ir gerovės aurą. Tačiau, kaip ir visiems citrusiniams vaisiams, jis reikalauja dėmesio ir atsargumo. Svarbu žinoti laistymo ypatybes, kaip prispausti, genėti mandarino medį, kada persodinti.

Kodėl žiupsnelis mandarinų?

Ant palangių, kambariuose, verandoje vienkartinės kultūros dažnai vietoj patogumo sukuria vienišumo jausmą. Kartais jiems tiesiog neužtenka vietos. Atsižvelgiant į tai, kad pietiniuose pasaulio plantacijose augantis pilnavertis medis gali pasiekti keturių metrų aukštį, jie bando apriboti jo ilgio augimą namuose.

Vidiniai mandarinai yra geriausios formos kaip žemi krūmai, formuojantys gražius vainikėlius. Tai padės augalui vystytis nesigilinant į vieną kryptį, padarys jį patrauklų ir išlaisvins iš džiovintų „plikų“ šakelių.

Apipjaustykite viršūnių galiukus, pašalinkite į vidų augančias šakeles, išlyginkite labai tankius plotus. Patyrę sodininkai taip pat rekomenduoja normaliai formuoti kiaušides, o vėliau nokinti vaisius.

Jie taip pat bando įspausti perteklinius ir ankstyvus pumpurus, kad augalas galėtų tolygiai vystytis, suteikdamas kiekvienai savo dalelei gyvybingumo ir energijos.

maži mandarinai

Reikalingi įrankiai

Prieš pradedant operaciją, geriau iš anksto paruošti ir dezinfekuoti instrumentus.

Pasirinkite sodo žirkles, genėjimo žirkles ar aštrų pumpurinį peilį.

Svarbūs proceso komponentai yra atviros augalo žaizdos gydymo priemonės (sodo pikis, medžio derva, dažai ant natūralaus sėmenų aliejaus).

sodo žirklės

Mandarino medžio genėjimo laikas

Genėti namuose patartina vasario pabaigoje, kovo pradžioje, kai augalas aktyviai auga ir vystosi.

Tačiau procedūra kartais atliekama rudenį. Tuo pačiu metu dirbtinis apšvietimas pridedamas kiek įmanoma daugiau.

Pirmasis suspaudimas atliekamas, kai mandarinas išleidžia ketvirtą, penktą ar šeštą lapus. Šiuo metu medis jau siekia dvidešimt – keturiasdešimt centimetrų.

Ant kiekvienos naujos šakos, pasirodžius ketvirtajam lapui, galiukai pašalinami.

Karūna formuojama pirmuosius trejus ketverius metus. Tada procesas tęsiasi, bet ne taip dažnai.

sodinti ant palangės

Mandarinų genėjimo technologija

Po ketvirtojo lapo pasirodymo kambario egzotiškasis savininkas, užsiimdamas vainiko formavimu, bando atsargiai nuimti, nukirpdamas virš pumpuro, dalį šakelės, ištemptos į viršų.Žaizda apdorojama sodo laku arba medžio derva, padengta plastikine plėvele ar juostele. Leiskite pjūviui priveržti. Paprastai augalas neliečiamas tris ar keturias savaites. Tada plėvelė pašalinama.

Kartu su papildomu medžio ilgiu pašalinami stiprūs ūgliai, augantys nuo pačios šaknies, atimantys jėgas iš likusio augalo.

Šakos, nukreiptos į vainiko vidų arba stipriai linkusios į šoną arba žemyn, taip pat bandomos pjaustyti, kad mandarinas neatrodytų apleistas.

Po mėnesio nauji ūgliai atidžiai ištiriami. Silpnos šakos pašalinamos. Lieka stipresni, kad augalas toliau tinkamai vystytųsi.

šakų genėjimas

Norėdami atidaryti arba uždaryti karūną (su labai besiskleidžiančiomis šakomis), naudojamas pumpuro pjūvis, atsižvelgiant į atitinkamai išorinio arba vidinio pumpuro pasirinkimo taisyklę.

Pagrindinis bagažinė yra atimama, genima. Iš šoninių šakų paliekamos trys ar keturios šakos.

Tolesnė priežiūra

Vasarą mandarinas išnešamas verandoje, bandant suteikti jam galimybę pasimėgauti švelniais saulės spinduliais. Laistymas atliekamas atsargiai, kad lašai nepatektų ant gėlių, du kartus per dieną. Periodiškai pridedama viršutinė apranga.

prinokęs derlius

Šaltesniu žiemos laikotarpiu augalas perkeliamas į kambarį, kurio temperatūra nuo dvylikos iki šešiolikos laipsnių, leisdamas jam pailsėti. Tai neveikiantis laikas medžiui. Laistyti du kartus per savaitę. Viršutinis apsirengimas nėra padarytas.

Augant mandarinui, jis persodinamas, suteikiant laisvesnį puodą, atitinkantį dydį. Tai atliekama perdavimo metodu. Jei neįmanoma persodinti, dirvožemis atnaujinamas dviem trečdaliais.

Pirmamečiai augalai kartais duoda pumpurus. Jie atsargiai pašalinami, kad nebūtų švaistomi medžio stiprumai. Jei reikia, paliekama dalis kiaušidžių.

žali vaisiai

Iš pradžių mandarino medis pastatytas taip, kad jis gautų pakankamai šviesos, tačiau negalėtų nudegti ir išbarstyti lapų.

Susiraukę ūglių galus, genėdami viršutinę mandarino dalį, kartu laistydami ir maitindami sezonui tinkamą, galite sukurti gražų stiprų medžių krūmą, malonų ne tik nukreiptą į jį akį, bet ir nešantį skanius kvapnius vaisius.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas