Kaip iš akmens išauginti pomelo medį ir prižiūrėti namuose

Auginti bet kurį citrusinį augalą namuose yra atsakinga ir kruopšti užduotis. Vis dėlto galutinis rezultatas yra vertas. Galbūt kas nors tvirtins, kad savarankiškai užsiauginti pomelo neįmanoma, tačiau mes turime kitokią nuomonę. Taigi, mažas medis ne tik papuoš namus, bet ir tinkamai pasirūpins vaisiais. Todėl žemiau jūs sužinosite, kaip kompetentingai auginti pomelą namuose.

Augalo aprašymas ir savybės

Pomelo yra atskira rūšis, o ne hibridas, kaip kai kurie mano. Tačiau jis naudojamas veisiant. Pavyzdžiui, citrusinis pomelo yra kryžius tarp pomelo ir baltojo greipfruto.

Medis užauga vidutiniškai iki 15 metrų, turi didelius lapus ir sferinę karūną. Kalbant apie gėles, jos yra pavienės arba 2–10 žiedynų. Spalva yra balta, jos skersmuo nuo 4 iki 7 milimetrų. Medis gali duoti vaisių iki 7 mėnesių.

Pats vaisius yra gana didelis, didžiausi vaisiai gali siekti 10 kilogramų. Tropikams tai yra dienos tvarka. Pomelo forma yra kriaušės ar rutulio formos. Spalva yra raudona, geltona, rožinė arba žalia. Žievė yra pakankamai tvirta, tačiau lengvai nuimama. Minkštimas yra padalintas į pleištus ir yra gana sausas, palyginti su kitais citrusiniais vaisiais. Tačiau prinokęs skonis yra malonus ir saldus. Pertvaros tarp skiltelių, kurios turėtų būti išvalytos, yra karčios. Vaisiaus vidus taip pat skiriasi spalva: balta arba raudona. Pleištuose gali būti sėklų.

Pomelo subrandina maždaug vasario mėnesį. Laikoma maždaug 1 mėnesį šaldytuve arba kambario temperatūroje.

vaisiai ant palangės

Medžių veislės

Parduotuvėse paprastai randami žali arba geltoni citrusai, kuriems būdingas lengvas minkštimo atspalvis. Tačiau yra daug daugiau pomelo veislių.

  1. Khao ragas - baltas minkštimas, geltonai žalios žievelės, saldaus skonio.
  2. Khao namphung - vaisių vidus yra šviesiai geltonos spalvos, pats oranžinis su maloniu žalsvu atspalviu, skonis saldus.
  3. Khao paen - baltas minkštimas, 12-15 žiuželių viduje, pailgos rutulio formos, žalia oda, saldus skonis su rūgščiomis natomis.
  4. Khao phuang - gelsvai baltas vidus, žalios spalvos žievelė, pridedamas geltonas, saldus ir rūgštus skonis.
  5. Thongdi - rausva vidus, tamsiai žalia žievė, saldaus skonio.

Dauginimas

Kaip žinote, yra du citrusinių vaisių dauginimosi tipai: sėkliniai ir vegetatyviniai.Kalbant apie pirmąjį variantą, išauga galingiausi medžiai, tačiau nereikia tikėtis, kad netrukus vaisiai iš jų išaugs.

Kalbant apie pomelą, jį daugina tik sėklos, taip pat oro sluoksniai.

medžių sodinukai

Auginti pomelą iš pasirinkto kaulo namuose

Egzotinius citrusus, pasirodo, visiškai įmanoma auginti namuose, tokiu atveju jis visus metus džiugins akį, o turėdamas kompetentingą požiūrį, duos ir naudingų vaisių. Toliau siūlome perskaityti išsamias citrusinių vaisių auginimo savo rankomis instrukcijas.

Sodinamosios medžiagos paruošimas

Namuose pomelo auginamas iš sėklų, kurios imamos iš prinokusių ir aukštos kokybės vaisių.

Dygimas

Prieš pat sodinimą patariama daiginti daigus. Norėdami tai padaryti, sveiki ir nepažeisti kaulai paimami iš vaisiaus, nuplaunami ir išdžiovinami ir 12-16 valandų dedami į šiltą vandenį. Talpyklos, kurioje jie yra, dugnas yra padengtas medžiaga, gerai sugeriančia drėgmę. Tada sėklos dedamos į konteinerį ir uždengiamos bet kokiu audiniu ar samanomis. Esant tokiai būsenai, jie eina į šiltą vietą. Kai tik jie sudygs, galėsite pradėti sodinti.

vaisių daigai

Iškrovimas

Bet koks puodas ar konteineris yra laikomas sodinamuoju konteineriu, svarbiausia, kad jame būtų skylių, kad vanduo galėtų nutekėti. Drenažas klojamas (tinka akmenukai, anglis arba keramzitas) ir nedidelis humuso kiekis.

Sodinamajame dirvožemyje turėtų būti:

  • viena lakštinio grunto dalis;
  • dvi dalys gruntinio grunto;
  • viena smėlio dalis;
  • viena humuso dalis.

Sudygusios sėklos į žemę gilinamos 2–3 centimetrais.

Perkėlimas

Kaip ir visi citrusiniai vaisiai, pomelos gerai netoleruoja persodinimo, todėl šiuo atveju taikomas perkrovimas. Taigi šaknys yra minimaliai traumuojamos. Kitas sodinimo konteineris turėtų būti erdvesnis nei ankstesnis. Pomelė persodinama, kai šaknų sistema pynė žemę į puodą arba jei citrusiniai vaisiai dėl nežinomos priežasties auga lėtai arba neduoda vaisių.

žalumynus į puodą

Būtina priežiūra

Toliau siūlome susipažinti su kai kuriomis sąlygomis, kurias įvykdyti privaloma tiems, kurie nori gauti teigiamą rezultatą iš augančio pomelo.

Temperatūra

Pomelui tinka šiltas ir drėgnas oras - nepamirškite, kad tai tropinis vaisius. Vasarą optimali temperatūra yra iki +35 laipsnių, o oro drėgnumas 65-85%; žiemą verta pasirūpinti, kad temperatūra būtų ne aukštesnė kaip + 10–15 laipsnių.

Apšvietimas

Augalų vietos pasirinkimas yra labai svarbus. Ant palangės tikrai netinka šis vaidmuo. Augalą būtina išdėstyti taip, kad lakštai būtų kuo geriau apšviesti saulės spindulių. Be to, citrusinių vaisių negalima dėti arti šildymo radiatorių.

geltoni vaisiai

Laistyti

Laistymas pavasarį ir rudenį atliekamas, nes matoma dirvožemio sluoksnio dalis išdžiūsta. Tuo pačiu metu puodo vidinei daliai neturėtų būti leidžiama išdžiūti. Norėdami nustatyti drėgmės laipsnį, turite paimti šiek tiek žemės pirštais ir suspausti. Jei dirvožemis purus, reikia laistyti.

Verta kontroliuoti drėgmę kasdien, ypač vasarą.

Tręšimas

Trąšos taip pat vaidina svarbų vaidmenį pomelo savaiminio auginimo procese. Kad augalas galėtų aktyviai augti, jam reikalingi šie elementai: kalcis, fosforas, magnis, azotas, siera ir kiti. Jauniems augalams reikia daugiau azoto, kuris skatina ūglių ir žalumynų vystymąsi. Fosforas yra geras šaknų sistemai. Dėl kalio azotas pasisavinamas daug greičiau. Tai taip pat daro įtaką ūglių atsiradimui, vaisių nokinimui, daro citrusinius vaisius atsparius įvairioms ligoms.

Karūnos formavimas

Vainiko formavimas yra būtinas ne tik tam, kad augalas turėtų gražią išvaizdą, bet ir tam, kad jis anksčiau duotų vaisių. Pirmiausia nuspręskite, kokią formą norėtumėte pamatyti. Dažniausiai citrusiniai vaisiai yra suapvalinti.Karūnos formavimasis vyksta taip pat, kaip ir kituose augaluose. Vienintelė problema, su kuria susiduria žmonės, yra tai, kad pomelo ilgą laiką nesuteikia šoninių šakų, užauga tik viršutiniai ūgliai.

citrusinių vaisių supjaustyti

Sodinukų skiepijimas

Pomelo dauginimas vyksta skiepijant ant sodinukų arba naudojant oro sluoksnius.

Kenkėjai ir ligos

Pomelą dažnai užpuola čiulpiantys ir gniaužiantys parazitai, grybeliai ir virusai. Augalo priešai: voratinklinės erkutės ir masto vabzdžiai. Jie turi būti tvarkomi naudojant chemines ar biologines medžiagas, kurios vis dėlto tinka šiltnamiuose ar atvirose vietose. Kalbant apie namus, neturėtumėte naudoti pesticidų.

žydintis medis

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Derlius pradedamas derėti, kai vaisiai yra prinokę. Tik prinokę vaisiai skiriasi skoniu ir juose yra daug naudingų žmogaus sveikatai vitaminų.

Laikymo požiūriu prinokę vaisiai maždaug vieną mėnesį laikomi šaldytuve arba kambario temperatūroje. Jau supjaustytų ar nuluptų citrusinių vaisių galiojimo laikas yra 2 dienos, nes tokia forma greitai išdžiūsta.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas