Borovitskaya braškių aprašymas ir savybės, auginimas ir dauginimas

Aromatingas ir nepakartojamas „Borovitskaya“ braškių skonis, taip pat jo nepretenzingumas, atsparumas šalčiui, desertų skonis sukėlė ypatingą sodininkų susidomėjimą. Sveika sode užauginta uoga leis ne tik mėgautis vidurvasario vasaros derliumi, bet ir paskanauti žiemos arbatos su braškių uogiene ir uogiene.

Braškių savybės

Braškių veislė Borovitskaya buvo gauta sukryžminus Redgontlet ir Nadezhda veisles. Naujausias derlius tarp naminių ir užsienio veislių. Maskvos regione šia uoga galima džiaugtis liepą, pietiniuose regionuose derlius subręsta anksčiau - paskutinį birželio dešimtmetį.

Veislė nėra skirta komerciniam auginimui, tačiau tinka kaimo sodams, privatiems ūkiams.

Veislės aprašymas

Augalas formuojasi stačiai, paskleisdamas vidutinio dydžio krūmus su gerai lapuočiais ūgliais. Didelio dydžio kultūrą puošia raukšlėti lapai, nudažyti tamsiai žalia spalva. Dėl krūmo kompaktiškumo dideli žiedynai nelydi ant žemės, bet yra virš lapų. Biseksualios gėlės, kurioms nereikia apdulkintojų, pritraukia dėmesį.

Braškių veislė „Borovitskaya“ vertinama pagal vaisių dydį, kurių vidutinis svoris yra 40 gramų.

Uogos yra taisyklingos kūgio formos, dažnai dvigubinamos su grioveliu viduryje, be kaklo. Spalva yra sodriai raudona su oranžiniu atspalviu; visiškai subrendę vaisiai tampa vyšnios raudonos spalvos. Minkštimas yra šviesiai raudonos spalvos, pasižymi tankumu ir neturi tuštumų. Braškės turi malonaus saldaus skonio su rūgštingumu ir vaisiniu poskoniu. Degustatoriai įvertino veislę 4 balais.

braškių borovitskaya

Teigiamos ir neigiamos sodo braškių pusės

Braškių veislės Borovitskaya pranašumai, dėl kurių ji nusipelno savo vietos sode:

 • geras skonis ir patraukli braškių išvaizda;
 • stabilus derlius, kiekvienas krūmas gali duoti 0,5 kg vaisių;
 • vėlyvas nokinimas, kuris prailgina braškių sezoną ir leidžia pavaišinti šviežiomis uogomis vasaros viduryje;
 • imunitetas pagrindinėms grybelinės ir infekcinės kilmės ligoms;
 • gebėjimas atlaikyti skirtingas klimato sąlygas ir prisitaikyti prie staigių aplinkos temperatūros svyravimų;
 • atsparumas šalčiui, toleruoja temperatūros rodiklių sumažėjimą iki -35 laipsnių;
 • vėlyvas žydėjimas, kuris sumažina gėlių sugadinimo riziką dėl pavasario šalnų;
 • universalumas, vaisiai gali būti valgomi švieži, užšaldyti ir naudojami derliaus nuėmimui žiemą.

braškių borovitskaya

Renkantis Borovitskaya braškių veislę, verta atsižvelgti į tai, kad ji taip pat turi trūkumų:

 • netinkamumas auginti pramonės reikmėms dėl mažo derlingumo;
 • nestabilus vaisius, vaisių dydis ir svoris sezono pabaigoje sumažėja;
 • prinokusių uogų negalima gabenti, nes jos tampa minkštos, sultingos;
 • prastas atsparumas pilkajam pelėsiui.

Augantys braškių Borovitskaya niuansai

Norėdami gauti gerą derlių, turite laikytis visų agrotechnikos patarimų, susijusių su auginimu, atsižvelgiant į Borovitskaya braškių veislės ypatybes. Svarbu sudaryti optimalias sąlygas aktyviam daigumui, žydėjimui ir skanių uogų nokinimui.

braškių borovitskaya

Kaip pasirinkti tinkamą sodinamąją medžiagą

Derliaus kiekis priklauso nuo sodinamosios medžiagos kokybės. Bravijų veislės „Borovitskaya“ daigai turi turėti daugiau nei 6 mm skersmens šaknies žiedą, 4–5 lapus, visą viršūninį pumpurą ir 3–5 cm ilgio baltas šaknis.

Prieš sodindami, sodinukus 2 dienas siųskite į kambarį, kuriame vėsta. Tai padidina atsparumą išoriniams veiksniams. Šaknies šaknis rekomenduojama šiek tiek nupjauti, kad pagreitėtų įsišaknijimas, ir jas apdoroti augimo stimuliatoriais.

Laiko ir vietos pasirinkimas

Borovitskaya braškės gali būti sodinamos tiek pavasarį, tiek rudenį. Sodinukus geriau sodinti vasaros pabaigoje arba rugsėjo pirmąjį dešimtmetį.

braškių daigai

Didelis derlius bus stebimas lovose, esančiose saulės apšviestoje vietoje, apsaugotoje nuo šalto vėjo. Uogų kultūra įsitvirtins drėgnoje dirvoje, juodžemyje, priemolyje. Požeminis vanduo neturėtų būti arčiau kaip 80 cm.

Prieš sodinant braškių veislę Borovitskaya, visos piktžolės svetainėje turėtų būti sunaikintos.

Tada dirvą praturtinkite organinėmis medžiagomis ir iškaskite. Būtina paruošti vietą pavasario sodinimui rudenį. Sodinant sodinukus rudenį ar vasarą, reikiamą darbą reikėtų atlikti mėnesį prieš įvykį, kad dirvožemis turėtų laiko pūti, kitaip augalų šaknys bus pažeistos.

Sodinimo proceso etapai

Tinkamas Borovitskaya veislės braškių sodinimas yra sėkmingo augalų krūmo vystymosi ir gero egzistavimo garantija, todėl būtina laikytis šios procedūros:

 1. Kasti skylutes, atstumas tarp eilučių turėtų būti 30–35 cm, o juostelės - 65–70 cm.
 2. Į paruoštas duobes užpilkite šiltu vandeniu ir įdėkite sodinukus, ištiesinkite šaknis, pabarstykite dirvožemiu. Įsitikinkite, kad šaknies apykaklė, kurioje yra augimo taškas, yra virš žemės paviršiaus.
 3. Gausiai laistykite ir mulčiuokite aplink krūmus organinėmis medžiagomis, kad išsaugotumėte maistines medžiagas ir drėgmę.

sodinti braškes

Sodinti debesuotu ir drėgnu oru. Jei labai karšta, pasodintus augalus geriau pavėsinti 5–7 dienas nuo žvarbios saulės, dengiant žalias šakas ar apkepą.
Pagrindinės augalų priežiūros taisyklės

Braškių krūmų sveikata, jų augimas, vystymasis ir vaisiaus auginimas priklauso nuo sodininko pastangų, susijusių su svarbia žemės ūkio praktika. Laiku prižiūrint padidės derliaus rodikliai, gražiai atrodys sodas ir bus išvengta ligų vystymosi.

Universalios trąšos

Borovitskaya braškėms reikalinga aukštos kokybės mineralinė ir ekologiška mityba. Be šėrimo sodinimo etape, augalą reikia tręšti dar bent 3 kartus per sezoną:

 1. Ankstyvą pavasarį, nutirpus sniegui ir sušilus dirvožemiui, reikėtų naudoti neorganines trąšas amoniako pagrindu.
 2. Žydėdami atkreipkite ypatingą dėmesį į lapų šėrimą ir tręškite augalą kompleksu, kurį sudaro tokie elementai kaip azotas, kalis, fosforas ir kalcis. Purškimas kartojamas kiaušidžių laikotarpiu.
 3. Nuėmus derlių, dirvą įdiekite mineralais ir užpilkite humusu, kad atgautumėte jėgas ir paskatintumėte augalo vystymąsi ateinančiu sezonu.

braškių borovitskaya

Laistymo taisyklės

Braškių veislė Borovitskaya ištveria sausą orą, tačiau krūmus reikia reguliariai ir gausiai laistyti, ypač žydėjimo metu. Laistymas atliekamas griežtai prie šaknų, vengiant drėgmės patekimo į vegetatyvinius ir generatyvius augalo organus, nes yra pilkojo puvinio tikimybė.

Ravėjimas ir atlaisvinimas

Braškių lovoms reikia 6-8 ravėjimo per sezoną. Kultūra skausmingai suvokia savo teritorijos užgrobimą piktžolėmis. Žydėjimo metu svarbu netaikyti procedūros, kad nuo žiedų nepašalintumėte žiedadulkių.

austi braškės

Augalas yra būtinas ir Borovitskaya veislės braškėms, nes jos suaktyvina biologinius procesus ir prisideda prie būtino oro srauto į dirvožemį, reikalingo šaknims augti ir maitintis.

Mulčiavimas braškėmis

Visą auginimo sezoną reikia mulčiuoti dirvą aplink Borovitskaya braškių veislės krūmus šiaudais, pjuvenomis ar plėvele. Tai padės išlaikyti drėgmę dirvožemyje, sustabdyti piktžolių plitimą ir apsaugoti šaknų sistemą nuo užšalimo.

Gydymas nuo ligų ir kenkėjų

Pagal aprašymą Borovitskaya braškės demonstruoja atsparumą ligoms, būdingoms kultūrai, tačiau šis veiksnys neatmeta infekcijos pavojaus.

braškių perdirbimas

Dažnos ligos:

 1. Pilkasis puvinys. Šią problemą galite diagnozuoti rudomis dėmėmis su pilka danga ant žalumynų ir vaisių. Gydymas apima visų pažeistų augalų dalių pašalinimą ir sunaikinimą. Norėdami kovoti su grybeliu, purškite krūmus kalio permanganato arba jodo tirpalu.
 2. Miltligė. Liga pasireiškia baltu žydėjimu ant lapų, kuris vėliau įgyja bronzinę spalvą. Stipriam užkrėtimui reikia augalų apdorojimo fungicidais.

Iš kenkėjų, pavojingų Borovitskaya braškių veislei, laikomi nematodai, braškių erkutės. Jie negailestingai naikina augalus, maitinasi šaknimis, lapais, o kai kurie iš jų mieliau renkasi vaisius, be to, yra pavojingų ligų nešiotojai. Kovoti su tokiais parazitais gydant krūmą, naudojant insekticidinius ir akaricidinius preparatus.

krūmo gydymas

Kai naudojate chemikalus, prieš derliaus nuėmimą būtina laikytis instrukcijose nurodytų vartojimo normų ir paskutinio apdorojimo laiko.

Kultūros dauginimas

„Borovitskaya“ braškių veislė dauginama lengvai ir be finansinių išlaidų. Kultūra suteikia daugybę sausgyslių, kurios paprastai įsišaknija ir sukuria daugybę rozetių. Jei pagrindinis auginimo tikslas yra dauginimasis, tada gausiai ir greitai augančioms ūsoms rekomenduojama pašalinti žiedkočius ir paaukoti derlių.

Kitais atvejais stolonai turi būti pašalinti, nes jų raida gali neigiamai paveikti tiek uogų skaičių, tiek dydį.

Braškių surinkimas ir saugojimas Borovitskaya

Laikymui skirtų braškių veislės „Borovitskaya“ vaisiai turi būti renkami paliekant uodegas ir nenuimant dangtelio. Surinkite ryte, po ryto rasa išdžiūvo arba prieš saulėlydį. Surinktą derlių sudėkite į dėžutes, prieš tai padengę popieriumi ar audiniu, ir atvėsinkite iki 0 laipsnių. Taigi vaisiai guls šaltoje vietoje 2-3 dienas. Prinokusios uogos kambario temperatūroje išliks šviežios tik 24 valandas.

Tarp braškių veislių įvairovės Borovitskaya nusipelno ypatingo dėmesio dėl daugybės teigiamų savybių. Auginti ir veisti sode nebus sunku. Svarbiausia laikytis visų auginimo metodų ir priežiūros rekomendacijų. Ir tada derlius pradžiugins tuos, kurie mėgsta mėgautis nuostabiais skoniais pasižyminčiais natūraliais produktais.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas