Olandiškų viščiukų, baltosios kuodelių veislės aprašas ir savybės

Olandijos baltažiedės veislės vištos yra smulkūs paukščiai. Jie gerai netoleruoja šalčio, turi silpną imunitetą, retkarčiais jiems reikia kirpimo. Dažniausiai šios veislės paukščiai yra pagimdyti, kad galėtų grožėtis savo grožiu. Tačiau jie ne tik patrauklios išvaizdos, bet ir žavi mėsa, demonstruoja gerą kiaušinių gamybą. Norėdami sėkmingai prižiūrėti, turėtumėte atidžiai ištirti veislės savybes.

Olandijos baltagalvių kuodukų aprašymas ir savybės

XV amžiuje įprasta olandiška vištiena neturėjo balto košės. Ji išsiskyrė geru kiaušinių gaminimu, davė skanios mėsos, o jos plunksna buvo nudažyta juodai. Tačiau selekcininkai norėjo kaip nors pagražinti. Todėl jie virto viščiukus su Lenkijos baltųjų kuojų atstovais.

Veislės išvaizda

Pagrindinis skiriamasis olandų baltažiedės vištienos bruožas yra baltasis garbanojimas. Plunksnos tolygiai dengia galvą, nekrisdamos už akių. Krūva yra tarsi sniego rutulys.

Olandiškų viščiukų išvaizdos aprašymas:

 • maža galva be šukos;
 • mažos rudos akys, galva padengta raudona oda;
 • krūtinė išsikiša šiek tiek į priekį;
 • vidutinio riebumo šlaunys, purios pilkos spalvos kojos;
 • gražiai išlenkta uodega.

Juodieji paukščiai yra dažnesni, tačiau dėl atrankos atsirado ir asmenų, turinčių mėlynai baltų ir šviesiai pilkų (sidabrinių) plunksnų.

olandiškos vištos

Produktyviosios savybės

Vykdant darbą, skirtą įgyti dekoratyvią viščiukų išvaizdą, veiklos rodikliai sumažėjo.

Dėl mėsos

Vidutiniškai olandiškos baltažiedės koklinės skerdena sveria nuo 2,1 iki dviejų su puse kg, vištiena - 1,5–2 kg. Atsargas rekomenduojama keisti kas 2 metus. Jei paukštis yra vyresnis, jo mėsa tampa rupi, pluoštinė.

Virš kiaušinio

Baltažiedė višta pradeda bėgti sulaukusi 6 mėnesių. Pirmaisiais metais ji duoda 142-155 kiaušinius, tada kiaušinių gamybos rodikliai sumažėja iki 109-113 kiaušinių. Korpusas yra tankus, baltas. Kiaušinio svoris - 42-53 g.

Paukščio temperamentas

Baltažiedės olandiškos vištos yra baikščios, drovios, bet smalsios. Jie nesigyvena su kitomis naminių paukščių veislėmis, tačiau beveik nekovoja tarpusavyje. Suraskite bendrą kalbą su savininku, pamatydami, kaip nepažįstamasis slepiasi.

olandiškos vištos

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Olandų veislės viščiukų privalumai:

 • graži išvaizda;
 • nepriekaištingas mėsos skonis;
 • vidutinis kiaušinių gamyba.

Baltažiedės veislės trūkumai:

 • nesigydykite su kitomis naminių paukščių veislėmis;
 • turi silpną imunitetą;
 • reikalauti specialių įgūdžių, kad jais rūpintumėtės - kiekvieną savaitę būtina plauti jų keterą.

Olandų vištos per dieną ne ilsisi. Jie visą laiką skraido po kiemą, bėga ieškodami vidurių ir nervintis.

Priežiūros ir priežiūros taisyklės

Ūkininkai, nusprendę turėti baltažiedžius viščiukus, turėtų būti kantrūs. Laikyti juos labai sunku, nes paukščiams padidėja reikalavimai rūpintis savimi.

Olandiškos vištos

Namų reikalavimai

Olandiškos vištos yra gana aktyvios. Jiems reikia judėjimo laisvės. Vištienos kooperacijos plotas apskaičiuojamas pagal šią schemą: už 1 m2 - 2-3 asmenys.

Kambaryje turėtų būti aukštaūgiai ešeriai, ant kurių jie galėtų nusnūsti, neperkraudami vienas kito.

Paukščių baltosios skraistės paukščiai nėra pritaikyti gyventi šaltoje patalpoje. Žiemą jie neleidžiami lauke, vištienos kooperacijoje palaikoma + 15 ... + 19 ˚С temperatūra. Grindys apibarstomos kalkėmis, o ant viršaus klojami šiaudai, drožlės ar pjuvenos.

Vieta pasivaikščiojimui, tiektuvai ir geriamieji indai

Reikėtų kiek įmanoma sumažinti olandiškų viščiukų bendravimą su kitais kiemo gyventojais. Be to, šiltuoju metų laiku turite suteikti jiems galimybę vaikščioti aptverta teritorija. Tiektuvai dedami ant pakeltos platformos. Jie turi turėti grotelių sienas. Taip pat visą parą paukščiui reikia tiekti švarų geriamąjį vandenį. Inventorius kas 2 savaites plaunamas specialiais produktais.

gražus gaidys

Kiaušinių formavimas ir pertraukimas

Pakeitus plunksną, vištos susilpnėja, numeta svorio, nustoja skubėti. Pelėsis olandų baltagalvese kiaulėse trunka 6–8 savaites, įvyksta rudenį. Jei jų racione nėra pakankamai sieros, jie iš kaimyno keteros plėšo plunksnas.

Planuojamas bandos pakeitimas

Šios veislės paukščiai gyvena iki 5 metų. Patyrę veisėjai pataria planuojamą bandos keitimą kas 2 metus. Su amžiumi paukščio imunitetas mažėja, mirties nuo infekcinių ligų rizika didėja.

Maitinti suaugusią bandą

Svarbu! Nepriimtina virti viščiukus su baltosiomis košėmis tik sausų grūdų mišiniais.

maistas rankoje

Nyderlandų moterų virškinimo sistema yra labai silpna ir pažeidžiama. Pašarai duodami tris kartus per dieną. Vienas valgis (dienos metu) yra šlapia košė. Ryte ir vakare dieta yra tokia:

 • grūdai ir ankštiniai;
 • virtos daržovės;
 • vasarą - šviežios žolelės, žiemą - žolių miltai;
 • žuvis arba mėsos ir kaulų miltai, žuvų taukai;
 • vitaminai, alaus mielės;
 • fermentuoti pieno produktai, turintys mažai riebalų.

Žiemą porcija padidėja dvigubai.

Veisimo ypatybės

Olandų veislės viščiukų veisimas prasideda tada, kai jie sulaukia lytinės brandos (ne anksčiau kaip 6-7 mėnesių amžiaus). Oviposition palaipsniui gerėja per 3-4 mėnesius.

Instinktai

Motinystės instinktas vištose yra gerai išvystytas. Beveik 90% Corydalis sėkmingai perina palikuonis. Vištos vištos palieka lizdą kartą per dieną - patenkinti savo natūralius poreikius, ištiesti kojas, pavalgyti ir atsigerti vandens.

Olandiškos vištos

Rūpinasi višta

Jei vištiena visą laiką praleidžia lizde, garsiai šaukdama atstumia savininkus, bando žįsti, ji yra pasirengusi perinti viščiukus. Norėdami patikrinti, dirbtiniai kiaušiniai kelioms dienoms dedami po višta.

Taisyklės, kaip rūpintis juodaodžiais baltaisiais voragyviais:

 • paruoškite vietą inkubacijai. Viščiuką reikia persodinti į atskirą, švarią, sausą, ramią vietą, kurioje nėra skersvėjų. Dėžutė (lizdas) yra padengta sausais šiaudais, pjuvenomis. Atrinkti kiaušiniai dedami po višta naktį ir visus iš karto. Taigi viščiukai tuo pačiu metu perės. Nerekomenduojama trikdyti paukščio. Vištiena pati pakartotinai suka kiaušinius, todėl nereikia jai padėti;
 • matymo lauke vištos vištos nustato tiektuvą ir girdyklą, bet taip, kad skrendant iš lizdo ji jų neapvers;
 • jei pati vištiena neišeina iš lizdo, kad sušiltų ir valgytų, ji atsargiai pašalinama, kiaušiniai apdengiami šiaudais;
 • pasivaikščiojimas neturėtų trukti ilgiau kaip 20 minučių.Šiuo metu jie keičia kraiką, peržiūri kiaušinius, pašalina pažeistus;
 • Pirmąsias 5-6 dienas nerekomenduojama priverstinai išimti lizdo iš lizdo.

Inkubacijos metu paukštis turi būti patikrintas dėl blusų ir erkių.

olandiškos vištos

Augina viščiukus

Maždaug 70% viščiukų perinti gali Nyderlandų baltalapės veislės viščiukai. Išgyvenamumas, net ir tinkamai prižiūrint, yra menkas. Yra žinomi daugiau kaip pusės bandos praradimo atvejai. Veislė, gauta sukryžminus 2 viščiukų veisles, yra blogos sveikatos ir jautri temperatūros pokyčiams.

Viščiukų priežiūros taisyklės:

 • išperinti viščiukai paimami iš perinčios motinos, dedami į specialų narvą;
 • jauni gyvūnai neturi puikaus apetito, maistas jiems turi būti būtinų vitaminų ir mikroelementų. Taip pat į jį pridedami vaistai, kurie užkirs kelią infekcinių ligų vystymuisi;
 • vištos šeriamos griežtai laiku, duodami tik šviežiai paruošti mišiniai;
 • po kiekvieno šėrimo indai dezinfekuojami;
 • laikant jaunus gyvūnus temperatūra: + 26 ... + 28 ˚С, kitaip jis peršals ir susirgs;
 • viščiukai laikomi ant švarios, sausos patalynės, šlapi gali būti geri „namai“ patogeninėms bakterijoms.

Po to, kai viščiukai sustiprėja ir užauga, jie išleidžiami į bendrą viščiukų kooperaciją. Tada višta jais pasirūpins.

daug viščiukų

Dažnos ligos

Olandijos baltažiedės veislės viščiukus veikia infekcijos, ligos, atsirandančios dėl hipotermijos, kai paukštis pasivaikščioti lietaus metu, ir parazitai.

Paukščių ligos ir jų simptomai:

LigosSimptomai
Vištienos erkutės pažeidimasSumažėjęs apetitas, žaizdos, įbrėžimai
AscariasisLetargija, viduriavimas, apetito praradimas
SalmoneliozėNevirškinimas, bendras silpnumas, apetito stoka
LaringotracheitasŠvokštimas, kosulys, viduriavimas, apetito stoka
PterofagijaPlunksnų valymas ir valgymas

Esant pirmiesiems ligos požymiams, užkrėsti paukščiai turėtų būti nedelsiant izoliuoti nuo pulko. Nepaisant to, kad olandų baltauodegės veislės viščiukams reikia skirti daugiau dėmesio, jie ir toliau yra paklausūs. Dažniausiai jie veisiami dalyvauti parodose.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas