Kaip elgtis su amžiais ant slyvos ir kaip gydyti cheminėmis bei liaudies priemonėmis

Slyvų veisimas lėmė tai, kad jos auginamos visuose regionuose ir sausringoje, ir šaltame klimate. Medžių priežiūra yra paprasta, tačiau kenkėjai gali sunaikinti pasėlių plantacijas. Būtina reguliariai elgtis su jais, ypač su amidais ant kanalizacijos. Parazito kolonijos lemia augalo vaisiaus susilpnėjimą, jo vystymosi sustabdymą.

Kuris amaras veikia slyvą

Yra daug amarų rūšių, tačiau kaulinius vaisius veikia slyvų kenkėjas. Baltasis individas, parazituojantis sodo kultūrose, vadinamas apdulkinimu. Per vasarą ji suteikia kelioms vabzdžių kartoms. Aphid kiaušiniai išlaiko savo gyvybingumą, pasislėpdami įtrūkimuose žievėje, ant piktžolių. Pavasarį jie perina vabzdžius, kurių dydis yra žnyplės. Jų kūnas tarsi apdulkinamas miltais, su trimis tamsiomis juostelėmis ant nugaros.

Yra dar viena amarų rūšis - žalia, kuri taip pat naikina slyvų medžius.

Kenkėją sunkiau pastebėti ant lapų, tik gausiai susikaupus individams, jų kolonijos matomos iš lapo galo.

Pavojų kelia kitas kaulavaisinių augalų mylėtojas - juodasis amardas. Vabzdį be sparno nešioja skruzdėlės, o sparnuotos rūšys savarankiškai „užvaldo“ naujus medžius.

Slyvų amarų pasiskirstymo regionai

Norėdami atlikti visą gyvenimo ciklą, kenksmingiems vabzdžiams reikia tam tikrų sąlygų. Slyvų amaras patogiai auga regionuose, kuriuose vasaros temperatūra svyruoja nuo 23 iki 27 laipsnių šilumos. Kiaušiniai gali žiemoti per 10–15 laipsnių šalną. Oro drėgnumas yra svarbus, amarai yra aktyvūs, kai rodiklis siekia 70–80%. Tokios klimato sąlygos yra būdingos Vakarų Europos, iš dalies Rytų Europos, teritorijoms.

amarų ant kanalizacijos

Šiauriniai Afrikos ir Amerikos regionai, visas Australijos žemynas yra palankūs slyvų amarų gyvenimui. Jo galima rasti slyvų medyje, augančiame Kaukaze ir Centrinėje Azijoje. Didžiausią žalą amarų daro sodininkai, užsiimantys slyvų auginimu Volgos regione, Krasnodaro teritorijoje, Ukrainoje ir Moldovoje.

Pralaimėjimo požymiai

Galite nustatyti amarų buvimą kanalizacijoje:

 • pageltimas ant lapų išilgai venų;
 • lakšto plokštės kraštų sukimas;
 • augimas ant jaunų ūglių;
 • lapų deformacija, jų džiūvimas.

Paprastai nustatoma, kad amidai įsikūrė ant slyvos, skruzdėlynais, besisukančiais daugybe išilgai jaunų augalų ūglių.Šie vabzdžiai neša amarus.

amarų ant kanalizacijos

Lapų gale aiškiai matomos parazitų kolonijos. Juos galima aptikti plika akimi, kai medis nublanksta.

Kuo pavojingi kenkėjai slyvoms

Nepaisant kenkėjo mažumo, jo daroma žala slyvų medžiams yra jautri. Norint tęsti varžybas, amaroms reikia lapų sulčių, slyvų ūglių. Siurbdamas sultis, vabzdys palieka savo ekskrementus ant augalų dalių, išskiria nuodus. Slyva užsikrečia, ji praranda savo lapus ir žiedynus. Todėl vaisiai negali susiformuoti ant medžio. Stipriai išplatėjus amidams, lapų plokštelės tampa ažūrinės, o ūgliai išdžiūsta.

Drenaže likusios sekrecijos nutraukia fotosintezės procesą. O lipni saldi medžiaga pritraukia suodžių grybelį. Jaunų ūglių susilpnėjimas kenkėju lemia, kad jie nesugeba atlaikyti šaltos žiemos. Medis pradeda skaudėti ir gali mirti, jei nesiimsite kovos su amidais priemonių.

amarų ant kanalizacijos

Apdorojimo laikas

Su amaromis reikia elgtis teisingai, laikantis slyvų perdirbimo terminų. Pavasarį purškimas turėtų būti atliekamas prieš pumpurų lūžį. Galite pradėti nuo liaudies gynimo priemonių. Kai žali lapai peri, reikia sunaikinti per žiemą išlikusius kenkėjų kiaušinius. Šiuo tikslu medis kruopščiai apdorojamas tiek kontaktinio tipo insekticidais, tiek vaistažolių užpilais.

Jei amaras nėra sunaikintas, purškimas turėtų būti atliekamas pumpurų atidarymo ir nukritimo nuo žiedlapių stadijoje. Po žydėjimo veiksmingai uždėkite chemikalus. Jei slyva auginimo sezono metu buvo užkrėsta amaromis, medį reikės apdoroti vaisiais. Prieš derliaus nuėmimą turi praeiti mažiausiai 30 dienų.

amarų ant kanalizacijos

Vasarą vykdoma fumigacija su siera, cheminė medžiaga perkeliama į pusę degtukų dėžutės. Rudeninis perdirbimas prasideda po derliaus nuėmimo, jei vaisiaus laikotarpiu nebuvo įmanoma atsikratyti kenkėjo. Spalį ar lapkritį jie apibarsto slyvų medžiais, kol oro temperatūra nukrito iki minus 5 laipsnių.

Preparatai perdirbimui

Slyvų amarų gydymas turėtų būti atliekamas tokiomis priemonėmis, kurios bus veiksmingos nuo parazito. Vabzdžių kolonijas galite greitai pašalinti naudodami insekticidinius preparatus. Pradinėse infekcijos stadijose taip pat veiksmingos yra liaudies priemonės. Bet jūs turite keletą kartų purkšti sergantį medį su jais.

amarų ant kanalizacijos

Chemikalai

Šiuolaikiniai vaistai veikia amarus taip, kad parazitai žūsta susilietę su chemikalais apdoroto lapo paviršiumi. Yra insekticidų, kurių medžiagos prasiskverbia pro vabzdį, jį paralyžiuodamos. Geriau pasirinkti tuos vaistus, kurie ilgą laiką kovoja su amėjais.

Pagrindinis insekticidų uždavinys yra sunaikinti parazitinį vabzdį, kad jis negalėtų pakartotinai užpulti slyvų.

„Aktara“

Naujos kartos vaistas, veikiantis kontaktinį žarnyną, yra tablečių, miltelių, suspensijos pavidalu. Jis gerai ištirpsta vandenyje ir yra naudojamas vaismedžių vainikams gydyti iš amarų. Pagrindinė medžiaga tiametoksamas absorbuojamas į lapus perdirbus. Taip pat galite purkšti dirvą aplink slyvą, tada nuodai prasiskverbs į šaknis į kitas augalų dalis. Tokiu atveju vaisto poveikis trunka iki 2 mėnesių.

Vaistas „Aktara“

Po gydymo „Aktara“ po 30 minučių kenkėjų kolonijos pradeda mirti. Tirpalas paruošiamas prieš pat pradedant gydymą. Nepamirškite, kad cheminė medžiaga pavojinga bitėms, vapsvoms.

„Vadas“

Insekticidas priklauso chlorinikotinilo grupei ir yra veiksmingas nuo daugelio kenkėjų, įskaitant amarus ant slyvų. Purškiant slyvų medį, nuodingas produkto medžiagas absorbuoja augalo dalys. Amarai, maitindamiesi augalų sultimis, taip pat pasisavina nuodus, kurie paralyžiuoja individų nervų sistemą, o po kurio laiko jie miršta. Slyvos purškiamos insekticidiniu preparatu 2 mililitrais „Commander“ už 5 litrus vandens.Po 30 dienų augalas bus visiškai pašalintas iš amarų.

narkotikų vadas

„Kibirkštis“

Vienas geriausių vaistų nuo amarų gali būti naudojamas vaisiaus metu. Jis yra aktyvus prieš kitus čiulpti parazitus. Produktas netoksiškas žmonėms ir gyvūnams. Jis greitai veikia kenkėjų kolonijas, sunaikindamas jas. Vienam medžiui užtenka iki 2–5 litrų darbinio tirpalo.

„Konfidorius“

Vaisto pagrindas yra toksinė medžiaga imidaklopridas, nikotino darinys. Kai amarai patenka į kūną, jis blokuoja gyvybinius vabzdžio centrus, o paskui miršta. Granulės „Confidor“ greitai ištirpsta kambario temperatūros vandenyje. Slyvos purškiamos darbiniu tirpalu ryte arba vakare, per mažai bičių.

100 mililitrų produkto pakanka 100 kvadratinių metrų sodui sutvarkyti. Būtina purkšti tirpalą pirštinėmis ir akiniais. Tai pavojinga bitėms ir žuvims. Žmonėms jis yra vidutiniškai toksiškas.

narkotikų Confidor

„Fufanonas“

Organofosfato insekticidas plačiai naudojamas apuokų slyvų plantacijoms gydyti. Po purškimo produktas 2 savaites apsaugo sodinukus nuo kenkėjų. Nuodinga medžiaga, prasiskverbusi į vabzdžių vidų, sukelia nervų sistemos ir virškinimo organų paralyžius.Tolygiai purškite emulsiją, kol užkrėsti lapai bus visiškai sudrėkinti. Perdirbimas turėtų vykti ne vėliau kaip prieš 3 savaites prieš slyvų rinkimą.

Kaip atsikratyti liaudies vaistų

Nors chemikalai yra labai veiksmingi prieš amarus, jie turi daug šalutinių poveikių. Galite greitai pašalinti amarus su jais, tačiau jie yra pavojingi bitėms ir žuvims, jie gali sukelti apsinuodijimą žmonėms, jei purškimo metu nebus laikomasi saugos taisyklių. Slyvą nuo amarų galite išgelbėti užpildami žolelėmis, kurių netoleruoja vabzdžiai, arba saugių medžiagų tirpalais.

Pelenų muilo tirpalas

Pelenų muilo tirpalas

Medienos pelenai ir skalbinių muilas bendruomenėje yra amarų kolonijų toksinas. Galite paruošti tirpalą iš 400 gramų išsijotų pelenų ir 5 litrų vandens. Mišinį būtinai uždenkite ir užvirkite. Virinant pusvalandį, nukelkite nuo ugnies ir atvėsinkite. Įtemptas tirpalas pilamas į kibirą ir įpilama 5 litrai vandens.

Kad agentas geriau priliptų prie lapų, jame praskiedžiama 50 gramų skalbinių muilo drožlių.

Beržo degutas

Derva turi specifinį kvapą, galintį atbaidyti amarus. Prevencijos ir gydymo tikslais būtina atskiesti 10 mililitrų dervos kibirą šilto vandens. Taip pat galite pridėti skalbinių muilo.

Beržo degutas

Galite naudoti tirpalą, kai tik prasidėjo kenkėjų medžio kolonizacija. Vandeniu beveik kamieno ratą supilkite tirpalu, o vabzdžiai palieka augalą. Norėdami atbaidyti parazitus, ant šakų pakabinami indai su beržo derva.

Vaistažolės

Iš žolelių užpilų, galinčių pašalinti amarus, naudinga naudoti:

 • ramunėlių vaistinės oro dalis, 1 kilogramas žaliavos 10 litrų vandens su infuzija 12 val .;
 • pomidorų viršūnes, įdėdami 4 kilogramus žaliavų į kibirą vandens ir virdami 30 minučių;
 • taurė ar kraujažolė užpilant 1 kilogramą žolės 10 litrų vandens;
 • paprikos, kurios 100 gramų valandą virinama 1 litre vandens ant silpnos ugnies ir reikalaujama 2 dienas.

Prieš perdirbant, tirpalus reikia praskiesti vandeniu santykiu 1: 1, kad augalai nesudegtų.

Amoniako tirpalas

Dėl aštraus amoniako kvapo skruzdėlės, kaip amarų ir ligų nešiotojos, keliauja į kitą vietą... Purškiant amoniako tirpalu, slyvos gali būti visiškai sunaikintos.

Amoniako tirpalas

Būtina paruošti tirpalą iš 10 litrų vandens, į jį įpilant šaukštą koncentruoto amoniako ir muilo emulsijos. Jauni ūgliai, slyvos viršutinė dalis yra perdirbami iš purškimo butelio.

Svogūnų nuoviras

Svogūnų lukštų užpilas yra efektyvus ne tik amarams, bet ir vorinėms erkėms. 20 gramų lukštų užpilama litru vandens.Įdiegus ir įtempus, slyva purškiama tris kartus su 10 dienų intervalu.

Tabako užpilas

Kai ant slyvų medžio lapų atsiranda kenksmingų vabzdžių, paruošiamas tabako sultinys. Paimkite 1 kilogramą tabako dulkių ar tabako atliekų ir užpilkite 5 litrais vandens. Būtina reikalauti per dieną, tada virkite 1 valandą. Filtruotas tirpalas užpilamas praskiedžiant 0,5 litro kibirą vandens. Į mišinį įpilkite 100 gramų muilo.

Tabako užpilas

Slyvų amarų kontrolės dienos planas

Tik planavimas, kasdienis agrotechnikos darbas išgelbės slyvą nuo kenkėjų invazijos. Vien tik purškiant chemikalais ar liaudies gynimo priemonėmis neįmanoma atsikratyti amarų. Veiksmingumas priemonių komplekse, todėl visos procedūros turi būti atliekamos po vieną.

Slyvų sanitarinio genėjimo taisyklės

Jei ant lapų randama suaugusių kolonijų, pažeistus ūglius būtina nupjauti. Kartu su tuo medžio kamiene sumontuoti diržai, galintys užblokuoti skruzdėlių kelią. Lagaminai išsiliejo „Fitoverm“ tirpalu. Norint sunaikinti pažeistus, silpnus ir ligotus ūglius, reikalingas rudens genėjimas. Būtina iškirpti visą augimo perteklių, šaknies ratą apdorojant Fitoverm.

Vaistas „Fitoverm“

Apdorojimo technologija

Slyvų purškimas iš amarų turi būti atliekamas teisingai:

 1. Geriausias laikas apdoroti yra vakare arba ankstyvą rytą, kai nėra vėjo.
 2. Prieš lietaus negalima purkšti chemikalais ar liaudies gynimo priemonėmis, kitaip darbas bus švaistomas.
 3. Purkštuvas su darbiniu tirpalu laikomas 70 centimetrų atstumu nuo medžio vainiko paviršiaus.
 4. Jei kultūra yra aukšta, tada geriau naudoti laiptelį.
 5. Dideliam vabzdžių susikaupimui, gydymas pradedamas chemikalais, o vaisiais baigiasi augalų tirpalais. Intervalas tarp purškimų yra nuo 7 iki 10 dienų.

Tik kasdien apsauga nuo parazitų čiulpimo išlaikys medį sveiką.

Pakartotinės infekcijos prevencija

Kenkėjų nutekėjimo užpuolimo prevencijos priemonės grindžiamos:

 • reguliarus sanitarinis medienos genėjimas;
 • viršutinis užpilas kalio trąšomis;
 • laistyti augalą;
 • atlaisvinant šaknies ratą.

Apsauga nuo slyvų bus sėkminga, jei nepamiršite apie tinkamą augalų priežiūrą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas