Pomidorų pasakos veislės ir jos ypatybių aprašymas

„Skazka“ pomidorai yra veislė, kurią sukūrė Rusijos selekcininkai.

Pomidorai „Skazka“ sulaukė gerų atsiliepimų iš sodininkų kaip apie labai ankstyvus krūmelius. Tie, kurie pasodino šią veislę, laikosi vieningos nuomonės, kad „Pasaka“ yra nepretenzingi pomidorai. Pagrindinis jų pranašumas yra tas, kad būdamas lemiama veislė, jis gana anksti suformuoja pirmuosius vaisius, taip išvengdamas daugelio ligų. Augalo augimo sezonas yra 87-95 dienos.

apibūdinimas

Pomidorų veislės „Pasakos“ charakteristika ir aprašymas: apibrėžti krūmai, 60–70 cm aukščio. Stiebas stiprus, purus, turi daug lapų. Lapai tamsūs, taisyklingos formos. Krūmas duoda iki 3-4 patėvių. Neatlikite marinavimo ir nepalikite 2–3 stiprių stiebų. Veislė sodinama ant rekvizitų; geriausius rezultatus duoda augalas, auginamas ant grotelių. Žiedynas paprastas. Šepetys suformuoja iki 6 vaisių.


Skazkos pomidorų krūmų apatiniai lapai turi būti nupjauti susiformavus antrajam šepetėliui.

Pomidorų vaisiai „Pasaka“ yra raudoni, apvalūs, suplokštėję viršuje ir apačioje, jų svoris siekia 160–200 gramų. Prinokusių vaisių skonis yra saldus ir rūgštus, kvapas - pomidorų. Veislė turi didelį derlių: iki 3-4 kg iš vieno krūmo.

Veislė skirta vartoti švieži. Tinka konservuoti ir sūdyti. Veislė primena neapibrėžto skonio, spalvos ir dydžio vaisių hibridą. pomidoras „Geras F1».

„Skazka“ pomidorai yra atsparūs daugeliui naktinių grybelinių ligų.

pomidorų pasaka

Patarimai ir žemės ūkio technika

Prieš sėją, sėklos 20 minučių turi būti dezinfekuotos rausvame kalio permanganato tirpale.

Sėklą daiginti galite mirkyti šiltame vandenyje 12-20 valandų. Tuo pačiu metu mirkykite sėklas alavijo sultyse. Anksčiau alavijo lapai, vyresni nei 3 metai, buvo palaikomi šaldytuve 5-7 dienas, kad suaktyvėtų. Alavijų sultys suteikia sėkloms papildomos apsaugos ir maistingumo.

Žieminius augalus visada reikia papildyti fitolampomis arba fluorescencinėmis lempomis.

Sėklos sėjamos lengvoje derlingoje dirvoje. Į dirvožemio, humuso ir smėlio mišinį gerai įpilti pelenų, apie 0,5 litro vienam dirvožemio kibirui.

Žalieji pomidorai

Norint gauti aukštos kokybės derlių, visais etapais būtina laikytis sodinukų ir pomidorų krūmų temperatūros režimo.

  • Temperatūra 23-25 Nuo daigumo dėžutėje po plėvele.
  • Po sėklų sudygimo sumažinkite temperatūrą iki 20–22 0  
  • Dienos temperatūra turėtų būti 5 laipsniais aukštesnė už nakties temperatūrą, kuri yra 14–15 laipsnių.    
  • 1-2 savaites prieš sodinimą nuolatinėje vietoje, sodinukus reikia sukietinti, palaipsniui padidinant sodinukų buvimą lauke vakare arba debesuotu oru.

Prinokę pomidorai

  1. Laistyti sodinukus būtina tik tada, kai dirvožemis išdžiūsta.
  2. Sodinti sodinukus nuolatinėje vietoje geriausia, kai daigai pasiekia 25–30 cm.Neįmanoma leisti sodinukų peržydėjimo ir retinimo, dėl to derlius bus prarastas.
  3. Už 1 kv. m., optimaliai pasodinkite nuo 3 iki 5 krūmų pomidorų. Dėl sodinimo sutrumpėjimo derlius prarandamas.
  4. Mulčiavimas dirvožemiu apsaugo nuo piktžolių augimo ir papildomai praturtina jį organinėmis medžiagomis.
  5. Laistykite pomidorus tik šiltu vandeniu, anksti ryte arba vakare, žemesnėje nei 20 laipsnių temperatūroje.  

Tie, kurie jau augino pomidorų veislę „Skazka“, pastebi, kad sodinant krūmus šiltnamyje derlius nedidėja. Ši veislė klesti dirbant atvirame lauke. Stresui ir šešėliams atsparūs pomidorai atlaiko kraštutinę temperatūrą ir sausus laikotarpius. Dėl visų šių savybių „Pasakos“ pomidorus galima auginti vidurinėje juostoje.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas