Kada ir kodėl reikia rišti česnako lapus?

Norėdami gauti aukštos kokybės česnaką, sodininkai naudoja seną „senamadišką“ triuką. Česnakų lapai, likus kelioms dienoms iki derliaus nuėmimo, yra pririšti, imituojant malonų, nelabai tvirtą mazgą. Tokius česnako viršūnių mazgelius dažnai galima rasti močiutės sode, kurie tiki, kad po tokios procedūros svogūnėliai bus geriau laikomi. Nėra jokių mokslinių įrodymų, ar tokiu būdu įmanoma pratęsti česnako galiojimo laiką. Tačiau česnako mezgimas prieš derliaus nuėmimą išlieka tradicija, kurią galima lengvai paaiškinti.

Svarbu! Dėl biologinių savybių česnakai užauga plunksna net svogūnėlių formavimosi metu.

Kodėl surišti česnaką?

Tokie metodai turi logišką paaiškinimą. Kodėl eikvoti energiją nenaudingam procesui? Galbūt iš pradžių tokiu būdu jie bandė apsaugoti lemputę nuo užkrėtimo jos aktyvaus formavimo laikotarpiu. Dėl to surišto česnako kokybė buvo aukštesnė. Svogūnėliai buvo geriau laikomi. Šis rezultatas yra gana suprantamas.

Priešingai nei svogūnai, česnakuose medžiagų perėjimas iš oro dalies į svogūnėlį yra daug lėtesnis.

Lapų nudžiūvimas nėra toks intensyvus. Gvazdikėlių ir svogūnėlių formavimo procesas kurį laiką eina kartu su tolygiu plunksnos augimu. Susiejant česnakus mazgais, jie paveikia žaliąją augalo dalį, kuri yra atsakinga už daugelį svarbių funkcijų, įskaitant fotosintezę. Biologinis stresas sukelia intensyvų maistinių medžiagų nutekėjimą į lemputę. Prasideda greitas lapų džiūvimas, iš jų formuojasi apsauginės skalės. Svogūnėlis yra augalo saugojimo organas, jis praranda gebėjimą sudygti, tačiau įgyja ilgalaikio saugojimo galimybę.

surišti lapus

Be abejo, svogūnėlių kokybei ir dydžiui didesnę įtaką daro dirvožemio sudėtis ir tinkama priežiūra. Tačiau paprastas ir visiškai nemokamas priėmimas turi teisę egzistuoti. Ir ar reikia skirti papildomų pastangų jo įgyvendinimui, kiekvienas turi teisę savarankiškai nuspręsti.

Pastaba! Žieminių ir vasarinių česnakų derliaus nuėmimo sąlygos yra žymiai skirtingi.

susieti česnaką

Kada surišti česnaką?

Įprasta viršūnes susieti likus 3–5 dienoms iki derliaus nuėmimo. Todėl valymo laiką turite kiek įmanoma tiksliau nustatyti patys. Kodėl tai taip svarbu?

 lemputės dydžio

 1. Taip yra dėl to, kad pavasarį ir žiemą česnakai skiriasi sodinimu ir derliaus nuėmimu. Derliaus nuėmimo momentas nustato, kada reikia susieti česnako lapus. Žieminės rūšys subręsta liepos pirmoje pusėje, o pavasarinės - priklausomai nuo veislės - po kelių savaičių. Vėlyvų prinokusių pavasarinių veislių auginimo procesas gali trukti iki rugsėjo pabaigos arba pirmųjų spalio dienų.
 2. Yra situacijų, kai svetainėje yra kelios veislės su skirtingais nokinimo laikotarpiais, ką tokiu atveju daryti. Jūs turite suprasti, kad česnakai, derliaus nelaikant derliui, išauga ir dalijasi į griežinėlius.Taigi derėjimo procesą reikia vertinti atsižvelgiant į veislės ypatybes. Surinkite lemputes, kai jos subręs, nelaukdami, kol gausiai plunksnos.
 3. Derliaus pradžiai įtakos turi ir neįprastos oro sąlygos. Ką daryti, jei vasara lietinga ar sausa? Aukštesnė temperatūra ar ilgesnis lietus pakeis svogūnėlių augimo greitį ir kokybę. Taigi esant neįprastoms situacijoms česnaką geriau pašalinti anksčiau nei vėluoti derliaus nuėmimui.

Pagrindinis rinkimo signalas yra plunksnų galiukų pageltimas ir luobelės įtrūkimas ant žiedynų. Visi šie ženklai rodo, kad svogūnėlių formavimo procesas yra prasidėjęs, jums reikia pasiruošti derliui nuimti.

signalas rinkti

Pastaba! Laiku pašalinus gėlių strėles svogūnėlių derlius padidėja 3 kartus.

Kaip susieti česnaką?

Prieš susiedami česnako plunksną, atkreipkite dėmesį į gėlių strėles. Jei jūsų česnakai išmeta gėlių ūglius, kyla klausimas, ar jums reikia apkirpti strėles, kurios iki šiol tampa labai kietos. Žinoma, strėlės pašalinamos, ir idealiu atveju ne prieš valymą, bet daug anksčiau. Maždaug po poros mėnesių nuo sudygimo česnakai pradeda formuoti gėlių strėles. Kietasis stiebas turėtų būti supjaustytas kuo anksčiau 2-3 cm lygyje.Jei jūs neturėjote laiko tai padaryti, šiame etape turėsite pašalinti strėles. Ši procedūra taikoma žieminėms veislėms. Pavasarinės veislės strėlės neduoda.

laiku pašalinti

Nuėmus strėles, česnako viršūnė lengvai pririšama prie bet kokių mazgų.

 1. Procedūra yra paprasta, tačiau patartina česnaką susieti su darbo pirštinėmis. Iki paskutinio augimo etapo česnako plunksnos tampa kietos. Lengva susižeisti rankas sukietėjusiomis plunksnomis. Šviežios sultys yra gana toksiškos ir gali nudeginti odą.
 2. Pirmajame etape augalams, turintiems žydinčią strėlę, pašalinkite jį bet kokiu patogiu būdu. Rodyklė yra pakankamai kieta. Stiebą galima tiesiog rankomis nukirsti, bet neištraukti. Dėl neatsargaus lūžio lemputę galima tiesiog išmušti iš žemės, o kas blogiausia - sugadinti jos vientisumą. Aš nukirpiau stiebus genėjimo žirklėmis, tačiau genėti tinka sodo žirklės ar aštrus peilis.
 3. Apipjaustę kotelio kotelį, pradėkite surišti plunksną. Rankomis suimkite česnako žalumyną ir šiek tiek susukite, kad būtų ryšulėlio forma, kad rišant nebūtų sulaužytos atskiros plunksnos. Laikykitės atsargiai, lapų nereikia sutraukti. Plunksnos virvę suriškite įprastu mazgu.
 4. Jei plunksnos aukščio nepakanka, susukite lapus į du ryšulius ir suriškite tiesiu mazgu. Per greita kaimyninių augalų plunksna gali būti surišta kartu, kad būtų galima greičiau atlikti darbus. Tuo atveju, kai plunksna pasirodė per trumpa, aš tiesiog megzdavau iš jos košę.

gėlių strėlė

Aišku, kad yra daugybė būdų, kaip apsirengti. Kiekvienu atveju naudojamas tinkamiausias mazgas. Baigę procedūrą, susiję augalai paliekami tokie, kokie jie yra iki derliaus nuėmimo. Derliaus nuėmimo metu augalai iškasami, atsargiai ištraukiami iš žemės ir sulankstomi po baldakimu, kad išdžiūtų. Plunksna nėra nupjaunama, nes svogūnėlis vis dar bręsta. Tik po to, kai lapai yra visiškai sausi, šaknys ir plunksnos likučiai yra sutrumpinami.

Žinoma, esant dideliam sodinimo plotui, nebus įmanoma surišti plunksnos visuose augaluose. Tačiau mažame plote tai yra visiškai įmanoma. Įprasta, kad prieš pat nuimant derlių, dirvožemis atsilaisvina ir dirvą reikia nuskinti nuo svogūnėlių. Tai patogu tai padaryti, kai plunksna yra susieta mazge ir netrukdo apdoroti praėjimų. Žinoma, toks darbas reikalauja papildomo laiko. Čia kiekvienas turi teisę pasirinkti. Juk niekas negali duoti garantijų, kad po tokio paruošimo prieš derlių česnakai taps geresnės kokybės ir bus laikomi ilgiau.

tvarsčio metodai

Atsiliepimai
 1. Olya
  9.09.2018 16:19

  Aš pririšau česnaką 10 dienų prieš derliaus nuėmimą, man atrodo, kad penktą dieną tai padaryti jau per vėlu. Būtinai apskaičiuokite visus terminus, kai auginate česnakus, tai yra svarbu. Taip pat rekomenduoju tręšti sodinukus “„BioGrow“».

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas