Išvaizdos istorija ir kuo skiriasi mustang arkliai, ar įmanoma sutramdyti arklį

Sunku sutikti žmogų, kuris nesižavėtų laukiniais arkliais, mustangai žavisi išvaizda ir temperamentu. Šių išdidžių gyvūnų, ilgus metus užėmusių didžiulę teritoriją ir tapusių Amerikos požymiu, istorija taip pat slepia daugybę įdomybių. Kartą žmonės išmoko sutramdyti mustangus, bet tik nedaugeliui tai pavyko.

Veislės atsiradimo istorija

Šios veislės tėvynė yra Pietų ir Šiaurės Amerika. Čia didžiulės išdidžių gyvūnų bandos skubėjo palei milžiniškas pampas. Mokslininkai nustatė, kad šių arklių istorija pasinėrė į senovę, tačiau dėl nežinomų priežasčių veislė išnyko maždaug prieš kelis tūkstantmečius.

Po žemyno vystymosi jie vėl pradėjo kalbėti apie gyvūnus. Konfliktai ir koviniai nesutarimai sukėlė laukinių arklių pasirodymą ant prerijos - išsigandę arkliai bėgo, norėdami likti nuošalyje nuo žmonių. Nebėriai susirinko į bandas, aktyviai dauginosi, dėl ko padidėjo populiacija.

Laikui bėgant laukiniai arkliai virto vertingu medžioklės objektu, žirgų skaičius pradėjo sparčiai mažėti. Statistika skelbia, kad Amerikoje gyvena apie 30 tūkstančių mustangų, kurių medžioklė yra griežtai draudžiama ir už tai baudžiama įstatymais.

Mustangai kultūroje

Mustangai paliko ryškų pėdsaką Amerikos žemynų gyventojų kultūroje. Arkliai simbolizavo laisvą dvasią ir neįtikėtiną laisvės troškulį. Yra daugybė legendų, pasakojančių, kad išdidūs gyvūnai mieliau mesti nuo uolų iki tam tikros mirties, nei patekti į žmogaus rankas.

mustango arklys

Išdidūs arkliai dažnai matomi paveiksluose ir nuotraukose. Visur garstyčios vaizduojamos laisvame gale, su besivystančia manieže ir su unikalia laikysena. Tai yra dar vienas įrodymas, kaip šie žirgai suvokiami kaip maištaujantys, išdidūs ir laisvę mylintys dailūs vyrai.

Išorė

Suaugę arkliai nėra dideli. Aukštis ketera retai viršija pusantro metro. Vidutinis svoris - 350-380 kg. Dėl savo lengvo sudėjimo žirgai sugeba išvystyti neįtikėtiną greitį ir įveikti 50 km per valandą.

Veislės ypatumas yra neįtikėtinai stiprus skeletas. Mustang kaulai dažnai lyginami su granitu.

Veislės ir kostiumai

Dėl kraujo maišymo mustangai būna skirtingų spalvų. Yra juodų, įlankos, piebaldo, savaro žirgų. Vertingiausi yra sniego baltumo žirgai, kuriuos galima pamatyti ypač retai.

mustango arklys

Baltosios garstyčios

Baltieji arkliai yra vadinami paprastaisiais vaiduokliais, jie yra tokie nemandagūs ir neliečiami. Legendose sakoma, kad sniego baltumo žirgai pasižymi neįtikėtinais sugebėjimais ir netgi beveik žmogaus protu. Baltuosius arklius gerbė Comanche indėnai, dėl neįtikėtinos spalvos jie buvo laikomi verti didžiųjų lyderių.

Ispaniškos mustangos

Kol Kolumbas atrado Ameriką, ši populiacija buvo nedidelė - iki 1000 galvų. Šiandien ispanų žirgai yra didelė retenybė, jų beveik nebėra. Veislės bruožas:

 • tiesi galva;
 • trumpa nugara;
 • aukštis - iki 1,2 m;
 • proporcingos formos;
 • mažos ausys;
 • stiprios kojos.

Žirgai išsiskiria padidinta ištverme ir sugeba įveikti daugiau nei 200 km per vieną praėjimą.

mustango arklys

Rusų kalba

Jie gyvena Rusijos Federacijos Rostovo srityje. Yra keli mustangų atsiradimo istorijos variantai druskos ežero saloje, esančioje Rostovskio draustinyje. Viena iš versijų yra ta, kad gyvūnai kilo iš arklių kazokų populiarios arklių veislės. Bandos nėra gausios - tik 140–160 galvų.

Kuo mustangai skiriasi nuo naminių arklių?

Skirtumas tarp laukinių arklių ir naminių arklių yra jų padidinta ištvermė. Sąmoningas personažas yra dar vienas išskirtinis išdidžių gražių vyrų bruožas. Jie taip pat pažymi padidėjusį imunitetą (gyvūnai sugeba išgyventi sunkiomis sąlygomis ir prisitaiko prie atšiauraus klimato) ir nepretenzingą.

Gyvenimo būdas ir specifiniai santykiai

Mustangų gyvenimo būdas yra gana įdomus - išdidūs „laukiniai“ išsiskiria neįtikėtinu temperamentu, sudėtingu charakteriu ir puikiomis fizinėmis savybėmis. Arkliai buvo atidžiai tiriami per daugelį metų, tačiau net ir dabar atrandama naujų faktų.

mustango arklys

Temperamentas ir nusistatymas

Laukinių arklių temperamentas buvo formuojamas sunkiomis sąlygomis. Dėl šios priežasties žirgai išsiskiria padidėjusia energija ir šiek tiek agresyvumo. Ne visi patyrę motociklininkai sugeba pažaboti dailius vyrus - mustangai retai atpažįsta žmogaus vadovybę.

Arkliai dažnai atvirai demonstruoja priešiškumą žmonėms. Savininkas pasirenkamas savarankiškai, kartą ir visiems laikams. Pristatydamas arklys virsta ištikimu draugu. Be savininko, gyvūnas neleis artintis net pažįstamam asmeniui.

Dieta

Laukiniai arkliai nereikalauja maisto. Mustangai maitinasi medžių ir krūmų lapais, žole, plonomis medžių šakomis. Nukentėję arkliai perkeliami į specialią dietą - žolės, šieno ir grūdų mišinį. Gyvūnas per dieną suvalgo iki 3 kg pašaro. „Mustang“ mėgstamiausi patiekalai yra traškios morkos ir cukrus. Arkliai taip pat mielai valgo duonos riekę ar obuolį.

pamaitinti arklius

Dauginimas

Laukinių arklių poravimosi sezonas prasideda vėlyvą pavasarį ir tęsiasi iki vasaros pradžios. Patinas užverčia moterį sunkioje dvikovoje. Laimėtojas poruojasi su geidžiamu grožiu, o po 11 mėnesių pasirodo kumeliukas. Dvigubos palikuonys mustanguose yra ypač retos. Maždaug šešis mėnesius kūdikis maitinasi motinos pienu, tada pereina į ganyklas.

Natūralūs gyvūno priešai

Gamtoje populiacija turi daug priešų. Natūraliomis sąlygomis gyvenančios pumos yra pavojingos arkliams, kurių greitis nėra daug mažesnis už mustangus. Vilkai ir kojotai taip pat dažnai bando arklius paversti grobiu, tačiau dažnai sergančius arklius ar jaunus gyvūnus pasiima plėšrūnai.

Ar įmanoma sutramdyti „mustang“?

Nepaprastai sunku sutramdyti laukinį arklį. Dėl išdidumo, sudėtingo temperamento, jūs turėsite išleisti daug energijos, kad arklys taptų draugu. Pastebėta, kad nelaisvėje užauginti gyvūnai lengvai sutramdomi, tačiau net ir tokiu atveju nėra garantijos, kad išdidus gražus žmogus paklus žmonėms.

mustango arklys

Kaip rodo praktika, tik nedaugeliui pavyksta laimėti laukinio suaugusio arklio pasitikėjimą.Jei yra gana lengva pavilioti laukinį ir nuvežti jį į arklidę specialiu transportu, tada žmogus turi susidurti su neįtikėtinu sunkumu. Prie laisvės pripratęs arklys nepripažįsta balno, sutramdymo procesas užtruks daug energijos ir pareikalaus nepaprastai daug kantrybės.

Net jei jums pavyks apvažiuoti mustangą, rezultatas bus kuklus žirgas, pasižymintis kukliomis savybėmis. Teisybės dėlei reikėtų pažymėti, kad arklys pasižymi dideliu greičiu, ištverme ir nepretenzinga priežiūra. Pririšto arklio trūkumai yra blogas temperamentas, kuris retai keičiasi, ir vidutinis atletiškumas.

Įdomūs faktai apie laukinius arklius

Yra daug faktų, susijusių su šiais gyvūnais. Legendų, mitų ir pasakų tyrinėjimai, patvirtinti mokslininkų tyrimų, suteiks jums daug malonių minučių. Retai kuris gyvūnas gyvenimo būdo ir valios laisvės atžvilgiu prilygsta mustangui.

daug arklių

Įdomiausi faktai:

 1. Bauginantis mustango priešas yra žmogus. Dešimtmečius buvo organizuojami apvalūs gyvūnai, žirgai buvo vežiojami visomis rūšimis, įskaitant sraigtasparnius. Žirgus sunaikino šimtai - padidėjusią jėgą turinti oda ir didelis kiekis mėsos padarė laukines grožybes vertingu medžioklės objektu. Masinis mustangų naikinimas buvo nutrauktas priėmus draudimą ir įvedus baudžiamąją atsakomybę.
 2. Mustangai susirenka į dideles bandas, kuriose visada yra lyderė ir pagrindinė patelė. Patino pareiga yra saugoti bandą ir gintis nuo priešų. Patelė yra pagrindinė „pavaduotoja“, kuri turi iš kovos išvežti sergančius gyvūnus, jaunus gyvūnus ir kitas kumelutes.
 3. Padidėjus pavojui, banda sukuria „mirties ratą“. Kumeliai, ligoniai ir seni žirgai yra centre, suaugę žirgai pasuka savo žandikaulį priešo link, kad galėtų panaudoti siaubingą mirtiną ginklą - užpakalines kanopas.
 4. Jauni žirgai gyvena su bandos iki trejų metų amžiaus. Pasiekęs „pilnametystę“, kumeliukas iškeldinamas, kad galėtų prisijungti prie mažesnės šeimos. Paprastai mustangų bandą sudaro 15-25 galvos.
 5. Natūraliomis sąlygomis mustangus išgyventi sunku - tose vietose, kur gyvena laukiniai arkliai, maistą rasti nėra lengva. Ieškodami maisto ir vandens, žirgai nukeliavo nemažą atstumą, dažnai įnirtingose ​​kovose su kitomis bandomis turi užkariauti „grūdų“ vietas.
 6. Norėdami užauginti mustangą nelaisvėje, jums reikės didžiulio ploto - mažiausiai dviejų hektarų ganyklų vienam arkliui. Jei sklypas mažesnis, žemė greitai išeikvojama, žaluma visiškai išnyks.
 7. Laukinėje gamtoje mustangai išmoko pereiti prie energijos ir jėgų taupymo būdo, kuris dažnai nutinka žiemą. Yra mažiau pašaro, arkliai turi gauti šaknis ir nukritusius lapus, krūmus po sniegu, kad nepriaugtų svorio, gaunami tik sumažinus energijos eikvojimą ir galimybę kaupti maistines medžiagas.

Kitas įdomus faktas yra tas, kad sulaukę trejų metų ne visi eržilai palieka bandą. Drąsūs ir stiprūs žirgai griebiasi lyderio. Jei jiems pavyksta laimėti, jie užima jo vietą ir tampa naujuoju lyderiu.

Mustangės yra patys gražiausi gyvūnai, kurie džiugina charakteriu, išvaizda, laikysena. Šios maištaujančios gražuolės gali būti saugiai vadinamos bajorijos ir malonės etalonu, laisvės simboliu. Kaip rodo praktika, arklys sugeba tapti geriausiu draugu, nors ne kiekvienas raitelis turi pakankamai kantrybės ir jėgų įgyti laukinio arklio pagarbą ir pripažinimą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas