Kaip agurkams šerti devynių melionų, arklių ir triušių mėšlą

Populiarus agurkų padažas iš devynių ratų. Šias organines trąšas ar jų sudėtį turinčias kompozicijas gerai priima daržovių pasėliai. Norėdami gauti tik maitinimo naudą, turite žinoti, kokiu metu ir kokiu kiekiu jį naudoti.

Ligų gydymas ir prevencija

Agurkų auginimas nėra baigtas neįdėjus mineralinių ar organinių trąšų. Ar savo vasarnamyje galima naudoti devyniratuką, kiekvienas pats pasakys apie naudingas šio komponento savybes.

Mullein (karvių mėšlas) yra organinė trąša, skatinanti agurkų augimą ir vystymąsi, padidinanti prinokusių vaisių skaičių, pagerinanti imunitetą ir apsauganti nuo daugelio ligų. Maitinamame dirvožemyje daugėja naudingų mikroelementų: azoto, fosforo, kalio, boro, geležies ir kitų. Kompozicija yra ekologiška ir nebrangi.

Sumažinti riziką susirgti agurkais galima net ruošiant sėklas sėjai. Sėjai geriausia imti dezinfekuotas sėklas. Be įprastinio kalio permanganato tirpalo, populiari ir efektyvi infuzija iš karvių mėšlo. Rekomenduojamos proporcijos yra 1: 6.

Infuzijos naudojimas purškimui padeda išvengti daugelio grybelinių ir virusinių ligų. Jei liga ką tik buvo aptikta, krūmų stiebai tapo plonesni, lapai nudžiūvo ir pageltonavo, tada lygiai taip pat veiksminga atlikti lapus. Tokiu atveju prieš naudojimą mėšlas praskiedžiamas santykiu 1: 3.

dezinfekuotos sėklos

Dešimtuonius agurkus galite šerti kelis kartus per visą auginimo sezoną, kas 12–14 dienų. Tai ypač naudinga, kai augalas atrodo mieguistas, silpnas, o stiebo lapai yra balti. Tinka pirmam šėrimui, kai pirmieji lapai tik pradeda atsiskleisti. Svarbiausia žinoti, koks mėšlas tinka agurkams ir kokiu metu jis yra saugus naudoti.

Pagrindinės trąšų naudojimo taisyklės

Agurkams naudinga devyniolika aštuonkojų vystymosi stadijų, tačiau tai skiriasi nuo srutų. Srutoje yra daug mikroelementų, tačiau joje gali būti įvairių infekcijų patogenų. Mulleinas gaunamas fermentuojant, o šio proceso metu ligas sukeliantys organizmai miršta. Todėl saugiau žemę įdirbti su devynmedžiu, o ne su srutomis.

dirvos paruošimas

Didelė dalis mikroelementų susikaupia mėšlo lovoje, naudingi mikroorganizmai pradeda daugintis. Tokiuose žemės sklypuose tampa pelninga sodinti daržoves. Įvedus devyniratuką, visas dirvožemyje esančias maistines medžiagas lengviau pasisavina augalas. Brandinimo laikotarpiu galite mėgautis skaniais ir traškiais agurkais.

Kaip pasidaryti lovą, daržovių augintojai agurkams rekomenduoja supjaustytą mėšlą. Prieš sodinant agurkus, jiems naudinga perdirbti daržovių sodą kasant rudenį ar pavasarį. Jei agurkai pasodinami tokioje dirvoje, gaunamas turtingas ir aukštos kokybės derlius. Lovos taip pat mulčiuojamos supuvusiomis išmatomis ir jos pagrindu paruošiamos infuzijos drėkinimui.

mėšlo paruošimas

Šėrimui negalima naudoti šviežio mėšlo. Šviežias mėšlas gali sudeginti šaknų sistemą ir lapus. Iš šviežio mėšlo leidžiama pasigaminti užpilą, kad būtų galima laistyti ir purkšti, arba sudėti į švarų, neištirpintą pavidalą tik rudenį, kasant žemę.

Kadangi nepūvame mėšle yra daug piktžolių sėklų, paskleidus vietoje, plinta piktžolės.

Nepaisant to, kad agurkai mėgsta ir gerai prižiūri devyniolikmetį, jo nereikėtų per dažnai įpilti į dirvą. Kai kurių mikroelementų perteklius gali pakenkti augalui. Todėl naudingas gali būti tik subalansuotas vartojimas.

krūva humuso

Kaip paruošti sveiką kompoziciją

Parduodamas paruoštas devynių mullenas, tačiau agurkus galite pasigaminti ir patys. Yra du pagrindiniai devynių ratukų tipai: skystas ir patalynė.

Jei kioske yra patalynės iš pjuvenų ir šiaudų, karvė gauna patalynės tipo mėšlą. Pasirodo, kietas mėšlas, į kurį įdėta šiaudų. Ilgai laikant, jis pradeda perkaisti, sudarydamas humusą. Taip pat naudinga augalus šerti humusu.

sausa konsistencija

Trąšos skystiems agurkams gali būti gaminamos taip. Komposto duobė ar didelė plastikinė statinė užpildoma tokiais pagalbiniais komponentais kaip šiaudai, nukritę lapai, pjuvenos, bulvių viršūnės ar pomidorai. Visi pilami skystu mėšlu. Tada vėl kartojamas pagalbinių komponentų sluoksnis. Sluoksniai keičiami pačiame konteinerio krašte.

Agurkus galite šerti kompozicija, pagaminta kitaip. „Mullein“ trąšas reikia pradėti naudoti savaitę prieš dedant į lovas. Lengviausias būdas padaryti gerą viršutinį padažą - praskiesti aštuonetuką vandeniu santykiu 1: 2 ir palikti užpilti.

naudinga kompozicija

Fermentacijos pradžią rodo burbuliukų atsiradimas, spalva tampa šviesesnė. Prieš laistymą gautas tirpalas dar kartą praskiedžiamas vandeniu. Devyniratukų infuzija turėtų būti laistoma tik tarp eilučių, vengiant sąlyčio su lapais ir kiaušidėmis. Norėdami išsaugoti visas vertingas savybes, neįmanoma atidaryti talpyklos su paruoštu tirpalu.

Yra keletas taisyklių, kaip maitinti agurkų sodą paruoštu mėšlu. Visam vystymosi laikotarpiui agurkų sodą rekomenduojama šerti mažiausiai keturis kartus. Kadangi įvairi mityba pagerina agurkų vystymąsi, naudinga naudoti pakaitinius mitybos komponentus.

barelį skysčio

  • Pirmasis agurkų tręšimas devintuoju ratu turėtų būti dar prieš žydėjimo pradžią. Rekomenduojama mėšlo dozė yra 250 g, praskiesto kibiru vandens. Iš sodininkų patirties: "Kartu su mėšlu aš praskiedžiau 5 g kalio sulfato, superfosfato ir karbamido".
  • Kitą kartą tręšti būtina tuo metu, kai prasideda vaisiai. Vietoj devyniolikmečių galite naudoti vištienos mėšlą ir medžio pelenus, kurie taip pat veisiami vandens kibire.
  • Po dviejų savaičių agurkus galite vėl laistyti devynių spindesių tirpalu. Patarimas: "Atskieskite devyniolika aštuonių dalių vandeniu santykiu 1: 3". Norėdami kompozicijos, vis tiek turite paimti praskiestą tirpalą (1 litras), įpilkite po 5 g kalio sulfato, karbamido ir superfosfato.
  • Paskutinį viršutinį padažą rekomenduojama tepti po trijų savaičių. Vietoj karvių mėšlo vėl paruošiama paukščių išmatų infuzija.

mes darome viršutinį padažą

Agurkai, auginami šiltnamyje, pirmą kartą gali būti maitinami devintuoju ratu, praėjus dviem savaitėms po sodinukų sodinimo. 10 litrų vandens praskiedžiamas 1 litras devynių mulleų ir paliekamas infuzuoti maždaug tris dienas.Tada vėl praskieskite vandeniu ir įpilkite 250 g medžio pelenų.

Maitinant augalus, geriau nepilti devynių augalų tirpalo po šaknimi, o dėti į griovelius, padarytus šalia lovų. Įsisavinę tirpalą, grioveliai vėl padengiami žeme.

pasodinti augalą

Arklio ir triušio mėšlo įdėjimas

Daugelis daržovių augintojų atkreipia dėmesį, kad kur kas veiksmingiau agurkams atvirame lauke pasirinkti trąšą arklio mėšlą. Jis suyra daug greičiau, greitai įkaista ir lėtai vėsta. Jis ilgą laiką palaiko šilumą, o tai daro teigiamą poveikį agurkų vystymuisi.

Arklio mėšlas, ypač šviežias, geriausiai kultivuojamas rudenį. Už 1 kv. metras turės paimti 5,5 kg pagrindinio komponento. Kasant žemę pavasarį, agurkams geriausia pridėti supuvusį mėšlą. Žydėjimo ir kiaušidžių formavimo metu efektyviausia laistyti skystu mėšlu.

arklio naudojimas

Kam pasidaryk lovą agurkams Naudojant arklio mėšlą šiltnamio efektą sukeliančiomis sąlygomis, pirmiausia pašalinamas viršutinis dirvožemis. Tada mėšlas dedamas ant likusios lovos ir išpilamas verdančiu vandeniu, kad atsikratytų visų patogenų. Po to šiltnamiai ir šiltnamiai uždengiami nauju dirvožemio sluoksniu, iškasami ir išlyginami lovos.

Augalams naudinga kompostuoti arklio mėšlą. Norėdami jį paruošti, į skylę ar didelį konteinerį reikia sudėti įvairias augalų atliekas, pavyzdžiui, lapus, pjuvenas, kitų daržovių viršūnes ir sumaišyti su paruoštu mėšlu. Mėšlas skiedžiamas vandeniu su kibiru vandens ir paliekamas užpilti.

triušio maišas

Agurkus taip pat galite šerti triušio mėšlu, jis yra ne mažiau naudingas nei karvės ar arklio mėšlas. Jame yra lygus azoto, kalio, kalcio, magnio, įvairių mikroelementų, vitaminų ir kitų vertingų medžiagų kiekis. Nesunku užauginti gerą derlių, nes visus komponentus augalai lengvai ir greitai pasisavina. Mėšlas atlaisvina ir tręšia dirvą.

Triušių mėšlas kaip trąša bet kokia forma naudojamas šiltnamyje arba atvirose lovose. Šviežias mėšlas auginamas rudenį. Norėdami paruošti užpilą, turite paimti vieną dalį mėšlo ir dešimt dalių vandens. Palikite infuzuoti 2,5 savaitės. Kompostas laikomas efektyviu. Jie padaro komposto duobę, maždaug 1,5 metro gylio, ten išmeta pjuvenas ir lapus. Poliai bus pakaitomis tarp augalijos sluoksnio ir mėšlo. Galima naudoti agurkams pavasarį, prieš sodinimą.

triušiai verda

Gero derliaus raktas yra teisingas ir savalaikis trąšų įdėjimas. Būtinai atsižvelkite į mėšlo įdėjimo laiką ir praskieskite komponentus rekomenduojamomis dozėmis.

tręšta daržovė

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas