Agurkų auginimo ir priežiūros polikarbonato šiltnamyje technologija ir paslaptys

Agurkų auginimas polikarbonato šiltnamyje yra gana rimtas darbas, reikalaujantis daug išlaidų ir pastangų iš žmogaus. Auginti juos šiltnamyje yra daug sunkiau nei auginti lauke, nes patys turėsite sudaryti geriausias sąlygas augalams.

Taip pat būtina atsižvelgti į visas agurkų savybes ir savybes. Todėl prieš pradėdami dirbti turite išmokti tinkamai auginti agurkus šiltnamyje.

Tinkamos veislės pasirinkimas

Prieš sužinodami agurkų auginimo šiltnamyje paslaptis ir pradėję juos veisti, turėtumėte pasirinkti augalų veislę. Agurkai yra suskirstyti į keletą grupių, tarp kurių yra specialių veislių, skirtų šiltnamiams. Be to, jie yra gana įvairūs ir turi savo ypatybes.

Emelya

Gana jauna, anksti prinokusi agurkų veislė, skirta privatiems sodams ir šiltnamiams. Kadangi agurkų auginimo šiltnamyje technologija yra labai paprasta, net ir anksčiau to nepadarę žmonės gali juos auginti.

Vaisiai pradeda sunokti praėjus 30–45 dienoms po to, kai sodinukai sodinami į dirvą. Šios veislės krūmai yra neapibrėžti ir energingi. Padengta daugybe žalių lapų.

Vaisiai pasiekia 20 cm ilgio. Agurkų skonis nėra kartaus ir net šiek tiek saldaus. Emelya gali pasigirti maksimaliu derlingumu, kuris yra 15 kg vienam kvadratiniam metrui. Jei žinote, kaip rūpintis agurkais šiltnamyje, derlių galite padidinti kelis kartus.

agurkų emel

Taip pat ši veislė išsiskiria geru atsparumu šalčiui, todėl auginant agurkus nereikėtų jaudintis, kokia temperatūra turi būti.

Drąsa

Ankstyvo prinokimo agurkų rūšis, labai greitai užauga ir subręsta per 40 dienų. Augalui nereikia jokios priežiūros, todėl jis idealiai tinka žmonėms, kurie nenori žinoti, kaip prižiūrėti agurkus. Vis dėlto reikia palaikyti optimalią auginimo temperatūrą.

agurkų drąsa

Ant vieno Drąsos krūmo gali susiformuoti daugiau nei 10 kiaušidžių. Didžiausi vaisiai yra 15 cm ilgio ir sveria 150 gramų. Jie yra tamsiai žalios spalvos ir dažnai slepia paviršių. Vaisių savybės apima jų išsaugojimą, kuris yra dvi savaites. Drąsa taip pat išsiskiria atsparumu daugeliui įprastų ligų, tarp jų:

„Masha F1“

Ankstyva veislė, subrendusi mėnesį po pasodinimo šiltnamyje. Augalo krūmai yra nulemti ir per dideli. Jiems nereikia keliaraiščio papildomoms atramoms ir pakabinimui. Agurkai yra padengti mažais žaliais lapais ir žiedynais. Visos gėlės ant agurkų yra moteriškos, todėl sodininkams nereikia galvoti apie apdulkinimą. Šios veislės vaisiai yra cilindro formos.

Vidutiniškai vaisiai užauga iki 5–7 cm ilgio. Tačiau žmonės, kurie žino, kaip prižiūrėti šiltnamio agurkus, gauna didesnį derlių.

Sodinukus rekomenduojama sodinti ankstyvą pavasarį, kovo pradžioje ar viduryje. Krūmai nemėgsta per žemos temperatūros, todėl minimali temperatūra agurkams turėtų būti bent 15–20 laipsnių šilumos. Jei jis yra žemesnis, tada augalas negalės normaliai augti ir vystytis. Taip pat augindami turite stebėti dienos šviesos trukmę. Tai turėtų būti apie 14-15 valandų per dieną. Tokios sąlygos yra tinkamiausios norint gauti gerą derlių.

agurkų košė f1

„Mazay F1“

Ankstyvosios brandos veislė, kurią rekomenduojama sodinti tuneliuose ar šiltnamiuose. Tačiau populiariausias yra agurkų auginimas polikarbonato šiltnamyje. Kai kurie pietinių šalies regionų gyventojai juos sodina atvirame lauke, tačiau tokiu atveju krūmai gali nukentėti nuo galimų naktinių šalčių.

Mazai nuo kitų veislių skiriasi vaisių dydžiu, užaugantys iki 15–17 cm., Kiekvieno agurko svoris siekia 140 gramų. Zelentsy yra padengti gana dideliais gumbiais ir yra cilindro formos. Skonis išsiskiria visišku kartumo trūkumu.

Norint gauti aukštos kokybės derlių, reikia naudoti teisingą agurkų auginimo šiltnamyje žemės ūkio techniką. Jei ši veislė yra prastai prižiūrima, tada krūmuose bus labai mažai vaisių.

agurkas mazay F1

Marinda F1

Gana populiari ankstyvojo brendimo veislė, auginama plėveliniuose šiltnamiuose ir šiltnamiuose. Pirmieji agurkai pasirodo krūmuose praėjus 50 dienų po sodinukų sodinimo. Marindai nereikia kruopščios priežiūros, todėl net pradedantiesiems tokius agurkus galima auginti šiltnamyje.

Augalo krūmai nėra per tankūs, todėl vėliau derlių lengviau nuimti. Vaisiai yra tamsiai žalios spalvos, jų svoris siekia 80 gramų, o ilgis - 10 cm, o vaisiai yra gana traškūs ir tvirti. Iš vieno kvadratinio metro galima surinkti daugiau nei 40 kg jaunų agurkų.

Marinda yra atspari daugeliui ligų. Ji retai suserga dėmėmis, šašais, mozaika ir miltlige.

marinuoti agurkai F1

Šiltnamio paruošimas

Norint auginti agurkus šiltnamyje, reikia atlikti parengiamuosius darbus.

Skalbimas

Prieš augindami agurkus polikarbonato šiltnamyje, turite viską kruopščiai nuplauti:

 • stiklai ir plėvelės plaunami įprastu muilo tirpalu;
 • geležies gaminius ir PVC geriausia valyti iš anksto paruoštu acto tirpalu;
 • polikarbonatas valomas silpnu mangano mišiniu.

Baigę darbą kambaryje, turite vėdinti, kad viskas greičiau išdžiūtų.

Pasirengimas dezinfekavimui

Kad užaugę agurkai nesirgtų, šiltnamyje dezinfekavimą reikia atlikti iš anksto. Pirmiausia atliekamas mechaninis apdirbimas. Norėdami tai padaryti, rekomenduojama atidžiai apžiūrėti šiltnamį ir pašalinti visas samanas, kurios dažnai pasirodo vėdinant šiltnamį. Tada visos sienos yra apdorojamos geležies vitrioliu, kad atsikratytų likusių sporų.

Taip pat turite išvalyti šiltnamį nuo likusių viršūnių. Jis turėtų būti išneštas lauke ir sudegintas, nes jame gali būti patogenų.

Kalkių gydymas

Polikarbonato šiltnamį galima dezinfekuoti kalkėmis. Tirpalas taikomas visai struktūrai viduje ir ant dirvos. Taip pat rekomenduojama apdoroti sodinukų laistymo įrangą ir juostas.

Kalkių mišinio paruošimas yra gana paprastas. Į 10 litrų vandens įpilama 500 g kalkių, po to visa tai užpilama visą dieną.Tada tirpalas įlašinamas į konstrukcijos paviršių įprastu šepetėliu. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas įtrūkimams, nes juose dažnai yra kenksmingų bakterijų. Po to žemė purškiama purkštuvu.

agurkai šiltnamyje

Dezinfekavimas tikrintuvu

Rekomenduojama naudoti pilką tikrintuvą, nes degimo metu jis išskiria dujas, su kuriomis galite išvalyti net labiausiai neprieinamas vietas. Dezinfekavimo metu rekomenduojama naudoti specialią kaukę ir gumines pirštines. Šiltnamį reikia laikyti maždaug 3 dienas dūmuose, po to galėsite vėdinti.

Dezinfekavimas tikrintuvu atliekamas, jei šiltnamyje temperatūra agurkams yra 12-15 laipsnių Celsijaus.

Biologinių medžiagų naudojimas

Agurkai turėtų būti auginami ir prižiūrimi iš anksto paruoštame ir perdirbtame šiltnamyje. Gana dažnai dezinfekuoti naudojami specialūs biologiniai produktai. Pagrindinis jų uždavinys yra pagerinti dirvožemio kokybę ir sunaikinti visus patogenus. Biologija yra visiškai saugi, todėl vėdinkite šiltnamis su agurkais po jų naudojimo nebūtina.

Tokią dezinfekciją rekomenduojama atlikti rudenį, o ne pavasarį kelias dienas prieš sodinant sodinukus į žemę.

Dirvos paruošimas

Prieš studijuodami agurkų auginimo šiltnamyje ypatybes, turite susipažinti su dirvožemio auginimo taisyklėmis. Tai daroma siekiant visiškai išvalyti jį nuo patogeninių mikroorganizmų. Yra keli efektyviausi apdorojimo būdai.

Užšalimas

Šis metodas yra pats paprasčiausias, todėl populiarus daugeliui daržovių augintojų. Žemė turi būti dedama į sandarų audinio maišą ir keletą dienų palaikoma žemoje temperatūroje.

Kai kurie žmonės nežino, kokia temperatūra yra geriausia užšalimui. Geriausia šią procedūrą atlikti esant -20 laipsnių temperatūrai. Norint gauti geriausią rezultatą, užšaldymas atliekamas du kartus.

Apšilimas

Jei šiltnamyje temperatūra agurkams yra labai aukšta, tada daugelis kenkėjų negalės gyventi tokiomis sąlygomis. Tačiau aukšta temperatūra gali neigiamai paveikti jaunus krūmus. Todėl prieš sodinant sodinukus rekomenduojama sušilti tik dirvą. Teisingas šildymas gali būti atliekamas dviem būdais:

 1. Garinimas. Labiausiai paplitęs terminio apdorojimo būdas, kurį mėgsta naudoti daugelis sodininkų. Norėdami garuoti dirvožemį, būtina pašildyti vandens kibirą ant dujinės viryklės su viršuje sumontuota grotele, ant kurios dirvožemis dedamas į nedidelį maišą. Procedūra trunka pusantros valandos.
 2. Kalcinavimas. Dirvožemis visiškai užpildomas karštu vandeniu, po kurio jis dedamas į specialų indą ir įdedamas į orkaitę, kuri pašildoma iki 100 laipsnių. Kalcinavimas atliekamas ne ilgiau kaip valandą.

garuojančio dirvožemio šiltnamyje

Insekticidų naudojimas

Gana dažnai agurkai auginami šiltnamyje dirvožemyje, kuris anksčiau buvo apdorotas insekticidais. Tokie preparatai dažnai naudojami kontroliuojant kenkėjus žemėje. Prieš juos naudojant, dirvą reikia gerai sudrėkinti ir atlaisvinti, kad vaistas geriau susimaišytų su žeme.

Prieš sodinant sodinukus į dirvą, keletą mėnesių būtina naudoti insekticidus. Tai darant rekomenduojama tiksliai laikytis instrukcijų, kad viską padarytum teisingai.

Fungicidų naudojimas

Kai kurie, prieš augindami agurkus polikarbonato šiltnamyje, dirvą apdoroja fungicidais. Šie preparatai susideda iš bakterijų grupių, kurios pagerina jaunų agurkų imunitetą ir padeda išvalyti dirvą nuo bakterijų. Dažniausiai naudojamas tirpalas yra Fitosporinas. Jo paruošimui 20 ml vaisto sumaišoma su 8-10 litrų vandens.

Sėklų paruošimas ir sėja

Kartais net rūpestinga agurkų priežiūra polikarbonato šiltnamyje neleidžia pasiekti gero derliaus. Tai dažnai atsitinka, jei į dirvą buvo pasodintos neparuoštos sėklos. Yra keletas sodinamosios medžiagos paruošimo būdų.

Mirkyti

Agurkų sėklos gali ilgai sudygti, todėl prieš sodinant rekomenduojama jas pamirkyti. Tam visos sėklos dedamos į sudrėkinto audinio maišus. Jie jose laikomi dieną. Per tą laiką vanduo turi būti periodiškai keičiamas, kad jis visada būtų skaidrus. Kitą dieną sėklos išimamos iš maišo ir džiovinamos saulėje.

Dygimas

Kartais, augindami agurkus polikarbonato šiltnamyje, žmonės turi ilgai laukti, kol pasirodys pirmieji ūgliai. Šis procesas gali būti atidėtas, jei bus pasodintos neišdygusios sėklos. Norėdami tai padaryti, jie dedami į plokštelę, kuri yra padengta filtruotu popieriumi arba storu skuduru. Tada sėklos laistomos ir dedamos į tamsią vietą 2-3 dienas. Dygimo metu reikia pasirūpinti, kad sėklos visiškai neišdžiūtų.

Iškrovimas

Agurkų auginimas ir jų sodinimas yra gana paprastas. Rekomenduojama juos sodinti vėlai ar pavasario viduryje. Jei sėjama anksti, rekomenduojama sėti sausas sėklas, nes drėgnos gali pablogėti, jei dirva nepakankamai pašildoma. Sodinti rekomenduojama, jei agurkų temperatūra šiltnamyje yra 15–20 laipsnių.

Skylės daromos 30 cm tarpais, o eilutės - 40 cm. Į vieną skylę dedamos ne daugiau kaip trys sėklos, kurių atstumas yra 10 cm. Nebūtina agurkų sodinti tankiai, nes dažnai turėsite ploninti sustorėjusius augalus. Taip pat tankiai pasodintuose krūmuose silpnai vystosi vaisinės blakstienos.

agurkai auga šiltnamyje

Priežiūra

Ne visi žino, kaip tinkamai prižiūrėti agurkus šiltnamyje. Jie turėtų būti prižiūrimi iškart po pasodinimo.

Laistyti

Tinkama auginimo priežiūra turi apimti reguliarų agurkų laistymą šiltnamyje, nes jie mėgsta drėgmę. Jei agurkus laistysite per retai, derlius bus prastas.

Kai oras per karštas, krūmams reikia daugiau skysčių, todėl rekomenduojama juos laistyti 2–3 kartus per savaitę. Pirmosiomis savaitėmis galite išleisti vieną kibirą vienam kvadratiniam metrui. Tačiau kai krūmai užauga, vandens suvartojimas padidėja ir jūs turite išleisti kibirą vienam agurko krūmui.

Negalima laistyti krūmų per dažnai, nes tai padidina drėgmės lygį agurkų šiltnamyje.

Dirvožemio atsipalaidavimas

Agurkų priežiūra šiltnamyje turėtų būti vykdoma kartu su dirvožemio atsipalaidavimu. Tai atliekama po kiekvieno laistymo, nes po džiovinimo žemė padengta tankiu pluta. Atlaisvinant augalų kilpos neturi būti pasislinkusios. Juos galima tik šiek tiek pastumti į šonus arba pakelti. Tuo pačiu metu tai daroma labai atsargiai, kad netyčia nepažeistumėte agurkų.

agurkų lovos šiltnamyje

Viršutinis padažas

Žmonės, susipažinę su agurkų auginimo polikarbonato šiltnamyje paslaptimis, reguliariai užpila viršutinį užpilą dirvožemiu. Tai gali kelis kartus pagerinti derlių.

Kad krūmai nepatirtų nuolatinio maistinių medžiagų trūkumo, jie turi būti šeriami 4-6 kartus per vieną sezoną. Pirmą kartą trąšos dedamos iškart po pirmųjų ūglių atsiradimo. Dažniausiai naudojamos organinės ir mineralinės trąšos: viščiukų mėšlas, devyniasdešimtmetis ar pelenai.

Tokias trąšas greitai pasisavina auginami agurkai. Kitą kartą šėrimas atliekamas tik po 15-20 dienų.

Išvada

Auginti agurkus šiltnamyje yra daug lengviau, jei jums patinka tai daryti. Norėdami viską padaryti teisingai, rekomenduojama iš anksto išnagrinėti krūmų auginimo taisykles. Vaizdo įrašas, kuriame išsamiai aprašomas šis procesas, taip pat gali padėti auginti agurkus šiltnamyje.

Atsiliepimai
 1. Katia
  1.01.2018 09:06

  Kad derlius būtų dar malonesnis akiai, rekomenduočiau „BioGrow“, tai puikus bioaktyvatorius augalų augimui, derlius, gautas jį naudojant, labai džiugina, galiu rekomenduoti.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas